Gustaw, nieśmiały duszek

2022-10-26
2022-10-26
40 min.
Urszula Gardner

Rok temu w pierwszy dzien 25. @targiksiazkiwkrakowie jako pierwszy klient zakupiliśmy książki z nowootwartego wydawnictwa "Świetlik" 📚Lekturę zaczeliśmy od książki "Gustaw, nieśmiały duszek" autorstwa Flavii Z. Drago to urocza i pouczająca opowieść, która przypomina nam o wartości odwagi i przyjaźni. Ta historia o małym duchu Gustawie, który pragnie znaleźć przyjaciół, zachwyca zarówno treścią, jak i pięknymi ilustracjami, które towarzyszą tekstu.

Gustaw, niezwykle zdolny duszek, potrafi przechodzić przez ściany, sprawiać, że przedmioty latają i świecą w ciemności, a przede wszystkim grać na skrzypcach. Jednak, mimo swojego niezwykłego talantu, Gustaw jest nieśmiały i ma trudności w nawiązywaniu kontaktu z innymi istotami. Ta cecha nadaje tej opowieści dużo głębi, gdyż pokazuje, że każdy ma swoje obawy i ograniczenia, nawet jeśli jest niezwykle zdolny.

❤️Jednak prawdziwym sercem tej książki jest odwaga i determinacja Gustawa. Postanawia on zorganizować koncert skrzypcowy i wysyła zaproszenia do innych stworzeń, choć jest przerażony samą myślą o tym. Ta decyzja jest ważnym przesłaniem dla dzieci, które uczą się o pokonywaniu swoich lęków i przekraczaniu swoich granic.

📖Ilustracje Flavii Z. Drago są niezwykle urocze i pełne detali. Przenoszą czytelników w magiczny świat Gustawa, gdzie duchy, skrzypce i niezwykłe zjawiska stają się rzeczywistością. Styl artystki dodaje tej książce dodatkowego uroku.

👉Podsumowując, "Gustaw, nieśmiały duszek" to książka, która zachwyca zarówno wizualnie, jak i treściowo. Opowiada ciepłą historię o odwadze, przyjaźni i pokonywaniu własnych obaw. Jest to lektura, która z pewnością przyciągnie uwagę dzieci i rodziców, a także dostarczy ważnych przemyśleń na temat wartości przyjaźni i determinacji. Flavia Z. Drago stworzyła niezwykłą opowieść, którą chętnie będziemy polecać innym.
@wydawnictwo.swietlik życzymy wszystkiego najlepszego z okazji 1. urodzin.
#świetlik #Gustaw #Przyjaźń #determination #ksiazkadladziecka #czytamyodurodzenia #świętychobcowanie #wszystkichświętych #muzyka #bookblogger #bookstagrampl #bookstagramdzieciom

Cześć! Dzisiaj chciałabym pokazać Wam fantastyczną nowość od @wydawnictwo.swietlik, jaką jest “Gustaw. Nieśmiały duszek”. Książka jest cudowna! Uwielbiamy takie klimaty, duchy, straszydła, potwory i inne upiory nie są nam straszne, a moja córka z największa przyjemnością sięga po książki pełne powyższych stworzeń.

Dlatego Gustaw w sekundę przypadł nam do gustu i zakochałyśmy się w nim spoglądając tylko na samą okładkę. Środek spotęgował tylko nasze uczucia i z pewnością zostanie jedną z naszych ulubionych książeczek. Ubolewam tylko nad tym, że jest taka krótka, ale wszystko wynagradzają przepiękne ilustracje.

Książeczka jest niezwykle prosta i powinna przypaść do gustu także najmłodszym czytelnikom. Nie znajdziecie w niej dużo tekstu, ale nad cudownymi ilustracjami można spędzić mnóstwo czasu.

