Przyjdzie pogoda na ślub

Okładka książki Przyjdzie pogoda na ślub Wioletta Piasecka
Okładka książki Przyjdzie pogoda na ślub
Wioletta Piasecka Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Przyjdzie pogoda na miłość (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Przyjdzie pogoda na miłość (tom 3)
Szara Godzina
2022-10-11
2022-10-11

Jestem całym cyklem zauroczona. Kibicowałam trzem przyjaciółkom
w szczęśliwym ułożeniu sobie życia.
Losy każdej były bardzo skomplikowane, każda miała traumatyczne przeżycia.
Żeby wyjść na prostą musiały pokonać strach przed podjęciem decyzji, zawiść ludzi, chorobę i brak wiary w siebie.
Udało się!
Wszystkie trzy części wzbudzają wiele emocji, raz wywołują uśmiech na twarzy,
a raz łezka się w oczach kręci...

Jestem całym cyklem zauroczona. Kibicowałam trzem przyjaciółkom
w szczęśliwym ułożeniu sobie życia.
Losy każdej były bardzo skomplikowane, każda miała traumatyczne przeżycia.
Udało się!
Wszystkie trzy części wzbudzają wiele emocji, raz wywołują uśmiech na...

"Każde złe doświadczenie uczy nas życiowej mądrości, ale przez tę mądrość stajemy się ostrożniejsi i zatracamy spontaniczność."

Spośród wielu złotych myśli zawartych na kartach powieści "Przyjdzie pogoda na ślub" Wioletty Piaseckiej, właśnie ta najbardziej zapadła mi w serce. W moim odczuciu wydaje się taka prawdziwa, z powodzeniem mogłabym osobiście podpisać się pod tymi słowami. Konkluzja ta pojawiła się nie tylko w oparciu o losy trzech książkowych przyjaciółek, ale też w wyniku analizy osobistych przeżyć

Choć "Pogodna seria" stanowi debiut autorki na polu literatury dla dorosłych (głównie mam tu na myśli pierwszy tom, gdyż między kolejnymi pojawiały się już inne publikacje),znajdujemy w niej wiele słów, które stanowią potwierdzenie posiadania umiejętności wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Mamy tu wiele uwag, które trafnie oddają obraz współczesnego świata, a przy tym niejednokrotnie dostarczają nam cennych wskazówek jak postępować. Pomiędzy poszczególnymi zdarzeniami autorka serwuje nam nie tylko moralizatorskie treści, ale i też ciepłe i kojące słowa wlewające otuchę w nasze serca.

Pośród pisarzy można wyodrębnić dwie grupy: takich, którzy dużą wagę przywiązują do fabuły i zaskakujących plot twistów oraz tych drugich, stawiających na treści merytoryczne. Myślę, że Wioletta Piasecka zalicza się do tej drugiej grupy. Historia opowiedziana nam przez nią w następujących po sobie trzech tomach "Pogodnej serii" nie jest zbyt wyszukana, jednak jej przesłanie jest bardzo istotne. Autorka wskazuje nam tu na znaczącą rolę przyjaźni w życiu człowieka oraz na to jak powinniśmy postępować względem drugiej osoby, tak, by dobrze nam się wiodło w życiu.

Muszę przyznać, że budowa powieści trochę przypomina mi bajkę. Postaci uczestniczące w wydarzeniach mających miejsce na kartach powieści nie wydają się do końca realne. Tutaj bohaterowie są albo dobrzy, albo źli, co więcej tych pierwszych czeka w życiu nagroda za dobre postępowanie, natomiast Ci drudzy zostają wykluczeni. Mimo, że nie brak tu trudnych i dramatycznych wydarzeń, w efekcie końcowym wszystko zmierza do szczęśliwego finału.

"Przyjdzie pogoda na ślub" to kojąca lektura, która otula nas niczym kocyk. Choć odnotowałam w niej moment wzmożonego napięcia, w większości czytało mi się ją lekko i przyjemnie. Pozwoliła mi się zrelaksować, ale też i wprowadziła w nastrój zadumy nad kwestiami dotyczącymi życia i jego charakteru.

