W pogoni za...

[…]Zatrzymaj się na chwilę, odetchnij pełną piersią i zacznij doceniać to, co Cię otacza, bo w życiu nie ma rzeczy pewnych. Nic nie jest czarno-białe. Być może wydaje Ci się, że nie masz nic, a to właśnie Ty (…),kreujesz swoją rzeczywistość. To Ty decydujesz o tym, jaką definicję perfekcyjności przyjmiesz i jaką drogę obierzesz. Pamiętaj masz prawo czuć się źle, masz prawo wątpić i zmieniać kierunek, w którym spoglądasz. Nasza droga zwana potocznie życiem, nie zawsze jest łatwa, lecz nie musisz pokonywać jej sam. Jeśli czujesz że potrzebujesz pomocy, nie wstydź się o nią prosić. To nie jest objaw słabości, a siły i wewnętrznej determinacji. Bo czy na górskim szlaku wstyd hamuje Cię przed spoglądaniem na drogowskazy? Wsparcie jest właśnie takim drogowskazem, ale ostatecznie to Ty decydujesz o tym, jak będzie wyglądać Twoja Wolność, Szczęście, Nadzieja i Emocje[…]

Piękny cytat, który przypadł mi do gustu i na pewno będzie dźwięczał w mojej głowie przez długie lata.

Tak jak ta antologia. Historie w niej zawarte były tak różne, bo opowiadały o różnych ludziach, ale łączyło je jedno. Każdy z bohaterów poszukiwał swego małego szczęścia, swego miejsca na ziemi, miłości i ukojenia. Autorki pokazały tymi historiami, choć bardzo krótkimi, to jednak łapiącymi za serducho, że nie liczą się pieniądze, sława, oklaski, pogoń za czymś nierealnym, tylko bycie tu i bycie sobą. Nie kimś innym tylko właśnie sobą. Każda historia przyniosła wiele emocji, ale były też takie, które sprawiły, że potok łez się wylał, że było drżenie rąk, bicie serca i niechęć przed pójściem spać. Każda z nich była cudowna i każda zasługuje na oklaski.

Dziękuję że mogłam je przeczytać i gratuluję wszystkim autorkom tak pięknych i wzruszających opowiadań

Za czym gonicie przez swoje życie?

Książka została stworzona przy współpracy czterech wspaniałych autorek.

@daria.jedrzejek stworzyła opowiadanie „W pogoni za emocjami”, w którym możemy poznać Ninę oraz Mateo.
Nina po rozwodzie z mężem postanawia wrócić w rodzinne strony, by w końcu zaznać spokoju i skupić się na swojej karierze, bowiem została docenioną pisarką.
Mateo jest znanym reżyserem i pewnego razu staje się również świadkiem wykorzystywania seksualnego w swojej branży.
Nie chce mieć z tym nic wspólnego, wiec również postanawia przenieść się w ciche, spokojnie miejsce.
Początkowe spotkanie naszych głównych bohaterów nie należy do najmilszych, ale z czasem zrodzi się pomiędzy nimi uczucie.

Czy dwójka młodych ludzi znalazła poszukiwane przez siebie emocje?
Czy przeszłość Mateo może wpłynąć negatywnie na tę relację?

@klaudialeszczynskaautorka stworzyła opowiadanie „W pogoni za szczęściem” gdzie poznajemy Davea oraz Melisę.
Dave „Shadow” Johnson jest znanym na cały świat muzykiem rockowym, kariera chłopaka jest niesamowita, niestety młody wokalista zatraca się w używkach, co ciągnie za sobą kolejne wielkie skandale.
Manager Dave wysyła go na odwyk i chłopak musi uczestniczyć w spotkaniach grupy wsparcia, na których poznaje Melisę.
Melisa pochodzi z domu dziecka, całe życie musi walczyć o siebie oraz każdy zarobiony grosz, by przeżyć w tym okrutnym świecie.

Czy ta znajomość może coś zmienić?
Czy Dave zacznie patrzeć na swoje życie inaczej?

