Bambusowe Królestwo. Ocaleni z Potopu

Okładka książki Bambusowe Królestwo. Ocaleni z Potopu Erin Hunter
Okładka książki Bambusowe Królestwo. Ocaleni z Potopu
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Bambusowe Królestwo (tom 1) fantasy, science fiction
Bambusowe Królestwo (tom 1)
Creatures of the Flood
Nowa Baśń
2022-03-31
2022-03-31
9788382031478
Marta Ziegler
pandy bambus zwierzęta kataklizm

Nie wiem jak Wy ale ja zawsze kojarzyłam pandy jako słodkie misiaki, potulne obrażaciuchy które albo śpią większość swojego życia albo bawią się i figlom nie ma końca. Wiec było nasze ogromne zdziwienie o ich odmienności waleczności i poświęceniu. Dzięki współpracy barterowej z wydawnictwem @wydawnictwonowabasn mogę Wam zdradzić co nieco.

Bambusowe Królestwo. Ocaleni z Potopu

Piękne spokojne miejsce zamglone w odmętach nadchodzącej klęski jakie spowodował żywioł wody. Powódź przyniosła nie tylko strach ale i ogromne straty wśród zwierząt co bolesnie odbije się na całym stadzie.
Co przyniesie nowy dzień, czy przestraszone zwierzęta znajdą schronienie i nowe miejsce do życia?
Jak sie okazuje problemy pogodowe to nie jedyny problem na które natrafia 😔 Oprócz nieznanych miejsc czyhają na nie liczne niebezpieczeństwa i tajemnice.
Kolejnym problemem jest proroctwo niczym strach zaglądający im w oczy.
Książka zawiera wiele przekazów dla młodych pokoleń, zwłaszcza najważniejsze to znalezienie swojego miejsca na ziemi i pójście swoją ścieżką niezależnie od przeciwności losu.
Czy mlode pandy znajdą w sobie pokłady odwagi by stawić czoła przepowiedni?
Wciągająca przygoda która zachwyci dużego i małego miłośnika pandy 🐼
Znacie tą serię? My jesteśmy ciekawi kolejnych przygód tych słodziaków 🐼😻

Bambusowe Królestwo. Ocaleni z...

Bardzo łatwo się w niej zgubić, chaotyczna. Zamysł świetny, ale słabo opisany. Na początku różne perspektywy były okej, do momentu w którym się nie mieszają.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka opowiada o trzech postaciach - dwóch pandach imieniem Ulewa i Łodyga oraz dziwnym ibrysie - Duchu.
Język lektury uważam za przyjemny i lekki, aczkolwiek brakuje mi głębszego opisu emocji. Natomiast już opisy otoczenia są rewelacyjne, naprawdę łatwo sobie wyobrazić jakby się tam samemu było. Książka obfituje w zwroty akcji, co dodaje jej duzo. Polecam zwłaszcza dzieciom 10+

Strasznie nudna i przymulająca. Mi osobiście nie przypadła do gustu.

Strasznie nudna i przymulająca. Mi osobiście nie przypadła do gustu.

Co tu dużo mówić. Super styl pisania, fabuła prosta, ale przedstawiona w świetny sposób, ciekawe wątki poboczne. Tylko przyrostki dodawane do imion są... Co najmniej dziwne.

Lubicie czasem sięgnąć po lektury przeznaczone dla nieco młodszego odbiorcy❓️🤔 Ja uwielbiam! 🥰 I to nie tylko za sprawą coraz piękniejszych wydań tego typu książek. Cenię sobie również ich treści, 👍 przy których można odpocząć od cięższych historii, zatracić się w bajkowym świecie ich bohaterów i często wynieść z nich jakieś lekcje. 🧐 Ostatnio miałam okazję zapoznać się z pierwszym tomem 📚 "Bambusowego Królestwa" Erin Hunter, o którym dziś chcę Wam opowiedzieć.

