Opowiedz mi swoją historię

Okładka książki Opowiedz mi swoją historię Katarzyna Janus
Okładka książki Opowiedz mi swoją historię
Katarzyna Janus Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2022-05-18
2022-05-18
9788381959896
literatura polska

Matylda jest psychologiem w szpitalu
Natalka to młodziutka dziewczyna która trafia do szpitala gdzie pracuje Matylda.
Natalka jest w ogromnej depresji... Życie jej nie rozpieszcza napisać można że od urodzenia nie miała łatwo... ojciec alkoholik stosujący przemoc fizyczną i psychiczną...matka też nie była lepsza....wszystko miało się ułożyc gdy Natka zachodzi w ciążę ze swoim chłopakiem.... Chłopak cudowny nie zostawia dziewczyny samej lecz bierze z nią ślub. Miłość nie trwała długo ich szczęście zostało zniszczone poprzez wypadek...dziewczyna trafia w ciąży z depresją po starcie ukochanego....zanim urodziły się bliźniaki...dziewczyna niestety znika ze szpitala...wszyscy ją szukają...co było przyczyną jej zaginięcia Matylda wyjaśnia....na szczęście dziewczyna odnajduje się cała... Powoli życie wraca do normy niestety...nie na długo...pojawia się ojciec który żąda kasy stres który to wydarzenie powoduje przyspiesza poród niestety jedno z bliźniąt (chłopiec) umiera przy porodzie... wsparcie i przyjaźń Matyldy jest kluczowe.
Matylda też nie ma łatwo w życiu mąż zdradził ją z siostrą a do tego dowiedziała się że jej ojciec nie jest jej ojcem biologicznym....
I znów już wszystko niby się powoli układa niestety kolejne nieszczęście ojciec Natalki porywa jej malutka córeczkę.....czy to naprawdę on zrobił? Co jeszcze się wydarzyło co zrobiła matka Natalki...czy trafi do więzienia ?... Książka naprawdę zaskakuje już myślisz że teraz będzie oki a tu bah jeden cios drugi, trzeci... Niestety tak czasami dzieje się w życiu i naprawdę warto docenić drobne pozytywne sytuację w naszym życiu....

Matylda jest psychologiem w szpitalu

Ostatnio sięgałam po lekkie i przyjemnie książki, czasem takie bezmyślne nawet, żeby nie myśleć o tym co się dzieje dokoła. A ta pozycja jest zupełnie inna. Poważna, mówi o problemach, obok których ciężko przejść obojętnie. Ilość cierpień, które spotkały Natalię mnie przygniotło.

Książka w której dużo się dzieje. Sporo emocji, zwrotów akcji. Przeczytałam szybko z zainteresowaniem .Polecam

Ciekawa opowieść o losach dwóch całkowicie różnych kobietach. Różni je nie tylko wiek, wykształcenie, ale i status społeczny. Ich drogi przecinają się w szpitalu. Łączy je całe mnóstwo wyzwań, jakim muszą stawić czoło, wielość przeszkód i traum. Ciekawa opowieść o trudach i niespodziankach, jakie może przynieść życie.

Opowieść zbyt przerysowana. Ciągłe kłopoty, nieszczęścia i dramaty. Jest w niej za dużo pobocznych wątków, a wystarczyłyby 2 konkretne.
Książka opowiada losy dwóch rodzin, dwóch kobiet - Natalii i Matyldy. Ich życie jest niczym telenowela, codziennie jakieś kłopoty, kłótnie. Czytając tą książkę mam wrażenie, że sklada się ona z samej akcji. Jest wciągająca, łatwo i szybko się ją czyta. Niestety jest zbyt dołująca przy naszych polskich szarych realiach.

Opowieść o dwu kobietach, których życie mocno doświadczyło. Zbyt dużo nieszczęść spotkało Natalię. "Najpierw ciąża, potem śmierć Kajtka, później ta nieszczęsna fuga, na koniec śmierć synka". Jakby tego było mało jeszcze dochodzi do porwania jej córki. Po jednej tragedii dochodzi do drugiej. Trochę mało realne to w rzeczywistości. Mimo wszystko fabuła wciąga. Autorka porusza różne problemy występujące w rodzinach: alkocholizm, przemoc, rozwód, choroba psychczna, śmierć dziecka. Nadzieją i lekarstwem jest wsparcie rodziny.

