Political fiction. Romans i zdrada

powieść historyczna
BookEdit
2022-09-26
2022-09-26

Okładka książki Rockowisko Trójmiasta. Lata 70. Stanisław Danielewicz, Marcin Jacobson
Rockowisko Tró... Stanisław Danielewi...

Ta książka to dalszy ciąg alternatywnie podanej historii z tomu "Political fiction. Romans ahistoryczny". Ale z jednej strony ostrzejsza, jeśli idzie o ocenę historii ostatnich stu lat, z drugiej przynosząca więcej zabawnych momentów, z większą doza ironii w stosunku do bohaterów romansu. Ten romans zresztą zmierza przewrotnie w dwóch kierunkach, a autor daje nam do wyboru dwa zakończenia. Wątek historii "prawdziwej" i tej alternatywnej splecione idealnie. Polecam, jeśli ktoś lubi mądrą zabawę - między iluzją a rzeczywistością.

Stanisław Danielewicz
"Romans I Zdrada"
Political Fiction

Tym razem historia opowiada o losach Polski w 1939 roku. Dowiemy się również jak przebiegało życie polskiej ludności. W książce dzieje się naprawdę dużo, od opisów po przez ciekawie prowadzone dialogi. Poznamy różne postacie z którymi się z żyjemy. Ja polubiłam Wacka i Władka to jak zostali wykreowani, ich rozmowy, poczucie humoru, wspomnienia. Najbardziej spodobał mi się wątek walki na morzu, opis trwania bitwy i to jak przebiegała z ich punktu widzenia. Pojawi się również wątek romantyczny z udziałem polskiego żołnierza, watek jest dobrze poprowadzony pełen ciepła, nadziei i wzruszeń. Takie historie czyta się z ciepłem na sercu 🥰

Autor w tym tomie również zauroczył mnie słowem, znowu zostałam pochłonięta przez książkę, bohaterów, humor. Dostałam świetnie poprowadzoną fabułę, która nie jest nudna, nie zwalnia, ale trzyma w napięciu, dialogi które rozbawiały i wzbudzały większą ciekawość, bohaterów tak wykreowanych, że do tej pory trudno o nich zapomnieć i historie inną niż wszystkie.

Emocji również nie zabraknie, ale pamiętajcie ja zawsze w każdej historii odnajdę emocje i będę przeżywać, wzruszać się i śmiać czasem w tym samym czasie, a momentami osobno. Taka emocjonalna już jestem. Emocje to moje drugie imie. Lecz to jak wy odbierzecie zależy tylko od Was. 😊

Podsumowując jeżeli interesujecie się historią, lubicie myśleć co by było gdyby, to ta książka będzie dla Was idealna. To historia inna niż wszystkie, nieprzewidywalna, wyjątkowa. Ja polecam ❤

Stanisław Danielewicz
"Romans I Zdrada"