Podniebny lot

Okładka książki Podniebny lot
R.K. Lilley Wydawnictwo: Editio Cykl: W przestworzach (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2016-07-06
Data 1. wydania:
2012-01-01
Olga Kwiecień
stewardesa miliarder uwodzenie dominacja rozkosz namiętność emocje seks pożądanie romans uczucia erotyka 18+

Miałam wrażenie, że gdyby nie 50 twarzy Greya i seria książek o Gideonie Crossie, to autorka tej książki nie miałaby co napisać. Każdy wątek jaki się pojawił to był zaczerpnięty albo od Greya albo od Crossa. Brak słów. Jeżeli cała seria taka jest to szkoda tylko czasu.

W końcu po nieudanych kilku lekturach trafiłam na podniebny lot i nie zawiodłam się. Moja pierwsza myśl podczas czytania: "BDSM hmmm....będzie kolejna porażka" ale nie! Wszystko jest z umiarem. Zakończenie nakłania do sięgnięcia po kolejną część. Polecam.

Mieszane uczucia, te dwa słowa idealnie opisują te książkę. Nie było tak źle ale nie było też dobrze. Książka ciekawa, do przeczytania na jeden leniwy wieczór ale nic porywającego. Bohaterowie są z jeden strony ciekawi a z drugiej bardzo kojarzą się z bohaterami innych podobnych historii. Końcówka książki przekonała mnie najmniej i teraz mam nawet mieszane uczucia czy sięgać po kolejny tom czy sobie odpuścić. Gdyby nie ostatnie zagmatwane strony to ta książka mogłaby zasługiwać nawet na 6.

Super książka na jedną noc 🙂

Super książka na jedną noc 🙂

Okej a więc:
1. Ksiązka zaczynała się okej. Lubie tematyke lotnictwa i tych klimatów stewardów.
2. Bohaterka na początku była zachwycona naszym pięknisiem, a potem jak przyszło co do czego, to sie w ogóle nie chciała przed nim otworzyć, ani be ani me. No żal.
3. Akcja pt. dochodźmy razem na hasło "Bianco Teraz " jest tak żałosna że mam wrażenie jakby r*chały sie roboty.
4. Pan piękniś mam wrażenie, że też jakby za mało do niej mówił. Miałam cały czas odczucie, jakby czytała książke o psychopacie co ją osacza. Za mało w tym wszystkim było ich histori.
Takie moje zdanie.

Okej a więc:
4....

Książka opowiada historię dwojga ludzi. Nieziemsko przystojnego milionera i i zwykłej szarej myszki, która na wszystko w swoim życiu musiała zapracować. On demon seksu a ona dziewica. Nic ich nie łączy, ale łączy ich wiele. Wybucha miedzy nimi romans i to bardzo intensywny i szybko rozwijający się. Ale przecież nic nie trwa wiecznie.
Książka jest tak wciągająca, że można by było ja przeczytać na raz.

Książka jest tak wciągająca, że można by...

Bardzo przyjemna ksiazka o milosci ktora zdarzyla sie w najmniej oczekiwanym momencie nikt nawet by sobie nie pomyslal ze dwoje innych ludzi ktorzy maja za soba mroczne sekrety o ktorych wolalby zapomniec polaczy milosc.Nikt by nie wpadł na to jak wielka jest milosc i ile mozna przejsc momentow słabosci i pokonania własnego strachu.Sa zawsze przy nas osoby na ktore zawsze mozemy liczyc i ktore slusza nam pomoca i dobrym słowem.Ona sama musiała dojsc do własciwej decyzji i punku wyjścia aby nikomu nie robic przy tym przykrości.Każdy z nas jest inny i musimy się z tym pogodzić ze tak jest na nie inaczej.

