Blisko, coraz bliżej

Danuta Awolusi Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2022-06-01
2022-06-01

Okładka książki Czego dusza zapragnie Danuta Awolusi, Przemek Corso, Jakub Ćwiek, Grzegorz Gajek, Joanna W. Gajzler, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Jacek Łukawski, Jakub Małecki, Marcin Mortka, Paweł Radziszewski, Magdalena Świerczek-Gryboś, Milena Wójtowicz, Tomasz Żak
Czego dusza za... Danuta Awolusi, Prz...
Okładka książki Mam już dość. Jak pokonałam domowego hejtera Danuta Awolusi, Joanna Warpas
Mam już dość. ... Danuta Awolusi, Joa...

Podobało mi się pokazanie różnych stron kobiecości, seksualności i intymności bez pruderii czy tematów tabu. Naprawdę jest to fajna i wartościowa książka.

Wspaniały pomysł na fabułę , w niektórych domach niestety temat tabu. Dzieci i młodzież o seksie dowiadują się w szkole lub od koleżanek, kolegów z podwórka. Nie wstydźmy się o tym rozmawiać. Czytajcie Mamy, Babcie, Córki , Ciocię :)

Głównym tematem książki jest SEKS. Zobaczycie przemiany kobiet.
Jedna z nich na początku miała blokadę, aby rozmawiać otwarcie o sprawach kobiecych, intymnych, a szczególnie o seksie. Druga z kolei uchodziła w pracy za puszczalską, jednak w sprawach łóżkowych ze swoim partnerem coś kompletnie nie grało. Natomiast trzecia od kilku lat nie uprawiała seksu, ponieważ myślała, że w jej sytuacji nie będzie czerpać satysfakcji z seksu.
Uważam, że ta książka jest potrzebna kobietom, ponieważ większość z nas ma pewne bariery, aby rozmawiać otwarcie o seksie. Często w domach wcale nie porusza się tego tematu, bo uważany jest on za wstydliwy. Dzieci i młodzież, aby dowiedzieć się cokolwiek o tych sprawach korzystają z internetu lub czasami czerpią informacje od znajomych. Plus jest taki, że w dzisiejszych czasach jest dostęp do internetu, ale kiedyś gdy w rodzinie był to temat tabu to młodzi ludzie nie mieli takiej możliwości.

Głównym tematem książki jest SEKS. Zobaczycie przemiany kobiet.

Książka,którą powinna przeczytać każda kobieta.
Autorka pokazuje jak ważna jest rozmowa,bliskość i jak bardzo jesteśmy zamknięci na tematy cielesności,własnych pragnień i potrzeb.
Jak wiele kobiet uważa to za coś wstydliwego,niepotrzebnego,nienaturalnego,wulgarnego.

Podobało mi się w jaki sposób autorka przełamuje temat tabu.

Bo jesteśmy ważne.Nie powinnyśmy wstydzić się własnego ciała i własnych potrzeb. Nie dusić w sobie potrzeby bliskości. Potrzeby sexu. To powinno być naturalne jak oddychanie.

Polecam książkę z serducha kto jeszcze nie poznał.

Miłego popołudnia

Książka,którą powinna przeczytać każda kobieta.

Podobało mi się w jaki sposób autorka przełamuje temat tabu.

Bo jesteśmy ważne.Nie powinnyśmy wstydzić...

Może nie wybitna, ale bardzo ważna książka. Zdarzają się płaskie i banalne opisy, ale przez ciekawą tematykę jesteśmy w stanie to wybaczyć autorce :)

4/52/2023
Danuta Awolusi - Blisko coraz bliżej
Autorka pisze o różnych stronach kobiecości nie stroniąc od trudnych spraw, nie poddając się pruderii pisze o najintymniejszych sferach życia, o relacji: miłość - seks. Trzy bohaterki, różne życia, różne doświadczenia ale problem ten sam. Niektóre fragmenty mogą szokować, zachwycanie się wielkością męskich narządów, czy też tożsamość kobiecego orgazmu i przyjemności. Jednak ileż w tych słowach przemyślanej mądrości! Bohaterki opowieści z każdym rozdziałem przybliżają się do osiągnięcia pełnej satysfakcji z życia seksualnego. Męscy czytelnicy momentami mogą otwierać usta z niedowierzania. Nie ma tu pruderii, nie ma unikania rozmowy, a wibrator w dłoni bohaterki odbierany jest jakże naturalnie. Do tego świetny język, bardzo lekkie pióro. POLECAM! Moja ocena: 9/10

4/52/2023
Danuta Awolusi - Blisko coraz bliżej

2028

Trzy bohaterki w różnym wieku łączy niezwykle intymna strefa. Awolusi bezpruderyjnie, chyba po raz pierwszy w literaturze kobiecej, skupia się na seksie i prawie kobiet do orgazmów. Róza, zapracowana matka nastolatki, jako świątobliwa nauczycielka nigdy z mężem nie przeżyła rozkoszy, choc uznaje swoje małżeństwo za udane.
Kamila to młoda youtuberka, menedżer medialny, w związku z Wojtkiem, ale niestety ma wysokie wymagania seksualne, a w sypialni niestety wieje nudą.
Jagoda wiodła udane życie seksualne, była blisko z partnerem, aż wydarzył się wypadek samochodowy. który skazał ją na wózek inwalidzki. Wątpliwe, czy kiedykolwiek stanie na nogi, co rodzi frustracje i totalnie przedefiniowuje jej życie. Kobieta przytłoczona nieszczęściem odsuwa się od męża, jest na najlepszej drodze by stracić miłość życia.
W interesujący sposób pisarka nakreśla sprawe kobiecych pragnień, a dobry warsztat pisarski sprawia, że nie jest to ani sztywny podręcznik, ani "monologi waginy". Jednakze obnaża sekrety kobiecej psychiki i polecam tę lekturę mężczyznom, którzy lepiej chcą poznać pragnienia kobiet, ich potrzeby i wewnętrzne demony, czy też przeszkody które ograniczają ekspresję ich seksualności.
Kilka ciekawych ćwiczeń, badanie nowych obszarów kontra małżeńskie i rodzicielskie dylematy. Całkiem udany mariaż.

