Dookoła Bałtyku. 100 pomysłów na przygodę życia

8/10
Bałtyk jest fascynujący. Ma swój niezwykły i niepowtarzalny na całym świecie klimat. I o tyle w tym niezwykła i intrygująca sprawa, że z wielu miejsc wyglada całkowicie inaczej. Od przepełnionych niektórych pustych polskich plaż po totalnie dziewicze tereny na północy.

Kilka lat temu postanowiłem, że zobaczę „nasze morze” z każdej dostępnej strony. Do realizacji tego celu brakuje mi już naprawdę niewiele. Co więcej: chciałbym kiedyś zorganizować własną wyprawę dookoła Bałtyku. Dlatego tym chętniej sięgnąłem po tę lekturę. I w 90 procentach nie zawiodłem się.

W większości wypełniona jest fajnymi opowieściami i pomocnymi radami, okraszonymi świetnymi zdjęciami. Na minus dodanie Szczecina oraz niektóre teksty jednego z celebrytów.

Ogólnie polecam wszystkim, których fascynuje Bałtyk :)

8/10

@mamcia_tomusio_lilusiowa
"Dookoła Bałtyku" pod redakcją Agnieszki Franus wydana przez @wydawnictwo_slowne

To świetna pozycja dla tych co kochają Morze Bałtyckie i chcą je jeszcze bliżej poznać. Ogromna ilość ciekawych miejsc do zwiedzenia, mnóstwo przepięknych zdjęć. Teksty pisane przez dziennikarzy magazynu "National Geographic Traveler" oparte na ich podróżniczych wrażeniach.
Wraz z tą książką poznamy nie tylko te polskie Morze Bałtyckie, ale nabierzemy również ochoty na poznanie Go w takich krajach jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Dania i Niemcy.

Przy naszej kolejnej wyprawie nad morze przydadzą mi się pozaznaczane w książce ciekawe miejsca do zwiedzania

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Ładnie wydany, pięknie ilustrowany przewodnik po nadbałtyckich miejscówkach... prawie. Dodanie Szczecina na pierwszym miejscu w zestawieniu brzmi jak nieśmieszny żart z cyklu ,,Szczecin leży nad morzem". Do tego oburzająca ilustracja podpisana ,,szczeciński przysmak" (ostrzegam wszystkich, nasz pasztecik tak NIE wygląda),a na koniec jeszcze product placement konkretnego lokalu... Niestety, na mnie jako szczeciniance ten rozdział wywarł odwrotne od zamierzonego wrażenie, przez co kwestionowałam całą resztę książki.

• Reportaż
  • Moja biblioteka