Tytułowy duszek Gustaw jest niezwykle uroczym, miłym i dobrym duchem, który jest tak nieśmiały, że nikt go nie widzi. Ukrywa się między innymi na wiele różnych sposób, ale nigdy nie miał odwagi, żeby się po prostu odezwać, pobawić czy zaprzyjaźnić. Jednak pewnego dnia jego życie zmienia się diametralnie, a on sam staje się szczęśliwy i kochany.
“Gustaw. Nieśmiały duszek” to książka o przyjaźni i odwadze, pełna ciepła i do tulenia. Wywołuje bardzo pozytywne emocje i idealnie sprawdzi się w nadchodzącym czasie. Rzekłabym, że jest po prostu dlań stworzona! Wydana w twardej oprawie i dużym formacie prezentuje się zjawiskowo i bardzo się cieszę, że powstała i miałyśmy okazję i przyjemność po nią sięgnąć.

Dlatego Gustaw w sekundę przypadł nam do gustu i...

Ta książeczka skradła moje serce <3

Ta książeczka skradła moje serce <3

"Gustaw nieśmiały duszek" to książka, która skradła moje serce jeszcze zanim w ogóle zaczęłam ją czytać. A sprawiły to obłędne ilustracje.

Są bowiem takie książki, co do których macie pewność, że je pokochacie, choć nie znacie jeszcze ich treści. Tak było u mnie w tym przypadku. No nie mogło być inaczej!

Gustaw to nieśmiały duszek, który szuka towarzystwa, przyjaciół. Problem jednak w tym, że jest on tak nieśmiały, że wręcz niedostrzegalny przez inne straszydła.

Duszek postanawia jednak wziąć sprawy w swoje ręce i zaprasza znajomych na koncert skrzypcowy w jego własnym wykonaniu. Choć ma ogromną tremę, wie, że musi się przemóc, by spełnić swoje marzenie.

"Gustaw nieśmiały duszek" to książka o nieśmiałości i poszukiwaniu odwagi, która pokazuje, że tak naprawdę posiadamy wszystko co niezbędne do spełniania własnych marzeń, musimy tylko sięgnąć głęboko do swojego wnętrza i wydobyć niesamowity potencjał, który w nas drzemie.

To pozycja, która pięknie pokazuje ile wartości kryje się w każdym z nas, nawet tym niepozornym. Która uczy dawać szansę innym, bo nigdy nie wiemy za którymi drzwiami czeka na nas piękna przyjaźń.

Bardzo polecam ❤️

Gustaw to nieśmiały duszek, który szuka towarzystwa, przyjaciół....

Jest to historia o pewnym uroczym, ale nieśmiałym duszku, który ma na imię Gustaw 👻
Z powodu swojej nieśmiałości nie ma wogóle przyjaciół, a bardzo chciałby mieć...
Pewnego razu w końcu zbiera się na odwagę i wysyła wszystkim okolicznym strachom i maszkarom zaproszenie na swój koncert 🎻
To czy uda mu się pozyskać przyjaciół - pozostawię dla Was tajemnicą.
Powiem tylko, że jest to niezwykła i bardzo urocza opowieść o przyjaźni i odwadze. Myślę, że wszystkie dzieci uwielbiają historie o duchach.., a gdy do tego jest to tak fajny duszek to dodatkowo pomaga dziecku oswoić się z różnego rodzaju strachami i baniem się...
Ponadto może pomóc również nieśmiałym dzieciom, które podobnie jak Gustaw mają problem w nawiązywaniu nowych znajomości...
Zdecydowanie polecam! 👍

To czy uda mu się pozyskać przyjaciół - pozostawię dla Was tajemnicą.
Powiem tylko, że...

