Samochody! (i inne pojazdy)

Okładka książki Samochody! (i inne pojazdy) Bryony Davies
Okładka książki Samochody! (i inne pojazdy)
Bryony Davies Wydawnictwo: Papilon literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Trucks! (and Other Things with Wheels)
Papilon
2022-10-12
2022-10-12
48 min.
Dominika Kielan
samochody auta dla dzieci książka o samochodach dla miłośników aut książka dla chłopca

Książka, która szczególnie ucieszy młodych fanów wszelkich pojazdów. Bogato ilustrowana, pełna szczegółów i niezwykle ciekawa. "Samochody (i inne pojazdy)" zabiera nas na przejażdżkę!
W środku znajdziemy przegląd przeróżnych środków transportu, maszyny budowlane, pojazdy ratunkowe czy auta z dawnych lat. Oprócz samych maszyn, zajrzymy również do miejsc związanych z pojazdami, tj. na lotnisko, tor wyścigowy, stację paliw, a nawet złomowisko.
Ale to nie koniec dobrej zabawy! Książka może posłużyć również jako wyszukiwanka, a dzięki temu poćwiczymy z dzieckiem spostrzegawczość i koncentrację.
Całość zdecydowanie robi wrażenie! Jest co czytać, jest co oglądać - książkę możemy zabrać ze sobą na spacer czy w podróż i szukać prezentowanych maszyn "na żywo". Przedszkolaki fascynujący się motoryzacją będą zadowoleni.

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda wnętrze wozu strażackiego? Dlaczego nie każdy pociąg wygląda tak samo i do czego służą różne jego wagony? Jakie zadania spełniają różne urządzenia na stacji paliw? A może ciekawią Was rodzaje rowerów lub maszyn i pojazdów budowlanych?
Jeżeli tak, to ta książka jest właśnie dla Was.
Książka jest idealna dla małych fanów motoryzacji, ale nie tylko.
Dzięki niej poznacie też sporo ciekawostek.
Zaproponowanw na końcu zabawa sprawi, że poćwiczycie pamięć i percepcję wzrokową, a sama okładka daje ciekawe doznania dotykowe.
Ta książka to niezła jazda!

Jeżeli tak, to ta książka jest właśnie dla Was.
Książka jest idealna dla małych fanów motoryzacji,...

To wspaniale wydana książka, od której zdecydowanie trudno się oderwać! Jeśli myślicie, że znacie wszystkie pojazdy na świecie, to możecie się nieźle zaskoczyć! Z tą książką można setki pojazdów między innymi auta wyścigowe, ciężarówki, pojazdy pływające, budowlane, ratunkowe, rowery, motocykle, pociągi, vany i autobusy i inne, a do tego mnóstwo fascynujących ciekawostek. Autorka książki Bryony Davies przedstawia w niej także pojazdy z różnych zakątków świata. Przeczytamy na przykład o pakistańskiej ciężarówce obwieszonej dzwoneczkami albo pojeździe do transportu ogromnych anten teleskopowych. Macie w domu małego strażaka? Na pewno znajdzie coś dla siebie! Kierowca ciężarówki albo mały motorniczy również będą zadowoleni. Dzięki lekturze tej książki można się dowiedzieć mnóstwo ciekawych informacji poszerzając słownictwo z tej dziedziny, a także fajnie pobawić. W sumie przedstawiono w niej kilkaset ilustracji różnych pojazdów podzielonych na poszczególne kategorie. Co ważne, ilustracje są pełne szczegółów w genialny sposób oddając ich rzeczywisty wygląd. W książce znajdują się też informacje na temat miejsc związanych z pojazdami takimi jak stacja paliw, lotnisko, remiza, tor wyścigowy, autostrada, a nawet złomowisko! Ta książka zapewnia długie godziny lektury dla wszystkich czytelników.

