Pod kopułą

Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantastyka, fantasy, science fiction
Under the Dome
Under the Dome
fantastyka, fantasy, science fiction
Tomasz Wilusz, Agnieszka Barbara Ciepłowska
tajemnica pole siłowe panika kopuła władza

Mocna. Pomysł na fabułę wydawał mi się początkowo trochę fantastyczny, ale szybko przekonałem się, że jak zwykle świetny styl autora i poprowadzenie wątków zmieniły go w świetną historię. Opasłe tomiszcze, ale czyta się sprawnie i nawet przez chwilę nie nuży.

Mimo ogromnych rozmiarów nie jest nużąca. Dobrze ukazuje narastające frustracje i pretensje mieszkańców.

Wielowątkowa, złożona i wymagająca pewnej uwagi przy czytaniu.

Uwielbiam zanurzać się w kingowskie epopeje bogate w ilość stron. Dzięki nim można na dłużej wniknąć w kreowany przez mistrza świat. Pod Kopuła taka właśnie jest. Książka zgodnie z posłowiem autora jest cały czas pod akcja. Nie ma chwili wytchnienia. To ewidentny atut utworu. Sam pomysł fabuły ciekawy i oryginalny, chociaż zakończenie pozostawiło u mnie lekki niedosyt. Tym...

Gdyby nie to, że jestem wielką fanką Kinga prawdopodobnie poddalabym się w trakcie czytania. Sam pomysł na książkę ciekawy, jednak ja osobiście lekko się wynudzilam i mimo, że czytam szybko ta książka zajęła mi mnóstwo czasu.

Osobiście uwielbiam postacie wykreowane przez Kinga. Są wyraziste i charakterystyczne ma się wrażenie jakby dał żyć swoim bohaterom i tylko zapisywał ich czyny. Tutaj takimi postaciami jak dla mnie są: Duży Jim i jego syn Junior. Są to jedne z ciekawszych postaci, z biegiem wydarzeń coraz bardziej zaskakujące.
Choć uwielbiam poznawać nowych bohaterów co wnoszą coś do...

Książka bardzo dobra, tak się zastanawiam czy w dobie dzisiejszych czasów czy my sami nie żyjemy pod przysłowiową "kopułą" ?

Na półkach: , , , ,

Książka, a właściwie księga.
Ogrom zdarzeń, ogrom postaci ogrom wszystkiego.
I cały ten ogrom ściśnięty sprawnym piórem Stephena Kinga pod kopułom.

Długa ale jakże interesująca, historia ludzi uwięzionych w pułapce bez wyjścia. Jak to zwykle bywa ludzie w skrajnych sytuacjach wyciągają swoje 'pretensje' do świata na zewnątrz a to często kończy się źle.

Jedna z niewielu książek Kinga przy której się mordowałem. Wszystkiego tu było za dużo, ale i tak warto przeczytać... o ile akurat nie ma się pod ręką innych powieści autora

Dyskusje

9 269