Neven. Zabójcza zazdrość

Okładka książki Neven. Zabójcza zazdrość Karolina Wilchowska
Okładka książki Neven. Zabójcza zazdrość
Karolina Wilchowska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Neven (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Neven (tom 2)
Wydawnictwo WasPos
2023-11-22
2023-11-22

Kontynuacja losów Charlie i Nevena. Po trudnych chwilach co przeszli, zdecydowali być razem i zaczynają planować ślub.
Ich relacja nadal nie należy do najłatwiejszych, praca Nevena i jego nadal zmienne zachowanie nie pomagają Charlie, która nadal nie może mu zaufać i boi się jego wybuchów. Natomiast Neven jest zbyt nadopiekuńczy i zatrudnienie ochroniarza Corteza do Charlie powoduje, że jest chorobliwie zazdrosny.
Pomimo tych zachowań i tego wszystkiego co się zdarza Charlie chce zawalczyć o nich.
Spokoju nie daje im Mumjia, której nadal nie podoba się ich związek i chce rozdzielić tych dwoje i znalazła do tego nowych sprzymierzeńców.

Czy jest szansa, aby sobie zaufali?
Kim do końca jest Cortez?
Czy nowe osoby, które pomagają Mumji na pewno są po jej stronie?
Co czeka Charlie i Nevena?

W tej części tyle się dzieje, że szok. Emocje buzują w środku, jest nieprzewidywalna z jednej strony jak czytałam to chciałam, żeby Charli i Nevenowi się ułożyło, a z drugiej myśle sobie, że powinna go zostawić. Mamy też intrygi, zdradę bliskich i zemste.
A koniec...o ja😱, zaskakuje, tego się nie spodziewałam i teraz szybko poproszę o trzeci tom.

Co u się zadziało to ja nie mam pytań! A nie, jednak mam: co do...?! Jak i dlaczego?! Myślałam, że przewidziałam zakończenie, a jednak Autorka zrobiła mi taki bałagan w głowie, że szok.
Ale od początku - Przez większą część historii miałam ochotę rozszarpać Nevena i Charlie. Jej syndrom sztokholmski i jego, hmm zagubienie (?) zafundowały mi ciągłą parę z uszu. Za to Cortez, ooo tego Pana bym się trzymała mocno. I jak mogę się pochwalić, że rozszyfrowałam gościa prawie od początku, tak Zoran mnie zaskoczył nie mało. Akcja goni akcję.
Muszę przyznać, że nie jestem do końca zaspokojona i czekam z niecierpliwością na kolejną część. Po cichu liczę, że nie będzie trzeba długo czekać.
Książka, tak jak jej poprzednia część, nie jest długa. Trzyma w napięciu i szybko się ją czyta. Sięgając po nią polecam zaznajomić się z historią od początku jednak, ponieważ wydarzenia ściśle się ze sobą łączą.

Charlie i Neven postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę. I sprawdzić co przyniesie im życie. Jednak na plecach cały czas czują oddech wroga. Wiedza, że ta wstrętną kobieta nie odpuści. Wyjazd za Florydę i opanowanie ślubu pochlanie ich bez reszty. Młodzi cieszą się sobą, jednak sielankę przerywa praca, a konkretnie kolejne zlecenie dla Nevana. Mężczyzna musi wyjechać, a tym razem nie może liczyć na pomoc siostry, bo ta ma własne plany. Do „pilnowania” Charlie zostaje wyznaczony Cortez. Kobieta dąży go sympatią i czuje się przy, nim bezpiecznie jednak jego urok mąci jej w głowie, a może i w sercu? Diego Cortez przystojny Latynos, który jest świadom swoich atutów i niejednokrotnie proponował kobiecie pomóc w ucieczce z tej złotej klatki, w której zamknął ją przyszły mąż. Jednak kobieta wie, że i ten plan nie ma prawa powodzenia. Charlie wie, że przed tak sprytnym płatnym zabójcą nie uda jej się ukryć. A dodatkowo paraliżuje ją starych o najbliższych. Mimo iż Diego starannie mąci w jej sercu i rozumiem kobieta pozostaje nieugięta. Czy wystarczy jej siły woli by wytrwać w postanowieniu? Kim tak naprawdę jest Cortez i dlaczego tak mu zależy na jej szczęściu i bezpieczeństwie? Nowe informacje o narzeczonym załamują kobietę. Jego niewierność łamie jej serce. Czy tym razem dojedzie do ceremonii zaślubin? A może Charlie wykorzysta propozycje Neven? Kochani, jeżeli myślałam, że pierwsza część była emocjonalna to niestety, ale się myliłam! Tę część wyrwie was z butów. Znakomita fabuła, jeszcze lepsze zwroty akcji. Cudowna dynamika i ta nieszablonowość książki. Autorka po raz kolejny pokazuję nam, że jej pióro jest niestandardowe, mimo to lekkie i bardzo naturalne. Książka napisana tak realistycznie lekko, aż przyjemnie się ją czyta. Zakończenie wbija fotel i niestety pozostawia niedosyt 🙈 ja chcę więcej! Lubicie mafijne romanse? Szukacie czegoś nieszablonowego zapraszam do poznania historii Nevena i Charlie. @ dziękuję za zaufanie, możliwość poznania tak cudownej historii I egzemplarz recenzencki.