@w.s.james_autor stworzyła opowiadanie „W pogoni za nadzieja” gdzie możemy poznać Mayę oraz Maxa.
Maya od najmłodszych lat pracuje w branży modelingu, oczywiście nie z własnej woli.
Matka dziewczyny zauważyła potencjał dziewczyny i zmuszała ją do każdej możliwej reklamy, tylko by zarobić jak najwięcej na swojej córce.
Dziewczyna odkąd pamięta, zawsze marzyłaby mieć własną stadninę koni, gdy tylko skończyła 18 lat, postanowiła uciec z domu i spełnić swe marzenie.
Maya znalazła farmę marzeń i od razu postanowiła się do niej wprowadzić, okazało się również, że Max jest jej sąsiadem.
Mimo początkowych niechęci do dziewczyny Max po pewnym czasie zaczął coś do niej czuć.

Czy Maya spełni swoje marzenia i zostanie właścicielka wymarzonej stajni?
Czy Max zostanie kimś więcej w życiu dziewczyny niż tylko sąsiadem?

@mklaudiamax stworzyła opowiadanie „W pogoni za wolnością” gdzie poznajemy Evę oraz Marca.
Eva jest właścicielka bardzo dobrze prosperującą firmy.
Gdy nakrywa swojego męża na zdradzie z sekretarką, postanawia o szybkim rozwodzie.
Podczas jednej imprezy w klubie trafia przypadkowo na Marca.
Chłopak od razu wpadł jej w oko, jednakże jej on młodszy od niej.
Marc poszukuje osoby, z która mógłbym przeprowadzić wywiad, by zagrać na nerwach swojemu wykładowcy.
Gdy tylko dostaje propozycje wywiadu od Evy, od razu się na nią godzi.
W końcu chciałby raz jeszcze spojrzeć w te piękne zielone oczy.
Między początkowych zahamowań między głównymi bohaterami zaczyna rodzic się uczucie.

Czy Eva i Marc zdobędą długo wyczekiwana wolność?
Czy ich związek ma prawo do przetrwania?

Kochani na wstępie chciałabym Wam powiedzieć, że bardzo ciężko jest zrecenzować antologie!
Chciałam wspomnieć o każdym z opowiadań, ale nie chciałabym też, aby recenzja trwała w nieskończoność!
W książce znajdziemy cztery równe opowiadania, zupełnie inne historie, ale łączy je jedna rzecz.
Pogoń za czymś, co jest im potrzebne do uzyskania pełnego szczęścia z życia.
Każda z historii, była emocjonująca, pełna napięcia i wciągająca!
Gdy usiadłam do czytania książki, nie mogłam się od niej oderwać!
Dziewczyny zrobiły świetną robotę i serdecznie polecam Wam te historie, oraz ich rozwinięcia, bo zdradzę Wam, że dwa opowiadania dostały swoje dalsze historie!!!
Ciężko jest również wyłonić dla mnie, najlepsze opowiadanie z ten antologii, wydaje mi się to wręcz niemożliwe.
Każde przedstawia inną, wartościową historię!
Po przeczytaniu tych historii możecie podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami, może Wy macie ulubioną historię?

Ocenka: 10/10

Za czym gonicie przez swoje życie?

Książka została stworzona przy współpracy czterech wspaniałych autorek.

Mateo...

Przeczytałam książkę pt." W pogoni za..." Świetnych autorek @mklaudiamax @daria.jedrzejek @klaudialeszczynskaautorka @w.s.james_autor

Jest to zbiór 4 opowiadań w których każda z autorek porusza inne wątki, naprawdę dające do myślenia.
Często my ludzie chcemy być zauważeni, idealni, bogaci, nie zdajemy sobie sprawy z tego co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze.
Nie znamy dnia ani godziny kiedy nasze życie może obrócić się o 180 stopni i żadna sława ani pieniądze nie będą w stanie nam pomóc.
Książka ciekawa, po każdym opowiadaniu musiałam pomyslec zastanowić się co w życiu dla mnie jest ważne. Ostatnie opowiadanie rozwaliło mnie emocjonalnie. Właśnie po nim zdałam sobie sprawę że życia nie da się zaplanować.

Bardzo polecam tą książkę. Chociaż jak tak pomyśle to jak dla mnie każde z tych opowiadań powinno zostać osobna książka.

Nie...

Cztery różne, piękne historie. Polecam

Cztery różne, piękne historie. Polecam

"W pogoni za.."
Wydawnictwo Literatka
Premiera:12.08.2022

"W pogoni za emocjami" @daria.jedrzejek

Co musi się wydarzyć w naszym życiu, abyśmy chcieli zupełnie odciąć się od emocji? Nina w bardzo młodym wieku wyszła za mąż, jednak jeszcze szybciej zderzyła się z rzeczywistością i się rozwiodła przy tym tracąc zupełnie zaufanie do mężczyzn. Wszystko się zmienia, gdy na jej drodze pojawia się on, pan reżyser, który żyje z dnia na dzień i wiedzie dość rozwiązłe życie.

