Ransom

Okładka książki Ransom Callie Rhodes
Okładka książki Ransom
Callie Rhodes Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: The Unchained Omegaverse (tom 1) fantasy, science fiction
The Unchained Omegaverse (tom 1)
Ransom
Kindle Edition
2021-06-29
2021-06-29
paranorma romans

2060

Gretchen Conrad jest zadziorna, odważna i zdeterminowana, by udowodnić wszystkim, że jest świetną reporterką. Polubiłam to, jak udało jej się przezwyciężyć lęki związane z alfą i wyjść z cienia matki.
Ransom cierpiał od 8 lat i wszystko co przeżył i doświadczył przez te lata było okropne i łamało serce. Teraz, gdy jest wolny, jest zdecydowany zrealizować swoją zemstę. Jest silny, nieobliczalny, sprytny i niepokonany. Jest dosłownie jednoosobową armią. Ale jest też honorowy i opiekuńczy, co mi się w nim podobało. I miał kilka nieoczekiwanych zdolności, które na wolności się uaktywniły.
Bardzo podobał mi się rozwój związku Ransoma i Gretchen. Gretchen została przetestowana i uwierzyła, że nie jest Omegą, a Ransom był torturowany i robiono na nim mnóstwo eksperymentów. Wierzył, że nie może obudzić Omegi. Z jakiegoś powodu oboje się mylili, ale przebudzenie Gretchen było inne niż te, które były w przeszłości – raczej powolne i stałe niż natychmiastowe. Lubiłam patrzeć, jak ich zmysły i instynkty budzą się do życia, oraz to, jak ich uczucia rozkwitają wraz z zaufaniem. Kiedy Ransom i Gretchen rozluźnili się w swoich instynktownych rolach, zdali sobie sprawę, że nie ma nic lepszego niż bycie razem jako Alfa i Omega, i była to lepsza przyszłość, niż mogli sobie kiedykolwiek wyobrazić..
A kiedy Ransom w końcu się zemścił… Och, jaka to była satysfakcja!
Podoba mi się również kierunek, w jakim podąża ta seria, z dodatkowym naciskiem na miejsce kobiet w społeczeństwie. Gretchen myślała i mówiła o tym, jak ostatnio sytuacja kobiet w jej społeczeństwie znacznie się pogorszyła, i ogólnie jest to coś, nad czym warto się zastanowić i zbadać w tej serii. Przez te eksperymenty na Alfach Rząd Bet zawiesił sobie stryczek na szyi, bo z ośródka wraz z Randomem uciekła setka Alf, a te testowania, uczyniły z nich super Alfy, a co najważniejsze, mogą oni zamienić każdą kobietę Beta, którą pokochają w Omegę. Powoli zaczyna się odkrywanie tajemnic, jakie ukrywa Rząd Bet.
Ogólnie rzecz biorąc, historia jest świetnym początkiem nowej serii. Jest wypełniona szybką akcją, niebezpieczeństwami, dramatami, gorącym romansem, nieoczekiwanymi zwrotami akcji, zemstą i wspaniałymi postaciami.

• Romans,
  • Paranormal