Moja ocena 8/10.

" Przyjdzie pogoda na ślub" to ostatnia część trylogii Wioletty Piaseckiej. To ciekawa i przyjemna historia trzech przyjaciółek Magdaleny, Zuzanny i Joanny. Każda jest inna, ma swoje problemy, ale razem tworzą niesamowitą paczkę. Pomagają sobie, wspierają się i pomagają. Są jak prawdziwe przyjaciółki, które chciałoby się samemu mieć. Czytajac ich historię czułam się jakbym była obok nich i razem z nimi przeżywała ich smutki czy radości. Kibicowałam im i ich związkom. Cała historia była wciągająca i fajnie się ją czytało. Podobały mi się niektóre fragmenty i mądre przesłania, które zapisałam sobie. Jestem pewna, ze sięgnę teraz po inne książki tej Autorki. Cieszę się, że mogłam przeczytać tą książkę. Dziękuję Ewelkowe Czytanie za możliwość przeczytania tej książki w ramach booktour.

Przyjdzie pogoda na ślub to zamknięcie trylogii. To opowieść o trzech przyjaciółkach, których nie oszczędzał los. Magda po mastektomii nie czuje się kobietą. Musi to zmienić i dopiero wtedy pozwoli ukochanemu na miłość . Zuzanna zakochała się w cudownym mężczyźnie, ale jego ojciec nie chce tej miłości. Joanna zniszczyła miłość do Krzysia. Żałuje, teraz wie, że on jest tym jedynym. Czy przyjaciółki pomogą i w tym temacie? Czy i dla Joanny przyjdzie czas na ślub?
Cudowne opowieści o cudownych kobietach, ludziach z nimi związanych, o dobrych i złych chwilach w naszym życiu.

Przyjdzie pogoda na ślub-Wioletta Piasecka
Wioleta Piasecka w książce „Przyjdzie pogoda na ślub”, która jest kontynuacją dwóch poprzednich „Przyjdzie pogoda na szczęście i Przyjdzie pogoda na miłość” po raz trzeci zaprasza nas do świata przyjaciółek Magdy ,Zuzanny i Joanny. To już ostanie spotkanie z sympatycznymi bohaterkami .. Każda na swój sposób układa sobie swoje życie. Dziewczyny wspierają się ,pomagają wzajemnie ,doradzają. Ale i potrafią się tez pokłócić ,obrazić .Lecz nie trwa to długo. Joasia stoi na rozdrożu własnych decyzji .Nie bardzo wie jak postąpić by było dobrze. Z jednej strony bardzo kocha Krzysztofa , chciałaby spędzić z nim życie ,ale wystarczyło jedno spotkanie z Markiem i cały uporządkowany świat zawalił się. Odżywają dawne uczucia. Ponadto „kłody pod nogi „rzuca siostra Dżoana .Nie ułożyła jej się tez praca w szkole ,bo nie czuła się akceptowana przez grono nauczycielskie. Joasia jest tak samotna, omotana ,zrezygnowana ,że popada w depresję. Jak zwykle z odsieczą ruszają kochane niezawodne przyjaciółki ,wyciągając ku niej pomocną dłoń. Joasia powoli odbija się od dna .Spełnia swoje marzenie –pisze książkę. Madzia jest szczęśliwa z Łukaszem ;pokonała chorobę. Pełna obaw i lęków ufa mu ;przygotowuje się do ślubu. Podobnie Zuzanna cieszy się swoim szczęściem z Robertem.Jedynym cieniem ich małżeństwa jest zmarła zona Klara. Zuzanna martwi się ,ze jej niedorówna. Przyjdzie pogoda na ślub to książka o marzeniach ,by nie bać się po nie sięgać. W spełnianiu marzeń najbardziej liczy się droga, jaką przebyliśmy, by dosięgnąć gwiazd, a nie same gwiazdy. Po latach to właśnie tę drogę wspominamy najczęściej. Włożony wysiłek, poświęcenie, upadki, podnoszenie się po nich i to uczucie, że zrobiliśmy wszystko, by zawalczyć o swoje szczęście. To jest pełnia szczęścia " Autorka porusza w niej różnorakie problemy tj. choroba –walka z nią ,siła woli ,przezwyciężanie słabości ,zdrady ,przemoc ,hejt…ale równocześnie daje wskazówki jak należy sobie z nimi radzić ,jak je pokonać. Ukazuje że dobroć ,miłość ,nadzieja ,drugi człowiek obok to drogowskazy ,dzięki którym odzyskujemy wiarę w siebie ,stajemy się bardziej ufni.
Po skończeniu czytania powieści przypomniałam sobie piosenkę ,która śpiewałam jako nastolatka i cytuje jej krótki fragment :
„Przyjaźń to największy dar jaki daje nam dziś Bóg
Przyjaźń to największy skarb ,umiej go wziąć”
I cieszę się i doceniam ,że mam wokół siebie takich ludzi na których zawsze mogę liczyć .I takiej przyjaźni życzę czytelnikom.
Dziękuję serdecznie BT Ewelkowe Czytanie za umożliwienie mi przeczytania książki.