Pewnego dnia piękną krainę Bambusowego Królestwa nawiedza powódź. 😲 Żyjące tam zwierzęta tracą swój bezpieczny azyl i muszą stawić czoła całkiem nowej rzeczywistości. 😔 Wśród nich są młode pandy, 🐼 które odkrywają swoje przeznaczenie - muszą wypełnić bardzo ważne proroctwo. Droga do celu nie będzie jednak usłana różami. 🫣 Miśki napotkają bowiem wiele niebezpieczeństw. Czy mimo to uda im się wykonać zadanie❓️

Ta książka, choć skierowana do młodszego czytelnika, 👧👦 porusza kilka istotnych spraw. 👍 Rozprawia o egzystencji, poszukiwaniu siebie w otaczającym nas świecie, przedstawia życie nie tylko z pozytywnej, ale i negatywnej strony, traktuje o wierze i nadziei na lepsze jutro. 😌 Autorka pisze w sposób prosty, zrozumiały, ciekawy i niesamowicie przyjemny w odbiorze. 😊 Widać, że dużą wagę przyłożyła do stworzenia fabuły, która jest szczegółowa i dopracowana. 👌 W książce spotkamy sporą liczbę bohaterów, ale dzięki umieszczonemu na pierwszych stronach spisowi postaci, nie pogubimy się, czytając. 🙂📚

"Bambusowe Królestwo. Ocaleni z Potopu" 🐼 to ciekawa, wzbudzająca emocje, mądra i wartościowa historia, 👍 która zachwyca pięknym, rozbudowanym światem 🥰 i świetnie wykreowanymi zwierzęcymi bohaterami. Polecam❗️😊

Erin Hunter, autorka ( a w zasadzie trzy autorki piszące pod jednym pseudonimem ) znana z cyklu "Wojownicy" oraz serii książek "Sfora", w których świat poznajemy z perspektywy zwierzęcych bohaterów, tym razem zabiera nas do deszczowego, bambusowego, zielonego lasu, gdzie historię opowiadają urocze pandy.

Pewnego dnia Bambusowe Królestwo nawiedza straszliwa powódź, która w gwałtowny sposób kończy życie wielu mieszkańców oraz brutalnie rozdziela całe rodziny. Gdy sytuacja się stabilizuje i życie zaczyna znowu wracać do normy, młode pandy i ich życiowe rozterki stają się głównym wątkiem opowieści.
"Ocaleni z potopu" to pierwszy tom serii i chociaż nie jest to obszerna książka, muszę przyznać, że miejscami czułam znużenie oraz dezorientację spowodowaną mnogością bohaterów. Dużym plusem jest zamieszczenie na samym początku dokładnego spisu postaci oraz mapki pokazującej aktualny podział Bambusowego Królestwa, ale pomimo tego ja miejscami i tak czułam się zagubiona.

"Bambusowe Królestwo" to książka, która pomimo tego, że miejscami mi się dłużyła, to jednak przywołała bardzo miłe wspomnienia, ponieważ w jakiś sposób przypominała mi historię "Król Lew", którą uwielbiałam jako dziecko.

Bardzo podoba i się to jak Erin Hunter w swoich książkach przedstawia za pomocą dzikich zwierząt współczesne problemy dotyczące świata ludzi. Taki rodzaj przygodowej, fantastycznej literatury młodzieżowej to miła odmiana, gdy zazwyczaj czyta się książki, w których bohaterami są ludzie. "Ocaleni z potopu" to ukazanie przeróżnych rozterek wieku dzieciństwa i okresu dojrzewania- poszukiwanie swojej tożsamości, odkrywanie tajemnic przeszłości, wyciąganie wniosków z osobistych doświadczeń i nieustanna droga, która jest pełna miłych niespodzianek ale i śmiertelnie niebezpiecznych pułapek. To historia drogi. To wędrówka przez bambusowy las, ale też duchowa wyprawa, będąca poszukiwaniem "swojego ja".

Pewnego dnia Bambusowe Królestwo nawiedza straszliwa powódź, która w...

| Współpraca reklamowa | @wydawnictwonowabasn

“Bambusowe Królestwo. Ocaleni z Potopu” to pierwsza część nowej serii Erin Hunter znanej z popularnego cyklu „Wojownicy”.
Opowiada ona o losach 3 młodych pand : Łodygi, Ulewy i Ducha. Każda z nich wychowuje się w innej części Bambusowego Królestwa i oferuje nam unikalną perspektywę. Przed rokiem doszło do strasznej powodzi, która podzieliła tereny królestwa i diametralnie zmieniła życie jego mieszkańców. Pomimo wielu tragedii jakie spotkały naszych bohaterów, ich kłopoty dopiero się zaczynają – trzęsienia ziemi, brak jedzenia czy pojawienie się nowych drapieżników to tylko niektóre z nich. Próbując przeżyć, nieumyślnie dążąc do wypełnienia przepowiedni, której spełnienie zadecyduje o losach całego królestwa.

