Neven. Jego na własność

Okładka książki Neven. Jego na własność Karolina Wilchowska
Okładka książki Neven. Jego na własność
Karolina Wilchowska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Neven (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Neven (tom 1)
Wydawnictwo WasPos
2022-09-29
2022-09-29

🔥 Recenzja 🔥

Wydawnictwo @waspos

Kolejny raz sięgam po książkę tej autorki i kolejny raz się nie zawiodłam. Mamy tu niebywale zwroty akcji, które gwarantują nam niezapomniane chwilę i masę rozrywki w tak pochmurny dzień jak dzisiaj. Styl autorki pozwala na zagłębienie się w lekturę od samego początku, bardzo dobrze i płynnie się czyta, akcja rozwija się dynamicznie, że nie da się przy tej książce nudzić. Mamy tu rollercoaster emocji, adrenalina, mafia, adrenalina.
Dwoje bohaterów całkowicie skrzywdzonych przez życie. Strach, porwanie, śmierć jest tu na porządku dziennym. Mafijny świat potrafi pochłonąć i zepsuć człowieka aż do szpiku kości.
Dwoje bohaterów niby różnych, ale tak bardzo podobnych do siebie, upartych, skrzywdzonych przez życie. On wychowany na zabójcę, ona porwań i ukarana za błędy brata, trafiła w ręce potwora, dla którego miała być zabawką, zwierzątkiem do wytresowania. Kim okaże się Bęben dla Charlie ? Będzie jej wybawieniem czy katem? Czy można poznać i okiełznać nieobliczalnego, śmiercionośnego potwora? Czy niedaleko pada jabłko od jabłoni i syn może być tak bardzo podobny do matki czy wręcz odwrotnie ? Czy można czuć jednocześnie paniczny strach i fascynacje wymieszaną z pożądaniem ?Dużo tajemnic, zwrotów akcji, a tam gdzie pieniądze, bogactwo, przepych i władza tam zbrodnia, matactwa i śmierć są na porządku dziennym.
Zakończenie jest rewelacyjne, zostawia w czytelniku ogromny niedosyt. Ja zabieram się za drugą część, bo już zrzera mnie ciekawość.

#neven#mafia#książk#waspos#mocnaksiążka#polskiautor#pisarz#czytamlegalnie#jegonawłasność#niegrzeczneksiążki#recenzenciposzukiwani#helloinstagram #recenzenci #molikiksiążkowe

🔥 Recenzja 🔥

Wydawnictwo @waspos

„W duchu błagałam o skrócenie tej męki, zakończenie psychopatycznej zabawy na śmierć i życie. Tylko że znalazłam się w miejscu, w które już dawno nie zaglądał Bóg, a diabeł bawił się w najlepsze”.

Jedna chwila wystarczyła, by Charlie znalazła się w rękach ludzi handlujących żywym towarem. Wywieziona i sprzedana miała trafić w nieznane miejsce, gdzie normalni ludzie nie zaglądają. Nieoczekiwany ratunek przychodzi z rąk człowieka, którego dobrym nie można nazwać.

Dziewczyna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Od tego, jak zagra rolę, będzie zależało jej życie.

Neven to bezlitosny i pozbawiony skrupułów płatny zabójca. Potrzebuję fałszywej narzeczonej, by nie wypaść słabo przed silnie rządzącym ręką ojcem. Rudowłosa piękność idealnie się do tego nada.

Jak zakończy się walka Charlie o wolność? Czy wytrwa w tym brutalnym świecie?

„Jedyna wolność, jaką mogę Ci zaoferować, to śmierć”.

Książka doczekała się wznowienia w nowej okładce, więc stwierdziłam, że to idealna okazja, aby zapoznać się z twórczością autorki.

Po lekturze śmiało mogę stwierdzić, że podobało mi się, aczkolwiek mam pewne zastrzeżenie co do relacji głównych bohaterów. W moim odczuciu zbyt szybko wszystko się rozwijało. Nie rozumiałam, skąd się biorą uczucia Charlie do Nevena i to w takim tempie. Coś mi tu nie pasowało.

Zachowanie głównej bohaterki od początku mnie irytowało trochę. W sumie nie wiem dokładnie dlaczego, ale jakoś się z nią nie polubiłam. Być może w kolejnym tomie bardziej przypadnie mi do gustu.

Fabuła za to nadrabiała zwrotami akcji, które ciekawiły mnie z każdą kolejną stroną. Ciekawość mnie zżerała, co też się dalej wydarzy.

Na plus na pewno jest styl autorki, który pozwala na sprawną i przyjemną przygodę z bohaterami. Książka nie jest duża objętościowo, więc czytanie nie zajmuje dużo czasu.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Z pewnością nie ostatnie, bo chciałabym przeczytać coś jeszcze spod jej pióra. A widziałam, że mam w czym wybierać także nudzić się nie będę.

