Dziennik dobrostanu. Kreatywne inspiracje

Arkady
2021-01-01
2021-01-01
dobrostan harmonia spokój wewnętrzny

Ostatnio dostałam sporo pytań o to, czy lubię kolorować mandale. Tak, owszem, to jedno z moich ulubionych zajęć, głównie dlatego, że satysfakcjonuje mnie zamalowywanie każdego kolejnego elementu, a potem podziwiania tego, co udało mi się stworzyć. Dodatkowo też często mnie to uspokaja i na moment zapominam o całym świecie. Mam w domu kilka takich malowanek, jednak obecnie korzystam z tych, które zawarte są w “Dzienniku dobrostanu”.

Czym on jest? To zbiór kolorowanek antystresowych, przeplatanych ciekawymi i inspirującymi cytatami, miejscami na notatki (osobiście zapisuję w nich różne pomysły na posty czy filmiki na Tik Toka) oraz krótkimi zadaniami. W środku są nawet opisane ćwiczenia relaksacyjne. Dodatkowo jego format jest bardzo poręczny i nie zajmuje dużo miejsca, co jest dla mnie dużym komfortem podczas podróży. Plusem jest też to, że na początku znajduje się spis telefonów zaufania, pod którymi można znaleźć pomoc, jeśli takiej się potrzebuje.

Całość utrzymana jest w ładnych kolorach, które od razu przyciągają wzrok. Sama okładka wygląda bardzo uroczo i muszę przyznać, że jestem w niej zakochana. Myślę, że ten dziennik będzie mi służyć jeszcze przez jakiś czas. Jeżeli ktoś szuka podręcznego zeszytu, który mieści się do torebki, a także w którym może zapisać swoje przemyślenia lub pilne rzeczy do zrobienia, to polecam sprawdzić ten tytuł i zadecydować, czy będzie Wam on odpowiadać.

Aby go przeczytać potrzebujcie dwudziestu minut. Lecz jeśli postaracie się mu przyjrzeć z bliska i pozwolić, aby fantazja zagościła w waszym życiu, to zejdzie wam do kilku dni:-) Dziennik ma na celu ukazać wam kreatywne inspiracje, ale wiem, że jego podtekstem jest wyciszenie i osiągnięcie spokoju. Tak jak niektórzy muszą się nakrzyczeć, by złe emocje wyszły z ich ciała, tak tutaj za sprawą kilku inspiracji możecie wyciszyć się w mig. Przyda się do tego kilka kolorowych kredek, ołówek i jeśli ktoś jest odważny, to nawet długopis. Po za tym znajdziemy ćwiczenie, jak wyciszyć każdą nerwową część naszego ciała. To naprawdę działa. Ja przeinaczyłam sobie ćwiczenie na wersję siedzącą, gdyż dziewiąty miesiąc ciąży nie pozwala na pewne rzeczy, jednak wcale nie zauważyłam przy tym żadnych niedogodności. Całe napięcie gdzieś ze mnie uleciało i wiem, że wypadnie również z ciała naszych dzieci. Dodatkowo przeglądając go przypomniałam sobie jak bardzo kiedyś lubiłam malować i kolorować obrazki. Przypomniał mi również moje wieczorne wyprawy do lasu. Przechadzałam się między drzewami, obserwowałam poruszające się liście, czy też nasłuchiwałam śpiewu ptaków. Normalnie na co dzień, kiedy słyszymy brzęczenie pszczoły, od razu mamy odruch obronny, czyli zakodowaną ucieczkę. W lesie to tak nie działa. Ja szłam za tym odgłosem ciekawa, czy zobaczę zbieranie nektaru, czy też może poobserwuję jak pracuje. Pamiętajcie, że jeśli nie zakłócimy spokoju pracy zwierząt, one wcale nie wyrządzą nam krzywdy. Tylko w obliczu zagrożenia atakują.
Spodobała mi się też tutaj nauka głębokiego oddychania. Stosuję ją na dzieciach w momencie, kiedy są pobudzone. Ostatnio na spacerze córka się przewróciła i zaczęła płakać. Kazałam jej wziąć kilka głębokich oddechów, po czym spytałam, czy chce iść do domku, czy pójdziemy dalej. Przestała płakać i odparła, że możemy iść dalej. Czy to nie cudowne?
Każdy z nas jest inny, więc wymaga innej metody uspokojenia. Tutaj znajdziecie ich kilka. Według mnie wspaniały prezent dla każdego bez względu na wiek:-)

Najpierw powinniśmy zastanowić się nad znaczeniem tego powiedzenia. Nie jest to nic innego jak subiektywne postrzeganie przez osobę poczucia szczęścia, pomyślności, zadowolenie ze stanu życia.

