Miłość musi być!

Okładka książki Miłość musi być! Sylwia Kubik
Okładka książki Miłość musi być!
Sylwia Kubik Wydawnictwo: Skarpa Warszawska literatura obyczajowa, romans
Skarpa Warszawska
2022-06-29
2022-06-29

Główną bohaterkę polubiłam Bernadette pasję do motorów ma,wyruszyłam z autorką do malowniczej,pięknej Grecji i niezwykłe przygody przeżywałam.
Lekka,ciepła i cudna to powieść.

Lekka,ciepła i cudna to powieść.

Bardzo ciekawa, interesująca i wciągająca historia- polecam 👍📖

Bardzo ciekawa, interesująca i wciągająca historia- polecam 👍📖

Słuchałam audiobooka. Książka lekka i przyjemna, raczej dla młodzieży i 20 latków. Mi osobiście bardziej podobały się inne książki tej autorki.

Książkę przeczytalam dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez bloga "Czytam dla przyjemności". Akcja książki rozgrywa się w Polsce oraz w pięknej i słonecznej Grecji. Główną bohaterką jest Berni, której hobby to motocykle i wyścigi motocyklowe. Podczas jednego z wyścigów dziewczyna poznaje niezwykle przystojnego Huberta. Niestety po pewnym czasie Hubert ją porzuca. Berni wyjeżdża do dziadków do Grecji, by tam leczyć swoje złamane serce. Czy Berni zdoła się wyleczyć z miłości do Huberta? Co będzie z jej pasją do motocykli? O tym musicie przekonać sie sami czytając książkę. Książka wciąga już od pierwszych stron. Autorka ukazuje nam, że zawsze trzeba walczyć o własne szczęście, marzenia, pasje i miłość. Ta historia jest tak autentyczna że mogłaby wydarzyć się naprawdę. Gorąco polecam.

Sięgając po powieść Sylwii Kubik z góry wiedziałam że otrzymam sporą dawkę emocji. Nie pomyliłam się i nie rozczarowałam, choć spoglądając na okładkę można mieć na uwadze książkę lekką, łatwą i przyjemną, taką w sam raz na gorące, upalne dni lata. W środku jednak mieści się kawał dobrej literatury, powieści, która daje sporo do myślenia.
Główna bohaterka Bernadetta to dziewczyna nietuzinkowa, kręcą ją motory i konkursy motocrossowe. I o bagatela! Nie tylko potrafi świetnie jeździć, bierze też w udział w zawodach i w niczym nie ustępuje mężczyznom. To właśnie na torze musi zmierzyć się nie tylko z własnymi słabościami, ale i ze sporą dyskryminacją, musi pokonywać nie tylko konkurencję, ale i walczyć z docinkami i dwuznacznymi uwagami ze strony samców Alfa.
Pewien epizod sprawia, że kobieta zostawia całe swoje życie w kraju i ucieka do Grecji, do swoich dziadków, którzy po wojnie wyemigrowali wlaśnie tam.
Południowcy żyją tutaj zupełnie inaczej niż my, Polacy. Żyją wolniej, mocniej odczuwają każdą chwilę, nie tracą czasu na banały i nie zastanawiają się dłużej nad byle problemem. Starają się jednak nad wyraz korzystać z życia i nie martwić się zbytnio o jutro. W tych warunkach Berni odsuwa na bok troski i zmartwienia, zapomina o tym co bolesne i co ją spotkało setki kilometrów w rodzinnym kraju.
Nadchodzi jednak czas by wziąć byka za rogi i zmierzyć się ponownie z tym co ją przytłoczyło i co ją zraniło. W tamtej chwili zyskała potrzebną jej siłę, by zmierzyć się z przeciwnościami losu, ale i honorowo odegrać się na osobniku, który na to zasłużył.
Po powrocie do domu dla kobiety jest to czas zwycięstwa na każdym polu: zawodowym, prywatnym i tym związanym z jej pasją: motocrossem.
Polecam z całego serca! Świetna! 🙂

Główna bohaterka Bernadetta to...

Lubię czasami sięgać po książkę, która wydaje się zupełnie nie dla mnie. Do tej nie zachęcał ani banalny tytuł, ani kategoria (romans, obyczajowa),ani to, że w ogóle o niej ani o autorce nie słyszałam.
Okazało się jednak, że miło spędziłam przy niej czas, a na dodatek dowiedziałam się czegoś nowego 😊

Główna bohaterka, Bernadetta, ma w życiu wielką pasję - motocykle i zawody motocrossowe. Jednak to bardzo zamknięte środowisko, gdzie niechętnie patrzy się na kobiety. Berni musi się mierzyć że złośliwymi docinkami i dwuznacznymi komentarzami. Na szczęście trafia na kogoś, kto docenia jej zaangażowanie i postanawia jej bezinteresownie pomóc.

Pewne kłopoty w życiu osobistym sprawiają jednak, że Bernadetta ucieka z Polski do Grecji. Tam mieszkają jej dziadkowie ze strony mamy. Tak zaczyna się drugi wątek tej książki, życie w Grecji, ale też historia powojennych greckich emigrantów w Polsce.

Historia Bernadetty naprawdę mnie wciągnęła, choć nie miałam wątpliwości jak książka się zakończy 😉 W tej opowieści liczył się środek - opisy treningów, zdobywania wiedzy o motocyklach, pokonywanie własnych słabości.
A także relacje międzyludzkie - zarówno przyjacielskie, jak i romanse. Ciekawy był wątek grecki, opis tamtejszego życia, charakterów młodych Greków i różnego pojmowania np. związków.

Zaciekawił mnie wątek o uchodźcach z Grecji, wśród nich wielu dzieciach, którzy wyemigrowali do Polski pod koniec lat 40. XX wieku. Uwielbiam dowiadywać się takich ciekawostek z powieści!

Podsumowując, naprawdę dobra książka obyczajowa. Dobrze mi się jej słuchało w audiobooku (lektorka Zofia Zoń). W życiu bym się nie spodziewała, że przeczytam książkę o motocyklach, bo nie jestem ich fanką, a zawody żużlowe mnie nudzą 🤭 Jednak autorka napisała naprawdę dobrą historię, którą mogę Wam polecić, jeżeli szukacie lekkiej lektury.

Główna bohaterka, Bernadetta, ma w życiu wielką pasję - motocykle i...

Inna niż wszystkie, łamie tabu i pokazują, że zdeterminowane kobiety mają moc!

Inna niż wszystkie, łamie tabu i pokazują, że zdeterminowane kobiety mają moc!

Jeżeli macie ochotę na książkę łatwą. lekką i przyjemną, a do tego jeszcze marzy Wam się wycieczka do Grecji to z całego serca polecam Wam właśnie tę książkę. Wyraziści bohaterowie, którzy na długo zapadają w pamięć, piękne greckie krajobrazy i niesamowite emocje. Czegóż chcieć więcej? Miłej lektury!

Lekka, łatwa pozycja

Lekka, łatwa pozycja

Całkiem zgrabna powieść o pasji i spełnianiu marzeń, z wyrazistą bohaterką i wciągająca fabułą. Trochę inna od poprzednich książek autorki, ale świetnie się sprawdzi na wieczór po ciężkim dniu pracy.

• Moja biblioteczka