Konsekwencje pragnień

Okładka książki Dark Fairy Tales Celia Aaron, T.M. Frazier, Karina Halle, Natasha Knight, Cora Reilly, C.J. Roberts, Aleatha Romig, Sierra Simone, Marley Valentine, Skye Warren, Willow Winters
Dark Fairy Tales Celia Aaron, T.M. F...
Okładka książki One More Step Amy Daws, B.B. Easton, LK FARLOW, K.L. Grayson, Colleen Hoover, Devney Perry, Aleatha Romig, Emma Scott, S.M. Soto, Tijan
One More Step Amy Daws, B.B. East...

Każde działania mają konsekwencje, a te nieprzemyślane mają siłę wulkanu - niszczą wszystko na swojej drodze. Tak więc już na samym początku dowiadujemy się, że konsekwencje podjętych przez Claire decyzji będą bardzo bolesne dla wszystkich.
Pierwszy rozdział przenosi nas do 2016 roku, czyli prawie 3 lata później i widzimy totalny armagedon! Claire w psychiatryku myśli, że zabiła męża (w końcu dwa razy oberwała w głowę),Tony w więzieniu (w sumie skoro Claire siedziała, to jemu też się należało),dziecko u siostry, książka - puszka Pandory wylana. Co tu się kurde podziało? Emocjonalna burza! Autorka się postarała, żeby na samym początku zdołować i wzruszyć czytelnika...
Kolejne rozdziały cofają nas w czasie do jesieni 2013 roku, zdecydowanie zwalniają tempo i bardzo powoli rozwiązują kolejne zagadki i intrygi doprowadzając w końcu do fatalnego marca 2014 roku, kiedy to wszystko rozpadło się na maleńkie kawałeczki nie do sklejenia. Claire jak zawsze musiała się popisać swoją "pomysłowością" - niestety zawsze jak siada za kółkiem, to źle się to kończy :-(. Pozostawiając sporo niedopowiedzeń opisanej w kolejnej części autorka doprowadza w końcu czytelnika do szczęśliwego zakończenia. Szkoda, że to trwało ponad dwa lata, ale warto było czekać, żeby miłość zwyciężyła wszystkie przeciwności losu.
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Spotkanie po latach rozłąki Claire z Tonym pokazało magię ich uczuć, ale nie na długo, bo ich drogi znowu rozeszły się. Normalnie ja tego człowieka nigdy nie zrozumiem. Już raz żałował, że się z nią rozwiódł i znowu zaczyna, bo chce ją chronić przed sobą... Terapeuta więzienny za bardzo namieszał mu w głowie?
Trzeba przyznać, że po tym, co oboje przeszli, należało im się szczęśliwe zakończenie. Trudno uwierzyć, że stało się to 6 lat po ich pierwszym ślubie! I niech nikt nie mówi, że zakończenie było przesłodzone. Grzechem byłby inaczej zakończyć ich ponad sześcioletnie zmagania z przeciwnościami losu i konsekwencjami vendetty.
Przyznam się, że po przeczytaniu tej książki nienawidzę siostry Claire, izolując ją od wszystkich w Everwood skazała ją na dwa lata więzienia w milczeniu i samotności. Nie zrobiła nic, żeby jej pomóc wrócić do zdrowia. W czym była lepsza od Tonego? Jedynie nie używała przemocy fizycznej... On się zmienił, zaryzykował swoją wolność, żeby uratować jej życie, a ona ciągle widzi w nim zagrożenie dla Claire i Nichol. Meredith, jesteś wielka, odkupiłaś wszystkie swoje błędy, ryzykowałaś, ale było warto! Jesteś zdecydowanie bohaterką tej części. Phil też mnie mile zaskoczył, przyznam się, że do końca nie wierzyłam w jego lojalność.
Jedno mnie tylko zastanawia, jakim cudem Tony w trakcie zwolnienia warunkowego poleciał na Południowy Pacyfik, aby świętować trzecie urodziny córki. Małe przeoczenie autorki, czy w Stanach nie ma z tym problemu?

Czytając, czułam się, jakbym brnęła przez mętną wodę. Tyle zbędnego opisywania. Mam wrażenie, że kontynuację można było zawrzeć w połowie. Powinno być krótko i na temat. Tyle zawiłości. Uważam, że 1 tom naprawdę miał potencjał na mroczną powieść, ale potem zaczęło się romantyzowanie porwania i krzywdzenia kobiety w najbardziej podły sposób. Co kryje kolejny tom? Kolejne flaki z olejem?

Trzecim częścią cyklu „Konsekwencje” autorstwa Aleathy Romig jest powieść „Konsekwencje pragnień”. Ta książka jest kolejnym spotkaniem z bohaterami poprzednich części przy czym czytelnik poznaje genezę opisanych wydarzeń. Zastosowana retrospekcja zdarzeń pozwala dokładniej poznać historię życia opisanych postaci. W mojej ocenie lekkie pióro autorki, wspaniale nakreślona fabuła i zaskakujące zwroty akcji powodują, że książkę czyta się łatwo i szybko. Zdecydowanie nie żałuję czasu poświęconego na czytanie historii Claire i Anthony’ego. Moim zdaniem jest to wspaniały pomysł na serię, a każdą jej część czyta się z coraz większą niecierpliwością wynikającą z chęci rozwikłaniem całej zagadki. Polecam tę książkę, jak i całą serię, gdyż naprawdę warto poznać tę nietuzinkową historię.

