Wbrew pozorom

Okładka książki Wbrew pozorom Magdalena Szponar
Okładka książki Wbrew pozorom
Magdalena Szponar Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Biuro (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Biuro (tom 2)
NieZwykłe
2022-06-15
2022-06-15
Romans biurowy Literatura polska

Lepsza niż pierwsza część pikantniejsza i bohaterka trochę mądrzejsza. Zdecydowanie przyspiesza rytm serca. polecam!

👍

👍

Duży plus za humor i zabawne dialogi. Pikantne sceny erotyczne opisane ze smakiem. Głowna bohaterka płytka, ale w takiej literaturze nie ma co szukać głębi. Taka lektura ma za zadanie odstresować i tutaj świetnie to wszystko pyknęło.

Drugi tom cyklu " Biuro" Pani Szponar, opowiada o losach Przemka, którego mieliśmy okazje poznać w pierwszym, tomie pt. "Wberw regułom".
Błyskawicznie się czytało, za sprawą lekkiego pióra autorki.
Ciekawa historia głównych bohaterów z nutką tajemniczości, mroku oraz dość odważnych scen.
Ewa jest piękną, inteligentną, ale skrywająca tajemnice kobietą, która w sowim życiu nie miała za lekko, potrafi być również dość irytująca;) zaś Przemka można zdefiniować powiedzonkiem "cicha woda - brzegi rwie" ale i jego życie nie oszczędzało. Mamy okazję poznać drugą twarz tego przemiłego pana prezesa.
Przyznam, że pierwsza część bardziej przypadła mi do gustu. Chyba ze wzgledu na bohaterow. Choć Ewie i Przemkowi nie mam nic do zarzucenia, to chemia między Danielem i Różą była bardziej wyczuwalna. Zabrakło mi również tego humoru z pierwszej części.
Polecam czytać według kolejności dla zachowania hronologii, bowiem drugi tom jest niejako kontynuacją losów bohaterow z pierwszego tomu.
Moja opinia jest subiektywna i zachechecam do wyrobienia sobie własnej.

Błyskawicznie się czytało, za sprawą lekkiego pióra autorki.

Śmiało będę polecać tę powieść przyjaciółkom. Jest chyba mniej zabawna niż pierwsza część tego cyklu, ale za to jest bardziej żarliwa, trochę lubieżna, odpowiednio tajemnicza.

#22/2023

Ostatnio słucham książek szybko jak burza przynajmniej moim zdaniem.
Cykl za cyklem, książka za książką. Kończę jedną część i od razu sięgam po kolejną. Tak też było i z tą serią. Obie książki były bardzo fajnie napisane, językiem prostym a jakże miłym w odbiorze. Z lekką nutą humoru, trochę intrygi.
Autorka robi bardzo dobrą robotę, a ja sobie mogę tylko pomarzyć, że chciałabym pisać tak jak Ona.

#22/2023

Ostatnio słucham książek szybko jak burza przynajmniej moim zdaniem.
Autorka robi bardzo dobrą robotę, a ja sobie mogę tylko...

Lekka, przyjemna i krótka. Mało w niej emocji, za to sporo zabawnych dialogów. Duży udział mają bohaterzy poprzednich części, więc historii Przemka nie ma za wiele. W miarę przewidywalna książka na trzy godziny. Na pewno szybko pójdzie w zapomnienie.

Ewa Sokołowska ma jeden cel - chce zostać asystentką prezesa w firmie deweloperskiej OstrowskiDevelopment. Wszystko to po to by zbliżyć się do Przemka z którym łączy ją przeszłość – to jej przyjaciel / obrońca z dzieciństwa. Niestety ich drogi się rozeszły. Już podczas rozmowy rekrutacyjnej Ewa orientuje się, że Przemek jej nie pamięta. W końcu minęło wiele lat, a ona zmieniła nazwisko. Dodatkowo gdy okazuje się, że być może jest zajęty, Ewa decyduje się na czysto profesjonalne zachowanie, nie wyznaje mu prawdy, a jedynie czeka na rozwój wydarzeń.

Niestety współpraca nie jest łatwa, zwłaszcza przez Przemka, który postanawia skorzystać ze zmian wprowadzonych przez starszego brata. Między tą dwójką zaczyna się pikantna gra - on próbuje ją podrywać, ona stara się mu oprzeć choć jest to niezwykle trudne, gdyż na widok Przemka jej serce bije jak szalone.

Czy Przemek rozpozna Ewę? Jak zakończy się ta gra? Czy Przemek faktycznie jest zajęty?

Lekki, przyjemny romans biurowy z humorem i gorącymi scenami. Książka wciąga i szybko się ją czyta. Dobra fabuła z fajnymi bohaterami. Ewa sprytna, przebojowa, zabawna z ciętym językiem i często walcząca w myślach ze swoim Alter ego Przemek przyjacielski, sympatyczny, ale również seksowny, władczy, dominujący. Dwa mocne charaktery.
Historia wybuchowa, pełna humoru, napięcia między bohaterami z tajemnicą w tle.

Historia o słabej psychicznie kobiecie, która nie szczędziła wulgaryzmów i rozmawiała sama ze swoją głową jakby miała jakieś rozdwojenie jaźni. Nie przypadła mi do gustu, w głównej mierze mnie irytowała przez co wielokrotnie odkładałam tę pozycję zanim dobrnęłam do końca.

Cytat:
„… Należał bardziej do tego typu osób, które mówią ci „spierdalaj” w taki sposób, że z uśmiechem na twarzy odpowiadasz „jak szybko” i jeszcze dziękujesz za możliwość dodatkowego treningu. Tak, właśnie taki był Przemek.”

Mój opis:
Jeśli mówiłam, ze było ostro, gorąco i zabawnie w pierwszej części to tu w drugiej było jeszcze lepiej 😁 Drugi z braci Ostrowski ma drugą twarz…
Ewa jest tak samo przebojowa jak Róża, wiec humoru i akcji nie brakuje. A dzieje się….

Ewa Sokołowska wraca do Gdyni i stara się o posadę asystentki u braci Orłowskich, których poznała jako dziecko. Podczas ostatniej rozmowy w etapie rekrutacyjnym Ewa orientuje się, że Przemek jej nie poznał. A ona go pamięta doskonale, czuje się troszkę zawiedziona ale nie przyznaje się do niczego, bo zabrakło jej odwagi. Zwłaszcza, że była świadkiem rozmowy, z której wynikało że on kogoś ma.
Przemek chcąc zrobić bratu na złość zatrudnia Ewę i to nie tak, że ma najlepsze kwalifikacje ale najlepsze nogi i ogólnie wszystko…
Kobieta stara się jak może by ich relacja była wyłącznie zawodowa i profesjonalna. On robi wszystko by było odwrotnie.
Czy Ewa będzie umiała się oprzeć Przemkowi? Czy on rzeczywiście ma kogoś a ona ma być tą drugą? A może chodzi zupełnie o coś innego? I najważniejsze pytanie to czy on ją rozpozna?

Cytat:

Mój opis: