Nieposkromiona. Slade

Okładka książki Nieposkromiona. Slade Agnieszka Kotuńska
Okładka książki Nieposkromiona. Slade
Agnieszka Kotuńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Vibe Cykl: Nieposkromiona (tom 1) Seria: Nieposkromiona literatura obyczajowa, romans
Nieposkromiona (tom 1)
Nieposkromiona
Wydawnictwo Vibe
2022-08-19
2022-08-19

Podoba mi się styl pisania autorki I już nawet dałam Pani Agnieszce znać, że ja chcę kontynuację na już.

Victoria młoda kobieta, buntowniczka, która przeszła piekło. Jest wulgarna, twarda. Ustaliła sobie pewne zasady, których się mocno trzyma. Jedyne problemy i jedyny stres jakiego może doznać w swoim życiu jest spowodowany przez jej młodszego brata. Jest mistrzem pakowania się w kłopoty. Victoria aby odreagować wszystko walczy w klatkach. Oczywiście nielegalnie, w podziemiu. Przy okazji dostaje całkiem niezłą kasę. Po ostatniej walce Victoria zostaje porwana przez jednego z niebezpiecznych ludzi. Ma szansę ułożyć sobie życie na nowo. Z dala od wszystkich problemów, walk. Tylko musi zostać żoną Slada człowieka, który ją porwał. Czy Victoria zgodzi się na taki układ kiedy Slade odkryje przed nią wszystkie karty ? W sumie wszystkie to za dużo powiedziane.
Zachęciłam ?

W wieku trzynastu lat życie Victorii całkowicie się zmienia. Jej rodzice zostają zamordowani, a dziewczynie udaje się uciec razem z młodszym bratem. Od tego czasu mijają lata. Victoria jest teraz kobietą, która swojego brata Barta wciąż musi wyciągać z kłopotów. Chłopak jest narkomanem, więc ciągle wpada w długi. Victoria, pomimo tego, że ma dosyć wyciągania go z opresji, czuję się za niego odpowiedzialna i wie, że jest on jedyną, najbliższą jej rodziną. Kobieta została wyszkolona i umie walczyć lepiej niż niejeden mężczyzna. Dzięki bratu musi stoczyć walkę w klatce z właśnie facetem. Nie przypuszcza, że jest na "celowniku" innego mężczyzny, Slade'a. Ma on wobec niej pewne plany. Jakie?

Gdy otrzymałam możliwość poznania tej historii, trochę się obawiałam. Postać głównej, mocno charakternej bohaterki trochę mnie odstraszała. Teraz, po przeczytaniu plułabym sobie w brodę, bowiem ta historia jest tak dobra i wciągająca, że nawet nie macie pojęcia. Przede wszystkim nieczęsto spotyka się taką dziewczynę. Victoria jest to bowiem kobieta, która jest pyskata, władcza, silna i odważna! Nie łamie jej żaden problem i radzi sobie z nim na swój własny sposób. Często jest to za pomocą pięści i kopniaków. Wulgaryzmy i cięty język są także jej formą obrony. Życie jej nie rozpieszczało, a gdy trafia na Slade'a wydaję sie, że coś się zmieni, gdyż nieplanowanie rodzi się między nimi uczucie. Uczucie na tyle zaskakujące, gdyż ich znajomość zaczyna się od porwania, by kolejno trwało z daleka od siebie i opierało się na misji, którą ma wykonać Vicki, a skończyć ma się na porzuceniu. Czy jednak do tego dojdzie, sama tego nie wiem - myślę że trzeba się o tym przekonać w drugim tomie ❤️.

Dawno nie miałam w ręku tak ciekawej lektury, gdzie walka wybija się w fabule. Krav maga i tajski boks są atrakcyjnym punktem w tej historii i naprawdę sprawiają, że fabuła obfituje w zwroty akcji. Zawarta została również w historii szczypta tajskich tradycji i obrzędów. Mnie zachwyciła narracja, bo rzadko się zdarza, by historia była pisana w pierwszej i trzeciej osobie. Taki zabieg naprawdę urozmaica to, co się czyta! Bardzo, naprawdę bardzo podobała mi się "Nieposkromiona. Slade" i szczerze polecam 🙂, a ja biorę się za drugą część z wielką przyjemnością 🙂.