Ciekawy zabieg pokazywania wydarzeń w dwóch liniach czasowych. Wiem, że niektórzy nie lubią takiego skakania, ale dla mnie jest to jak najbardziej pożądane. Lubię czytać historię znając jednocześnie konsekwencje opisanych wydarzeń. Tu, na samym początku, mamy przeskok w czasie o 2 lata w stosunku do momentu, w którym zostawiliśmy bohaterów w poprzedniej części, a to co możemy zobaczyć bynajmniej nie nastraja zbyt pozytywnie. Po kolei dowiadujemy się jak do tego doszło jednocześnie obserwując ciąg dalszy. Podobały mi się zarówno poszczególne zwroty akcji, intryga i jej rozwiązanie jak i zakończenie całości historii. Niestety muszę przyznać, iż pomimo tego, że książkę czytało mi się bardzo szybko, to patrząc z perspektywy wydaje mi się ona ciut rozwleczona.
Zdecydowanie nie żałuję czasu poświęconego na czytanie opowieści o Claire i Anthonym i mam tu na myśli wszystkie części. Przyznaję, że finalnie otrzymałam coś zupełnie odmiennego o tego, czego się spodziewałam, ale było warto.

Cz 3 całkiem dobra. Drażniło mnie to skakanie miedzy postaciami, wydarzeniami, czasami, aczkolwiek rozwikłało całość intrygi. Zakończenie ... ciekawe (nie chce spolerować). Warto, naprawdę warto.

„Konsekwencje pragnień” zostały okrzyknięte bestsellerem „New York Time”. Książka na mojej półce przeleżała dobre dwa lata. Kiedyś zaczęłam ją ale nie mogłam jakoś dokończyć. Niedawno powiedziałam sobie, zrób jeszcze jedno podejście, jak nie wyjdzie trudno. No i się udało. Dotarłam do końca. W połowie książki po prostu wmawiałam sobie, że dam rade, przeczytam ją. Jakimś cudem nagle książka stała się ciekawa, zaczęłam domyślać się zakończenia, które ze strony na stronę ulegało zmianie. Był nawet taki moment, że moje serce zamarło, bo jak tak można. Miłość to dar który należy pielęgnować i nigdy się nie wypierać. Okazuje się, że człowieka bardziej rani odrzucenie pomimo pewnego uczucia niż kary cielesne. Co do samej treści to znalazłam kilka błędów związanych z naszym ojczystym językiem, ale kto ich nie robi, niech pierwszy się odezwie. Bardzo fajnie, lekko i płynnie się ją czyta. Czy polecam? Jeśli ktoś przeczytał wcześniejsze dwie części i zaciekawiły go to myślę, że również warto sięgnąć i po tą. Jednakże jeśli komuś już coś wcześniej nie pasowało w tej serii to lepiej przemyśleć decyzję. Chciałam jeszcze podziękować grupie @zszywa bo dzięki ich konkursom udało mi się wygrać pierwszą i obecnie przedstawianą trzecią część.

To już 3 część konsekwencji. Im dalej, tym ciekawiej, a rzadko to się zdarza 🤗
W "Konsekwencji pragnień" Claire chce, aby jej życie przypominało rodzinną sielankę. Jednak musi po raz ostatni zawalczyć o miłość. Czy uda jej się z byłym mężem odnowić stare uczucia, jeśli wszyscy wmawiają jej, że może go już nie być? Czy będzie potrafila zostawić wszystko w tyle, a zacząć żyć nowymi - lepszymi wspomnieniami? Teraz stawką jest życie najbliższych. Claire wie, czego chce. Teraz tylko musi to osiągnąć. ☺️ Czy przyjaciółka pomoże jej wydostać się ze świata, w którym zamknęła ją siostra? I czy da radę żyć z wiadomością, że Tony może nie żyć? Teraz bardzo dużo może zależeć od samej Meredith.
Dla mnie cała seria to czytelnicza bomba. Uwielbiam i polecam wszystkim. Zaczynając przygodę z konsekwencjami myślałam, że trafiłam na romans, a tu thiller o genialnej akcji. 🥰 Ciągle czytałam i mówiłam do bohaterki "Nie rób tego!". "Nie wybaczaj!", "Nie idź tam!", "Nie odzywaj się!". Koniecznie sięgnijcie po książkę.

Recenzja z mojego bloga Instagram z_ksiazka_na_sercu

To już 3 część konsekwencji. Im dalej, tym ciekawiej, a rzadko to się zdarza 🤗

Coś zaczyna się dziać i sprawy zaczynają się wyjaśniać. Cudowne ozdrowienie .

Coś zaczyna się dziać i sprawy zaczynają się wyjaśniać. Cudowne ozdrowienie .

Boże. Powtórka z 1 tomu. Myślałam że po poprawie w 2 części będzie tylko lepiej. A tutaj znowu nuda i zamieszanie.

Nie jest to najsłabsza z części "Konsekwencji" pod względem treści, ale mimo wszystko czytało mi się to okropnie. Konstrukcja 3 tomu polegająca na nieustannych skokach czasowych a przede wszystkim na zdradzeniu zakończenia już na samym początku, powodowała, że kilka razy robiłam jednodniowe przerwy w czytaniu, pomimo, że dalsze losy Clair i Tony'ego leżały mi na sercu. Przy poprzednich częściach nie zdarzały mi się przestoje w czytaniu.

Ad rem (uwaga spoilery). Clair ląduje w psychiatryku w stanie totalnego oderwania od rzeczywistości, a Tony w pudle... Książka wyjaśnia jak do tego doszło, przecież 2 tom zakończył się sielankowo :) Zamieszkali na małej prywatnej wyspie w otoczeniu zaufanych ludzi, Clair urodziła córeczkę a Tony rozpływał się w miłości do żony (tak, pobrali się ponownie).
Nie wiem czy sięgnę po kolejny tom, póki co potrzebuje przerwy od tej pary. Być może za kilka innych książek powrócę do ich historii.

• 2017

Aleatha Romig Konsekwencje pragnień Zobacz więcej