Anioł łez. Wiatr w skrzydłach

Okładka książki Anioł łez. Wiatr w skrzydłach Layla Wheldon
Okładka książki Anioł łez. Wiatr w skrzydłach
Layla Wheldon Wydawnictwo: Editio Cykl: Anioł łez (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Anioł łez (tom 2)
Editio
2023-01-17
2023-01-17

Wiatr w skrzydłach" jest drugim tomem z serii #aniołłez. Nie czytałam pierwszego. I właśnie przez to nie mogłam wgryźć się w tę historię. Totalnie nie wiedziałam, co się wydarzyło w poprzedniej części, ponieważ każdy z bohaterów wiedział co innego. Dopiero z czasem wszystko stało się jaśniejsze. Nie mogłam też odnaleźć się wśród bohaterów. Choć im dalej czytałam, tym bardziej kibicowałam Dianie i Danielowi. Ich relacje bardzo dobrze zostały przedstawione.
Wątek gangu był dość zawiły. Nie pasował mi on do postaci.
Zakończenie bardzo zaskakujące. Zmuszające czytelnika do sięgnięcia po kolejną część.
Jeśli masz ochotę poznać tę książkę, zdecydowanie polecam zacząć od pierwszego tomu.

Daniel zdaje sobie sprawę, że przez jego decyzję zginęła dziewczyna, a on musiał zniknąć. Trudno mu się trzymać z daleka od ukochanej ale wie, że to dla ich wspólnego dobra. Na szczęście może być spokojny bo na Diane ma oko Raven, a ona jest dobra w tym co robi. On musi się skupić na tym by jakoś przeżyć.

Po pierwszej części, która bardzo mnie wciągnęła spodziewałam się czegoś podobnego. Niestety się bardzo zawiodłam. Tym razem była to szybka, krótka historia jedynie o tym jak sobie żyli i kombinowali aby się spotkać. Jedyne co się udało to ostatnie zdanie, które niestety pozostawiło ogromną ciekawość mimo wszystko jak to się dalej potoczy. Okładka dopasowana do serii ładnie komponują koło siebie. Ta część jest zdecydowanie krótsza niż poprzednia. Rozdziały różnych długości jednak nie ma w nich dużej ilości zbędnych opisów. Wszystko dzieje się swoim rytmem i w odpowiednim czasie. Jednak mam wrażenie, że niektóre sceny są trochę naciągane aby zapełnić strony. Podsumowując trochę się zawiodłam na całości ale końcówka sprawiła, że i tak będę chciała przeczytać kolejną część.

Diana próbuje poradzić sobie z sytuacją w jakiej się znalazła. Właśnie straciła przyjaciółkę i jej chłopak musiał uciekać. Na szczęście nie została z tym sama. Jak się okazuje jest z Danielem w ciąży co utrudnia jeszcze bardziej ich skomplikowaną sytuację. Nie ma nawet jak się z nim skontaktować by go o tym poinformować. Musi również sama zdecydować co dalej zrobić....

Anioł łez. Wiatr w skrzydłach to świetna kontynuacja losów Daniela i Diany, których mogliśmy poznać w pierwszym tomie. Styl autorki jest bardzo lekki, przez co przez książkę po prostu się płynie. Wyraźnie czułam wszystkie opisane przez Sandrę emocje, a zakończenie przeżywałam na długo po zamknięciu książki i odłożeniu jej na półkę. To jedna z lepszych historii w kategorii literatury obyczajowej, po którą można obecnie sięgnąć. Z niecierpliwością czekam na dalszą historię bohaterów i chcę poznać ją jak najszybciej. Jestem pewna, że się nie zawiodę.

Daniel i Diana są rozdzieleni, miłość to wielkie uczucie tylko czy da radę przetrwać? Nowe życie, nowe wyzwania przed obojgiem, taka zamiana miejsc, on się ukrywa i żyje skromnie a ona wzbija się wyżej .. czy czas wystarczy aby wszystko się ułożyło ?