NIEPOSKROMIONA SLADE
NIEPOSKROMIONA ALEX
@agnieszkakotunska_writer
@wydawnictwo_vibe

"Born for fight"
"Urodzona by walczyć"

Dzisiaj zapraszam Was na recenzje dwóch części, w których główna bohaterką jest Viktoria. Życie jej nie oszczędzało a wręcz zmusiło do tego, aby zaczęła walczyć o siebie i swojego brata, wkońcu mieli tylko siebie. Tylko czy bycie silna i niezależną kobietą przypadkiem nie wpakowalo jej w kolejne, jeszcze większe tarapaty?
Czy można wpaść z deszczu pod rynnę?
W jej wypadku można!!

"Pożegnał anioła a schwytał diablice. "

Jeżeli szukacie książek wyjątkowych, nieszablonowych, porywających oraz nie boicie się rozlewu krwi, to polecam Wam te dwie historie. Autorka oczarowała mnie swoim stylem, piórem oraz charyzmą głównej bohaterki.
Kochana autorko, potrzebuje następnej części na już. Ależ to były historię. Niesamowite, trzymające w napięciu, emocjonujące, wręcz zachwycające. Pochłonęłam je w ekspresowym tempie. Agnieszka stworzyła bohaterkę, która już od pierwszych stron skradła moje serce. Silna, odważna, ambitna, oddana, nieustarszona, waleczna. Mogłabym tak wypisywać w nieskończoność. I wiecie co, w tym wszystkim jest najbardziej irytujące, że w te wszystkie tarapaty wplątywali ją mężczyźni. Na każdym etapie jej życia, kiedy już miała nadzieję na normalne życie, kolejny mężczyzna zaczynał je komplikować.
Czy Viktoria będzie miała szanse na normalne życie?

Tego zapewne dowiemy się w kolejnej części, którą nie ukrywam wypatruje z ogromną niecierpliwością.
A Wy kochani nadrabiajcie te części,bo gwarantuje że nie będziecie mógli się od nich oderwać 🔥

NIEPOSKROMIONA SLADE
NIEPOSKROMIONA ALEX
@agnieszkakotunska_writer
@wydawnictwo_vibe

"Born for fight"
"Urodzona by walczyć"

Victoria od samego początku nie miała łatwo. Teraz, kiedy jest dorosła musi się ukrywać, lecz jej jedynym sposobem na rozładowanie emocji i ratowanie brata są nielegalne walki. Na jednej z takich walk Vicoria zostaje zauważona, kiedy powala przeciwnika o płci przeciwnej. Zaraz po tym zostaje uprowadzona przez bezwzględnego mężczyznę. Ma dla niej zadanie, które musi wykonać i nie ma tu możliwości o niezrealizowania ich. Nie ma wyboru i zgadza się, choć to, co powie jej Slade nie koniecznie może się jej spodobać. Musi pomóc zemścić się na Aleksie, lecz czy aby na pewno?

Przed kim ucieka Victoria?

Kim okaże się Slade?

Czy między tym dwojgiem pojawią się uczucia?

Czy ta misja może okazać się niebezpieczna?

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Po przeczytaniu tej powieści potrzebowałam chwili, aby pozbierać się po tym, co zaserwowała nam autorka. Język i styl pisarki jest przyjemny w odbiorze a postacie i fabuła jest tak niesamowita, że nie sposób odłożyć książki dopóki nie skończy się czytać do ostatniej kropki. Zakończenie powieści jest tak zaskakujące, lecz pociesza mnie to, że mam pod ręką drugą część i nie muszę czekać na kontynuację.

