Zatracona

Psychologia

Wyróżniona opinia i

Zatracona

przeczytanych książek 660 napisanych opinii 598

Książka podzielona na kilka części. Bardzo dobrze napisana historia choć momentami nie zrozumiała dla mnie i dość zawiła, ale polecam jeśli ktoś ma ochotę na romans. Oczywiście, ze spodziewałam się innego zakończenia.

Nienajgorszy tytuł, można sięgnąc w wolnej chwili.

Nienajgorszy tytuł, można sięgnąc w wolnej chwili.

Zwyczajowe romansidło pozbawione poezji i głębi psychologicznej. Wątek kryminalny i sensacyjny również dość płytki. Mocną stroną książki są odważne i soczyste sceny erotyczne ;)

Trudno jest mi ocenić tą książkę z dwóch powodów. Po pierwsze, początek historii był naprawdę bardzo ciekawy. Postać głównej bohaterki z pewnością na plus. Natomiast druga połowa książki jakoś mi nie pasowała, stała się jakaś taka słabsza. A po drugie - to jedna z takich pozycji w tym gatunku, gdzie mimo, że wątki erotyczne zdarzają się dość często, to nie są one wulgarne, nachalne, a nawet doza pikanterii ujęta jest w przyjemne i nieagresywne słownictwo. Brawo.

Fabuła książki opowiada o dziewczynie, która pracuje w agencji zajmującej się uwodzeniem mężczyzn. Klientami dziewczyny byli różni faceci, aż do momentu, kiedy jej celem staje się Dominik. Nieoczekiwanie (albo zdecydowanie tak jak my, czytelnicy oczekujemy:) ) ich znajomość wybiega poza zlecenie...
Mimo, można powiedzieć, prostej fabuły, w opowieści znaleźć można też różne wątki, w których porusza się trudne tematy - wykorzystywanie seksualne, gwałt i molestowanie, trudne dzieciństwo.

Bardzo dobra książka . Chętnie sięgnę po inne książki autorki.

Bardzo dobra książka . Chętnie sięgnę po inne książki autorki.

Mam niestety takie małe "ale". Otóż główna bohaterka w pewnym momencie zaczęła mnie nużyć. Mimo że bardzo jej współczułam tego co przeszła to pod koniec miałam takie że no przestań już grać taka ofiarę losu 😒
Książka jednak jest warta przeczytania i jak ktoś lubi ten rodzaj literatury, to będzie mu się ją fajnie czytało ☺️

Świetna książka! Jak na erotyk/romans to naprawdę wciągająca i pełna napięcia fabuła mnie pozytywnie zaskoczyła. Czytając ten rodzaj literatury lubię mieć wrażenie, że cała historia jest prawdziwa a przynajmniej rzeczywista i prawdopodobna i tutaj tak było, za co wielki plus. Pikantne sceny również uważam za udane, naprawdę było gorąco ale też bardzo miło się to czytało 😉...

Historia Alex wydaje się na pierwszy rzut oka banalna i powtarzalna, ale wierzcie mi, że taka nie jest. To opowieść, w której przeszłość rzutuje na teraźniejszość i ma ogromny wpływ na przyszłość. Demony, które siedzą w głowie Alex, choć tak głęboko skryte, wymykają się na zewnątrz. Poznajemy silną kobietę, ale trzeba się zastanowić, czy to nie tylko pozory? Dominic jest starszy, lubi kontrolować sytuację. Ich relacja zbacza z wyznaczonej ścieżki i może nieźle namieszać. Do końca nie wiadomo jak się skończy. Od autorki dostajemy płomienny romans z całą gamą uczuć i emocji, mamy też wątek kryminalistyczny a może i zalążek thrillera psychologicznego. To coś naprawdę innego, nowego. Cała historia była bardzo wciągająca i nie mogłam się od niej oderwać. Żałuję, że sięgnęłam po nią tak późno.

Alex pracuje w tajnej agencji gdzie uwodzi mężczyzn, tylko po to żeby zdobyć ważne dane. Pewnego dnia dostaje zlecenie żeby uwieść Dominica Stone eksperta od sztucznej inteligencji i psychologa. Wszystko idzie tak jak powinno ale w pewnym momencie namiętność i pożądanie zaczynają wygrywać.

Po przeczytaniu stwierdzić mogę że to jest książka inna, wyjątkowa i wyrozniajaca się na tle literackim. Historia wciągająca od samego początku, podzielona na siedem części. Obserwujemy tu rozwój ich romansu ale także poznajemy przeszłość Alex która była bardzo bolesna. Te wydarzenia wpłyną na nią bardzo głęboko, bo w pewnym momencie chce odnaleźć prawdziwą siebie i odzyskać wolność. Tylko opuszczenie tajnej agencji nie będzie takie proste.

Dominic przedstawiony jako spełniony zawodowo i bogaty mężczyzna i bardzo inteligentny. Alex zaś to silna kobieta ale czy ta prawdziwa Aleex taka jest?

Jeżeli sądzicie ze ZATRACONA to kolejny erotyka to jesteście w błędzie. Choć takie sceny się pojawia to nie ona graja pierwsze skrzypce. To jaki to gatunek ? Nie wiem, bo autorka daje nam rollercoster różnych gatunków trochę erotyk, trochę kryminał, trochę psychologiczny wątek. Jedno jest pewne jest to książka której nie odłożysz jak nie skończysz.
Byłam bardzo zaskoczona jak ta historia się potoczyła, bo choć miałam kilka wersji to z każdą częścią było zaskoczenie.

Premiera książki była rok temu, wtedy nie miałam jeszcze tego profilu, to cieszę się że mogłam nadrobić bestseller 2022r.

Ig aga_cytuje

Początek zapowiadał się ciekawie, potem już tylko gorzej...

Początek zapowiadał się ciekawie, potem już tylko gorzej...

Poczatek ciekawy,pozniej juz coraz gorzej.

Poczatek ciekawy,pozniej juz coraz gorzej.

• Romans
  • Przeczytane 2022