[Współpraca reklamowa] Wydawnictwo Papilon
Dzisiaj coś dla miłośników motoryzacji.
W tej kolorowej książęce Wasze dzieci znajdą setki fascynujących pojazdów. Ciężarówki, lawet, śmieciarki. Pociągi, rowery i maszyny budowlane. Mniejsze, na potrzeby rodzinne i te większe do przewozu większej liczby ludzi.
„Ta książeczka to długie godziny jazdy bez trzymanki”.
Zajrzymy do środka wozu strażackiego, na gospodarstwo rolne, dowiemy się co znajduje się na stacji paliw. Poznamy niemal wszystkie pojazdy, którymi ludzie przemieszczają się od lat. Jedne są stare inne nowe. Jedne są wolne, a inne szybkie.
Książeczka jest przepięknie wydana. Ma bardzo dużo kolorowych ilustracji, które przedstawiają różnego rodzaje samochody i inne pojazdy. Pod każdą ilustracją znajduje się podpis, który wyjaśnia co ona przedstawia. Twarda oprawa, dużo stron, krótkie teksty… To wszystko sprawia, że dziecko codziennie chętnie sięga po „Samochody! (i inne pojazdy).

[Współpraca reklamowa] Wydawnictwo Papilon
Dzisiaj coś dla miłośników motoryzacji.
„Ta książeczka to długie godziny jazdy bez trzymanki”.
Zajrzymy do...

Gratka dla małych fanów motoryzacji. To zbiór pojazdów z całego świata i ciekawostek o nich. Setki modeli od samochodów osobowych, poprzez ciężarowe czy wojskowe, kończąc na rowerach i pociągach. Od zwykłych spotykanych na co dzień po takie, które mamy bardzo niewielkie szanse, żeby zobaczyć na żywo. Rozbudziłam waszą ciekawość? Mam nadzieję, że tak, bo to świetna książka nie tylko dla chłopców!
Ta książka to skarbnica wszelkich pojazdów. Małych, dużych, zwykłych i niezwykłych. Można przyjrzeć się konkretnym modelom z całego świata, ale także nieco lepiej poznać wóz strażacki czy furgonetkę z lodami.
Czy wiecie jak wygląda pakistańska ciężarówka albo mobilny dźwig? Czym różni się tricykl od BMXa? Czym zajmuje się spycharka gąsiennicowa? A jesteście ciekawi co dzieje się na lotnisku albo złomowisku?
Tu można oglądać i porównywać różne pojazdy bez końca. A gdy patrzenie już się jednak trochę znudzi, dzieci mogą spróbować odszukać w książce wymienione pojazdy, albo posłuchać ciekawostek o najdłuższym pociągu drogowym czy najmniejszym samochodzie.
Tu nie ma czasu na nudę. Ta książka trafi w gust nawet najbardziej wymagających małych fanów wszelkich pojazdów.

Ta książka to wielkoformatowy picturebook dla małych i dużych fanów motoryzacji. Znajdziecie tutaj kilkaset ilustracji różnych rodzajów pojazdów. Podzielono je na takie kategorie jak np. ciężarówki; auta, vany i autobusy; pojazdy ratunkowe; rowery i pojazdy motorowe; pojazdy z gospodarstwa rolnego; pociągi; pojazdy budowlane i wiele innych.
Oprócz pojazdów w książce pojawiają się informacje o miejscach związanych z motoryzacją, takich jak stacja paliw, tor rajdowy, autostrada, remiza strażacka, lotnisko, czy złomowisko. Całość została barwnie zilustrowana. Polecam.

Oprócz pojazdów w książce...

Z tą książką nie można się nudzić 😍
"Samochody! (i inne pojazdy)" Bryoniego Daviesa zabiera w świat wszelakich pojazdów - od aut osobowych, ciężarowych, budowlanych, rolniczych, specjalnych...poprzez rowery, motory, statki, pociągi czy samoloty 😉

To kompedium pojazdów, ktore bawią, uczą ale i potrafią zaskoczyć niejednokrotnie ciekawostkami i faktami.
Zwiedzimy też na przykład warsztat, myjnie czy stacje paliw.