„Nieposkromiona. Slade” jest to niezwykła historia, która pokazuje nam jak z trudnymi tematami borykają się bohaterowie. Decyzje, które muszą podjąć i to, co może im się przydarzyć to tylko wierzchołek góry lodowej. Ja z czystym sumieniem serca mogę wam tę książkę polecić a emocje, jakie odnajdziecie w tej książce nie będzie doskwierała wam nuda.

,,Nieposkromiona Slade" @agnieszkakotunska_writer @wydawnictwo_vibe

Victoria, silna, pewna siebie, gotowa na wszystko w obronie swojego brata, życiowy stres rozładowuje podczas nielegalnych walk w klatkach. Pewnego dnia, właśnie po takiej walce zostaje odurzona i porwana przez ludzi Slade'a. Mężczyzna ma dla niej propozycje nie do odrzucenia, ma zostać jego żoną i pomoc w zemście.

Czy Slade namówi kobietę do współpracy? Czy Viktoria podejmie się zadania, po mimo uczucia rodzącego się między nią i jej porywaczem?

Mimo iż Slade zlecił porwanie Victorii, to już od pierwszych chwil między tą dwójką niesamowicie iskrzy, dawno nie czytałam romansu mafijnego, a przy tym naprawdę dobrze się bawiłam.
To lektura pełna emocji i zwrotów akcji, czyta się ją bardzo szybko, no i uwielbiam historię w których główna bohaterka jest silna postać kobieca, a Victoria jest zdecydowanie taką postacią. Zaraz zabieram się za drugi tom by poznać dalsze losy bohaterów i dowiedzieć czy kobiecie udało się osiągnąć swój cel

,,Nieposkromiona Slade" @agnieszkakotunska_writer @wydawnictwo_vibe

Jak bardzo będziecie zdziwieni, jak powiem Wam, że mam dla Was kolejna interesującą lekturę? Zapewne nie bardzo, jednak rzeczywiście mam dla Was coś ciekawego.

Otóż przedstawiam Wam historię Victorii — młodej kobiety, której życie z początku toczyło się spokojnie u boku kochającej rodziny. Jednak jak można się tego domyślić, sielanka nie trwa zbyt długo. Pewnej tragicznej nocy jej poukładane życie wywraca się do góry nogami. Nagle staje się świadkiem egzekucji własnych rodziców i razem z młodszym bratem musi uciekać przed bardzo niebezpiecznymi ludźmi. Lata mijają, a Victoria zdołała ułożyć sobie jakoś życie, mimo ciągłego oglądania się za siebie, a niestety uzależnienie braciszka generuje kolejne kłopoty. Przez cały ten czas dziewczyna szkoliła się na tyle, aż stała się prawdziwą mistrzynią walk w klatce. Ostatnia spektakularna wygrana sprowadza na Victorię kolejny życiowy zwrot. Zostaje uprowadzona przez tajemniczego Slade’a, który ma dla niej propozycję nie do odrzucenia. Czy dziewczyna przystanie na jego warunki? Jak wysoka okaże się cena za jej prawdziwą wolność i co takiego będzie musiała zrobić Victoria?

Autorka postawiła na coś zupełnie innego i nie ukrywam, podobało mi się to. Z jawną premedytacją nie chcę Wam zdradzać całego pomysłu, abyście sami mogli go odkryć. Pani Agnieszka stworzyła niebanalną historię, której zdecydowanie daleko od miłej i lekkiej przygody. To opowieść o dwóch pokiereszowanych duszach, które muszą uporać się ze swoją przeszłością, a przy tym pałają prawdziwą żądzą zemsty.
Główna bohaterka to silna, choć trochę zagubioną osobowość z prawdziwym charakterem i pazurem, a za to kreacja Slade jest niesamowicie intrygująca. To postać, która dla zemsty jest gotowa do zejścia do samego piekła, to mężczyzna tajemniczy i emanujący siłą oraz nieustępliwością. Pomimo jawnego uczucia do Victorii, nie waha się nawet przez moment i dąży do realizacji swojego celu. Victoria zaś, zmagając się z traumą i przeciwnościami losu, musi podjąć trudne decyzje.
Do tego wszystkiego fenomenalnie została wpleciona intryga i dość ryzykowny plan. Dla takiego mola książkowego jak ja, który lubi takie historie to był prawdziwy rarytas i połączenie idealne. Autorka fajnie dopracowała całość w najdrobniejszych szczegółach i za to należy się ogromny plus. „Nieposkromiona” to prawdziwa emocjonalna przejażdżka bez trzymanki i już nie mogę się doczekać dalszej części tej historii. Gorąco polecam!