Charlie cicha, skromna, ładna dziewczyna z biednej rodziny, pracuje jako kasjerka w markecie. Los nie sprzyja jej bo najpierw narzeczony ją zostawił i wyjechał, a teraz po skończonej pracy za długi brata zostaje porwana przez ludzi Mumji. Z ich rąk ratuje ją Neven, ale czy na pewno?

Neven to przystojny, pewny siebie, płatny zabójca, który wie czego chce i nie znosi sprzeciwu.
Gdy zobaczył Charlie miał co do niej plan, za uratowanie ma udawać jego narzeczoną przed jego rodzicami, później dług będzie spłacony i będzie wolna, ale czy przy Nevenie może być tego pewna..

Czy Neven pozwoli jej odejść?
Czy uda mu się zapewnić bezpieczeństwo Charlie?
Czy połączy ich prawdziwe uczucie?
Kto miał wpływ na takie zachowanie Nevena?

Miałam przyjemność przeczytać książkę w wznowionym egzemplarzu, i powiem Wam bardzo za to dziękuje, bo naprawdę warto przeczytać. Jest to nietuzinkowy romans, bo to co się dzieje w tej książce te dynamiczne akcje, wciągają od samego początku i powodują, że nie oderwiecie się od czytania. Dopiero zauważycie, że to koniec, gdy skończy się książka, ale nie historia bo czeka druga część. I po przeczytaniu tej nie mogę się doczekać co czeka bohaterów.
Polecam

Charlie a raczej Charlotte to młoda, skromna dziewczyna, która pracuje w markecie jako kasjerka. Do niedawna była dziewczyną jednego z najlepiej zapowiadających się sportowców. Poświęciła dla niego i jego kariery bardzo wiele, a nawet zaciągnęła kredyt. Kariera Nika rozwinęła się w zaskakującym tempie, mężczyzna wyjeżdża, ale obiecuje kobiecie wrócić po nią i spłacić dług. Charlie czeka, a po mężczyźnie ani śladu, przez, co staje się obiektem drwin ich wspólnych znajomych. Gdy kobieta kończy pracę marzy jedynie o tym, by dotrzeć bezpiecznie do domu i odpocząć. Los ma jednak wobec niej inne plany. Podczas powrotu przez parka dziewczyna zostaje porwana, ze względu na jej nietuzinkową urodę kobieta ma trafić do ekskluzywnego domu publicznego. Jej oprawcy nie są wcale delikatni, a wręcz przeciwnie. Jeden z nich próbuje ją zgwałcić tylko cud może ją uratować od tak strasznego czynu. I tu pojawia się ona przystojny, odważny z bronią w ręku. Ratuje Charlie przed gwałtem jednak to nie koniec jej kłopotów. Od teraz będzie tylko jego. Charlie ma pełnić rolę, prywatnej maskotki, zabaweczki a w oczach ojca rodu narzeczonej Nevena. Czy kobieta odnajdzie się w nowej sytuacji? Neven mężczyzna, który sieje postrach, psychopatyczny zabójca, a co najgorsze przystojny diabeł w ludzkiej skórze. Czy okaże się łaskawy dla tak kruchej dziewczyny jak Charlotte? Kochani „Neven. Jego na własność”, to doskonały romans ze światem mafijnym w tle. Historia pełna tajemnic, zwrotów akcji, naładowana po brzegi emocjami. Autorka pokazała nam w tej powieści brutalny i bezwzględny świat mafii handlu kobietami I narkotyków. Porachunki rodzinne i ogrom tajemnic. Nie zabraknie wam tu także pikanterii. Serce skradła mi przepiękną Charlie. Jej wytrwałość, wyrozumiałość a zarazem delikatność. Autorka stworzyła dla nas powieść, przy której nie da się nudzić. Cudownie wykreowani bohaterowie. Sprawiają, że świąt powieści staje się niemal realistyczny. Lekkie pióro sprawia, że szybko się czyta. Doskonała fabuła i dynamika przyprawiają o zawrót głowy. Mam tylko jedno, ale!… dlaczego tak mało? 😁 Szukacie czegoś lekkiego, a zarazem bardzo nietypowego? Polecam wam Nevena.

Książka z wątkiem mafijnym to chyba nigdy nie przestają mi się nudzić. Te emocje, ta adrenalina to jest co sprawia że książkę czytam z wielką przyjemnością. Tak też było i tym razem Karolina zagwarantowała nam ogrom emocji. To jest moje kolejne spotkanie z jej piórem i nie zawiodła i tym razem.

Charlie jest skromna dziewczyną, która pracuje jako kasjerka. Pewnego dnia zostaje porwana ale zarazem wykupiona przez Nevena. Ma za zadanie wcielić się w jego narzeczoną. Co wcale takie proste nie będzie. Co z tego wyniknie? Czy odnajdzie się w tym okrutnym świecie?

