Sekta

Okładka książki Sekta Monika Magoska-Suchar
Okładka książki Sekta
Monika Magoska-Suchar Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2022-07-05
2022-07-05
literatura polska thriller erotyczny

Bardzo lubię twórczość Małgosi, ponieważ w specyficzny sposób ukazuje w swoich książkach pewne tematy. W nietuzinkowy sposób w tej historii autorka ukazuje schemat działania sekty, mistrzowski wręcz poziom manipulacji, a także naiwności i głupoty ludzkiej.
"Sekta" to thriller erotyczny, który wciąga czytelnika w mroczny świat Edwarda Collinsa - charyzmatycznego przywódcy sekty, uważającego się za syna Boga, lecz skrywającego diabelskie oblicze. Autora doskonale przedstawia postać Collinsa jako nieziemsko przystojną, piekielnie bogatą jednostkę, której charyzma służy manipulacji setkami tysięcy zwolenników samozwańczego Kościoła.
Główny bohater, przekonany o własnym boskim pochodzeniu, żąda absolutnego oddania od swoich wyznawców zarówno w sferze duchowej, jak i materialnej. Jednak za fasadą boskości kryje się pozbawiony skrupułów manipulator, zainteresowany majątkami i ciałami młodych, atrakcyjnych wyznawczyń. Akcja nabiera tempa, gdy na scenę wchodzi Jason Lambert, szeryf z hrabstwa Utah, prowadzący śledztwo w sprawie sekty. Pojawiają się także dwie siostry, Rebeka i Rozalia, wplątane w tę historię każda na inny sposób. Wspólna przeszłość i teraźniejszość z Edwardem Collinsem tworzą piekielny węzeł losów. Powieść pełna jest przemocy, pożądania, seksu i mrocznych sekretów, które splatają losy czwórki głównych bohaterów.
"Sekta" to bardzo mocna książka, może nie dla każdego. To thriller erotyczny, który perfekcyjnie ukazuje schemat działania sekty i to, jak krok po kroku człowiek może stać się bezwolną kukiełką w rękach innego człowieka. Historia manipulacji i deprawacji to także opowieść o walce między wiarą, nadzieją, a największą z wartości - miłością.
Trzeba podejść do historii z dystansem, inaczej osoby bardzo wierzące mogą poczuć się urażone. Doskonale wplecione fragmenty z Pisma Świętego idealnie oddają fabułę i daną sytuację, obrazując, jak można wykorzystać święte słowa do własnych celów. Niemniej jednak uważam, że jest to dobra książka. Sekty były, są i będą, a schemat ich działania pozostaje taki sam. Te organizacje opanowały sztukę manipulacji do perfekcji.
Oprócz głównego wątku sekty, pojawia się także wątek trudnego dzieciństwa, którego nieprzepracowanie i skrywanie w sobie mają wpływ na człowieka w dorosłym życiu.
Fajnie, że Małgosia opowiedziała tę historię z perspektywy całej czwórki bohaterów. Dzięki takiemu podejściu mamy obraz całości z czterech różnych perspektyw: manipulatora, zmanipulowanego, osoby próbującej interweniować i ratować kogoś bliskiego, a także zniszczonego. Psychologia jest tu widoczna gołym okiem.
Komu mogę ją polecić? Wszystkim osobom z otwartym umysłem. Dla mnie było to bardzo ciekawe doświadczenie czytelnicze.

Motyw sekty został bardzo dobrze, mocno przedstawiony w książce. Ogromny plus za naprawdę dobry fundament i wyczucie tego tematu, ponieważ rzadko się zdarza takie... wniknięcie w niego. Główni bohaterowie, Edward Collins i Rozalie Winston, to ciekawe postacie. Mocno jest pokazane, jak wpływ innych, manipulacja może mieć ogromne skutki, negatywne skutki i jak powinniśmy uważać, żeby nie igrać z ogniem. Sytuacja się komplikuje, gdy dwie osoby mają silną osobowość. Do czego się posuną?
Mimo to, książka nie przemówiła do mnie za bardzo, aczkolwiek doceniam sposób w jaki została napisana. :)

Muszę przyznać książka bardzo mocna.
Religijna , mocny temat , bardzo dobrze napisana. Musze przyznać, że rozdziały były napisane zwięźle zrozumiałe i bardzo trzymały się kupy.

Nie spodziewałam się takiej mocnej książki . Ale muszę przyznać bardzo mocno mnie zaszokowała.

Polecam książkę dla osób które mają mocne nerwy bo książka zawiera również bardzo ciężkie tematy.

Muszę przyznać książka bardzo mocna.

Od razu uprzedzam, to nie jest książka dla każdego czytelnika. Trzeba podejść do niej z dystansem, oczywiście osoby głęboko religijne na pewno poczują się zniesmaczone treścią i oburzone. Myślę, że sam tytuł świadczy o zawartości i takie osoby jednak nie sięgną po tę książkę.

Autorka kolejny raz podejmuje tematykę religijną połączoną z przekrętami, bogactwem i namiętnościami. Tym razem akcja dzieje się za granicą, co sprawia, że istnienie sekty jest bardziej wiarygodne.

Rebeka Winston- White — psycholog prowadząca swój gabinet, gdzie przyjmuje celebrytów. Prywatnie jest żoną senatora, to dzięki niemu zyskała rozgłos i luksusowe życie. Jest jedną z najbardziej znanych osobistości w swoim fachu.

Jej życie nigdy nie było łatwe, trudne dzieciństwo zniszczyło jej psychikę i wpędziło w uzależnienie. Kobieta pomaga innym, a sama nie potrafi walczyć ze swoją manią. Prowadzi podwójne życie, o którym nikt nie wie aż do pewnego momentu, gdy wszytko zaczyna się sypać.

