Mój obrońca

Okładka książki Mój obrońca Jodi Ellen Malpas
Okładka książki Mój obrońca
Jodi Ellen Malpas Wydawnictwo: Amber Seria: Bestsellerowa Autorka New York Times literatura obyczajowa, romans
Bestsellerowa Autorka New York Times
The Protector
Amber
2018-03-22
2016-11-24
2016-09-06
Ewa Spirydowicz, Magdalena Ufland
ochroniarz niebezpieczeństwo modelka komandos siła przeszłość cierpienie uczucia bodyguard fortuna zaufanie demony miłość

Fantastyczna.

Fantastyczna.

Bardzo dobra książka, ciekawe podejście do niej. Miałam wrażenie, że akcja była wymuszona i to strasznie psuło cały urok. Zwroty akcji gwarantowane, tak jak przeżywanie wszystkich chwil z bohaterami. Ale jest jeden wielki minus, który ja popełniłam. Gdy czytałam opis, nie pomyślałabym, że będzie to taki smut. Może tylko ja tak uważam i tak naprawdę nie powinnam czytać tej książki, ale był to dla mnie straszny erotyk. Musiałam pomijać nawet kilka stron.

Księżniczka i parobek. Ciągnie ich do siebie. Ale akcja wymuszona.

Księżniczka i parobek. Ciągnie ich do siebie. Ale akcja wymuszona.

Plusem romansu jest dość wartkie tło fabularne, tajemnice z przeszłości głównego bohatera tworzą napięcie, chemia między głównymi bohaterami jest silną stroną książki w jej pierwszej połowie, potem romans jest przesłodzony.

Camille, choć na pozór ma wszystko- dostęp do pieniędzy ojca, karierę modelki i życie o jakim wielu marzy to jednak walczy ze swoimi demonami przeszłości. Mimo to brnie do przodu, chce być niezależna i osiągnąć swój własny sukces. Niestety, podejrzane interesy jej ojca sprawiają, że dostaje ochronę- Jacka Sharpa, byłego komandosa, który sam jest bardzo naznaczony wydarzeniami z przeszłości. To zderzenie dwóch mocnych charakterów, które nieraz przysparza nam śmiechu. Walczą ze sobą nawzajem i walczą ze sobą samymi by nie ulec pokusie, która z dnia na dzień rośnie. Im bardziej się poznają, tym silniej angażują się w tę relację. To historia o wzajemnych próbach uleczenia roztrzaskanych dusz i pogodzenia się z przeszłością, okraszona nutą humoru i akcji. Nie sposób się tu nudzić i nie sposób nie polubić głównych bohaterów. Nie jest to książka najwyższych lotów ale to sympatyczna opowieść, która z pewnością umili zimowy wieczór.

Bardzo dobra książka,trzymająca w napięciu. Uczucia silniejsze od logiki. Miłość, która może uratować głównych bohaterów lub zniszczyć ich życie do końca.

Zwykle nie czytuję tego rodzaju książek, tym razem pokusiłam się namówiona przez koleżankę i naprawdę nie żałuję.
Pikantne momenty fajnie przewijały się w akcji książki. 'Jest dreszczyk, tajemnica, miłość, namiętność i nie odłączna w takich książkach zdrada. Całość jest naprawdę dobrze napisana.
Z chęcią przeczytam kolejne książki tej autorki.

Z chęcią przeczytam kolejne książki tej autorki.

Początek wciągający, do połowy ksiązki czyta się bardzo płynnie, potem jakby coś zaczyna się psuć, rob się infantylnie , końcówka zepsuła wszystko, rozumiem pozytywne zakończenia, ale to już było nazbyt na różowo. Przeciętniak, historia jakich wiele.

Niby fajna ale jednak to nie to...za dużo opisów. Jakoś mi się ciężko czytało.

Niby fajna ale jednak to nie to...za dużo opisów. Jakoś mi się ciężko czytało.

Motyw z prywatnym ochroniarzem i wielką miłoscią między nim, a dziewczyną, którą ochrania był przemielony już wielokrotnie. I chociaż wszystkie te historię są pisane niemal na zasadzie kopiuj wklej cos przyciągnęło mnie do tej książki. Początek był bardzo obiecujący, zapowiadał naprawdę dobrą historię. A jak wyszło ostatecznie? Opowiadanie mocno faluje. Są w nim lepsze i gorsze momenty, z przewagą tych gorszych. Główni bohaterowie wielokrotnie zachowywali się dziecinnie i nieadekwatnie do swojego wieku. Kompletnie nie poczułam tej chemii między nimi. Okej, można już przy pierwszym spotkaniu poczuć do kogos pociąg fizyczny, ale tak naprawdę przez trzy czwarte książki miałam wrażenie, że relacja między Jake i Cam opierała się tylko na pożądaniu. Nagle lądują w łóżku i od tego momentu stają się sobie niewiadomo jak bliscy. A później równie nagle Cam uswiadamia sobie, że go kocha. Scena na polanie hiacyntów miała spory potencjał, ale ostatecznie wyszła bardzo kiczowato i wręcz nierealnie. Wątek kryminalny okazał się bez szału, chociaż nie był aż tak przewidywalny do bólu, za co autorka ma ode mnie mały plusik. Raziło mnie też w oczy okreslenie aniołku. W ustach mężczyzny w ogóle brzmi ono dziwnie, ale jak wiele rzeczy w tej książce pojawiło się nagle i nie wiadomo skąd. Niektóre opisy przemysleń bohaterów były zbyt długie i czasami miałam wrażenie, że są powieleniem poprzedniego opisu, przez co akcja traciła na dynamicznosci. Nie jest to historia, którą bym poleciła, bądź odradziła. Mam do niej raczej obojętny stosunek, a gusta są różne, więc być może komus się ona spodoba.

• Romans