Neven jest to na pewno świetna książka która wciągnie was od pierwszych stron, ale spędzicie z nią tylko jeden wieczór tylko dlatego że szybko się czyta. Akcja jest dynamiczna, pełna emocji i zwrotów akcji. Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani, Neven bardzo chłodny mężczyzna który został skrzywdzony, zasługuje na miłość, lecz sam się jej boi. Charlie jest przerażona tym co ją spotkało, próbuje odnaleźć się w nowej roli co wymaga od niej wiele wyrzeczeń i stresu. Czy sobie poradzi i nie narazi się na gniew Nevena? Mamy tu także motyw porawnia który ukazuje wiele emocji a także miłości która zaczęła się od nienawiści. Jedynym malutkim minusem było to że czasami akcja szła za szybko, można było trochę rozwinąć historie, mimo to uważam tą książkę za kolejną świetną historię autorki.

Charlie jest skromna dziewczyną, która pracuje jako kasjerka. Pewnego dnia...

Pomysł na książkę nawet dobry jednak wykonanie pobrzeże. Można ją było bardziej rozwinąć. Wszystkie tajemnice były odrazu wyjawione. Dużo niepotrzebnych opisów jak "waciki spuściłam w toalecie". Wszystkie śmierci i traumy nie odbijały się na bohaterce w żadnym stopniu jakby oglądała film a później go wyłączała i wracała do swojego życia i stanu psychicznego. Dialogi koszmarne jak między robotami. Był potencjał niestety nie zostało to doszlifowane.

NEVEN JEGO NA WŁASNOŚĆ
NEVEN ZABÓJCZA ZAZDROŚĆ
@waspos

Kiedy Charlie, młodziutka dziewczyna wpada w szpony przemytników ludźmi a następnie uwolniona przez niego, psychopatycznego zabójce, nie spodziewa się że jej życie przewróci się do góry nogami. Będzie musiała nauczyć się funkcjonować w świecie, w którym to On wyznacza zasady. Neven - kim tak naprawdę jest?
Morderca, który zniszczony przez matkę, musiał nauczyć się żyć i przetrwać w tym jakże brutalnym świecie.
Kim dla niego będzie Charlie?
Zabawką a może.....?

Cóż to była za historia. Już od pierwszych stron przepadłam. I to dosłownie tak, że jak tylko skończyłam czytać cześć pierwszą od razu zabrałam się za drugą. I tą również pochłonęłam, teraz czekam na kontynuację 😊. Autorka zabrała nas do świata przestępczego, gdzie zabijanie, gwałty, handel żywym towarem jest na porządku dziennym.A pomiędzy tym wszystkim możemy zaobserwować rodzące się uczucie, a może jednak to tylko złudzenie?
Czy zabójca, który bez mrugnięcia zabija jest zdolny do uczuć?
Czy może jest takim typowym "psem ogrodnika"?Dwoje poranionych i skrzywdzonych przez życie ludzi. Każdy z innym bagażem przeżyć, każdy próbujący jakoś przetrwać w świecie, w którym muszą żyć. Książki, które wywołują w czytelniku mnóstwo różnych emocji,trzymają w napięciu, do tego dostajemy sceny intymne, które są napisane że smakiem.
Strach, oczekiwanie, napięcie, śmierć, odwaga, mafijny półświatek to wszystko dostaniecie w tych książkach.
A ja Wam gwarantuje że nie oderwiecie się od tych książek. Kochana autorko, potrzebuje kolejnej części na już 😊

NEVEN JEGO NA WŁASNOŚĆ
NEVEN ZABÓJCZA ZAZDROŚĆ
@waspos

Raz na jakiś czas zasiadam do książek z motywem mafijnym. Kiedy uda mi się znaleźć dobrą powieść to mam tak, że pochłaniam bez zastanowienia. Tym razem padło na „Neven. Jego na własność”. Powiem tylko, że na początku miałam problem z napisaniem opinii. Nie, dlatego że była taka zła ta książka, lecz miałam pustkę w głowie.

Charlie wracając z pracy została porwana przez bandziorów. Zostaje sprzedana do jednego z burdelów. W momencie, kiedy napastnik próbuje ją zgwałcić ratują ją mężczyzna zabijając tego napastnika. Choć mogłoby się wydawać, że kobieta jest już wolna to tak naprawdę wpadła w kolejną pułapkę. Neven każe jej udawać swoją narzeczoną przed jego rodzicami. Jedyną przychylną jej osobą w tamtym świecie jest jego siostra, która stara się umilić czas swoi towarzystwem. Mogłoby się wydawać, iż to zadanie wcale nie jest takie trudne. Lecz kiedy niespodziewanie pojawiają się uczucia to tu już zaczynają się kłopoty.

