Do wesela się wyrobię

Pochłonięta jednym tchem, ale w trakcie czytania byłam wściekła na przyszłą Panną Młoda! Tak wyleczyła swoją przyjaciółkę przy organizacji, że złość aż parowała mi z uszu 😂

Jest to pierwsza część cyklu „Przyjaciółki od serca” autorstwa Anny Chaber.
Ola i Ala są przyjaciółkami od serca od lat szkolnych. Gdy Ala przyjmuje oświadczyny swego chłopaka od razu rozpoczyna przygotowania do ślubu, który ma się odbyć w następnym roku w maju. Wspólnie z przyjaciółką udają się do konsultantki ślubnej. Na miejscu dowiadują się, że w tak krótkim czasie nie da się zorganizować ślubu o jakim marzy panna młoda. Ala jest załamana, więc nic dziwnego, że Ola oferuje jej swoją pomoc i zajęcie się organizacją uroczystości. Pochopnie rzucona deklaracja powoduje wiele zabawnych sytuacji. Na dodatek okazuje się, że ktoś jawnie sabotuje przygotowania do ślubu. Czy Oli uda się zorganizować ślub Ali?

Jest to książka lekka, łatwa i przyjemna, która na chwilę pozwala zapomnieć o szarudze za oknem. Oli nie jest łatwo zorganizować wymarzony ślub i zadowolić koleżankę i jej rodzinę. Na początku Ola wydawała się szarą myszką, jednak z każdym dniem stawała się coraz pewniejsza siebie i bardziej zdecydowana. Oprócz przygotowań do ślubu Ola zajmuje się także poszukiwaniem dla siebie idealnego partnera na tą uroczystość. Nie jest to zadanie łatwe, jednak dziewczyna się nie poddaje.
Książkę oceniam na niepełne 7 pkt.

Jest to pierwsza część cyklu „Przyjaciółki od serca” autorstwa Anny Chaber.

Bardzo siadła mi ta książka.
Lekka niezobowiązującą lektura naprawdę dobrze mnie zabawiła :) fajnie, że wspomina o sprawach kobiecych, wege a nawet o grze Dark Souls ^^ Warto :)
Ps. Audiobook świetnie przygotowany

Bardzo siadła mi ta książka.
Ps. Audiobook świetnie przygotowany

To jak to jest z tymi obyczajówkami, chętnie czytasz, czy raczej nie bardzo?

Jak dla mnie są to najlepsze pozycje, kiedy chcę się zrelaksować i nie wymaga się ode mnie myślenia. Kiedyś wolałam tylko kryminały, teraz sięgam po nie częściej.

Ostatnio wpadła mi w łapki „Do wesela się wyrobię” Ani Chaber i z pewnością książka spełniła swoje zadanie, czyli pomogła mi się zrelaksować :D

Otrzymujemy historię dwóch przyjaciółek Oli, do której niekoniecznie przemawia instytucja wesel i całego zamieszania oraz Alę, która wprost przeciwnie dostaje kręćka na samą myśl o wszystkich tiulach, kwiatach itp. Ola jako przyjaciółka z krwi i kości, w ramach prezentu ślubnego postanawia zorganizować Ali ślub. Jak jej to wyjdzie? I czy znajdzie osobę towarzyszącą?

Oczywiście nie wszystko jest łatwo, pięknie, puchowo i różowo, bo organizacja wesela w mniej niż rok, to nie lada wyczyn. Po drodze jeszcze rodzinka z piekła rodem.
Jest dawka dobrego humoru, są trudy przyjaźni, a wszystko to wyważone.

Dodatkowo Ola na kartach książki staje się pewną siebie i świadomą swoich możliwości kobietą.
Czekam na kolejną część :D

To jak to jest z tymi obyczajówkami, chętnie czytasz, czy raczej nie bardzo?

Czytało się szybko, jednak naiwność głównej bohaterki mnie rozłożyła na łopatki... no i umiejętność podnoszenia się po porażlach - tu akurat na plus. Ala to jej przyjaciółka? No chyba w podstawówce, a nie w dorosłym życiu.

Lekki przyjemniaczek, ale mam jedno "ale". Nie uważam, że przyjaźń między głównymi bohaterkami była zdrowa. Tyle w niej zawiści i zazdrości, zamiast rozmowy co leży na sercu.

Niedawno skończyłam ostatnią z moich książek Anny Chaber czyli do WESELA SIĘ wyrobię.

Jest to historia, w moim odczuciu o przyjaźni między dwoma kobietami i tym co dla tej przyjaźni druga osoba jest w stanie zrobić. Oczywiście nie brakuje wątków romantycznych w tle, ale głównym tematem jest ślub Ali, który zgodziła się zorganizować jej najlepsza przyjaciółka Ola.

Oczywiście jak się okazuje nie jest tak łatwo zorganizować wesele w mniej niż rok i jednocześnie dogodzić państwu młodym i ich rodzinom. W tej historii nie brak też sabotażystów przedsięwzięcia.

Ta książka jest zdecydowanie inna niż poprzednie. Z dawką dobrego humoru. Opowieść o trudach przyjaźni. Początkowo niedoceniana Ola ewoluuje na naszych oczach, stając się pewną siebie i swoich możliwości kobietą.

Jeszcze pół roku temu sama byłam świadkową, ale na szczęście nie musiałam nic organizować 😉😉😉

Podsumowując, jest to ciekawa książka, z wieloma wątkami. Bardzo szybko i przyjemnie się to czyta. Świetnie bawiłam się w świecie Oli. Autorka zastosowała otwarte zakończenie, więc któż wie, może kiedyś wrócimy do tych bohaterek.

Lekka, z ciętym humorem, przyjemna, chociaż zdarzało mi się przeskakiwać niektóre, przydługie opisy. Mimo to chętnie rzucę okiem na kolejną część - końcówka zapowiada ostre zwroty akcji!

,,Do wesela się wyrobię" to pierwsza książka autorstwa Anny Chaber, którą miałam przyjemność przeczytać.

Jest to obyczajówka, pełna humoru. Opowiada nam o dwóch przyjaciołach Oli i Ali, które totalnie się od siebie różnią pod każdym względem.

Ola nie jest typem romantyczki. Nie śpieszy jej się przed ołtarz, nie ciągnie do kupna białej sukni czy wyboru obrączek. Jednak, gdy jej najlepsza przyjaciółka Ala prosi ją o zostanie świadkową na swoim ślubie, Aleksandra deklaruje jej organizację wesela marzeń. Ktoś jednak ciągle jej to utrudnienia. Poza różnymi komplikacjami dziewczyna musi uporać się z wymagającymi rodzicami pary młodej.
Czy Ola sprosta wyzwaniu?
Czy uda jej się zorganizować wymarzony ślub dla Ali?
Jakie niespodzianki czekają na Olę?

Świetnie się bawiłam czytając tą książkę, pełna humoru, napisana fajnym językiem - czułam się tak jakbym słuchała historii opowiadanej przez koleżankę 😉 cieszę się, że drugi tom o przygodach dwóch przyjaciółek już na mnie czeka 😀

Lekka, zabawna, przyjemna historia ze ślubną gorączką w roli głównej. Przepiękne ukazanie prawdziwej przyjaźni, miłości i więzi rodzinnej. Powieść okraszona wzruszeniem, poszukiwaniem tej jedynej miłości, oraz niesamowitą kobiecością!

• Audiobooki
  • Storytel