Precious Drogocenna

Nadia Grim Wydawnictwo: Lipstick Books literatura obyczajowa, romans
Lipstick Books
2022-06-15
2022-06-15

Niesamowicie przyjemnie się czytało i co ciekawe, chciałam wiedzieć co dalej. Ciężko było się oderwać. Postacie z głębią dopasowaną do gatunku, sceny erotyczne ze smakiem. Szkoda że nie dłuższa ta książka ;]

„Jeżeli nie wiesz, dokąd chcesz dotrzeć, nie ma znaczenia, jaką drogą pójdziesz.”

Dwa miesiące temu miałam okazję poznać książkę „Zatracona”, która została napisana przez debiutującą pisarkę, Nadię Grim. Pokazała w niej, że spod jej pióra będą w przyszłości wychodzić historie odbiegające od standardowych schematów. Podobnie jest w jej drugiej powieści pt.: „Drogocenna Precious”, która ukazała się niedawno. To książka dla osób lubiących czytać ebooki, gdyż w takim formacie została ona wydana.

Życie Ophelii Sittaford biegnie w przewidywalny i kontrolowany sposób. Od pewnego czasu pracuje, jako aktorka podkładająca głos jednej z baśniowych postaci w serialu o Czarodziejkach pod tytułem „Precious”. Jej drugie oblicze związane jest z prowadzonym razem z przyjacielem, Fredem, podcastem kryminalnym "Drugie okno na podwórze", którego kolejne odcinki tworzą sami słuchacze, wysyłając do Ophelii swoje mroczne opowiadania. Są to fikcyjne historie, ale wśród nich pojawiają się regularnie maile od tajemniczego Przybysza, którego opowieści brzmią bardzo realistycznie, a do tego okazuje się, że podobne przestępstwa miały miejsce w rzeczywistości.

Ophelia nie pragnie sławy, mimo że zarówno postać Czarodziejki, jak i kryminalne audycje są bardzo popularne, ale ona skrzętnie ukrywa swoją tożsamość. Zna ją tylko kilkoro najbliższych osób. Wkrótce do tego grona dołącza Theo Roy, który uczestniczy w spotkaniu z bohaterkami serialu. Od początku jest zafascynowany Ophelią, nie wiedząc wówczas, jakie oblicze skrywa ona pod finezyjną maseczką, którą założyła podczas evetu książkowego promującego serial.

Theo Roy rozpoczyna swoją opowieść, jako pierwszy i cały czas wiemy o nim niewiele. Komentuje sprawy bieżące, opisuje swoje odczucia, ale też zasiewa ziarno niepokoju. Stopniowo odkrywa przed Ophelią i przed nami swoje sekrety, ale to, co najważniejsze - skrzętnie omija lub mówi bardzo ogólnie. Jego postawa i cel pozostają przez cały czas tajemnicze, co sprawia, że fabuła coraz bardziej przyciąga uwagę. Do tego momentu całość toczy się wokół prób zdobycia przez mężczyznę zainteresowania i względów kobiety, co z początku idzie mu opornie, gdyż Ophelia nie zamierza kontynuować tej znajomości. Nie wie jednak, że trafiła na upartego osobnika.

Rozwój ich relacji przebiega w klasycznej formie, gdyż najpierw oparta jest na zdobywaniu, które bardziej jest aktywne ze strony Theo. Nie idzie mu najlepiej, gdyż Ophelia nie zamierza wchodzić w nowy związek, tym bardziej, że ma narzeczonego. Jest z nim, pomimo licznych zdrad w przeszłości, ale rok temu dała mu szansę na naprawienie błędów. Dopiero pojawienie się Theodore zmienia jej spojrzenie na dotychczasowe życie i ustawia priorytety, na których jej zależy.
„Drogocenna Precious” to powieść, która wciąga powoli, ale sukcesywnie. Obserwujemy działania Ophelii i Theo z dwóch różnych perspektyw, gdyż narracja prowadzona jest naprzemiennie. Ten zabieg sprawia, że poznajemy bohaterów coraz lepiej, a sytuacja robi się coraz ciekawsza. Fabuła jest poprowadzona tak, że nietrudno domyślić się, co wydarzy się na dalszych stronach, chociaż w ostatnich rozdziałach byłam zaskoczona takim rozwojem sytuacji. Przy okazji wyłaniają się problemy dręczące Ophelię i sekrety skrywane przez Theo.

Ich relacja oparta jest przede wszystkim na pożądaniu, dlatego fabuła obfituje w dosyć dużo scen erotycznych, które zostały pokazane dosyć odważnie, ale zbyt technicznie, bez finezji. Autorka skupiła się w nich na działaniach obu partnerów, kolejnych krokach, pozycjach i anatomicznych opisach. Dużo jest między nimi rozmów, nawet w chwilach intymnych, dlatego fabuła toczy się powoli i bez nagłych zrywów. Dopiero, gdy poznajemy coraz lepiej plany Theo i niektóre epizody z jego życia oraz z przeszłości Ophelii, wszystko zaczyna nabierać intensywności i tempa Do tego dochodzi wątek kryminalny, który ożywił tę historię i dodał bardziej emocjonalnych przeżyć. Ten element wyłania się nagle, ale po dłuższym czasie, gdyż do tego momentu powieść ma charakter typowy dla romansu erotycznego połączonego z obyczajówką.

