JESIEŃ w świecie przyrody

Okładka książki JESIEŃ w świecie przyrody Patrycja Zarawska
Okładka książki JESIEŃ w świecie przyrody
Patrycja Zarawska Wydawnictwo: Wilga Seria: Młodzi przyrodnicy interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Młodzi przyrodnicy
Wilga
2022-09-07
2022-09-07

Witajcie dziś przychodzę do Was z polecają pięknej książki. Już jakiś czas chodziła za mną wiec zamówiliśmy w Empiku i jestem ogromnie zadowolona. Puki jeszcze kalendarzowaJesień trwa można nacieszyć oczy i uszy świetnymi dodatkami. W książce jest mnóstwo qr code które przenoszą Was do ścieżek dźwiękowych z nagrań zwierząt które możemy spotkać niedaleko nas. Nie raz dodaje w relacji filmiki z sikorkami, czasami zawita dzięcioł 🤩uwielbiamy przyrodę i dokarmiamy milusinskich ✨
Wracając do książki jak widzicie w rolce sa piękne grafiki.
Jest mnóstwo ciekawych porad które wspomoga nas w odkrywaniu fauny i flory.
🍁Jakie są jesienne kwiaty?
🍁Owady wczesną jesienią
🍁Ciekawostki o wrzosowiskach
🍁Jakie ptaki odlatują a które zostają
🍁Kto robi zapasy na zime a kto idzie spać
🍁Jesienne owoce trujące 👈
🍁Jak sadzić drzewa
🍁Dlaczego niektóre liście opadaja a inne zostają?
🍁Świat grzybów
🍁Rykowisko
🍁Jak owady szykują się na zimę?
🍁Dla miłośników astronomii jesienne gwiazdozbiory
Te ciekawostki jak i wiele innych znajdziecie w tej ślicznej książce. Tak nam się spodobało że czekamy obecnie na paczuche z pozostałymi porami roku🤩juz niebawem pokażę Wam Zimę 🤩jesteście ciekawi? Bo my ogromnie 🤩

Post nie powstał ze współpracy 👈

“Młodzi czytelnicy” to, “młodzi czytelnicy" tamto. Zupełnie jakby starzy czytelnicy wszystko wiedzieli i już nic im nie było potrzebne… Tymczasem z doświadczenia, starzy czytelnicy są tak głupi, że dla nich powinno być specjalne wydanie z samymi obrazkami bez tekstu.

Książka została opracowana z najwyższą starannością. Ciekawostki ze świata przyrody są opowiedziane zwięźle i zrozumiale, a do tego zilustrowane pięknymi, dopasowanymi do treści zdjęciami. Nic nie jest w tej książce przypadkowe czy dla zapchania stron. Zawsze na pierwszym planie jest tam pasja do przekazywania wiedzy oraz zachęcanie do odkrywania przyrody na własną rękę. Dodatkowo autorka rozumie zmieniające się czasy, tak że jak do czegoś może przydać się smartfon, to pokazuje, jak go pożytecznie wykorzystać.

Dzięki tej książce przypomniałam sobie, dlaczego lubiłam przyrodę, jak byłam mała. Zaczęłam znowu na spacerze mocniej przyglądać się mijanym roślinom, ptaszkom, grzybom, porostom… Dowiedziałam się kilku rzeczy, które w życiu występowały tak bardzo od zawsze, że przestało się na nie zwracać uwagę.

Z miłą chęcią sięgnę po pozostałe książki z serii.

Jesień to moja ulubiona pora roku, niezależnie jaka jest, ja po prostu jesienią czuje się najlepiej. I właśnie niezależnie od tego, jaka jest za oknem, warto poznać tą porę roku bliżej. Tym razem mam dla Was opinie o trzecim z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć jesienią.