Więc zastanówmy się czy tak naprawdę odczuwamy w sobie takowe emocje? Jesteśmy zadowoleni z naszego życia?

Odpowiedź tą zostawicie dla siebie. To ona pomoże wam przeanalizować poszczególne wartości.

Dziennik dobrostanu to pięknie ilustrowana książka. Jej zadaniem jest pokazać nam drogę do osiągnięcia harmonii i zrozumienia siebie.

Znajdziemy w środku cytaty, ćwiczenia nie tylko te teoretyczne, ale i praktyczne. Kolorowanki i miejsce do własnych notatek.

Książkę polecam każdemu i nie ważne jak dużo stresu ma w swoim życiu. Warto sprawdzić siebie z tym dziennikiem. Może dzięki niemu właśnie wtedy w twoim życiu zapanuje więcej spokoju, a ty nauczysz się mówić więcej o swoich uczuciach.

Będziesz osobą pewniejszą siebie, bo stres czy drobne niepowodzenia nigdy więcej nie zachwieją twoich myśli na własny temat.

Odpowiedź tą zostawicie dla siebie. To ona pomoże wam przeanalizować...

„Dziennik dobrostanu. Kreatywne inspiracje” – wydawnictwo Arkady.

Pierwsze, na co zwróciłam uwagę, gdy przeglądałam dziennik, to od razu po wstępie strona zatytułowana „Nie jesteś sama!”. Jest to strona poświęcona na kontakt do specjalistów, którzy pomogą w trudnych sytuacjach. Jest to Telefon Zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji, telefon przeciwprzemocowy fundacji Feminoteka, telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet, a także telefon zaufania dla osób LGBTQ+ i ich bliskich fundacji Lambda. Mamy podane numery telefonów i godziny przyjmowania. Jak dla mnie, jest to coś bardzo przydatnego i powinno być umieszczane również w takich dziennikach. Nikomu nie zawadza, a może pomóc.

Dziennik jest skierowany do osób, którym „życie daje się we znaki”. Ma wskazać drogę do lepszego samopoczucia, pomóc nabrać sił, zrelaksować się, odprężyć, „wyżyć” kreatywnie. Ma pomóc dotrzeć w głąb siebie, zrozumieć siebie, a także pozwolić lepiej wyrażać własne emocje i myśli.

„Dziennik dobrostanu” będzie idealny dla osób, które lubią mieć miejsce do „bazgrania”, ale nie w formie zwykłych kolorowanek, a również jako coś, co ułatwi pracę nad sobą. Jest to ilustrowana książka, która ma na celu przywrócenie harmonii.

W książce znajdziemy kolorowanki, zadania rysunkowe i cytaty, a także mnóstwo wolnego miejsca na własne przemyślenia. Możemy wklejać własne zdjęcia, karteczki, cokolwiek chcemy. Z pewnością wyzwala to kreatywność. Jest to pierwszy taki dziennik, który widzę, dający aż tak ogromną dowolność w wypełnianiu. Można naprawdę wszystko wyrzucić z siebie i przelać na papier.

Do tego w dzienniku pojawiają się ćwiczenia, dzięki którym możemy odpowiedzieć sobie na pytania: jak tak naprawdę się czuję, co sprawia mi przyjemność, co szczególnie doceniam, jakie są moje punkty zapalne… Po odpowiedzi na te pytania dostajemy wskazówki tematyczne, do których możemy się zastosować.

Pojawiają się także ćwiczenia praktyczne, pozwalające zrelaksować się i wyciszyć, odciągnąć uwagę od natrętnych myśli i zmartwień, zorganizować swój czas, czy jak lepiej oddychać.

Moim zdaniem, ten dziennik będzie idealny dla osób, które na przykład mają stresującą pracę i mogą sobie w wolnej chwili nawet pobazgrać coś na którejkolwiek ze stron. Można wtedy dać tej książce czas na to, aby nam pomogła. Nie jest to ogromna cegła z niesamowitym pokładem wiedzy na temat dobrego samopoczucia, nie jest to poradnik, a właśnie dziennik, pamiętnik nawet, który pozwoli wyżyć się kreatywnie, uspokoić. Tak, jak kiedyś było „Zniszcz ten dziennik” tak tutaj mamy podobnie, choć w mniej agresywnej formie. I ładniejszej, bo oprawa graficzna „Dziennika dobrostanu” jest przepiękna.

Za możliwość zrecenzowania dziękuję wydawnictwu Arkady.

„Dziennik dobrostanu. Kreatywne inspiracje” – wydawnictwo Arkady.

Mamy tu szczególną i bardzo wyjątkową książkę. Jest ciutkę mniejsza niż zwyczajna książka, przepięknie ilustrowna na zewnątrz, jak i w środku, taka urocza.