Czy Neven jest zdolny do miłości?

Kto znów zaatakuje Charlie?

Autorka postanowiła napisać powieść pełną emocji, namiętności i zmysłowych scen, od których wrze krew w żyłach. Kreacja bohaterów w książce bardzo mi się podobała gdzie poznajemy tutaj zróżnicowane charaktery. Momentami miałam ochotę potrząsnąć Charlie i Nevenem. Tak bardzo irytowało mnie ich zachowanie. Pani Karolina przytacza w swojej powieści syndrom sztokholmski.

Książkę czyta się bardzo lekko, lecz co najważniejsze bardzo szybko. Ja po przeczytaniu potrzebowałam kilku chwil, aby dojść do siebie. Język i styl autorki jest przyjemny w odbiorze a postacie są ciekawie wykreowane, że nie sposób odłożyć książki na bok dopóki nie skończy się czytać lektury. Zakończenie powieści było tak niespodziewane, że cieszę się, że mam możliwość przeczytania drugiej części. Jak dobrze, że mam Legimi, które ratuje mnie w takich momentach.

Charlie wracając z pracy została porwana przez...

Z rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A im bardziej z boku, tym lepiej. Pewnie zgodziłaby się z tym 21-letnia Charlie, która ponosi konsekwencje czynów swojego brata. Ten, wplątany w narkotykowe porachunki, podpada jednemu z dilerów, który chcąc odzyskać należną mu kasę, porywa dziewczynę i sprzedaje do domu publicznego. Czy może być gorzej? Może. Podczas przekazania "towaru" dochodzi do nieplanowanego przejęcia i Charlie wpada w ręce Nevena, bezwzględnego gangstera.

Z deszczu pod rynnę? Niekoniecznie. Bo oto Neven proponuje jej układ. Odzyska wolność w zamian za udawanie narzeczonej przed jego ojcem. I tu po raz kolejny ulegamy stereotypowi. Bo czyż nie jest to scenariusz odgrzewany na tysiąc sposobów w komediach romantycznych? Otóż nie w tym wydaniu. I dziękuję za to Autorce.

Serwuje nam tu bowiem dwójkę poranionych bohaterów, którzy przy sobie otwierają oczy. On traktujący ją jak zwierzątko, ale mięknący w obliczu jej łez i strachu w oczach. Ona przerażona jego sposobem życia, ale jednocześnie zafascynowana jego historią i czująca się przy nim w pewien sposób bezpiecznie. Choć z drugiej strony nigdy nie ma pewności, jak zareaguje na jej zachowanie czy to, co powie.

Huśtawka nastrojów i emocji. Od przerażenia brutalnymi opisami porachunków Nevena, przez rozbawienie docieraniem się bohaterów, aż po rumieńce przy scenach zmysłowych, a jednocześnie intensywnych zbliżeń. No i zakończenie... Wrrr... Wyrywa z butów. Koniecznie trzeba sięgnąć po tom drugi.

Charlie pracuje w markecie jako kasjerka.
Gdy wraca z pracy do domu zostaje porwana.
Chcą ją sprzedać do domu publicznego.
Ratuje ją Neven, dla którego zabijanie to codzienność.
Dziewczyna nie rozumie, dlaczego ją uratował.
Jednak on ma dla niej propozycje.
Ma udawać jego narzeczoną przed jego ojcem.
Jej to się nie podoba. Ale nie ma wyjścia i musi się zgodzić. Inaczej zginie.

Czytałam poprzednią serię autorki i skradła nią moje serce. Ta książka również przypadła mi do gustu. Dawno nie czytałam książek mafijnych. A bardzo je lubię.
Neven to typ mężczyzny, który nie okazuję uczuć. Ma ciężki charakter. Jest dość oschły względem Charlie.
Ona się go boi. Pragnie jednego, by żyć. Robi co mu każe. Jest bardzo krucha. Ale oswaja się pomału z nową rzeczywistością. Mam wrażenie, że Neven to typ mężczyzny, który chce kochać i być kochanym, ale się boi. Wiem, że on coś ukrywa. I mam nadzieję, że dowiem się tego z tomu 2. Historia ta wciąga mnie od początku. Jak się cieszę, że mam drugi tom już. I nie muszę czekać na kontynuację. A wam polecam. Musicie ją przeczytać.

Charlie pracuje w markecie jako kasjerka.
Gdy wraca z pracy do domu zostaje porwana.
Chcą ją sprzedać do domu publicznego.
Ratuje ją Neven, dla którego zabijanie to codzienność.
Dziewczyna nie rozumie, dlaczego ją uratował.
Jednak on ma dla niej propozycje.
Ma udawać jego narzeczoną przed jego ojcem.
Jej to się nie podoba. Ale nie ma wyjścia i musi się zgodzić. Inaczej...

• Rok 2022
  • Erotyk / Gorący romans