A co konkretnie znajdziemy w środku?
Muszę przyznać, że całkiem sporo cennych informacji o jesiennych owocach, o gromadzeniu zapasów, o zwierzęcych zwyczajach na zimę, o jesiennych kwiatach, liściach, grzybach, o pożegnaniu z ptakami,któremuś odlatują do ciepłych krajów. Dodatkowo znajdziemy wskazówki jak należy przygotować się na wyprawę w teren, a nawet propozycje jesiennych zabaw. Autorka wie jak zainteresować młodego czytelnika i proponuję wyzwanie z zasadzeniem własnego drzewa oraz z mierzeniem opadów deszczu, a nawet podaje przepis na zupę dyniową. Ta książka to jednym słowem spis dobrodziejstw jesieni w szerokim słowa znaczeniu. Serdecznie polecam!

„Opadające liście, drobne gałązki i inne naturalne „odpadki” tworzą na dnie lasu i w innych miejscach ściółkę – pełną powietrza pierzynkę, w której i pod którą nieustannie wre życie i nawet późną jesienią niemało się dzieje.”

Trzecia pora roku, którą spędzamy przy tej niezwykłej serii książek kierowanych do młodych przyrodników (wcześniejsze to "Wiosna w świecie przyrody" i "Lato w świecie przyrody"). Fantastycznie podkręca zainteresowanie młodego pokolenia tajemnicami życia przyrody, widocznymi na pierwszy rzut oka i dostrzegalnymi jedynie przy uważnej obserwacji. Dzieci wykazują się wielką ciekawością otaczającego je świata, chcą jak najwięcej dowiedzieć się o nim, zadają pytania, szukają odpowiedzi, wychwytują szczegóły, kojarzą zjawiska. I właśnie tego typu wydawnictwa, o przyjaznym charakterze popularnonaukowym, świetnie sprawdzają się jako pomoc edukacyjna, cementują pasję odkrywania i poszanowania przyrody.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/11/jesien-w-swiecie-przyrody.html

"JESIEŃ W ŚWIECIE PRZYRODY" to bajeczna propozycja z serii "MŁODZI PRZYRODNICY". Dokładniej to jeden z dodatkowych tomów poświęconych polskiej przyrodzie, na przełomie pór roku.
Książka zawiera bardzo bogate, a zarazem ciekawe wnętrze. Dzięki niej dowiecie się między innymi tego, jakie zwierzęta przygotowują się jesienią do snu zimowego, a jakie nie zamierzają zasypiać! Ksiażka uczy rozpoznawania drzew po liściach oraz szyszkach. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, że za pomocą kasztanów, żołędzi i innych darów jesieni mogą tworzyć bajeczne figurki. Okazuje się, że za pomocą liści okalających kolbę kukurydzy mogą zrobić proste kukurydziane laleczki🤗. Muszę przyznać, że nie wiedziałam, że pieczarki, które brzydko pachną podczas gotowania mogą okazać się trujące! Instrukcję stworzenia takiego dzieła odnajdziecie w tej cudownej propozycji.
Zdecydowanie pogłębia wiedzę i poszerza wyobraźnię dzieci. Co można jeszcze dodać? "JESIEŃ W ŚWIECIE PRZYRODY" to idealna jesienna propozycja zarówno dla małych, jak i dużych. Jeśli kochacie przyrodę, spacery i kolorowe, liściaste klimaty, to koniecznie musicie po nią sięgnąć! Możecie śmiało zabrać ją w teren i za jej pomocą dowiedzieć się co możecie zabrać do domu, a czego lepiej nie ruszać. Dzięki kodom QR będziecie mieli możliwość zapoznania się z odgłosami wydawanymi przez dzikie stworzenia. To idealny edukacyjny przewodnik, który zapewni Wam niezłą zabawę! Posiadamy jeszcze dwie książeczki z tej serii i z każdej jesteśmy równie zadowolone.