Kamila to młoda youtuberka, menedżer medialny, w...

Trzy główne bohaterki i trzy jakże różne relacje z partnerami. Róża jest nauczycielką biologii. Jej życie jest dość uporządkowane. Ma męża Bogdana oraz nastoletnią córkę Helę. Będąc od szesnastu lat w związku nigdy nie przeżyła orgazmu. Druga z kobiet – Kamila pracuje w marketingu. Od paru miesięcy jest w związku z informatykiem Wojtkiem. Wszystko byłoby dobrze, lecz okazuje się oboje mają różne potrzeby seksualne. Ostatnia z dziewczyn Jagoda jest specjalistką jeśli chodzi o organizację wycieczek. Ma męża Czarka i synka Leszka. Jej życie odwróciło się o 180 stopni przez wypadek samochodowy. Zostaje sparaliżowana i porusza się na wózku. Mimo iż od wypadku minęło już trochę czasu Leszek unika jakichkolwiek zbliżeń.

Każda z bohaterek ma swoje życie i inne spojrzenie na relacje damsko-męskie, lecz każda postanawia zawalczyć o siebie. Dla Róży takim początkiem zmian staje się spotkanie ze szwagierką Gosią. Kamila próbuje naprawić relacje z partnerem uczęszczając z nim na terapię, natomiast Jagoda spotyka się z poznaną w sieci niepełnosprawną dziewczyną.
Tematy poruszone w książce nie są bynajmniej łatwe, gdyż rzadko o seksualności potrafimy rozmawiać z drugą osobą otwarcie. Często powielamy wzorce wyniesione z domu rodzinnego. Książkę czyta się bardzo szybko, a każda z opisanych historii wciąga.
Książkę polecam, a oceniam ją na 7,5 pkt.

Przychodzę do was z cudowną książką. Bardzo kobiecą, ale mimo tego myślę, że każdy facet powinien ją przeczytać, aby lepiej poznać swoją kobietę.
Książka jest o seksualności. O tym, że się o TYCH sprawach nie mówi. To jest temat tabu. Wstydzimy się nawet mówić o TAKICH rzeczach z naszą drugą połówką. A czemu ? Nie powinno tak być. Polecam zabrać się za tą lekturę.
W tej książce opisana jest rodzina Magdaleny, która była wychowywana bardzo surowych warunkach. Rodzice nie tolerowani rozmów o stosunkach seksualnych, o samo zadowoleniu. Magda nie rozmawiała o tym ze swoimi dziećmi i opisane mamy jak to wpłynęło na jej dzieci. A jest też opisana sytuacja Magdaleny siostry. Ona mimo zakazów rodziców czytałam wiele książek i nie wstydziła się rozmawiać o tym ze swoimi dziećmi. Porównując te dwie rodziny jesteśmy w stanie dostrzec ogromną różnicę.

To nie jest poradni tylko książka z ukrytym przekazem. Mimo, że książka uczy nas czegoś jest w tak świetny sposób napisana, że się przyjemnie czyta. Polecam. To było moje pierwsze spotkanie z autorką I było ona bardzo udane....

„Blisko, coraz bliżej” - jaka to była świetna książka! Wiecie, że jestem sroką okładkową i choć czasem jest to zwodnicze, bo treść zawodzi, to tym razem naprawdę mi się podobało!

Podczas lektury poznajemy trzy główne bohaterki: Różę - świętobliwą nauczycielkę biologii, Kamilę - młodą kobietę pracującą w marketingu i prowadzącą własny kanał YouTube oraz Jagodę, która zajmuje się wycieczkami, niestety na skutek wypadku samochodowego trafia na wózek inwalidzki. Każda z nich mierzy się z innymi problemami dotyczącymi seksu, jednak postanawiają zawalczyć o siebie. Książka pokazuje jak silnie zakorzenione są w nas wzorce wynoszone z domu, jak wielki problem ma nasze społeczeństwo, by rozmawiać o TYCH (specjalnie napisałam w typowo używanej terminologii) sprawach. Świetnie został przedstawiony problem kobiet, którym strach czy wstyd nie pozwala na to, by zakomunikować: „halo, ja też tutaj jestem i też mam swoje potrzeby.” To bardzo ważna książka, bo uświadamia jak wielki mamy problem jako społeczeństwo. Całe szczęście odnoszę wrażenie, że wraz z młodym pokoleniem to podejście zaczyna się zmieniać.

Jednym słowem - ta książka była super! Czytało się ją szybko i przyjemnie, naprawdę miło spędziłam z nią czas. To zupełnie coś innego od tytułów spotkanych na półkach.

• Ebooki
  • Egzemplarz recenzencki