"W pogoni za szczęściem" @klaudialeszczynskaautorka

Czym jest szczęście? Dla jednych jest to sława, pieniądze, używki, dla innych małe rzeczy, możliwość zrobienia małych zakupów, pierwszy pocałunek. Czytając to opowiadanie, najpierw pojawił się promyk nadziei, poczułam te iskierki szczęścia, by na końcu roztrzaskać moje serce na kawałeczki.

"W pogoni za nadzieją" @w.s.james_autor

Czy warto walczyć o swoją przyszłość? Znaleźć siłę, aby wyjść poza schemat i odciąć się od tego, co już jest znane? Na pewno warto spróbować, a Maya jest na to najlepszym przykładem. Bo to my kreujemy naszą rzeczywistość.

" W pogoni za wolnością" @mklaudiamax

Nigdy nie jest za późno, żeby spotkać miłość swojego życia, ale nie zawsze mamy wystarczająco dużo czasu, aby tą miłością się na cieszyć. Czym jest wolność i co ona oznacza? A co nas ogranicza? Wolność od choroby, pełna swoboda, a może poczucie, że przed ukochaną osobą nie musimy nic udawać.
🧭🧭🧭

Wszystkie te historie wskazują jak kruche jest życie, które jest pełne trudnych wyborów i doświadczeń. Piękna antologia, bardzo emocjonalna, bardzo prawdziwa i rzeczywista. To jedna z tych książek, która zmusza nas do myślenia, a Autorki tych opowiadań zabierają nas w podróż o życiu. I jak średnio przepadam za takim formatem, tak tutaj jestem zachwycona spójnością i pełnym dopracowaniem całej antologii, nie tylko poprzez treść, ale również przez piękne grafiki. Z całego serca polecam ❤️
Drogie Autorki, świetna robota, czekam na kolejne książki 🙂

"W pogoni za.."
Wydawnictwo Literatka
Premiera:12.08.2022

"W pogoni za emocjami" @daria.jedrzejek

Książka trafiła do mnie w ramach BookTour organizowanego przez @zaczytana_panna
Może na sam początek, krótko o samej książce. Jest to zbiór czterech opowiadań, czterech autorek. Mamy po kolei pogoń za : emocjami, szczęściem, nadzieją i wolnością. Fajnie skonstruowana i podzielona graficznie. Podobały mi się graficzne przerywniki między niby rozdziałami opowiadań. Tak samo jak i rysunki przedstawiające bohaterów, na końcu każdego opowiadania. A co do samej treści. Czytało mi się szybko i każde opowiadanie w jakiś sposób mnie wciągnęło. Nie są złe, czyta się je całkiem przyjemnie. Niestety koniec końców po każdej historii czułam pewien niedosyt. Momentami akcja działa się dla mnie za szybko. Wiem, wiem, to tylko opowiadania, ale dla mnie każda historia miała potencjał na zdecydowanie więcej treści. Myślę, że z każdego tego pomysłu danej autorki można było spokojnie stworzyć oddzielną książkę. Koniec końców powiem tak: spoko, cieszę się, że miałam okazję przeczytać te opowiadania w ramach BT, ale gdybym miała sama zdecydować się na zakup tej pozycji to raczej bym odpuściła.

Książka trafiła do mnie w ramach BookTour organizowanego przez @zaczytana_panna

Niestety, ale największe emocje towarzyszyły mi, kiedy po lekturze tej antologii opowiadań, na lubimyczytac.pl zobaczyłam ocenę tej antologii. Kiedy ja zastanawiałam się nad słabą piątką bądź mocną czwórką w dziesięciostopniowej skali, książka uzyskała ocenę 9.4! (dane z 10.10.2022 r.).
A zapowiadało się tak dobrze. Autorki we wstępie piszą o założeniach, które towarzyszyły im przy pisaniu opowiadań. Bardzo spodobał mi się pomysł, pokazania że nie wszystko jest takie piękne jak wygląda na pierwszy rzut oka i rzuceniu rękawicy lukrowanemu świata Instagrama.