Początki uczucia Charlie i Nevena nie należały do najłatwiejszych. Jednak dziewczyna postanowiła zawalczyć o swoje szczęście i miłość i wróciła do Nevena.
Przeprowadzka i planowanie ślubu powinno dać im szczęście ale...
Nowe uczucie jakie zrodziło się w mężczyźnie, jakim jest zazdrość doprowadza Charlie do ostateczności. Nie potrafi zaufać Nevenowi a on swoim zachowanie tylko pogłębia przepaść między nimi.
Czy jest jeszcze szansa aby na nowo sobie zaufali❓
I kim jest mężczyzna zatrudniony do pilnowania bezpieczeństwa Charlie, to wróg czy przyjaciel ❓

Nie byłam przygotowana na Nevena, jakiego tutaj odkryłam!
Walczyły we mnie dwa uczucia: Nienawiść, gdy czytałam w jaki sposób traktuje Charlie i Miłość, bo nadal jego traumatyczna przeszłość nie pozwalała mu na spokój. Kochałam go i nienawidziłam jednocześnie. Jednak jest wiele powodów dla których warto dać mu szansę na poprawę. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie dostanie taką szansę i uratuje Charlie i zawalczy o jej uczucie.
Czekam z niecierpliwością!🥰

Przeprowadzka i planowanie ślubu powinno dać im szczęście ale...

NEVEN JEGO NA WŁASNOŚĆ
NEVEN ZABÓJCZA ZAZDROŚĆ
@karolina_wilchowska_autor
@waspos

Kiedy Charlie, młodziutka dziewczyna wpada w szpony przemytników ludźmi a następnie uwolniona przez niego, psychopatycznego zabójce, nie spodziewa się że jej życie przewróci się do góry nogami. Będzie musiała nauczyć się funkcjonować w świecie, w którym to On wyznacza zasady. Neven - kim tak naprawdę jest?
Morderca, który zniszczony przez matkę, musiał nauczyć się żyć i przetrwać w tym jakże brutalnym świecie.
Kim dla niego będzie Charlie?
Zabawką a może.....?

Cóż to była za historia. Już od pierwszych stron przepadłam. I to dosłownie tak, że jak tylko skończyłam czytać cześć pierwszą od razu zabrałam się za drugą. I tą również pochłonęłam, teraz czekam na kontynuację 😊. Autorka zabrała nas do świata przestępczego, gdzie zabijanie, gwałty, handel żywym towarem jest na porządku dziennym.A pomiędzy tym wszystkim możemy zaobserwować rodzące się uczucie, a może jednak to tylko złudzenie?
Czy zabójca, który bez mrugnięcia zabija jest zdolny do uczuć?
Czy może jest takim typowym "psem ogrodnika"?Dwoje poranionych i skrzywdzonych przez życie ludzi. Każdy z innym bagażem przeżyć, każdy próbujący jakoś przetrwać w świecie, w którym muszą żyć. Książki, które wywołują w czytelniku mnóstwo różnych emocji,trzymają w napięciu, do tego dostajemy sceny intymne, które są napisane że smakiem.
Strach, oczekiwanie, napięcie, śmierć, odwaga, mafijny półświatek to wszystko dostaniecie w tych książkach.
A ja Wam gwarantuje że nie oderwiecie się od tych książek. Kochana autorko, potrzebuje kolejnej części na już 😊

NEVEN JEGO NA WŁASNOŚĆ
NEVEN ZABÓJCZA ZAZDROŚĆ
@karolina_wilchowska_autor
@waspos