Czy dałabyś rade żyć ze swoją miłością życia na odległość?
Taka miłość trafia się rzadko! Pełna namiętności i oddania. Autorka pokazuje nam, że nie tylko liczy się kasa. W życiu jest coś jeszcze nie tylko sława, pokazanie się. Książka ukazuje nam czego w dzisiejszym świecie nie ma. Miłość która wymaga czegoś więcej-lojalności, wiary i wierności w swoich uczuciach. Diana nam pokazuje, że nie ma sytuacji bez wyjścia zawsze można poprosić kogoś o pomoc a nie moc zawsze siedzi w naszej głowie. Diana musiała przejść wiele aby znaleźć się w miejscu w którym się znalazła.
Postać drugoplanowa, która zasługuje na wyróżnienie to oczywiści Raven! która przypomina mi troch Mazekin z serialu "Lucyfer" i tak ją sobie wyobrażałam :D bardzo liczyłam na to, że coś ja i Edmunda połączy(liczę na pomyślne rozwinięcie tego wątku) pomimo jak zakończyła się książka! a zakończyła się ZASKAKUJĄCO!!!
Polecam gorąco! <3

Czy dałabyś rade żyć ze swoją miłością życia na odległość?

„Anioł łez. Wiatr w skrzydłach”. Kontynuacja historii, która złamała moje serce na kawałki.

Na wstępie chciałabym wypowiedzieć się na temat stylu autorki, który dla mnie był bardzo przystępny i zasługuje na pochwałę. Nie przepadam za długimi opisami, skomplikowanymi zdaniami, czy historiami, które wleką się niemiłosiernie. Styl Layli jest prosty, a zarazem złożony. Czytanie sprawiało mi przyjemność, płynęłam przez tę historię (z przystankami na wytarcie łez).

Fabuła tej części była bardziej intrygująca niż pierwszej, było tutaj więcej tajemniczości i szczegółów, które dopełniały całość. Sam pomysł na poprowadzenie dalszej akcji okazał się bardzo intrygujący, ale przedstawienie toku wydarzeń posługując się kilkoma perspektywami było dla mnie troszkę nie za fajne. Wbrew temu iż bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, są wyraziści i ludzcy, skakanie „z kwiatka na kwiatek” nie jest dla mnie, NAWET jeśli mam dowiedzieć się, co czują też postacie poboczne. Można uznać, że dzięki tym perspektywom, każda postać odgrywa kluczową rolę, aczkolwiek według mnie obyłoby się bez.

Bardzo cieszy mnie jednak to, że Raven została nam bardziej przybliżona, jako bohaterka. Przyznaję, że ona jako kobieca postać była najbardziej obdarzona moją sympatią. Daję power vibe, scala to wszystko i ich wszystkich zarazem.

Ta historia udowadnia, że warto walczyć o swoje marzenia, a zarazem pokazuje, że każda decyzja niesie za sobą konsekwencje i wpływa na otoczenie. Dziękuję autorce, że pozwoliła mi towarzyszyć Dianie i jej bliskim.

Początek tej książki był bolesny. Wszyscy musieli zaakceptować nową rzeczywistość. Nauczyć się funkcjonować na nowo. Każdy miał w głowie: Dlaczego?!

No i tutaj pojawia się jeden z najbardziej znienawidzonych wątków w książkach. Kiedy się już domyślałam, co się stanie miałam mieszane uczucia. No, ale zaufałam, że będzie dobrze.

Czas w książce skacze bardzo szybko. Mamy kilka scen z danego miesiąca, następnie rozdział później jest już marzec, później czerwiec i tak dalej. To akurat nie jest na minus ponieważ było tam dużo wydarzeń „przejściowych”. Gdyby były one dużo bardziej rozwinięte, zanudzilibyśmy się. Wszystko co mieliśmy wiedzieć znalazło się w tekście i nie miałam uczucia- ale o co tu chodzi?