Przyjdzie pogoda na ślub-Wioletta Piasecka

Ostatnia część trylogii "pogodnej" to zamknięcie wątków życiowych perypetii trzech przyjaciółek. I choć momentami wydawało mi się, że wszystko, co się wokół nich dzieje jest fragmentem codzienności, która rzadko się przydarza, to jednak jest to dla mnie mocno wartościowa powieść.
Mamy tu mnóstwo zawirowań życiowych i sytuacji, które pokazują, że nie wolno tracić nadziei. Mamy tu opowieść o sile przyjaźni, o wzajemnym zaufaniu i wsparciu, o pokonywaniu trudności i dzieleniu radości. Jest tu podkreślenie empatii, która łączy dziewczyny, bo ich przyjaźń to moc przepędzająca smutki, depresje i kłopoty, to wartość, która wzmacnia i daje siłę na walkę o własne marzenia. Zuza, Joanna i Magda wiedzą, że mimo własnych problemów mogą na siebie liczyć.
Trochę mi ta powieść zaburzyła postrzeganie mężczyzn. :-) Są tu oni albo bardzo pozytywni, wręcz bez wad, i są tacy, którzy wzbudzają tylko negatywne emocje, nie mamy dla nich nawet odrobiny zrozumienia. Ale to nie zaburzało mi odbioru tej historii, bo jej piękno wpisało mi się idealnie w wartość przyjaźni i wsparcia rodziny.
Polecam mocno.

Jest to trzecia część cyklu „Przyjdzie pogoda na miłość” Wioletty Piaseckiej.
Joanna nadal myśli o Marku i cały czas nie jest pewna tego co czuje do Krzysztofa. Zapewnienia chłopaka, że on będzie ją kochał za ich dwoje nic nie dają. Zmienia się także jej życie zawodowe – rozpoczyna staż w szkole, lecz już od pierwszego dnia nie czuje się akceptowana przez grono nauczycielskie. W tym samym czasie jej rodzice planują ślub i zapraszają do siebie jej siostrę Dżoanę. Dziewczyna sieje jeszcze większy mętlik w głowie Joanny.
Magda jest w szczęśliwym związku z Łukaszem, jednak ma obawy przed zamieszkaniem z nim oraz przed ślubem. Najpierw chciałaby dokonać rekonstrukcji piersi oraz uzyskać rozwód kościelny.
Trzecia z przyjaciółek Zuzanna jest w szczęśliwym związku ze swoim prawnikiem – Radosławem. Nie jest jednak szczęśliwa, że na każdym kroku jest porównywana do pierwszej żony męża – Klary.
Każda z dziewczyn wiele przeszła i wydaje się, że znajdują się na prostej drodze do szczęścia. Muszą jednak otworzyć swoje serce na miłość i zaufać partnerom, co w ich sytuacji wcale nie jest łatwe.