Jeszcze tylko "Zima" i będzie cały rok :)
Nie możemy się doczekać

A to dlatego, że te książki są super. Kody QR to jedno, bo skutecznie zachęcają do sięgnięcia po nią i choć przejrzenia (przesłuchania w zasadzie).
Ale po pierwszym szale z odsłuchiwaniem jeleni, niedźwiedzi i reszty zwierząt - zaczyna się czytać co jest poza tym.

A jest dużo

Napisane prosto, dla pierwszoklasisty i okolic idealnie. Nie znudzi, a nauczy. Poza tym jest ciekawie, bo co chwilę zmienia się temat. A to grzyby, a to gwiazdozbiory, a to rady jak posadzić drzewo
Do tego zdjęcia (nie obrazki, ZDJĘCIA!). I jest coś wyjątkowego

Polecamy!

Jeszcze tylko "Zima" i będzie cały rok :)
Nie możemy się doczekać

A jest dużo

Napisane prosto, dla...

"Jesień" to druga książka z serii Młodzi przyrodnicy, którą miałyśmy z siostrą w swoich łapkach 😁

Po poprzedniej wiedziałyśmy czego się spodziewać i nie zawiodłyśmy się!

Pod ładną, usztywnioną okładką z piękną, jesienną wklejką, na dobrej jakości papierze skrywa się mnóstwo przyrodniczych ciekawostek związanych z jesienią w Polsce 😍

Poza informacjami o charakterystycznych dla tej pory roku zwierzętach i owadach można poczytać też o ptakach, które odlatują na zimę i tych, które zostają u nas.

Nie zabrakło informacji o grzybach czy pogodzie, pojawiło się też sporo zagadnień związanych z innymi roślinami, owocami, kwiatami, a także które z nich mogą być trujące.

Ja, mając słabość do gwiazd, ucieszyłam się z materiałów o jesiennych gwiazdozbiorach, a mojej siostrze spodobały się Chochoły, o których mało wiedziała.

W książeczce oprócz licznych ilustracji i zdjęć znajduje się potężna kopalnia wiedzy o jesieni oraz przygotowaniach do zimy.

Mam wrażenie, że ta seria to coś idealnego dla młodych miłośników przyrody 😍 z książki wiedzę mogą czerpać lub lrzupomniec sobie pewne wiadomości również dorośli, więc nikt się nie nudzi 😁

Po poprzedniej wiedziałyśmy czego się spodziewać i nie zawiodłyśmy się!

Poza informacjami o...

Jesień to jedna z tych pór roku, która potrafi być piękna, złota albo zimna, deszczowa. Jednak niezależnie od tego, jaka jest za oknem, warto poznać ją bliżej, a w tym pomoże nam nowość Wydawnictwa Wilga.

Dowiemy się m.in. jakie kwiaty są typowe dla jesieni, które ptaki odlatują, jak wyglądają przygotowania do zimy różnych gatunków zwierząt i wiele więcej. Moim zdaniem książka jest bogata w treść, a wszelkie informacje napisane w sposób zrozumiały dla dziecka.

Wspaniałym pomysłem jest kody QR, dzięki któremu można posłuchać odgłosów zwierząt.

Tekst w książce jest ciekawy oraz zrozumiały dla dziecka, a jednocześnie nie ma go zbyt dużo. Moim zdaniem jest to spora zaleta dla dziecka.

Wizualnie nas książka zachwyciła. Znajdziemy w niej duże, realistyczne i wspaniałe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Młodzi przyrodnicy. Jesień w świecie przyrody.” to kolejna książka z serii Młodzi przyrodnicy, jaką mamy przyjemności recenzować. Nas zdecydowanie zachwyciła. Uważamy, że jest ciekawa, bawi i uczy, a do tego pięknie wydana. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/10/mlodziprzyrodnicyjesienwswiecieprzyrodywydawnictwowilga.html