Diana rozkwitła już całkowicie w tej części, ale to nie ona skradła moje serce. Raven jest królową tej książki. Trzyma ona wszystko razem, łączy naukę, przywództwo oraz tajemnice. Jest dla każdej osoby filarem, nawet nie patrzy na siebie. Tak jak wcześniej była mi ona obojętna, tak tutaj wypada genialnie.

Myślę, że wątek Daniela również ma wszystko na miejscu. Nadal jest to poboczny wątek i na pierwszym miejscu stoi Diana (oraz Raven). Może nie mamy tutaj ognistego romansu, ale raczej wszyscy będą usatysfakcjonowani.

Wszystkie nowe postacie, które pojawiają się w Nowym Jorku mają również moją sympatie. K i A tak idealnie sprawują się w nowej roli.

Achhh jak ciężko jest napisać coś więcej i nie walnąć spoilera. Ponieważ dużo się dzieje, a końcówka to był dla mnie szok. Nie sprawdzałam ile stron mi zostało końca, więc miałam niespodziankę. Wcale mi się nie podobała.

Czas w książce skacze bardzo szybko. Mamy...

Książkę przeczytałam w niecały dzień. Bardzo się w nią wciągnęłam i żałuję, że jest taka krótka. Już wcześniejszy tom rozkochał mnie w sobie a ten jeszcze bardziej upewnił mnie w tym przekonaniu. Pomimo mrocznych motywów zostało tutaj poruszone wiele ważnych tematów.

Wykreowany świat tak jak bohaterowie są niesamowici i jedyni w swoim rodzaju. Zdecydowanie moje serce skradła Raven, dziewczynie nie brakuje pewności siebie i wie co chce za co ją szanuję.

Historia mega mnie zaskoczyła. Na samym początku spodziewałam się kompletnie innej fabuły. Zostałam pozytywnie zaskoczona i bardzo się z tego cieszę. W niektórych momentach wydarzenia mega mnie zdziwiły. Nie dam rady je opisać bez spojlerów, więc będziecie musieli mi zaufać i sami się przekonać.

Każda podjęta decyzja jest niczym kamyk rzucony w sam środek spokojnego jeziora. Drobne fale poruszają powierzchnię i zaczynają się rozprzestrzeniać. Kręgi na wodzie prędzej czy później dosięgną brzegów. Niektóre decyzje jednak mają siłę lodowca zsuwającego się do oceanu. Zamiast drobnych fal na wodzie powstaje ogromne tsunami, gotowe niszczyć wszystko, co napotkają na swojej drodze. Decyzje podjęte przez Daniela na zawsze odmieniły losy jego samego i bliskich mu osób. Tragiczne wydarzenia zmusiły go do ucieczki. Teraz próbuje zbudować swoje życie na nowo, po drugiej stronie Oceanu Spokojnego, w tajemnicy przed własną rodziną i z dala od dziewczyny, którą nadal kocha. Każdego dnia zmaga się z wyniszczającym poczuciem winy, niepozwalającym mu wrócić do psychicznej równowagi. Diana myślała, że w jej życiu w końcu wszystko zaczęło się układać, dopóki dosłownie w jednej chwili nie straciła przyjaciółki i ukochanego. Od tych dramatycznych wydarzeń każdy dzień tej dziewczyny jest przepełniony niepewnością, bólem i tęsknotą. Do tego zaledwie kilka tygodni po wyjeździe Daniela zostaje postawiona przed trudnymi wyborami, które jeszcze bardziej zmienią jej życie. Co zrobi Diana? Czy podejmie decyzję, której konsekwencje mogą sięgać naprawdę daleko?
***

„Anioł łez. Wiatr w skrzydłach" to kontynuacja losów Diany i Daniela, którzy po traumatycznych i cholernie bolesnych wydarzeniach, mających miejsce pod koniec poprzedniego tomu, są zdala od siebie i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle będą mogli się ze sobą spotkać, żeby nie narazić się wzajemnie na niebezpieczeństwo.