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i napewno nie ostatnie. Z niecierpliwością będę wyczekiwała wydania kolejnej książki.

Bardzo lekkie, naturalne pióro autorki sprawiło, że książkę przeczytałam jednej nocki. Dlaczego? Jest nieodkładalna, dynamiczna, konkretna i bardzo emocjonująca. Po przeczytaniu pierwszych stron, oczy miałam jak 5zl. Czym dalej, tym lepiej. Dzieje się, nie ma czasu na nudę i smęty, brawo 👏

Sam pomysł na fabułę, poprowadzenie jej w taki sposób i łączenie wątków to majstersztyk 🏆 Wykreowana silna bohaterka, mocno stąpającą po ziemi, skradła moje serce. Wzorowa siostra, opiekuńcza, odpowiedzialna za brata mimo, że wiążą się z tym niemałe kłopoty. Najgorsze w tym wszystkim było to, że ponosiła konsekwencje nie swoich czynów, nie swoich wyborów. Jej determinacja, pragnienie normalnego życia, wolności rozrywało mnie od środka a niewyparzony język pokochałam. Namiastka wymarzonego "domu", relacja, którą zbudowała ze Sladem (mimo okoliczności),napawała mnie nadzieją. Życie jednak, nie zawsze jest takie jakbyśmy sobie tego życzyli. Autorka jej nie oszczędza, już ma kolejną "niespodziankę" w rękawie...

W "Nieposkromiona. Slade" przeczytasz o nielegalnych walkach w klatkach, uzależnieniu od narkotyków, zabójstwie rodziców, porwaniu i rodzącym się uczuciu ...