Przeczytałam, zabrałam myśli, poprzeklinalam i zapraszam na kilka zdań o II tomie serii "Neven" od @karolina_wilchowska_autor. "Zabójcza zazdrość" to bezpośrednia kontynuacja "Jego na zawsze" więc aby być w tzw.temacie musicie znać pierwszą część. Jej recenzje znajdziecie również u mnie na profilu.
Książka opowiada dalsze losy Charlie i Nevena, po wszystkich tych złych wydarzeniach para planuje zacząć nowe życie na Florydzie. Nadchodzący ślub, wrogi oddech na plecach nie sprawia, że Charlie czuje się dobrze. Jest kłębkiem nerwów, sprawy nie ułatwia też Neven, który nie tylko trzyma Charlie jak pieska na smyczy ale pokuszę się wręcz o psychiczne znęcanie nad narzeczoną. Gdy Neven wyjeżdża do pracy, dziewczyny pilnuje przystojny Cortez. Gdy w bardzo dobrze pilnowany domu dochodzi do brutalnego ataku, Cortez ucieka z Charlie ale czy chce jej dobra?
Czy Neven pozna co to znaczy kogoś kochać? Kim jest przystojniak Cortez?

Koniecznie się przekonajcie, sięgając po II tom tej niesamowitej historii. Pedzaca akcja, mnóstwo pytań i tak mało odpowiedzi sprawi, że nie będziecie mogli się oderwać od czytania, póki nie dowiecie się jak to się skończyło? A jak się skończyło?
Napisze Wam tylko tyle, że będziecie o to pytać już samą autorkę 😁 bo ja tak zrobiłam. 😁 O cholernie czekam na to co dalej się wydarzy.

Książka opowiada dalsze losy Charlie i Nevena, po wszystkich tych złych...

Po ostatnich wydarzeniach Charlie i Neven planują nowe życie na Florydzie. Zbliżający ślub i wrogowie, którzy są tak blisko powodują, że kobieta czuje się osaczona. Neven nie pomaga gdyż ogranicza ukochaną a wręcz znęca się nad nią psychicznie. W ich życiu pojawia się Cortez przystojny mężczyzna, który pilnuje Charlie, kiedy jej narzeczony ma pracę. Nikt nie spodziewał się, że w tym czasie wróg zaatakuje kobietę w jej własnym domu.

Czy Nevenowi uda się uratować się Charlie?

Kto tak naprawdę jest wrogiem a kto sprzymierzeńcem?

Kim tak naprawdę okaże się Cortez?

Pani Karolina jest niesamowitą pisarką. Jej powieść tak bardzo wciągnęła mnie, że nie mogłam odłożyć książki dopóki nie skończyłam czytać. W tej historii tak jak w poprzedniej czujemy dużo emocji a autorka nie zwalnia tempa. Jedno wydarzenie przechodzi w drugie a my nie nudzimy się i czytamy z zapartym tchem.

Świetny styl i dopracowani bohaterowie nadają całej tej historii pewien urok. Tak samo jak w pierwszej części Neven nic nie rozumie i coraz gorzej traktuje narzeczoną. Nie przejmuje się jej uczuciami i nic sobie nie robi z tego jak ją traktuje. Natomiast Charlie zachowuje się momentami surrealistycznie. Niby boi się o najbliższych to do tego dochodzi miłość. Na dodatek zakończenie powieści jest tak zaskakujące, iż nie mogę się doczekać kolejnej części. Mam tylko nadzieję, że autorka nie pozwoli nam na nią długo czekać.