Erotyka ze stewardesą jeszcze nie czytałam. Więc jak zobaczyłam tą serię w mojej bibliotece miejskiej od razu wypożyczyłam całość. A kto mi zabroni?
Bianca jest piękną i silną kobietą. Jako dziecko nie miała ławo, ale dzięki temu mało rzeczy jest w stanie ją złamać. Ale co za tym idzie jest chłodna i stanowcza, co większość ludzi odbiera jako wyniosłość.Ale czy tak nie jest lepiej, aby nikt Cię nie zranił?
James jest bogaty, przystojny i uparty. Za cel obrał sobie piękną stewardesę, na którą jakby nie działały jego cudowne, turkusowe oczy i pieniądze, za które mógłby spełnić jej każdą zachciankę. Ale on jest nieugięty i zrobi wszystko, aby Bianca była jego. I tylko jego.
Wszyscy mi mówią, że każdy erotyk jest schematyczny. Owszem, ale każdy opisuje historię innych bohaterów. I to mnie do nich przyciąga, ta różnorodność w historiach. Bianca mi się spodobała już z imienia. Mega mi się ono podoba i ma w sobie pewien urok. Jest do tego silna i nie daje sobą pomiatać. Przynajmniej do pewnego momentu. ;)
James za to jak każdy bogaty facet jest próżny i przekonany, że może mieć wszystko. Ale też ma w sobie czułość i nieśmiałość małego chłopca. Mnie ta mieszkanka bardzo się spodobała.
Oczywiście polecam na wieczorek z winkiem. ;)

Na półkach: , , , ,

Nie jest to pozycja wysokich lotów, choć akcja często rozgrywa się wysoko w chmurach. Bianka - dziewica stewardessa i James Cavendish - obrzydliwie bogaty i niesamowicie perwersyjny przedsiębiorca, który nie daje za wygraną i "zniewala" Biankę w łóżku. Początek strasznie się dłuży, nudzi potwornie, tak po około 35-40% zaczyna się rozkręcać kiedy to Bianka ląduje w domu Jamesa. Swoją drogą pan Cavendish się nie patyczkuje i zanim ją rozdziewicza, to funduje jej spanking szpicrutą i wiąże ją na różne sposoby. Sceny erotyczne też takie sobie, mało pobudzające zmysły. A Bianka to wyjątkowo wyzwolona i otwarta na różnorakie perwersje dziewica,aż się wierzyć nie chce. Dużo, dużo słabsza wersja Greya i Crossa. Można pisać fajne książki nie wzorując się tak okrutnie na pierwowzorach.

Ok, I'll bite.... fabuła trąci Greyem na kilometr ale jednak jest w niej coś innego. Mam nadzieje, że poza rdzeniem historii, który wydaje się taki sam, z czasem wypłyną różnice pomiędzy historiami. Bianca pomimo że nie ma dużego doświadczenia w sexie, ma kręgosłup i potrafi postawić się Panu i Władcy Jamesowi, co dla mnie jest zdecyowanie na plus, bo najbardziej nie cierpie w tych książkach lasek, które pod jednym dotykiem faceta tracą rozum.

James chociaż już w pierwszym tomie wyjawił swoje tajemnice (a t się rzadko w tego typu książkach zdarza) to nadal mam wrażenie że skrywa coś więcej, i mam nadzieje że się nie mylę, i coś się jeszcze będzie działo. Z resztą oboje mają za sobą traumatyczne przeżycia z dzieciństwa co faktycznie przypomina z kolei fabułę Crossa (a to już ktoś wcześniej w recenzjach też zauważył).

Sceny seksu są gwałtowne, intensywne, da się odczuć jak mocno James pożąda Bianci. Opisy zbliżeń są barwne i sugestywne, ale w tego typu książkach powinny być, więc wg mnie jest to na bardzo duży plus.
Ich relacja jest nakreślona w odwrotny sposób niż inne relacje w książkach. Wygląda na to, że to James wpadł po same uszy i musi uważać i działać ostrożnie by nie spłoszyć Bianci i cierpliwie czekać aż się przed nim otworzy, jednocześnie będąc dominantem i sadystą i chcąc kontrolować jej każdy krok.

Mimo podobieństw do innych historii erotycznych na razie książka mnie wciągnęła, jestem ciekawa jak potoczą się ich dalsze losy i co jeszcze skrywa się w kolejnych dwóch tomach.