Booo!
Lubicie duchy, straszydła, haloweenowe klimaty? Jestem pewna, że tego duszka pokochacie, z tego co wiem podbił już niejedno dziecięce serduszko, również nasze.
Gustaw. Nieśmiały duszek. To debiut nowego gracza na rynku literatury dziecięcej - Wydawnictwa Świetlik. I to, moim skromnym zdaniem, debiut bardzo udany.
Ten przepięknie zilustrowany picturebook utrzymany w klimacie Dia de Muertos czyli meksykańskiego Dnia Zmarłych (Autorka pochodzi z Mexico City),to prosta i bardzo sympatyczna historia o nieśmiałości, odwadze i przyjaźni.
Tytułowy duszek jest bardzo, ale to bardzo nieśmiały, trudno Mu nawiązywać znajomości, o tworzeniu relacji nie wspominając. I chociaż marzy o przyjacielu, to jego niewidzialna i ulotna powłoka nie ułatwia Mu zadania. Na szczęście Gustaw zdobywa się na odwagę i postanawia zaprosić wszystkie straszydła na koncert, musicie bowiem wiedzieć, że nasz duszek wspaniale gra na skrzypcach. Czy ktokolwiek przybędzie? Czy Gustaw zostanie zauważony i czy okaże się, że muzyka łączy nie tylko pokolenia, ale i Stwory wszelkiej maści?
Koniecznie sprawdźcie, to pięknie wydana książka, oszczędna w słowach ale z jasnym przekazem. By dać się poznać innym trzeba czasem zdobyć się na odwagę, pozostając przy tym sobą, a można zyskać naprawdę wiele.

I chociaż to książka pełna duszków, potworków czy straszydeł, to spokojnie! Będzie idealna dla małych wrażliwców, może pomóc oswoić dziecięce lęki, a ciepło, które z niej bije rozjaśni i rozświetli najciemniejszy mrok. W końcu za wydanie odpowiada Wydawnictwo Świetlik

Booo!
Ten przepięknie zilustrowany picturebook utrzymany w...

Dla wielu z nas zainicjowanie zwykłej rozmowy wydaje się łatwe, jest czymś oczywistym, naturalnym jak oddychanie. Niektórzy mają z tym ogromny problem. Historia o Gustawie jest nie tylko dla nieśmiałych, by znaleźli w sobie odwagę i przełamali wewnętrzny strach. To także opowieść dla tych „śmiałych”, by zauważyli w swoim otoczeniu osoby, które stoją z boku i z ukrycia ich obserwują, trochę z zazdrością na nich patrzą. Wprawdzie bohaterami są duchy i inne maszkary, lecz to może być każdy z nas – niezauważalny, niewidzialny w tłumie, pomijany wzrokiem.
Odbiorcą książeczki docelowo są maluszki w wieku 3-5 lat. Z powodzeniem można ją czytać starszym dzieciom. Duszek Gustaw ze swoim problemem stanie się początkiem ważnej rozmowy o przełamywaniu własnych barier i słabości, relacjach, nawiązywaniu przyjaźni, naszych zdolnościach i talentach, wspólnego spędzania czasu, bycia razem. Dorośli mogą przeczytać ją wraz z pociechami. Może i oni baczniej przyjrzą się swoim znajomym. Nieśmiali ludzie są wśród nas, a metryka nie ma tu znaczenia.
Ta ciepła i urzekająca historia zauroczyła mnie swoją prostotą i przesłaniem oraz pięknym wydaniem. Wydawnictwo Świetlik przygotowało dla najmłodszych książkę w twardej oprawie, z ilustracjami autorki pełnymi detali. Flavia Z. Drago wykorzystała paletę przygaszonych, pastelowych barw, by oddać świat straszydeł, a jednocześnie podkreślić główny problem. W dodatku wcale nie jest strasznie, raczej wesoło i zabawnie. Małe straszydła to sympatyczne maszkary. Polubi je każdy.
„Gustaw, nieśmiały duszek” to historia z życia wzięta. Wielu z nas odnajdzie w niej cząstkę samego siebie niezależnie od wieku. Skłania do refleksji, zachęca do rozejrzenia się wśród znajomych, znalezienia w sobie odwagi lub wyciągnięcia pomocnej dłoni, nawiązania nowych znajomości, dzielenia się swoimi zdolnościami. Do bycia razem.

Chciałam Wam kogoś dziś przedstawić. Oto Gustaw👻, duszek. Gustaw uwielbia robić wszelkie "duchowe" rzeczy: przenikać przez ściany, podnosić przedmioty i straszyć. Naprawdę lubi to wszystko, oprócz jednej rzeczy - bycia niewidzialnym.

