Dirty Filthy Rich Boys

Okładka książki Dirty Filthy Rich Boys Laurelin Paige
Okładka książki Dirty Filthy Rich Boys
Laurelin Paige Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Kuszący duet (tom 0.5) literatura obyczajowa, romans
Kuszący duet (tom 0.5)
Dirty Filthy Rich Boys
CreateSpace Independent Publishing Platform
2017-03-24
2017-03-24

Zanim wezmę się za wydany niedawno trzeci tom serii Dirty Duet*, czyli romansu Sabriny Lind z Donovanem Kincaidem, słów kilka o prequelu serii.

W zamyśle ma on przedstawiać obserwacje i odczucia Sabriny, niezamożnej stypendystki Harvardu, wobec jej bogatych kolegów, którzy trafili na prestiżową uczelnię dzięki koneksjom i majątkom rodziców. Mieszkają w eleganckim budynku niedaleko campusu, zwanym Keep, gdzie w każdy weekend dochodzi do ostrej balangi. Sabrinę, choć nie ma wśród nich przyjaciół, bardzo interesuje jeden z nich, Weston King, dlatego chodzi na te imprezy. Z lekkim przerażeniem, ale także rosnącą fascynacją i pożądaniem ogląda erotyczne podboje Kinga, co tydzień zaliczającego nową panienkę. Gdy pewnego razu próbuje go podglądać trafia przez przypadek do pokoju Donovana, asystenta, na którego zajęcia z etyki biznesu uczęszcza i który wciąga ją w dziwaczną wymianę zdań na jej temat. Chwilę później ratuje ją przed gwałtem w wykonaniu innego, pijanego kolesia ze studiów. Co było dalej z grubsza wiadomo z lektury dwóch pełnowymiarowych powieści serii, a pewno jeszcze więcej dowiem się z tomu trzeciego.

W prequelu Sabrina ma siedemnaście lat, Weston jest mniej więcej w jej wieku, a młodszy pracownik naukowy Donovan jest trzy-cztery lata od nich starszy. Zamiarem Laurelin Paige nie było zapewne przedstawienie socjologicznego obrazu obyczajowości panującej w środowisku uczelni należącej do ekskluzywnej amerykańskiej Ivy League. Ale pewne jego elementy wychodzą na jaw, jak choćby z jednej strony miejsce w nim kobiet, szczególnie ubogich stypendystek, a z drugiej zblatowanie harvardzkich playboyów, których rodziny łączą układy biznesowe. Akcja powieści zaczyna się dziesięć lat później, perwersyjni, bogaci chłopcy są już mężczyznami, Donovan i Weston zamiast przejąć rodzinny koncern King-Kincaid Financial, stworzyli własną, międzynarodową agencję reklamową, w której zatrudniona zostaje Sabrina. Podobno w trzecim tomie serii Donovan chce się rozliczyć z grzechów młodości. Zobaczymy.

* Polski wydawca serii, której dwie części ukazały się dotychczas, nazwał ją, moim zdaniem niezbyt fortunnie, Kuszący duet.

• Romans
  • Po angielsku