Kochani to jest historia, która wciąga jak huragan i jest tak samo nieprzewidywalna jak on.
Tytułowa Nieposkromiona to Victoria. Jest waleczna, ma swoje zasady i zawsze się ich trzyma. Stres, problemy a zwłaszcza te z związane z młodszym bratem bierze na klatę. Walczy w klatkach. Tak, kobieta w klatce i potrafi spuścić łomot większości facetom. Jednak jej życie zmienia się drastycznie, gdy na jej drodzę staje pewien tajemniczy przedsiębiorca Slade. Mężczyzna jest równie groźny ona, więc starcie z nim jest nieuniknione. Zwłaszcza, że on chce ją mieć w swoich szeregach. Jednak jego propozycja by w nie wejść wykracza poza skalę tradycyjnych ofert pracy. Slade proponuje jej szansę na nowe życie i wyjście z podziemia. Oferta pada tuż po tym jak ją porwał. Czy Victoria się zgodzi na jego propozycję? Co musi zrobić by zacząć żyć normalnie, mieć legalną pracę? I dlaczego w ogóle żyje właśnie tak? Oferta: małżeństwo i wniknięcie w szeregi wroga, dla zemsty.
Brzmi ciekawie? Układ i propozycja wydają się nawet uczciwą ofertą, ale Slade nie pokazuje wszystkich kart. I jest coś jeszcze… Pojawią się uczucia, z którymi muszą sobie poradzić, a biorąc pod uwagę charakter tego zadania to nie będzie proste. Mężczyzn ją porwał, zdobył jej serce i zamierza ją opuścić. Z przeciwnikiem można walczyć w klatce, ale jak walczyć z uczuciami? Jak poskromić serce i rozum?
Muszę Wam powiedzieć, że ta historia to istne tornado emocji i uczuć. Tu nic nie jest do przewidzenia, a akcja jest tak dynamiczna, że zapiera dech. Książka wciąga jak wir.
Jeśli lubicie silne bohaterki, to ta wojowniczka podbije wasze serca. Pokochacie ją za wszystko: za siłę i wolę walki o brata, który jest jej jedyną rodziną. A zwłaszcza za serce, które skrywa bardzo głęboko w sobie.
Głównym wątkiem tej historii jest relacja Victorii i Slade'a, która jest niesamowicie skomplikowana. Każde z nich ma swoją przeszłość i walczy ze swoimi demonami, a uczucia, które się między nimi rodzą - autorka mistrzowsko ukazuje tę relację, tę wewnętrzną walkę. Mogę powiedzieć, że to jest tak dobrze ukazane, że można wręcz dotknąć tych uczuć.
Poza tym nie brakuje tu humoru - starcia na treningach, potyczki słowne, są cudowne - emocje wręcz kipią. Przepięknie dała facetowi w kość! ;-) i za to jeszcze bardziej Victoria u mnie zaplusowała. Za to Slade’a niezbyt polubiłam, ale mnie intryguje i bardzo chcę odkryć, co on ukrywa. W tej postaci jest mnóstwo niewiadomych. Pomimo uczuć jakie żywi do Victorii uparcie realizuje swój plan zemsty i świeżo poślubioną małżonkę wpycha w łapy największego wroga.
Fani sztuk walki też będą zachwyceni, ponieważ mamy tu fantastycznie ujęty wątek nielegalnych walk i atmosferę z tym związaną - mnie to kręci. Czułam się, jakbym tam była i obserwowała wszystko z bliska. Terminologia, opisy walk, treningów - boskie. To dodaje tej historii niesamowitego pazura. Czuć adrenalinę na każdej stronie.
Zakończenie tego tomu to istna bomba, która sieje spustoszenie w głowie, a ty i tak chcesz więcej. Ta historia złapała mnie jak pająk muchę w sieć, po czym mnie pożarła. To istna perełka, czytajcie warto!
Ja zabieram się za tom drugi, bo mnie ciekawość zjada wręcz od środka.

Nieposkromiona – Slade" to porywająca opowieść o walce, miłości i niezwykłej determinacji głównej bohaterki, Victorii. Autorka, poprzez dynamiczną narrację i nieoczekiwane zwroty akcji, zapewnia czytelnikowi niezapomniane doznania literackie.

Victoria, niezależna i waleczna kobieta, stawiająca opór wobec ograniczeń narzucanych przez świat, zostaje porwana przez Slade'a, postać związana ze światem przestępczym. Jej życie zmienia się nieodwracalnie, gdy musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, w tym związanymi z uczuciami do swojego oprawcy.

Główny wątek fabularny skupia się na relacji między Victorią a Slade'em, której dynamika jest jednocześnie fascynująca i trudna. Autorka mistrzowsko ukazuje wewnętrzne konflikty bohaterów, ich walkę z własnymi demonami oraz z rosnącymi uczuciami między nimi.

Język użyty w powieści jest bezkompromisowy i sugestywny, co pozwala czytelnikowi wczuć się w emocje i przeżycia bohaterów. Wątek nielegalnych walk w klatkach dodaje dodatkowego napięcia i dynamiki opowieści, tworząc wciągające tło dla głównej akcji.

Mimo że "Nieposkromiona – Slade" to historia pełna napięcia i niepewności, autorka zręcznie prowadzi czytelnika ku rozwiązaniu, które pozostawia go z mieszanką satysfakcji i refleksji. Czytelnik zostaje porwany przez wir wydarzeń, niepewny, czy w takiej sytuacji ktokolwiek może czuć się zwycięzcą.

Podsumowując, "Nieposkromiona – Slade" to powieść, która wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do samego końca. Dla miłośników romansów pełnych akcji i nieprzewidywalnych zwrotów wydarzeń, ta książka będzie prawdziwą gratką.