Przeprowadzka na Florydę nie do końca uszczęśliwiła Charlie, a zbliżający się ślub wywoływał natłok myśli (nie zawsze tych szczęśliwych). Związek z Nevenem nie należy do najłatwiejszych. Mimo że kocha go całą sobą, wie, że ich relacja nie powinna tak wyglądać. Neven zawsze był porywczy i szybko się denerwował, ale teraz stał się do tego obsesyjnie zazdrosny, co spowodowało, że zaczęła się go bać. „Złota klatka”, w której zamknięto Charlie, nie ułatwiała niczego, ponieważ wciąż z każdej strony czyhało na nią niebezpieczeństwo, które w końcu namacalnie ją dotyka i skutecznie niszczy życie. Czy Charlie odzyska spokój ducha i swoje dawne życie? A może spadnie na samo dno, z którego nie ma szans, by się podnieść?
——————-
Moje kolejne spotkanie z autorką, tym razem w kontynuacji i po raz kolejny jestem zadowolona. Nie zabrakło tutaj ani akcji, ani momentów, które mrożą krew w żyłach. Chociaż dostałam całkiem słabą psychicznie i mocno uległą postać głównej bohaterki, to nie przeszkadzało mi to jakoś mocno, mimo że cały czas miałam ochotę przemówić jej do rozumu, by uciekła dla samej siebie. Postać Nevena zdecydowanie zwiększała w negatywny sposób moje ciśnienie krwi, a niektóre sytuacje względem bohaterki nawet łamały me serce. Autorka nieraz zaskoczyła mnie jakąś zrzuconą bombą, po której świat bohaterów upadał. Karolina nie przestaje mnie zaskakiwać, a to, co zrobiła na koniec, dosłownie wbiło mnie w ziemię. Zdecydowanie polecam dla fanów mocniejszych historii, bo ze słodyczą tutaj zdecydowanie nie po drodze.

Chyba mam ostatnio szczęście do książek, które wyrywają mnie z butów. Jestem właśnie po lekturze drugiego tomu Nevena i... o raju! To nie może się tak skończyć!

Po dramatycznych wydarzeniach z tomu pierwszego i naprawdę trudnych początkach Neven i Charlie planują ślub. Zamieszkali w pięknym domu nad wodą, służba dba o wszelkie ich potrzeby, luksus wylewa się zewsząd. Jednak podczas kolejnego służbowego wyjazdu Nevena, Charlie uświadamia sobie, że żyje w złotej klatce. Że choć niczego jej nie brakuje, to przez chorobliwą zazdrość Nevena nie może żyć pełnią życia i czuć się swobodnie. Na każdym kroku towarzyszy jej przypisany ochroniarz, a próba oszukania systemu kończy się atakami paniki. Jest chodzącą definicją syndromu sztokholmskiego.

Widać to zwłaszcza, gdy zaborczy narzeczony choć wielokrotnie obiecuje poprawę, wielokrotnie też łamie dane słowo raniąc dziewczynę, a ona kolejny raz mu wybacza. Może nie rani jej fizycznie, ale czy rany zadane naszym emocjom i zranionej psychice nie bolą znacznie bardziej i nie goją się dłużej? W pierwszym tomie trzymałam kciuki za jego przemianę. Razem z Charlie wierzyłam w filmowy happy end. Ale tych dwoje nie umie żyć bez dram, a przede wszystkim - bez siebie.

Niestety - Neven zadziera z niewłaściwym człowiekiem, czym wystawia na niebezpieczeństwo ich związek i samą Charlie. Upomni się o nią najgorsze zło ich świata. A ich walka o przetrwanie, walka Charlie o odzyskanie siebie i wewnętrznego spokoju i równowagi przyniesie nam wiele emocji. Od stresu i niepewności, co dalej, przez zaskoczenia nagłymi zmianami ról, aż po chęć wyczyszczenia niektórych elementów z planszy.

Zabójcza zazdrość trzyma w napięciu do ostatniej strony i dłużej. Droga Autorko - co dalej?? Grzecznie proszę, a wewnętrznie wręcz domagam się kontynuacji. To nie może tak się skończyć...

Polecam Wam, tego się nie spodziewacie!

Neven i Charlie planują wspólną przyszłość.
Chcą wsiąść ślub. Początki nie mieli łatwe. Ich wróg nie odpuszcza i tylko czeka na to, by się zemścić.
Neven jest zbyt nadopiekuńczy i zaborczy. Kontroluje narzeczoną na każdym kroku. Jej się to nie podoba i nie wie, co ma zrobić.

W tej części Neven pokazuje swoją prawdziwą twarz. Nie będzie tu kolorowo. Mężczyzna ten jest typem toksyka. Kontrolował Charlie na każdym kroku. Stosował przemoc. Nie raz w myślach miałam ochotę główną bohaterkę trzepnąć w głowę, aby się obudziła i nie pozwoliła na takie traktowanie. Dzieje się tu wiele. Zaskoczyło mnie kilka sytuacji. Autorka stworzyła ciekawą fabułę. A zakończenie mnie zaskoczyło. Polecam ją przeczytać.
A i książka nie jest dla każdego, bo to nie jest słodka historia. Tylko dość mocna.

Neven i Charlie planują wspólną przyszłość.

• Erotyk / Gorący romans
  • Mafia/gangsterzy/MC