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę, była to fajna odskocznia od typowych młodzieżówek, które zazwyczaj czytam. Jest ona zdecydowanie skierowana do nieco młodszych odbiorców, niemniej nie brak jej wartości czy intrygującej fabuły.
Napotykamy na wiele zwrotów akcji, czasem nieco mroczniejszą stronę życia pand. Na pochwałę zdecydowanie zasługuje wykreowany świat, zasady i wierzenia jakimi kierują się zwierzęta.

Z pewnością sięgnę po następny tom serii, aby zobaczyć jak rozwinie się podróż naszych pand oraz jaką tajemnicę skrywa Bambusowe Królestwo. ~ Judyta

| Współpraca reklamowa | @wydawnictwonowabasn

Książka "Bambusowe Królestwo. Ocaleni z potopu" autorstwa Erin Hunter to niezwykle wciągająca i fascynująca opowieść, która pozwala czytelnikom wyruszyć w niezwykłą przygodę do magicznego świata, w którym żyją zwierzęta posiadające ludzkie cechy.
Fabuła opowiada o grupie pand, które po przeżyciu potopu zostały zmuszone do ucieczki z dotychczasowego siedliska i musiały wyruszyć w nieznane. W poszukiwaniu nowego domu, bohaterowie muszą zmierzyć się z licznymi niebezpieczeństwami, takimi jak drapieżniki i trudne warunki klimatyczne. Ich droga do celu pełna jest przygód, a na każdym kroku czekają na nich nowe wyzwania.
Autorce udało się stworzyć niezwykle barwny i wciągający świat, w którym zwierzęta posiadają ludzkie cechy, takie jak mowa, myślenie i emocje. Bohaterowie są zróżnicowani pod względem charakterów i osobowości, co sprawia, że czytelnicy z łatwością mogą się z nimi utożsamić i przeżywać ich perypetie.
Opisy krajobrazów i miejsc, przez które przemierzają pandy, są bardzo szczegółowe i obrazowe, co pozwala na wyobrażenie sobie tego świata w umyśle czytelnika. Ponadto, autorka wprowadza liczne elementy fantasy, takie jak magia i mistyczne stworzenia, co sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej intrygująca.

"Bambusowe Królestwo. Ocaleni z potopu" to pierwszy tom serii, w której przenosimy się do krainy zwierząt, walczących o przetrwanie po niedawnej tragicznej powodzi. Dla wielu pand oznacza to jednak nowy początek i wypełnienie tajemniczego proroctwa...

Świat wykreowany w tej książce zaskakiwał mnie na każdym kroku swoją złożonością i surowością. Nie jest to lekka lektura - aspekty praw natury, przemycany poniekąd temat zmian klimatycznych i przede wszystkim zwierzęca hierarchia wyznaczana łańcuchem pokarmowym - to wszystko tworzy bardzo autentyczny i emocjonujący obraz. Fabuła obfituje w mocniejsze sceny, nawet związane ze śmiercią niektórych postaci, opisywana w bardzo wrażliwy i dojrzaly sposób. Nie brakuje tu zwrotów akcji i wciągających zdarzeń, zwłaszcza pod kątem wiszącego nad zwierzakami proroctwa.

Jestem zachwycona osobowościami wykreowanych bohaterów. Jest ich naprawdę sporo i momentami musialam zerkać do pomocniczego spisu powiązań na początku książki, aby się połapać, ale co muszę przyznać - każdy zwierz był wyróżniającą się jednostką, z wyrazistym charakterem, zaletami, jak i wadami, mocnymi i słabymi stronami. Tu szczególnie polubiłam niezłomną pandę Ulewę, której upór i dążenie do sprawiedliwości wyznaczały nurt wielu istotnym zdarzeniom.

Szczególnie intrygującym dla mnie elementem książki była kulturowosc i wierzenia poszczególnych zwierząt. Rytuały posiłków, szukanie śladów sił wyższych - to wszystko ubarwialo konstrukcję świata i motywacje postaci.

Jestem bardzo zaintrygowana tą historią po pierwszym tomie. Dobrze, że drugi od razu był pod ręką 😉 Serdecznie polecam! 😍

• Erin Hunter
  • Serie