Z przyjemnością zapoznałam się z dalszymi losami trzech przyjaciółek Joanny, Magdy i Zuzanny. Tak jak i pozostałe części książkę czyta się dobrze. Na pewno każda z czytelniczek chciałaby mieć takie przyjaciółki, na które może liczyć w każdej chwili. Dziewczyny mają różne charaktery lecz się wspierają i to jest piękne. Każda z nich miała na swojej drodze zawirowania, lecz teraz może być już tylko lepiej. Trudno się dziwić, że każda z nich chciałaby być szczęśliwa i spełniać się w życiu nie tylko zawodowym ale i też prywatnym.
Książkę oceniam na 7 pkt.

Jest to trzecia część cyklu „Przyjdzie pogoda na miłość” Wioletty Piaseckiej.

Magda, Zuzanna i Joanna chodź takie różne ich prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko.
Pasjonująca i pełna uczuć kontynuacja historii trzech przyjaciółek które mimo trudności potrafią wspierać siebie nawzajem. Wydaje się, że jak już człowiek znajdzie szczęście i miłość w życiu to mamy wszystko. Jak poradzić sobie z burzą uczuć, leków i przeciwności losu. Dziewczyny pokazały, że można wszystko dzięki wsparciu najbliższych.

Tytuł: "Przyjdzie pogoda na ślub"
Autor: Wioletta Piasecka
Data premiery: 11.10.2022r.
Wydawnictwo: Szara Godzina

Kto z Was jest po ślubie?
Pamiętacie pogodę tego wyjątkowego dnia?
Miałam ślub w sierpniu i było wtedy gorąco. Jak wracam myślami do tamtego dnia to buzia uśmiecha mi się szeroko... chociaż było to 8 lat temu, to mam wrażenie że było to niedawno... od tego czasu tyle się wydarzyło i zmieniło...💚
"Przyjdzie pora na ślub" to trzeci tom przygód Magdy, Joanny i Zuzanny. Przyznam szczerze, że nie czytałam poprzednich tomów, nawet nie wiedziałam że to jakaś kontynuacja. Dostałam go od wydawnictwa jako niespodzianka i gdyby nie ta urzekająca okładka to być może bym się za nią nie wzięła, a tak ciekawość wzięła górę i...przeczytałam ją bardzo szybciutko.
Każda z bohaterek tkwi w związku.
Każda z nich ma inny problem.
Każda z nich ma inną przeszłość.
...ale jedno jest wspólne - przyjaźń. Prawdziwa przyjaźń, która ich połączyła.
Powieść zaczyna się od wspomnień w gorącej i malowniczej Lizbonie, gdzie kobiety były wypocząć. Później zaczyna się ich codzienne życie.

* Magda jest w związku z Łukaszem i zmaga się z chorobą nowotworową. Wcześniej tkwiła w okropnym związku z mężczyzną, który chciał ją zabić... A dla nowego partnera jest całym światem (łącznie z jej małą córeczką).

* Joanna jest w związku z Krzysztofem, z którym jeździła po przedszkolach i dawała dzieciom występy teatralne. Sprawiało im to wiele radości. Niestety kobieta zaczęła pracę w szkole, gdzie... była toksyczna atmosfera... Jak sobie z tym poradziła?

* Zuzanna jest z Robertem, który został wdowcem. Kobieta martwi się, że mężczyzna nie pokocha jej tak mocno jak kochał swoją żonę...

Jak widzicie każda z tych kobiet jest inna, wyjątkowa. Wszystkie chcą być szczęśliwe i kochane...
Jak to się skończyło?
Nie zdradzę.
Zachęcam by sięgnąć po powieść Wioletty Piaseckiej.

Tytuł: "Przyjdzie pogoda na ślub"
Autor: Wioletta Piasecka
Data premiery: 11.10.2022r.
Wydawnictwo: Szara Godzina

Kto z Was jest po ślubie?
Pamiętacie pogodę tego wyjątkowego dnia?

Książka super ale nie tak jak 2 wcześniejsze tomy. Mniej tu zaskakujących zwrotów akcji a więcej luźnych dialogów i wszystko pomału idzie w kierunku Happy End więc jak bywa z zakończeniami można w wielu sytuacjach domyślić się co będzie dalej a i tak pisarka czasem zaskoczyła. Seria 3 tomów warta aby jej poświęcić czas.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023