Przede wszystkim jest wyjątkowa, bo każdy z nas może ją wypełnić według własnego uznania. Znajdziemy tu motywujące cytaty, kreatywne zadania, kolorowanki, puste strony na nasze zapisy rysunki cokiwiek, co podsunie nam wyobraźnia.

To może wydać się proste, ale przy tym jest przyjemne i naprawdę pożyteczne. Te kolorowanki i te zadania rysunkowe, cytati i miejsce na notatki maja pomóc nam osiągnąć harmonie i dobrostan.

Ta książka ma nas nauczyć praktykować kreatywność, uważność i wnieść trochę dobrego humoru i pozytywności do naszego życia.

Uwiebiam takie książki, sama chętnie po nie sięgam i ta także przypadła mi do gustu. Jest świetna, wyjątkowa, pozwala wyrazić swoją kreatwyność, uczucia, emocje i pozytywnie podejść do życia. Cytaty motywują, a kolorowanki relaksują i uspokajają. Całość robi świetne wrażenie. Bardzo polecam.

Dobrostan oznacza subiektywnie postrzegane poczucie zadowolenia z fizycznego, psychicznego i społecznego stanu własnego życia. Autorzy tej cienkiej książeczki proponują praktyczne ćwiczenia, które pomogą nam osiągnąć ten stan. To kolorowanki dla dorosłych, ćwiczenia oddechowe i rozluźniające, inspirujące cytaty. To nasza chwila dla siebie.

"Co lubisz robić? Może spotykać przyjaciół, gotować, siedzieć sobie z książką? Może lubisz spacery albo nawet i bardziej zaawansowane outdoorowe aktywności?"

Zaplanuj sobie czas na przyjemności. Nawet jeśli jesteś zabiegana, znajdziesz choć pięć minut na kolorowankę. Głupie? Być może, ale w momencie kiedy dobierasz kolory nie myślisz o problemach tylko o tym jak ma wyglądać obrazek. To taka chwilowa ucieczka od rzeczywistości, wytchnienie dla mózgu. To ćwiczenie uważności, która została doceniona przez wielu psychologów.

Jeśli nie masz czasu na spacer możesz postawić sobie roślinkę w biurze i cieszyć się widokiem zieleni. To, co robimy dla siebie, jest ważne. Warto znaleźć chwilę na relaks w codziennym zabieganiu.

"Dziennik dobrostanu" to ciekawa propozycja dla każdego, komu przydałaby się chwila relaksu. Polecam.

"Co lubisz robić? Może spotykać...

„Dziennik dobrostanu. Kreatywne inspiracje”
praca zbiorowa

Ta książka zawiera wszelkiego rodzaju wzory abstrakcyjne, cytaty, wskazówki, ćwiczenia. Wzory są świetne do ćwiczenia technik medytacji i uważności, więc są naprawdę przydatne dla twojego zdrowia psychicznego. Pozycja jest bardzo wszechstronna i może być używana przez osoby z różnymi poziomami kontroli motoryki precyzyjnej i ostrości wzroku, dostosuje się do twoich potrzeb. Dziennik działa uspokajająco i sprzyja skupieniu myśli. Myślę, że może odegrać ważną rolę we wspieraniu wielu aspektów kreatywności. Pięknie wydana książka nastawia na pozytywne życie. 👍

„Nie wypominaj sobie popełnionych błędów czy zawiedzionych nadziei na coś, czego nie udało się zrobić. Przypominaj sobie, że nikt nie jest idealny, a zarzucanie się wyrzutami i nakładanie na siebie dodatkowej presji w niczym nie pomogą.”

„Dziennik dobrostanu. Kreatywne inspiracje”
praca zbiorowa

Przedstawiamy Wam wspaniałą książkę, którą jesteśmy zachwycone.

Ta książka przyda się w chwilach smutku, zwątpienia, zdenerwowania.
Znajdziemy w niej wiele inspiracj. Poznamy różne sposoby relaksacji, wyciszenia, a także porady na temat radzenia sobie ze stresem, uważności, oddechu. Bardzo przydatne są informacje na temat telefonów zaufania.

W książce znajdziemy kolorowanki, miejsca na zapiski. Jest to książka, w której możemy stworzyć swój pamiętnik, możemy w niej opisać swoje troski, zmartwienia, problemy, a także radości.

Polecamy książkę z całego serca.

Przedstawiamy Wam wspaniałą książkę, którą jesteśmy zachwycone.

Ta książka przyda się w chwilach smutku, zwątpienia, zdenerwowania.

W książce znajdziemy...

• 🔱 Apartament Literacki
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Zastanawiam się

Dodaj cytat z książki Dziennik dobrostanu. Kreatywne inspiracje