Bez szans

2017-01-30
Data 1. wydania:
2015-01-25
Matylda Biernacka
marzenia przeszłość walka piekło ucieczka godność uczucia miłość rozsądek
Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Trochę przerysowana, trochę przewidywalna, trochę infantylna, trochę wciągająca. Mimo wszystko związałam się z bohaterami, polubiłam ich i razem z nimi przeżywałam miłość, problemy i trudności z jakimi się borykali.

Po przeczytaniu dwóch poprzednich książek Mii Sheridan niestety stwierdzam, że ta historia wypada najsłabiej. Brakowało mi w niej tego efektu wow. Nie zakochałam się w tej książce i w sumie to kilka razy przekartkowałam kilka scen.

Miłosna książka na jesienny wieczór. Czy pierwsza miłość to ta najważniejsza miłość? Do jakich poświęceń jesteśmy zdolni w imię miłości? Polecam

Historia o prawdziwej miłości dwojga młodych ludzi. Ona i on żyją w trudnych warunkach i oboje chcą dla siebie lepszego życia. Wiedzą, czym jest bieda, głód, pragną się od nich uwolnić. Każde chce lepszej przyszłości dla tego drugiego. Nie chcą się zbyt zbliżyć, bo nie chcą tak żyć. To uczucie jest jednak silniejsze, nawet gdy sami nie dopuszczają takiej myśli. Historia pełna poświęceń, ale przede wszystkim dbania o ukochaną osobę. Miłość tych dwojga jest najlepszą rzeczą, która może spotkać człowieka. Myślę, że każdy z Nas marzy o takim uczuciu.

Na półkach: , , , , ,

Od razu się wciągnęłam, jednak na początku historia mnie nie zachwycała. Bohaterowie byli płytcy i naiwni. Dopiero w połowie coś się zmieniło. Akcja nabrała tempa i nieoczekiwanych zwrotów. Wciąż nie do końca lubiłam bohaterów, ale mimo to czytało się ją naprawdę przyjemnie.

Przyznaje że książka była deczko👌 cukierkowa🍭 i przewidywalna🤔🤨, ale za to szybko⏩ i przyjemnie😊 się czyta. Poza tym mimo, że historia nie jest prawdopodobna🤯, wszystko trzyma się kupy💩 i ma sens. Czytałam lepsze książki od tej autorki, ale ta nie jest jakaś zła, jak dla mnie może być👍.

Lekka powieść o ciężkim życiu na skraju biedy i wykluczeń. To pełne sprzeczności zdanie najlepiej opisuje moje wrażenia po lekturze. Książkę czyta się błyskawicznie, a do tego jej treść dotyka bardzo ważnego tematu jakim jest bieda we współczesnym świecie i to w kraju tak rozwiniętym jakim są Stany Zjednoczone. W czasie czytania odczuwałam wdzięczność za wszystko to, co mam: ubrania, ciepło, dach nad głową i pełną lodówkę. Niby tak niewiele, a jednak wiele. Bardzo się cieszę, że przeczytałam tę książkę.

To już trzecia książka tej autorki , którą udało mi się przeczytać. Ta bardzo przypadła mi do gustu. Książka ukazuje jak ciężkie życie mogą toczyć inni ludzie, dzięki niej doceniamy naprawdę banalne rzeczy o których na codzień raczej nie myślimy. Dochodzi jeszcze do tego wielka miłość, trudne wybory, stawianie na szali własnego dobra lub dobra ukochanej osoby. Nie jest to napewno książka o pięknej miłości tutaj jest dużo bólu ,dużo łez ale naprawdę polecam. Na bank sięgnę kiedyś po kolejne części.

Książka okej ale bez szału. Od połowy dla mnie ich relacja stała się trochę żenująca w pewnych momentach.

Przykra historia, opowiadająca o życiu w biedzie, przetrwaniu, sile miłości. Miejscami infantylna, dialogi nie powalały, główni bohaterowie byli dla mnie obojętni. Niestety bardzo przewidywalna, brakowało jakiegoś punktu zwrotnego, kulminacji.