Gustaw jest bardzo przyjazny i chciałby zaprzyjaźnić się z innymi straszakami. Jednak jego nieśmiałość, połączona z niewidzialnością bardzo mu to utrudniają

Znajduje mimo to sposób na zjednanie sobie przyjaciół. Zaprasza wszystkich na swój koncert skrzypcowy. Oczywiście w wigilię Święta Zmarłych, o północy na cmentarzu. Czy uda mu się zaprzyjaźnić? Sprawdźcie sami 😁

Ciepła, zabawna historia małego duszka pokazuje, że mimo nieśmiałości można znaleźć drogę do przyjaźni. I czasem warto przełamać własne lęki.
Ta książka ma jeszcze jedną zaletę - ilustracje, nawiązujące do meksykańskiego Dia de Muerto 👻

Nieśmiałość nie jest niczym złym. Jednak gdy jest jej za dużo odbiera nam fajne rzeczy. Dziś pokażę Wam fajną książkę - " Gustaw. Nieśmiały duszek"

Gustaw jak każdy duch lubi czasem trochę postraszyć. Jednak bardziej kocha grę na skrzypcach. Niestety jest baaaardzo nieśmiały i każda próba nawiązania relacji kończy się niepowodzeniem. Pewnego dnia Gustaw postanawia jednak przełamać swój lęk o decyduje się na milowy krok- zaprasza inne potwory i maszkary na swój skrzypcowy koncert. Czy jednak ktoś zechce przyjść? Czy Gustaw znajdzie przyjaciela?

To niezbyt długa opowieść o tym, że warto wyjść ze swojego kokonu. Czasem wystarczy pokazać innym co sprawia nam radość. Mały duszek doda odwagi niejednemu dziecku ♥️
Mi osobiście bardzo podobają się również ilustracje ♥️

Koniec października to magiczny czas, w którym świat zostaje opanowany przez zjawy.
Czy wasze dzieci lubią się bać?
Franek uwielbia klimat Halloween z przerażającymi dyniami na czele, duchami i kościotrupami, potworami i czarownicami.

26 października swoją premierę miała cudowna nowości od @wydawnictwo.swietlik, łącząca w sobie elementy meksykańskiego Święta zmarłych Dia de Muertos z bardziej popularnym Halloween.

Gustaw jest duchem i jak każdy duch uwielbia przechodzić przez ściany, straszyć w ciemnościach i sprawiać by przedmioty unosiły się w powietrzu. Spośród innych zjaw wyróżnia go coś wyjątkowego, przepięknie gra na skrzypcach. Niestety duszek ma ogromny problem z zawieraniem nowych znajomości. Chociaż bardzo się stara to wciąż pozostaje niezauważony, a bycie niewidzialnym dla świata nie jest łatwe, nawet dla ducha. Pewnego dnia postanawia przezwyciężyć strach i zaprasza znajome straszydła na koncert skrzypcowy. Czy Gustawowi uda się zdobyć przyjaciół?

Historia o duszku Gustawie to wzruszająca opowieść o samotności, chęci przynależności do grupy oraz poszukiwaniu właściwej drogi do celu. Oszczędny w słowach picturebook o sile muzyki oraz uskrzydlającej pasji dającej poczucie spełnienia.
Grający na skrzypcach duszek zapomina o bożym świecie i daje się ponieść chwili przezwyciężając największe lęki. Muzyka sprawia, że inne straszydła dostrzegają Gustawa. Przestaje być tylko ulotną zjawą przemykającą niezauważenie, a staje się częścią grupy i świetnym kompanem zabaw.
Pierwsze co rzuca się w oczy po otworzeniu książki to przecudne ilustracje utrzymane w konwencji Dia de Muertos, tak odmienne od cukierkowych obrazków w typowych książkach dla dzieci. Lekko mroczne, w stonowanych kolorach, idealnie oddają halloweenowy klimat.

Wydawnictwo Świetlik wchodzi na rynek literatury dziecięcej z wielkim przytupem. Już nie możemy doczekać się kolejnych tytułów.

Czy wasze dzieci lubią się bać?

• Dla dzieci
  • Czytam sobie 2022
  • Dziecięca biblioteczka
  • Fasolki
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Gustaw, nieśmiały duszek