Już początkowe rozdziały tej pozycji zrzucają na czytelników prawdziwą bombę i sprawiają, że nasze serducha pękają na miliony maleńkich kawałeczków. Pierwsze rozdziały są wypełnione ogromnym bólem, który autorka opisała tak, że odbiorca odczuwa te same skrajne emocje, co bohaterowie. Jednak im dalej, tym nabiera się coraz więcej wiary, że wszystko powoli się będzie się układać. Nasze serducha zaczynają się scalać po to, aby zakończenie po raz kolejny wbiło nas w fotel, sprowadzając kolejną bombę, której nikt się nie spodziewa.

„Anioł łez. Wiatr w skrzydłach" to historia, która pokazuje, że miłość naprawdę potrafi uskrzydlić i sprawić, by w naszych skrzydłach znalazł się wiatr, dzięki któremu będziemy mogli spełnić wyznaczone przez nas cele i marzenia. Ta pozycja pokazuje, jak wiele jest w stanie znieść miłość i że tak naprawdę to ona daje nadzieję na lepsze jutro; na spokój panujący wśród ludzi, którym ją darzymy.

Książka Layly Wheldon to historia, która wzbudza w czytelniku wiele emocji. Od łez bólu, po łzy wzruszenia i łzy szczęścia. Razem z bohaterami przeżywałam dosłownie każdą emocję - szczerzyłam się, gdy czytałam momenty, w których byli szczęśliwi, gdy byli smutni - smuciłam się razem z nimi, a gdy płakali, to też robiłam to razem z nimi. Historia Diany i Daniela zawładnęła moim umysłem już podczas czytania pierwszego tomu opowiadającego ich losy, jednak dzięki tej kontynuacji przepadłam dla nich jeszcze bardziej.

Ta pozycja pokazuje jak wielkie znaczenie mają podejmowane przez nas decyzje i jakie mogą być ich konsekwencje. Niektóre postanowienia mogą mieć tragiczne skutki, o czym doskonale dowiadują się nasi bohaterowie. Złe decyzje znacząco wpłynęły na ich życia, zmieniły je o sto osiemdziesiąt stopni.

Motyw gangu i mafii pojawiający się w tej historii nadaje jej lekkiego deszczyku i jeszcze większego zastrzyku emocji i tak naprawdę nigdy nie wiemy, w którym momencie podwinie się komuś noga, tym samym wzbudzając zainteresowanie przeciwnej grupy.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej pozycji. Gołym okiem widać, że wszytsko zostało naprawdę mocno przemyślane i dopięte ma ostatni guzik. „Anioł łez. Wiatr w skrzydłach” to historia, której nie da się przewidzieć i która niejednokrotnie wprowadziła mnie w niemały szok. Dodatkowo ta historia wzbudziła we mnie tak skrajne emocje, że momentami musiałam odłożyć tę książkę na bok, albo przeczytać pewien fragment jeszcze raz, żeby upewnić się, że nic mi się nie przewidziało! Momentami łapałam się nawet na tym, że stres towarzyszył mi podczas czytania tej książki.

Natomiast zakończenie tej pozycji totalnie wbiło mnie w fotel. Sprawiło, że zamarłam i zastanawiałam się, czy w moim egzemplarzu nie zabrakło przypadkiem kilku stron! Po tym zakończeniu jeszcze bardziej nie mogę się doczekać kontynuacji!
Współpraca barterowa @editio.red❤️

heej !! niedawno przeczytałam książkę pt. „ Anioł Łez. Wiatr w skrzydłach” i nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Książkę przyjemnie sie czytało, ale nie trafiła do mojej topki. Jeśli spodobał wam się 1 tom, to ta książka zdecydowanie się wam spodoba !!

• Romans
  • Romanse