Gdzie moje Love Story

Okładka książki Gdzie moje Love Story Agnieszka Lingas-Łoniewska
Okładka książki Gdzie moje Love Story
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) literatura obyczajowa, romans
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2022-10-12
2022-10-12

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

Dwa światy i dwie skrajności, które łączy uczucie...

Dwa światy i dwie skrajności, które łączy uczucie...

Tu zacytuje coś w stylu....
Spójrz w moje oczy one nie kłamią,
To co przysięgły tego nie złamią.

Tu zacytuje coś w stylu....
Spójrz w moje oczy one nie kłamią,
To co przysięgły tego nie złamią.

Lekkie i łatwostrawne romansidełko, bez wielkiej dramy.

Ostatnio weszłam w bardzo lekkie lektury i sięgając po "Gdzie moje love story" Lingas-Łoniewskiej miałam nadzieję, że też takie będzie. Nie myliłam się i spędziłam przy tej książce kilka miłych godzin.
Od dawna już nie sięgałam po książki tej autorki, ponieważ okrutnie mnie wynudziły jej coraz bardziej sztampowe serie.
Z kolei ta opowieść, to coś nowego, nie związanego z żadną serią - chociaż autorka nie byłaby sobą, gdyby nie wplotła w treść kilku elementów ze swojej wcześniejszej twórczości ;)

Jeśli masz ochotę na coś naprawdę lekkiego, czasami nawet zabawnego, a do tego nie przygłupiastego, to polecam :)

Lekkie i łatwostrawne romansidełko, bez wielkiej dramy.

Powieść może troszkę o naiwnej fabule, ale czytało mi się świetnie. Nie znam świata show biznesu, a przypuszczam, że wygląda właśnie tak, jak w tej książce został przedstawiony.
Młoda dziewczyna pracuje jako charakteryzatorka w serialu, w którym jej facet Rafał ma główną role. Nina nie ma pojęcia, że jej chłopak nie potrafi utrzymać penisa w spodniach. Przyłapuje go na zdradzie - pojawia się u niego w domu w czasie, gdy powinna być w drodze do rodziców. Oczywiście związek się rozpada i dziewczyna postanawia zmienić pracę. Traf chce, że otrzymuje ofertę współpracy z jednym z czołowych aktorów - prawdziwej gwieździe. Kapryśnej i nieuprzejmej. Ale i Ninie nie brakuje tupetu. Zaczynają się gry słowne i ich relacja powoli się zmienia. Czy z tego będzie miłość?

W sumie nie wiem po co to przeczytałam. Niby po to, żeby się zrelaksować, a jednak jakoś nie pyknęło. Taka tam historyjka na wyjątkowo nudne dni, kiedy pod ręką nie ma już nic lepszego. Polecić jednak nie mogę.

Książka którą tak samo szybko jak się czyta tak samo szybko się zapomina.

Książka którą tak samo szybko jak się czyta tak samo szybko się zapomina.

Może być lekka, szybko się czyta

Może być lekka, szybko się czyta

Agnieszkę Lingas-Łoniewską od dawna uznaje się za jedną z najlepszych polskich pisarek. Mało tego, autorka nie przejawia swojego talentu tylko w jednym gatunku, gdyż dobrze odnajduje się też w duetach, antologiach czy tekstach pełnych mroku. Jak dotąd, ceniłam ją najbardziej za „Klub niewiernych”- powieść napisaną wraz z Danielem Koziarskim. Było to coś bardzo wciągającego, wbijającego w fotel i zasługującego na miano bestsellera, przynajmniej w moich oczach. Czy „Gdzie moje love story” także zawiera ciekawą opowieść? Cóż, nie do końca… Nie jest to totalny niewypał, ale z całą pewnością książka ta nie zadziwia mnie. Można ją przeczytać w jeden wieczór, ale myślę, że czytelnicy szybko zapomną, co działo się w życiu bohaterów.

Nina Brzeska to jedna z najistotniejszych postaci. Jest ona cenioną postacią w świecie filmu- potrafi grać, ale bardziej kojarzona jest przez osoby pracujące za kulisami. Jako charakteryzatorka spełnia się idealnie- potrafi wykonać niemal każdy makijaż, włączając w to tworzenie ‘udawanych” ran po wypadkach czy bójkach między aktorami. Co więcej, Nina przez pięć lat związana była z zawodowym aktorem, Rafałem Leją. Niestety, wygórowane ego mężczyzny, a także inne złe nawyki związane z rosnącą sławą sprawiają, że Nina zmuszona jest szybko zakończyć związek. Jest jej ciężko, ale życie potrafi być przecież brutalne, nieprawdaż?

Właśnie poprzez pracę z ludźmi filmu Nina poznaje najbardziej rozchwytywanego aktora. Miron Moro, a tak naprawdę Mirek Morawski, może przebierać w ofertach, ponieważ jego twarz ukazuje się niemal we wszystkich portalach plotkarskich w kraju. Jest on bardzo dobrym aktorem, niemniej jednak jego zachowanie na planie nie ma nic wspólnego z prawdziwym życiem. Poza pracą uchodzi on za kogoś bardzo smutnego, zdystansowanego, tajemniczego. Jego sekrety zna głównie tylko Gabriel- rzecznik prasowy i prawa ręka w aktorskich interesach Mirona vel Mirka. Jak zatem będzie przebiegać jego relacja z Niną? Co ważnego ukrywa on przed wszystkimi, w tym przed Niną? Tego nie zdradzę, jeśli ktoś pragnie lekkiej lektury, sam skonfrontuje się ze szczegółami książki.

Cóż na tym skończy się moja opowieść, bo jest to naprawdę nietrudna, banalna i powtarzalna historia. Mam wrażenie, jak gdyby autorka napisała całą fabułę na kolanie, przez co niczym nie zaskoczyła odbiorców, w tym mnie. Wszystkiego możemy się domyślić, łatwo można też dojść do zakończenia, gdyż powieść jest stosunkowo krótka. Wydaje mi się, że relację Niny i Mirona vel Mirka można by opisać nawet na stu stronach tekstu. Większą objętość zapewnia powiększona czcionka i umiejętnie podzielone rozdziały. Ilość nigdy jednak nie równa się jakości i trzeba o tym pamiętać.

Jak już mówiłam, nie jest to totalny niewypał- książka ta nadaje się do przeczytania w jakiś leniwy wieczór. Jest też odpowiednia dla czytelników pasjonujących się przesłodzonymi miłosnymi historiami. Jeśli o mnie chodzi- tekst był przeciętny, a momentami za dużo w nim cukru w cukrze.

Znając autorstwo Pani Agnieszki jestem trochę zawiedziona. Ta książka jest po prostu dobra. Brakuje mi w niej jakiegoś takiego mocnego wstrząśnięcia.

Plusem jest,że chyba się jednym tchem.
Jak dla mnie akcja słaba,która można opowiedzieć w 3 zdaniach. .

Plusem jest,że chyba się jednym tchem.
Jak dla mnie akcja słaba,która można opowiedzieć w 3 zdaniach. .

• Przeczytane 2022

Agnieszka Lingas-Łoniewska Gdzie moje Love Story Zobacz więcej