1978

Historia Matyldy i Natalii. W teorii, nie powinny się nigdy spotkać, ale jednak dochodzi do ich spotkania. I jak się okazuje, zmienia to życie ich obu.
Matylda jest psychologiem klinicznym, ma męża Czarka i wydawać by się mogło, całkiem fajne życie. Natalia to nastolatka, która spodziewa się bliźniąt. Ich losy przecinają się w szpitalu...
Powiem tak, bardzo dobrze napisana jest ta historia, czyta się szybko. Aczkolwiek minusem dla mnie jest ilość życiowych komplikacji i problemów, które wymyśliła aktorka. One dosłownie spadają w siłą gradu, na nasze bohaterki. Jest tego zbyt dużo, co sprawia, że książka jest mało prawdopodobna.

Powiem tak, bardzo dobrze napisana...

“Opowiedz mi swoją historię” to całkiem przyjemna polska obyczajówka z wątkiem romantycznym. Od razu wciągnęłam się w tę opowieść i nie mogłam się od niej oderwać. To była pierwsza książka Katarzyny Janus, ale myślę, że w przyszłości również sięgnę po jej inne powieści.
Historia dwóch kobiet, którym los rzuca kłody pod nogi. Z jednej strony Matylda, która ma przed sobą rozwód i okazuje się, że ktoś, kto ją wychowywał wcale nie jest jej ojcem. Z drugiej strony Natalia, która pochodzi z patologicznej rodziny i traci miłość swojego życia będąc w ciąży bliźniaczej. Czytając o losach młodszej z kobieta zastanawiałam się ile nieszczęścia może przytrafić się jednej osobie.

Matylda jest psychologiem klinicznym. Jednego dnia dowiaduje się, że nie jest córką mężczyzny, którego przez całe życie traktowała jak ojca, następnego zaś dnia odchodzi od niej mąż. Wkrótce okazuje się, że porzucił ją dla jej własnej siostry – Ewki.
Kobieta jest na skraju załamania i nie widzi dla siebie żadnej przyszłości. W pracy ordynator prosi ją o zajęcie się nową pacjentką- Natalią Krzyżanowską. Dziewczyna od najmłodszych lat przyjaźniła się z Kajetanem. Ich przyjaźń przerodziła się w miłość, a Natalia zaszła w ciążę bliźniaczą. Niestety los sprawia, że Kajetan ginie w wypadku motocyklowym. Natalia jest kompletnie zdruzgotana. Czy pani psycholog Matylda będzie w stanie ulżyć jej w cierpieniu? Jak potoczą się losy obu kobiet, które znalazły się na życiowym zakręcie?

Książkę czyta się bardzo dobrze a opowieść jest wciągająca. Zarówno Matylda jak i Natalia zostały bardzo zranione. Ich losy przecinają się w dramatycznych okolicznościach. Podoba mi się, że autorka pokazała ciemne i jasne strony życia. Po burzy zawsze wychodzi słońce i trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro. Niekiedy życie bardzo nas doświadcza i nie widzimy dla siebie żadnej nadziei. Dobrze jest gdy mamy wówczas przy sobie najbliższych którzy mogą wyciągnąć do nas pomocną dłoń. Matylda zapomina o swoich kłopotach, wówczas gdy Natalia znika ze szpitala. Bardzo angażuje się w jej poszukiwanie wraz z bratem Natalii - Jaśkiem. Z kolei Natalię bardzo wspiera starszy brat Kajtka – Szymon.
Autorka na pewno nie oszczędza bohaterów, rzucając pod ich nogi co rusz nowe kłody. Czytelnik cały czas jest czymś zaskakiwany i trzymany w napięciu.
Książkę oceniam na niepełne 8 pkt.

Dodaj cytat z książki Opowiedz mi swoją historię