Baletowa Ekipa. Wielki casting

Okładka książki Baletowa Ekipa. Wielki casting Swapna Reddy
Okładka książki Baletowa Ekipa. Wielki casting
Swapna Reddy Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Seria: Baletowa Ekipa opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Baletowa Ekipa
Ballet Bunnies: Big Audition
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2022-02-23
2022-02-23
Ewelina Gałdecka

Baletowa Ekipa to grupa przesłodkich, przeuroczych króliczków mieszkających w szkole tańca, do której uczęszcza główna bohaterka serii - Millie. W tej części cyklu dziewczynka weźmie udział w castingu do ulubionego programu telewizyjnego.

Książeczka z serii "Baletowa Ekipa" to publikacja, na której dzieci mogą ćwiczyć umiejętność samodzielnego czytania, ponieważ ma duży druk i sporo ilustracji. I właśnie od oprawy graficznej chciałabym zacząć, ponieważ jest przeurocza! Okładka ma brokatowe elementy, co wzbogaca książkę od strony graficznej właśnie, a ilustracje są pełne kolorów i miłe dla oka. Jestem pod tym względem zachwycona wydaniem!

Jeśli chodzi o treść, autorka skupiła się na tym, aby poprzez historię przekazać ważny dla dzieci morał. Książka pokazuje, jak ważna jest wiara we własne możliwości, a jednocześnie to, aby rodzice wspierali swoje pociechy i doceniali ich starania, a nie wymagali od nich wysiłku ponad stan. To może wpędzić młodego człowieka w poczucie winy, a w konsekwencji rzutować na jego przyszłość jako osobę dorosłą. Przekazywanie dziecku ważnych wartości może odbywać się właśnie za pomocą książek. Mnie najbardziej zachwyciły ilustracje, ale sama treść jest nieskomplikowana i między wierszami przekazuje morał dla młodych czytelników.

Książka podzielona na 9 ciekawych rozdziałów, tekst napisany przez S. Teddy, natomiast ilustracje wykonane przez B. Talib

Jak sam tytuł wskazuje książeczka jest o historii pewnego castingu. Dziewczynka o imieniu Millie uwielbia program telewizyjny "W rytmie baletu" - i to właśnie ta ekipa telewizyjna przyjeżdża do miasteczka!

- czy Millie odważy się wziąć w nim udział?
- co ułatwi, a co utrudni jej zadanie?
- jaką rolę odegrają króliczki z Baletowej Ekipy?

Baletowa Ekipa to nie tylko jakaś historyjka o castingu - zawiera cenne wskazówki dla młodego czytelnika (nie tylko o tańcu, ale o życiu, przyjaźni). Uczy odróżniać zachowanie dobre od złego.

Rozdziały są krótkie, ciekawe, pouczające, przeplatane pięknymi ilustracjami.
Uwielbiam takie książeczki dla dzieci

- czy Millie odważy się wziąć w nim udział?
-...

• Pożyczone z biblioteki