Niestety, ale ich wykonanie zupełnie do mnie nie trafiło. Pierwszy zgrzyt pojawia się już na początku każdego opowiadania. Kiedyś przeczytałam opinię jednego z recenzentów, który dość mocno skrytykował fakt, że polskie autorki umieszczają akcje swoich opowiadań za granicą. W pełni podzielam jego zdanie, bo sama odnoszę wrażenie że jest to robione na siłę, celem "dowartościowania" - uczynienia opowiadania lepszym. W mojej ocenie akcja każdego z opowiadań mogłaby się dziać w Polsce, byłoby to bardziej autentyczne i przede wszystkim ciekawsze.

Niestety, ale wszystkie opowiadania były dość sztampowe. Żadne mnie nie zaintrygowało, czy jakoś mocno zaskoczyło. Nie podobała mi się również wulgarność, która w przypadku tych opowiadań momentami była przesadzona i zupełnie niepotrzebna. Różne są oczekiwania czytelników. Ja sięgając po opowiadania obyczajowe oczekuje lekkiego przesłodzenia i wzruszeń. Tutaj mi tego zabrakło.

emocje logiczne.blogspot.com
IG:@mamazaczytana

A zapowiadało się tak dobrze. Autorki we wstępie piszą o założeniach, które...

!!!Recenzja!!!

Stan naszego ducha często jest tożsamy z naszym postępowaniem, dlatego ważne jest, by skupiać się na samych pozytywach, które będą pchały nas ku optymistycznej postawie. Zrozumiałe jest, że smutne dni też się pojawią, ale wtedy powinniśmy, jak najmniej się na nich skupiać, by jak najmniej cierpieć. Wszak nasze życie będzie bardziej kolorowe i zdecydowanie znośne, jeśli będziemy je dzielić z druga osobą.

„W pogoni za... emocjami” - Daria Jędrzejek

Opowiadanie, które wywołało u mnie szereg emocji, od złości poprzez smutek a na radości skończywszy. Wszystkie one są pożądane w czytanym tekście, bo dają siłę i chęć do dalszej lektury, jak to miało miejsce w przypadku bohaterów zyskujących energię do dalszych poczynań. Historia porusza ważny temat, jakim jest szczerość w związku, bez której nigdy nie będzie prawdziwej miłości, tylko czasem należy komuś przebaczyć, jeśli naprawił swoje przewinienia i dać mu ostatnią szansę.

„W pogoni za... szczęściem” - Klaudia Leszczyńska

Opowiadanie w gruncie rzeczy nie jest dla każdego, gdyż nie wszyscy odnajdą się w dość mocnych scenach w nim zaprezentowanych, niemniej nadających mu wyrazisty charakter i niepowtarzalność. Tragizm dotycząca głównego bohatera jest przytłaczająca, ale to co go spotkało w tejże historii właśnie w pewien sposób otworzyło mu oczy, że pieniądze szczęścia nie dają i prawdziwej przyjaźni lub miłości się za nie nie kupi. Natomiast wszelkie używki utrudniają tylko ostrość widzenia i nie są nigdy dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o pokonywanie problemów.

„W pogoni za... nadzieją” - W.S. James

W przypadku tego opowiadania otrzymujemy historię młodej dziewczyny, która stawia wszystko na jedną kartę, by zacząć od nowa, takie prawdziwe życie. Dowiadujemy się, że warto walczyć o swoje i pokonywać różne trudności w dążeniu do celu. Istotnym tematem jest również, to że należy słuchać swoich dzieci i podejmować z nimi różne decyzje dotyczące ich przyszłości, bo nigdy nie będą szczęśliwe, jeśli nie będą robiły tego co kochają.

„W pogoni za... wolnością” - Klaudia Max

W tym wypadku otrzymujemy mega emocjonujące opowiadanie o prawdziwej miłości trwalszej od śmierci, niszczącej wszelkie przeszkody na swej drodze. Autorka zwraca również uwagę na fakt, że zawsze powinniśmy wybierać kierując się swoim sercem i rozumem, a nie tym, co radzą inni. Kolejnym ważnym przesłaniem tej historii jest to, że nie możemy odkładać marzeń na później, bo nigdy nie wiemy ile czasu jest nam dane na tym świecie, więc powinniśmy czerpać z życia pełnymi garściami, by czuć się wolnym od nieszczęść i przyziemnych prozaicznych spraw.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z przyjemnością i dużym zaciekawieniem wywołanym przemyślanymi i dopracowanymi historiami zaprezentowanymi przez autorki. Opowieści są różnej długości, a co za czym idzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo opowiadania skupiają szereg różnych emocji począwszy od śmiechu, a skończywszy na smutku lub irytacji wynikającej z zachowania niepozytywnych bohaterów. Dla mnie najciekawszym i najrozmaitszym pod względem uczuć jest opowiadanie „W pogoni za... wolnością” autorstwa Klaudii Max, ale oczywiście pozostałe również są godne uwagi i polecenia. W książce pojawiają się cytaty z różnych utworów muzycznych zaprezentowane przed każdym rozdziałem i tu mogłyby być dopisane drobnym drukiem tłumaczenia tych słów, gdyż nie każdy czytelnik zna język angielski lub nie ma w danej chwili dostępu do słownika pod dowolną postacią. Natomiast na koniec każdego rozdziału pojawia się grafika przedstawiająca parę, która akurat pasuje swym wizerunkiem do danych bohaterów. Okładka dzięki swej kolorystyce przykuwa wzrok czytelnika i jak najbardziej pasuje do treści książki. Gorąco polecam antologię wszystkim fanom romansów, której opowiadania podobnie, jak życie nie zawsze kończą się happy endem.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Literatka.

!!!Recenzja!!!

W pogoni za… to cztery wspaniałe historie, zmuszające do refleksji, w tym dwie bardzo emocjonalne.

Gonimy za sławą, pieniędzmi, idealnym życiem. Jednak bardzo często to wszystko okazuje się niczym w porównaniu z zwykłymi niematerialnymi rzeczami.

❤️W pogoni za… emocjami - Daria Jędrzejek

Trzy lata temu życie Niny Moore posypało się niczym domek z kart w momencie, gdy nakryła swojego męża na zdradzie. Zraniona porzuciła swoje dotychczasowe życie. Teraz Nina jest autorką dwóch bestsellerów. Jednak fani mają swoje oczekiwania i wydawca chce by kobieta w swoich książkach zawarła więcej pikanterii. Kobieta nie ma skąd wziąć inspiracji więc postanawia zrobić duże zakupy w sklepie dla dorosłych. Pech sprawia, że jej paczka trafia pod drzwi nowego sąsiada.

Mateo jest znanym reżyserem, który po pewnych wydarzeniach postanawia wyjechać na jakiś czas z Hollywood. Pewnego dnia w domu który wynajmuje zjawia się kurier z paczką dla jego sąsiadki. Okazuje się, że jego sąsiadką jest kobieta, którą już wcześniej poznał.

Losy Mateo i Niny złączyły się najpierw w kawiarni, a następnie zostali podstępem zamknięci w jednym pokoju. Co wyniknie z tej znajomości ?

Fajna wciągająca historia z dobrze wykreowanymi bohaterami. Dwójka zagubionych ludzi i tajemnice, które nie przyniosą nic dobrego.

💔W pogoni za… szczęściem - Klaudia Leszczyńska

Dave "Shadow" Johnson jest znanym muzykiem. Choć jego dzieciństwo nie należało do łatwych teraz woda sodowa uderzyła mu do głowy. Narkotyki są na porządku dziennym i przejmują nad nim kontrolę powodując niejednokrotnie karygodne zachowanie. Jego kariera zaczyna wisieć na włosku i jego manager wysyła go zajęcia terapeutyczne w grupie wsparcia.

Na zajęciach jego uwagę zwraca pewna dziewczyna Melisa. Dziewczyna zraniona, zagubiona, z traumatyczną przeszłością. I choć Dave może mieć każdą dziewczynę, tym razem to Melisa zaprząta jego głowę. Sam próbuje robić wszystko by spędzać z nią jak najwięcej czasu. Patrząc na to jak ona cieszy się z naprawdę drobnych rzeczy, sam zaczyna zmieniać swoje nastawienie do tego co posiada.

Jednak czy ta dwójka ma szansę na coś więcej niż tylko znajomość?

Świetna historia z dobrze wykreowanymi bohaterami. Fabuła ewidentnie pokazuje, że sława i pieniądze nie zawsze idą w parze ze szczęściem. Można mieć wszystko, ale tak naprawdę nie mieć nic. Czytałam z zapartym tchem, kibicowałam bohaterom, ale zakończenie złamało moje serce i przyprawiło o łzy. Bardzo chciałabym poznać dalsze losy tej dwójki.

❤️W pogoni za… nadzieją - W. S. James

Maya Brown nie miała dzieciństwa. Jej matko pragnęła tylko życia wśród znanych i bogatych dlatego wysyłała ją na wszystkie możliwe castingi. I choć Maya pragnęła innego życia nie miała nic do powiedzenia. Teraz odlicza czas do swojej pełnoletności i zaplanowanej zmiany życia.

W dniu 18-stych urodzi ucieka z rodzinnego domu. Z fałszywymi dokumentami i zmienionym wyglądem postanawia spełnić swoje marzenie o posiadaniu własnej farmy z końmi.

Małe miejscowości mają to do siebie, że każdy jest negatywnie nastawiony do nowych osób. Maya się o tym szybko przekona.

Jej nowy sąsiad Max początkowo negatywnie nastawiony z czasem zmienia co do niej swoje nastawienie i między tą dwójką zaczyna się pojawiać coś więcej. Jednak czy Maya jest w stanie dochować swojej tajemnicy? Czy podzieli się nim swoją tajemnicą?

Fajna historia ze świetnymi bohaterami. Ja wiadomo od nienawiści do miłości krótka droga, jednak tajemnice mogą wszystko zepsuć. Fabuła wciąga i trudno się oderwać.

💔W pogoni za… wolnością - Klaudia Max

Eva Moon ma trzydzieści trzy lata i jest właścicielką Moon International Company. Pewnego dnia jej runęło jak domek z kart. Najpierw druzgocąca wiadomość, później nakrycie męża na zdradzie. Po tym wszystkim została jej tylko kariera na której postanowiła się skupić. Pewnego dnia na jej drodze staje przystojny mężczyzna, który namiesza w jej życiu.

Marc Davis jest studentem dziennikarstwa, który mówi i robi co myśli przez co często pakuje się w kłopot. Teraz podpadł jednemu z profesorów i, żeby nie wylecieć ze studiów musi przeprowadzić wywiad z naprawdę kimś ważnym. Los stawia na jego drodze rekina biznesu w branży programistycznej - Evę Moon.

Jak potoczy się ten wywiad?

Wzruszająca historia dwóch osób, które zaczęły się dażyć naprawdę silnym uczuciem. Jednak to uczucie jest wystawione na bardzo dużą próbę, a szanse na happy end od początku są bardzo małe. Jest to najbardziej emocjonalne z opowiadań zawartych w tej książce. Płakałam jak małe dziecko czytając je. Na długo zostanie mi w głowie. Pokazuje co naprawdę jest ważne w życiu, a na co nie mamy wpływu, bo los bywa naprawdę okropny i niesprawiedliwy.

„Życie jest nieprzewidywalne.
Los niejednokrotnie potrafi zaskoczyć.
Nieszczęście zazwyczaj uderza znienacka.
Szczęście i spokój, które odczuwałaś - ulatniają się.
Pozostaje jedynie pustka, która z każdą sekundą zapełnia się poczuciem niesprawiedliwości. Niedowierzaniem, zaprzeczeniem temu, co opatrzność zaserwowała w twoim poukładanym i pełnym radości życiu, by brutalnie odebrać to, co jest dla ciebie najważniejszą wartością”.

❤️W pogoni za… emocjami - Daria Jędrzejek

„W pogoni za…” jest zbiorem czterech opowiadań, które ukażą nam drugie dno ludzkiego jestestwa. Poddadzą rewizji nasze potrzeby, sprowadzając nas na ziemię, z obłoku marzeń, którym się otaczamy.

Zatrzymajmy się na moment i zadajmy sobie pytanie: „Za czym gonimy?”. Czy szukamy emocji, które pozwolą nam czuć jeszcze mocniej i jeszcze więcej? Może szczęścia, na które się zamykamy? Nadziei na to, że jutro nadejdzie? A może na wolność, której nie doceniamy?

Pozwólmy zabrać się na wycieczkę, która pomoże przewartościować nam nasze priorytety.

💙„W pogoni za…

Emocjami” – Daria Jędrzejek]

Życie Niny posypało się niczym domek z kart. Po pięcioletnim małżeństwie z Noah zdała sobie sprawę z tego, że będąc żoną idealną, wspierającą prężnie pnącego się po szczeblach kariery męża, zgubiła swoją wartość. Nie była już tą samą kobietą co wcześniej. Wiadrem zimnej wody, wylanej na jej głowę, okazała się dwudziestoletnia kochanka małżonka. Teraz, trzy lata po rozwodzie, Nina jest autorką, w której książkach brakuje iskry. Choć teksty są naprawdę dobre, to czytelnicy coraz częściej żalą się na brak scen, w których uniesienia rozpalą ich zmysły. Skąd jednak wziąć inspirację?

Mateo jest reżyserem, grubą rybą, która wystartowała w świecie Hollywood wielką parą. Choć VIP-owskie miejsca stoją dla niego otworem, to na szczęście wartości, które wyznaje, wciąż pozostają niezmienne. Ale czy na pewno?
Ich drogi łączą się w niewielkim pomieszczeniu, w którym zostają zamknięci podstępem. Czy z tej znajomości może wyjść coś więcej?
Pierwsze opowiadanie sprawiło, że nie potrafiłam oderwać się książki. Dało mi przynętę, abym mogła nią zapolować, jednak nagroda była nieopisana. Autorka wpadła na genialny pomysł fabuły, który sprawił, że setki moich myśli oscylowało wyłącznie wokół przejrzenia dalszych scen. Nie udało mi się to, co uważam za ogromny plus. Był moment, w którym zaczęłam podejrzewać Mateo o biseksualizm, ale narracja pierwszoosobowa z perspektywy obu osób, szybko sprowadziła na ziemię moją rozbujaną fantazję.

Jest to historia, która opowiada o pogoni za emocjami, które oboje z bohaterów zgubili, idąc własnymi ścieżkami, przygotowanymi przez los.

Szczęściem” – Klaudia Leszczyńska
Dave jest muzykiem, którego dzieciństwo było ciągiem nieudanych wydarzeń. Teraz, kiedy wybił się, a czasy szkolne, w których był pośmiewiskiem, zostawił daleko za sobą, z dumą powraca do rodzinnego miasta, aby dać tam koncert. Już nie jest tym samym pryszczatym chłoptasiem, z którego drwili. Teraz jest gwiazdą. Teraz, ludzie płacą mu za to, aby móc go słuchać. Nadmiar narkotyków szybko robi spustoszenie w jego umyśle. Nie wiedzieć kiedy, staje na krawędzi kariery, którą tak ciężko było mu zbudować. Pozostaje tylko jedno… odwyk. Choć spotkania te wydawały mu się być bezsensowne, szybko zorientował się, że nie tylko o nie tam chodzi. Nie był tam gwiazdorem. Był po prostu Davem. A ona, Melissa, choć odbiegała wyglądem od wszystkich kobiet, które miał na skinienie palcem, stała się jego światłem w tunelu. Ścieżką do upragnionego szczęścia. Miał tylko jedno wyjście, musiał stworzyć sposobność do tego, aby spędzili ze sobą więcej czasu. Ale czy związek dwóch dusz, które zagubiły się na rozdrożu dróg, może doprowadzić do wspólnej mety?
Tym razem skakałam z radości, kiedy przeczytałam ostatnie słowa. Tak! To właśnie na to czekałam w książkach! To było mega! Po prostu sztos- jak mówi moja nastoletnia córka. Budowanie emocji autorce wyszło w taki sposób, że jestem pewna, iż nie jedna osoba zmoczy kartki łzami, rzewnie wylewającymi się z oczu. Klaudia Leszczyńska nie przebierała w słowach, co nadało dziełu niesamowitego realizmu. Mogliśmy przeżywać wraz z bohaterami ich rozterki jak i trwogi.

To opowiadanie na kilka znaczeń. Szczęście jest ulotne niczym bańka mydlana. Piękne kolory w ciągu sekundy mogą sprawić, że czar pryśnie, a my dostaniemy po oczach jedynie mydlanym roztworem.

Nadzieją” – W. S. James

Dzieciństwo Mayi zostało szybko zakończone, kiedy jeden z castingów reklamowych przeniósł ją do świata reflektorów i wszechobecnych kamer. Wiejska sielanka na planie została brutalnie odebrana i zamieniona na miejski zgiełk w luksusie. Choć pieniędzy im nie brakowało, to bezpieczeństwo stało się luksusem, na które nie mogła pozwolić sobie nawet w domu. Miała jeden cel – ucieczkę, kiedy tylko nadarzy się okazja. Dzień jej osiemnastych urodzin stał się jednym z najszczęśliwszych dni w jej życiu. W końcu udało jej uwolnić się z żelaznego uścisku zaborczości matczynej i pedofilskich łap ojczyma. Nie mogła więc wybrać na azyl innego miejsca niż farma, której brakowało jej od lat. Niestety, małomiasteczkowa mentalność szybko zweryfikowała jej raj, a ona stała się nieproszonym obiektem. Tylkojeden mężczyzna utrzymywał z nią kontakt, który nie obył się bez negatywnego nastawienia. Jak dobrze wiecie, od nienawiści do miłości jest blisko, ale czy przeszłość nie upomni się o siebie? Czy zapatrzona w majątek córki matka, nie będzie chciała odzyskać swojej maszynki do zarabiania pieniędzy?

I tu wszelkie ochy i achy pozostawię na później, bo muszę to głośno powiedzieć! Nie godzę się na takie zakończenia! Ta historia miała tak wielki potencjał, że szok. Świetnafabuła, wyraźni bohaterowie i bum… Stanowczo za szybko sytuacja się rozwiązała. Ja wiem, rozumiem, opowiadanie. Ale czy nie można było pozostawić otwartego wątku, aby móc dokończyć go w oddzielnej książce? (Nie ukrywam, ta opcja byłaby na naszą korzyść, bo ponownie moglibyśmy się zagłębić w ich świecie) No, tyle ode mnie, bo nie mogłam przestać o tym myśleć. Ale całość opowiadania sprawiła, że będę teraz bacznie śledzić postępy autorki oraz jej kolejne dzieła. Pióro autorki okazało się magnetyzujące, a pomysły tak fantastyczne, że nie mogłam wyjść z podziwu. Naprawdę, boskie opowiadanie.

Jak widać, nadzieja ma to do siebie, że kiedy spełnia się u jednego, to drugiemu przynosi trwogę.

Wolnością” – Klaudia Max
Życie Evy zawaliło się jednego dnia, na prawie wszystkich możliwych segmentach. Tylko kariera pozostała w miejscu, w którym przez lata ją budowała. Będą istnym rekinem biznesu, postanowiła, że to na niej skupi się całkowicie. Na niej i na celach, które sobie wyznaczyła.

Davis jest studentem dziennikarstwa, który uwielbia wsadzać kij w przysłowiowe mrowisko. Nie boi się zadzierać nosa i stawiać się nawet wysoko postawionym ludziom na uniwersytecie. Choć postawa ta w jego oczach jest oznaką męstwa i odwagi, to sprawia, że mężczyzna staje się żywą tarczą dla niesprzyjających mu osób. Teraz, aby nie wylecieć ze studiów, musi przeprowadzić wywiad z kimś naprawdę ważnym. Zbieg wydarzeń sprawia, że na jego drodze staje Eva. Jest jego wilczym biletem i przepustką do dalszej edukacji. Do czego jest w stanie doprowadzić jeden wywiad? Czy spora różnica wieku może stać się przeszkodą dla dwóch serc bijącym jednym rytmem?
Ostatnie opowiadanie wyróżniło się niesamowitym stylem pisarskim autorki. Klaudia bawiła się słowami z lekkością jaką robi to zawodowy pisarz. Buzowała napięcie, dawkowała emocje, aby na koniec zrzucić bombę, a pozostałości po wybuchu spalić filmowym miotaczem ognia. Nie pozostawiła pola do spekulacji, a także nie dała nam wyboru co do tego, czy bohaterzy przypadną nam do gustu. Bestialsko rozkochała nas w swoich postaciach, a smak jej historii, pozostanie w naszym umyśle na bardzo długo.

To opowiadanie jest dowodem na to, że wolność ma różne oblicza i dla każdego z nas, może znaczyć coś innego.

Podsumowując muszę wspomnieć, że dziewczyny stworzyły niesamowitą książkę, dodatkowo została urozmaicona pięknymi grafikami. Została dopracowana w każdym calu, co obecnie nie jest często spotykane. Od dziś, jestem oficjalną fanką dziewczyn i w ciemno biorę kompletnie każdą książkę, która wyjdzie spod ich pióra.

• Będę do nich wracać
  • Znalazły nowych właścicieli