Edward Collins — przystojny, charyzmatyczny przywódca sekty, uważa się za boga. Sypie cytatami z Biblii jak z rękawa, zawsze potrafi jakiś jej fragment dopasować do sytuacji tak, aby jeszcze lepiej omamić ofiarę.

Collins to okrutny człowiek, który wykorzystuje naiwność ludzi i ich wiarę. Wykreował siebie na Boga, który jest w stanie zdziałać cuda i uleczyć ludzi od wszelkiego zła. W rzeczywistości to biznesmen perfidnie wykorzystujący „swoich wiernych".

Ten człowiek szerzy zło na ogromną skalę, interesują go tylko majątki innych ludzi. Z pomocą swojej świty znajduje haki na osoby, na których pozyskaniu mu zależy. Przemoc i narkotyki to jego chleb powszedni tylko czy taki powinien być Bóg?

Książka jest cienka, więc szybko się ją czyta, ale tym razem nie spodobała mi się ona tak bardzo, jak inne książki autorki, które do tej pory przeczytałam. Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu „Prowincja grzechu".

Niewątpliwie książka jest mocna i oryginalna, co mnie wcale nie dziwi, bo autorka ma świetne pomysły. Raczej drugi raz jej nie przeczytam, ale po inne książki Pani Moniki na pewno jeszcze sięgnę.

Jeśli lubicie mroczne klimaty, wątek trudnego dzieciństwa i zdrady, to ta książka może okazać się dla Was ciekawa.

Jak dla mnie troche „przekombinowana”.

Jak dla mnie troche „przekombinowana”.

Wciągająca, intrygująca - to, co lubię!

Wciągająca, intrygująca - to, co lubię!

Edward to władczy mężczyzna, który uważa się za posłańca Boga. Jest bezwzględny i oczekuje, że jego wierni będą mu poddani nie tylko w kwestii wyznaniowej, ale także majątkowej czy seksualnej. Nie każdemu jednak to pasuje i rozpoczyna się śledztwo, w które zamieszany jest nie tylko szeryf, ale także dwie kobiety, które w przeszłości coś łączyło z Edwardem. Do jakiej prawdy dojdą? Tego musicie się dowiedzieć.

Książkę czyta się bardzo szybko. Nie pogubimy się w wydarzeniach, bo wszystko jest przemyślane i następuje po sobie.

Rzadko sięgam po takie książki. Jednak tutaj zaintrygował mnie opis i postanowiłam dać jej szansę. Jest to zupełnie inna książka niż wcześniej czytałam i nie spodziewałam się czegoś takiego. Było sporo intryg, manipulacji, sporo scen erotycznych, jednak były one różnorodne i nie pisane na jedno kopyto, więc i ten wątek przypadł mi do gustu. Choć nie ukrywam często mnie on męczy, tutaj nic takiego nie było.

Myślę, że jest to idealna książka dla fanek romansów z wątkiem thrillera czy scen 18+. Trzeba pamiętać, że nie każdemu mogą się one spodobać, ani też nie są one odpowiednie dla młodszych czytelników. Spotkanie z Sektą, było dla mnie jednak udane i polecam Wam tę historię.

Edward Collins myśli, że jest Bogiem. Pięknie przemawia do ludzi, aby oddawali mu swoje dobra materialne.
Jest niezwykłe zapatrzonym w siebie człowiekiem. Uważający się za Boga, a czyniący same okrucieństwa.
Na szczęście człowiek z przeszłości ściga go i chce by ręka sprawiedliwości go dosięgnęła.

Pióro autorki to jest po prostu czysty profesjonalizm i to widać na każdej stronie. Książka dopracowana w najmniejszym szczególe. Fragmenty z Pisma dobrane idealnie do każdej sytuacji. Fabuła wciągnie każdego. Wyjdą na jaw tajemnice, których byście się w ogóle nie spodziewali, dodatkowo historia jest przedstawiona z perspektywy kilku bohaterów.

Faktycznie jest to książka kontrowersyjna, ukazująca mechanizmy działające w sektach, ale również to, jaki wpływ na nasze dorosłe życie mają doznane w dzieciństwie krzywdy.

Książka łączy w sobie kilka gatunków. Oprócz thrillera i erotyka określiłabym ją jeszcze mianem książki psychologicznej.
Chociaż jest to bardzo mocna treść to się przez nią po prostu płynie. Warto przeczytać.

Pióro autorki to jest po prostu czysty profesjonalizm i to widać na każdej...

Świetny thriller erotyczny, mocny i brutalny.
Polecam dla tych którzy lubią takie klimaty w książkach.

Świetny thriller erotyczny, mocny i brutalny.
Polecam dla tych którzy lubią takie klimaty w książkach.

Uważano go za anioła... A on był wcielonym diabłem

Czy ta książka mi się podobała? Zdecydowanie NIE, a wiecie dlaczego, bo to słowo nawet w połowie nie oddaje tego co do niej czuję. Ja ją poprostu POKOCHAŁAM!!
Niesamowicie napisany erotyk, gdzie hot sceny rozgrzewają policzki do czerwoności, aż trzeba było się wachlować by ochłonąć, a wszystko wplecione w zagmatwaną historię, którą napędza absolutna chęć władzy. Każda najmniejsza słabość przeciwnika zostanie tutaj wykorzystana, co sprawia że człowiek zaczyna się gubić w domysłach co do dalszych losów bohaterów. Nimfomania i władza absolutna rządzą w tej książce i zabierają nas w emocjonalny roalcoster wydarzeń.

Uważano go za anioła... A on był wcielonym diabłem

• Chcę kupić