Victoria ma niełatwą przeszłość, a jej teraźniejszość wcale nie jest lepsza. Sporą częścią jej życia są nielegalne walki w klatkach, w których jest naprawdę niezła. Do tego stopnia, że po jednej z walk zostaje uprowadzona przez ludzi Slade’a – mężczyzny groźnego i bezwzględnego. Ma on dla niej pewne zadanie do wykonania, a sprzeciw nie wchodzi w grę. Kobieta skuszona obiecanym przez niego nowym startem w życiu, a także poprawą sytuacji brata, który ćpa i pakuje się ciągle w tarapaty – rozważa przystanie na propozycję mężczyzny. No dobra, ale co ona miałaby dla niego zrobić? Żądaniem mężczyzny jest zostanie jego żoną, a następnie pomoc w pewnej zemście. Jednakże przed tym wszystkim Viktorię należy porządnie przygotować do misji. Czeka ją wobec tego trudny trening nie tylko fizyczny ale i uczuciowy….

Czy kobieta przystanie na wszystkie prośby i groźby swego oprawcy?

Jak bardzo będzie się buntować? A potrafi oj potrafi… jest bardzo waleczna.

Jak niebezpieczna okaże się ta misja?

I wreszcie, czy pojawiające się pomiędzy bohaterami uczucie nie utrudni przypadkiem realizacji celów?

Książka ta zaskoczyła mnie pod kilkoma względami. Po pierwsze nigdy dotąd nie spotkałam się z tak różnorodną narracją. Doskonale znana jest mi narracja pierwszoosobowa, w której rozdziały podzielone są na te z perspektywy bohatera, jak i bohaterki. Tutaj jednak pojawiło się coś jeszcze pomiędzy tym, a mianowicie rozdziały w formie trzeciej osoby. Pierwszy raz spotkałam się z takim zabiegiem i muszę przyznać, że sprawdziło się to genialnie. Można było przez chwilę spojrzeć na bohaterów i dane sceny całościowo, tak jakby z zewnątrz, bardziej obiektywnie. Jest to coś czego czasami podświadomie brakowało mi w innych powieściach, a teraz dzięki autorce wiem, że jest to możliwe i przy odpowiednich umiejętnościach świetnie można to wykorzystać. Kolejna kwestia, która mnie zaskoczyła to fabuła. Nigdy dotąd nie czytałam takich książek jak ta, więc była to dla mnie nowość i na pewno ciekawa odmiana. Nie spodziewałam się, że można tak świetnie połączyć przemoc/walki itd. z namiętnością. Kolejnym zaskoczeniem była dla mnie sama bohaterka, która zdecydowanie odbiegała od typowo mdłych postaci, które czasami w książkach się pojawiają. Myślę, że wykreowanie dziewczyny tak silnej i „męskiej”, a jednocześnie kobiecej i delikatnej było niełatwe, ale jednocześnie nazwała bym to mianem mistrzostwa. I ostatnim zaskoczeniem były dla mnie opisy walk… jest ich naprawdę sporo. Z perspektywy mnie jako autorki jestem pełna podziwu dla pomysłowości i oryginalności, z perspektywy zaś czytelnika jestem w szoku, że mi się podobały. Kiedyś pomyślała bym, że opisy takich walk mogą być nieciekawe, ale jednak czytałam z zapartym tchem, czując się jakbym tam była, bo autorka zadbała tak bardzo o szczegóły i wykazała się sporą wiedzą w tworzeniu tych fragmentów.

Podsumowując – polecam tą książkę, jeżeli lubicie takie klimaty lub jeżeli macie ochotę na coś innego z powiewem świeżości. Pierwszy tom oceniam 9/10, a kolejna część czyli „Nieposkromiona – Alex” już zerka na mnie z półki, więc niebawem przyjdę do Was z jej recenzją. W tej części sporo się działo… dynamika i ogrom zwrotów akcji sprawiał, że ani przez chwilę nie było nudno, a każdy rozdział czytało się z napięciem i niepewnością tego co wydarzy się po przewróceniu kartki. Mam nadzieję, że część kolejna będzie równie dobra, bo pierwsza wysoko podniosła poprzeczkę.

• Patronat

Dodaj cytat z książki Nieposkromiona. Slade