Zakończenie tej historii nie do końca mnie usatysfakcjonowało, gdyż miałam wrażenie, że nie zostało w niej powiedziane ostateczne słowo, więc być może spotkamy się jeszcze z barwnymi Czarodziejkami. Chętnie poznałabym bliżej każdą z nich, które w tej powieści pełniły jedynie drugoplanowe role.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

Ciekawa książka. Baśniowy świat Czarodziejek jest intrygujący, tajemniczy i jak się okazuje nawet niebezpieczny. Bohaterowie przypadli mi do gustu. Ophelia jest dość niedostępna emocjonalnie. Z kolei Theo mówi i robi to co chce. Zapowiada się ciekawa seria. Ciekawe o kim będzie kolejną część?

Nie mogłam odpuścić nowej książki Nadii Grim trochę żałuję, że nie będę miała jej na półce, no ale trudno. Co do samej książki - autorka już w debiucie pokazała, że za pozornie romantyczną akcje potrafi ukryć dużo więcej. Tu również książka zaczyna się dosyć niepozornie. Tajemniczy Theo, który coraz bardziej zbliża się do Opheli i wszystko się między nimi układa, ale jako czytelnik wiemy, że coś jest nie tak. Od początku czujemy niepokój o główną bohaterkę a rozwiązanie zagadki was zaskoczy. Zdecydowanie musicie sięgnąć po tę książkę.

Autorkę poznałam dzięki książce „Zatracona” i dziękuję za wszystkie posty, które mnie naprowadziły na tę autorkę. Bez tego nie poznałabym tej świetnej historii. Nawet sobie nie wyobrażacie, jaka ta historia jest… BOSKA.

Styl pisania autorki jest dla mnie inny, taki dostojny. Każde jedno zdanie czytałam z wielką uwagą, powoli, aby móc jak najbardziej wczuć się w emocje, które biorą górę nad czytelnikiem. Pojawiają się w każdym momencie czytania.

Całą historię Ophelii i Theo otacza taki obłoczek pożądania, który momentami przeistacza się w wielką chmurę. Każdy moment, w którym pojawiają się razem owocuje w przyspieszone bicie serca, a sceny seksu są tak dobrze opisane, że czyta się je z wypiekami na twarzy i uśmieszkiem pod nosem. Jest gorąco, nawet klimatyzacja nie pomoże 🥵😈 pomiędzy bohaterami nie ma chemii, tam jest jakieś dziwne połączenie, coś dużo mocniejszego, niż chemia.

Mamy tutaj bardzo fajne połączenie profesji głównej bohaterki. Za dnia podkłada głos bohaterce bajek dla dziewczynek, a po wszystkim staje się podcasterką z kryminalnymi opowieściami. No powiem, że kontrast niesamowicie dobrany. Ophelia jest też bardzo ciepłą i otwartą osobą. Nie lubi być kontrolowana. Natomiast Theo, no cóż, ja po dwóch rozdziałach zakochałam się w nim 💜 jest tak bardzo uroczy i jednocześnie pewny siebie co za tym idzie jest uparty, jak siedem diabłów. Mimo że ma swoje za uszami, to był tylko jeden moment, w którym miałam ochotę na niego nakrzyczeć. Jednak on okazał się bardzo czułym i opiekuńczym facetem. Dodatkowo, od początku książki, Theo skrywa pewną tajemnicę, a ja bardzo chciałam wiedzieć, co to takiego…

Książka wyszła jako e-book, ja jednak proszę o wersje papierową. Bo ja chcę ją mieć w swoich rękach i móc ją przytulić. 💜💜

"Nie mogę tak żyć, Theodore. Dobrze, że okazałeś się niewłaściwym facetem. Chcę żyć normalnie, ty ciągniesz mnie w mrok. Nie można się bać o siebie w taki sposób, jak chcesz mi narzucić "

Ophelia jest aktorką dubbingową. Użycza swojego głosu jednej z Czarodziejek popularnej bajki dla dzieci. Nie chce być sławna i tylko nieliczni wiedzą jak wygląda i kim jest Perłowa Czarodziejka. Ale to nie jedyne zajęcie dziewczyny. Wraz z przyjacielem prowadzi kryminalny podcast, do którego słuchacze wysyłają swoje pomysły na mroczne historie.
Marzy aby jej życie prywatne było szczere, bez gierek i kłamstwa. Jednak nie do końca może na takie liczyć.
I wtedy zjawia się On, Theodore.
Theo jest... no właśnie! Kim tak naprawdę jest ten mężczyzna? Dlaczego tak nagle pojawił się w życiu dziewczyny? Dlaczego robi wszystko, aby Ophelia czuła się zagrożona? Jest jej fanem, stalkerem? A może kimś zupełnie innym? Co wyniknie z ich spotkania?

Tego musicie dowiedzieć się sami! Bo nic więcej nie zdradzę! Jedno jest pewne! Zazdroszczę wszystkim, którzy jeszcze nie czytali tej książki! 💜

Z jednej strony Theo mógłby być facetem idealnym ale prawie od razu wiemy, że coś kombinuje! Jego intencje nie są szczere. Nawiązując znajomość z Ophelią ma ukryty cel i dąży do jego osiągnięcia tak jak to sobie zaplanował.

Czytając książkę cały czas czułam uścisk w żołądku i aż miałam ochotę krzyczeć do Ophelii aby uważała, że zaraz stanie się coś złego. Naprawdę chciałam, aby Theodore okazał się inny, aby porzucił swój plan i żeby tak naprawdę byli razem! No co tu dużo mówić! Theo uwiódł nie tylko Ophelię ale również i mnie! 💜

💜💜💜Nadia! Gratulacje! I wybacz bo brak mi słów, aby opisać wszystkie ochy i achy na temat tej książki! Drogocenną po prostu trzeba przeczytać!! A każdy, kto sięgnie po książkę już na zawsze będzie ją miał w głowie i sercu!💜 💜💜

• Romans
  • Najulubieńsze <3