"Młodzi Przyrodnicy. Jesień w świecie przyrody" to kolejna, już trzecia, odsłona cudownej serii dla młodych czytelników. W tym tomie zainteresowani dowiedzą się, jakie zwierzęta zostają w kraju na zimę, a które nas opuszczają, jak się przygotowują do zimy, dlaczego liście spadają z drzew oraz poznajemy gatunki roślin i zwierząt. Nie brakuje między innymi wzmianki na temat grzybów, także tych "dziwnych", co można zbierać, jaka panuje pogoda.
Wartościowej treści towarzyszą piękne ilustracje, które pomagają w odbiorze zagadnień tu poruszanych. Cieszą dziecięce, ale także dorosłe oko. W dodatku mali czytelnicy chętnie zadają pytania, omawiają wygląd oraz zachowania zwierząt czy roślin, co prowadzi do ciekawych dyskusji.
Książka liczy sto stron, ilość treści jest odpowiednia, a wspomnianych ilustracji jest mnóstwo. Myślę, że każde dziecko chciałoby posiadać taki przewodnik po jesieni, ale i innych porach roku 🙂 Bardzo zachęcamy do przeczytania!

Za co lubicie jesień? Ale tak szczerze bo od dawna frapuje mnie to pytanie.
Cześć z was, która dobrze mnie zna wie, że z nadejściem jesieni mogłabym zapadać w sen zimowy niczym malutki niedźwiadek.
Więc z czystym sumieniem przyznaję, że należę do grona osób, które wręcz nie lubią tej pory roku jak i nadchodzącej zimy w przeciwieństwie do moich dziewczyn 😆
Zatem, aby umilić Wam troszkę jesienną aurę zapraszam was na recenzję wspaniałej serii dla dzieci. Nawet ja po przeczytaniu całości zmieniłam troszkę do niej nastawienie😉

~"JESIEŃ W ŚWIECIE PRZYRODY" Patrycji Zarawskiej to rozszerzona o przepiękne zdjęcia, trzecia część Serii Młodzi Przyrodnicy, która skupia się na omówieniu przyrodniczych ciekawostek, związanych z Jesienią w naszym polskim kraju.
~ Młody czytelnik dzięki prezentowanemu opracowaniu, wzbogaconemu o bardzo wyraziste zdjęcia oraz ciekawą, pouczającą ale nie nudna ilość tekstu, dowie się :
- jak przygotować się na jesienną wyprawę oraz grzybobranie
- które ptaki zostają z nami, a które odlatują do ciepłych krajów
- jak zwierzęta przygotowują się na zimę, które zapadają w hibernację i jak gromadzą zapasy,
- jakie kwiaty kwitną jesienią i dlaczego rośliny tracą liście,
- jakie grzyby są jadalne, a które trujące
- jak rozróżniać opady atmosferyczne i związane z nimi zagrożenia,
- które dzikie owoce można śmiało zbierać, a które są trujące dla ludzi,
- jak wygoda jesienne niebo.
Oprócz wielu użytecznych informacji, ciekawostek oraz kodów QR, które pomogą wysłuchać głosów różnych zwierząt, pozna kilka praktycznych wskazówek: jak wykonać kasztanowe ludziki, kukurydziane kukiełki, dyniowe rzeźby, jak zbudować deszczomierz czy nawet wyhodować własne drzewo.
~ Jak dla mnie jest to idealna kompendium wiedzy na długie szaro-bure jesienne wieczory, które umili czas naszym milusińskim jak i nam rodzicom.
Wraz z dziewczynami polecamy dalej!
Jest to pozycja, która powinna znaleźć się w każdej biblioteczce małego czytelnika.

Za co lubicie jesień? Ale tak szczerze bo od dawna frapuje mnie to pytanie.
Zatem, aby umilić...

• Dla dzieci
  • Popularnonaukowe
  • Przeczytane w 2022
  • Muszę je mieć!
  • Natura2000

Dodaj cytat z książki JESIEŃ w świecie przyrody