Książkę można odkrywać wciąż na nowo i z pewnością to świetny prezent dla fanów motoryzacji 😊

Bruuuuum... 😉

Z tą książką nie można się nudzić 😍

Zwiedzimy też na...

Dzisiaj wpadam do Was z książką nie tylko dla chłopców. Moja Igusia przepadła na jej punkcie, szczególnie kiedy zobaczyła furgonetkę z ukochanymi lodami. Przy "Samochodach..." spędziłyśmy sporo czasu na analizowaniu, czytaniu i szukaniu.

W książeczce znajdziecie mnóstwo pojazdów w wyszczególnionych kategoriach np. na budowie, na lotnisku, na wyścigu, a nawet złomowisko! Poza wspomnianymi lodami zainteresowały nas pojazdy uprzywilejowane oraz szukanie pachołków - dla rządnych zabawy dzieci przygotowano przedmioty do znalezienia.

Jeśli Twój maluch (i nie maluch) ma bzika na punckie aut, to z pewnością zatraci się w tych pięknie zilustrowanych stronach.

Jeśli lubicie wspólnie z pociechami poszerzać swoją wiedzę z zakresu motoryzacji to ta książka będzie dla Was idealna.
"Samochody i inne pojazdy" przedstawia mnóstwo przeróżnych środków lokomocji.
Na każdej stronie znajduje się inna kategoria pojazdów m.in: ciężarówki, auta autobusy i vany, samochody rajdowe, ratunkowe i te z dawnych czasów, w gospodarstwie rolnym, pojazdy budowlane. Wszystkie obrazki są barwne, wyraziste i szczegółowe. Każdy pojazd jest podpisany. Przyznam, że wielu nazw nie znałam, te podpisy to ogromny plus. Oprócz kategorii pojazdów jest też przekrój wozu strażackiego, furgoneta z lodami i remiza strażacka. Oprócz czytania podpisów można porównywać pojazdy te ktore są teraz z tymi z dawnych czasów. Wspólnie z dziemi wymyśliliśmy zabawę w opisywanie pojazdu i wyszukiwanie. Rodzic opisuje dziecko odszukuje. Idealnie sprawdza się jako słownik. Moje dzieci widziały na drodze pojazd byly ciekawe jaką ma nazwę odrazu po powrocie do domu otworzyły książkę i szukały tego pojazdu. Na końcu znajduje się dziesięć ciekawostek. Książka jest dużego formatu w twardej oprawie dzięki czemu przyjmie się ją przegląda. Za względu na małą ilość tekstu można prowadzić dialog dobrze się przy tym bawiąc. Polecam tą pozycję wszystkim dorosłym i dzieciom. My codziennie przeglądamy i za każdym razem uczymy się czegoś nowego.

"Samochody i inne pojazdy" przedstawia mnóstwo przeróżnych środków lokomocji.

Pozycja obowiązkowa w biblioteczce młodego fana motoryzacji, ale z pewnością spodoba się niejednemu dojrzałemu chłopcu 🤣👍

W środku mnóstwo ciekawych pojazdów, będziecie mieli okazję zajrzeć do środka wozu strażackiego i furgonetki z lodami, odwiedzicie tor wyścigowy, plac budowy czy nawet złomowisko, a nawet przeniesiecie się w czasie, i zobaczycie auta z dawnych lat.

Fascynujący zbiór pojazdów nie tylko tylko czterokołowych. Rowery, samoloty, pociągi i wiele innych.

Macie ochotę wybrać się na szalenie ciekawą przejażdżkę?

• Recenzenckie
  • Dzieciństwo W.
  • Dla dzieci
  • Przeczytane w 2022
  • Przeczytane dziecięce

Dodaj cytat z książki Samochody! (i inne pojazdy)