Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować

Okładka książki Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować Agnieszka Śladkowska
Okładka książki Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować
2022-05-12
2022-05-12
56 min.
Franek Błyskawica Franek Błyskawica Adamada Śladkowska

Młody Franek z ekscytacją oczekuje narodzin swojego braciszka. W głowie układa sobie plan zabaw z najmłodszym i nadaje mu imię, rozmyśla o tym co będą robić, jak spędzać czas.

Rzeczywistość okazuje się zupełnie inna niż wyobrażenia chłopca. Rodzice nie mają dla niego już tak dużo czasu, „palmę pierwszeństwa” przejmuje noworodek. Wszystko w życiu chłopca staje na głowie, a uporządkowane dotychczas sprawy zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Autorka w zabawny sposób przedstawia z perspektywy dziecka oczekiwanie na nowego członka rodziny. Wyjaśnia pojęcia związane z ciążą i porodem, tak aby były zrozumiałe dla małego czytelnika.

O oprawę graficzną zadbała ilustratorka Ewa Poklewska – Koziełło. Jej ilustracje znakomicie oddają emocje zawarte w opowiadaniu, są pełna szczegółów, detali i kolorów.

Posiadanie rodzeństwa to bardzo cenne i wartościowe doświadczenie. Przyjaźń, wsparcie, nauka, wzajemna motywacja, możliwość społecznego rozwoju od najmłodszych lat – to wszystko składa się na dobre relacje z rodzeństwem. Oczywiście nie brakuje również drugiej strony medalu; kłótni, zazdrości i wyzwań…

To wszystko znajdziecie w tej znakomitej książce.

Polecamy!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Ta książka jest po prostu piękna i bardzo wartościowa. To nie jest poradnik, choć nazwa może to troszkę sugerować. To urocza opowieść o tym jak ciekawe i pouczające, ale jednocześnie trudne jest wprowadzenie nowego człowieka do już istniejącej, mającej swoje wartości i przyzwyczajenia rodziny. Jest to historia pełna życiowej magii, mądrości, przekazująca mnóstwo wartościowych treści i podpowiedzi jak sobie radzić w tym trudnym dla każdej rodziny czasie.

Nie będąc zbyt wrażliwym człowiekiem, płakałem i śmiałem się na zmianę w trakcie lektury:). Dała mi dużo konkretnego wsparcia i ulgi jako rodzicowi 2 dzieci.

Doskonała lektura zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Narodziny dziecka widziane z oczu przyszłego brata – Franka Błyskawicy. Mnóstwo humoru. Wiele zdarzeń, które towarzyszą zwłaszcza okresowi okołoporodowemu są „z życia wzięte” i na pewno przypomną rodzicom te ważne dla rodziny chwile oraz towarzyszące im emocje.

• Audiobooki
  • Ola
  • Do biblioteki
  • 🌐 Empik Go
  • 📋 2024

Dodaj cytat z książki Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować