And Every Morning The Way Home Gets Longer And Longer

Okładka książki And Every Morning The Way Home Gets Longer And Longer Fredrik Backman
Okładka książki And Every Morning The Way Home Gets Longer And Longer
Fredrik Backman Wydawnictwo: Atria Books literatura piękna
Och varje morgon blir vägen hem längre och längre
Atria Books
2015-08-26
2015-08-26

W tej krótkiej nowelce Backman przedstawia nam Noaha i jego Dziadka, którzy lubią spędzać wspólnie czas, a ich rozmowy często dotyczą matematyki, która jest ich wspólną pasją. W gruncie rzeczy Dziadek ma więcej wspólnego z wnukiem niż z własnym synem, ojcem Noaha, z którym nigdy nie potrafił znaleźć wspólnego języka. Dziadek często wspomina Babcię, swoją ogromną miłość, która powraca w jego opowieściach i zapachu hiacyntów rosnących dookoła ławki.

Tylko… no właśnie. Plac, na którym siedzi Noah wraz ze swoim dziadkiem każdego dnia robi się mniejszy. Mniejszy, niby znajomy, ale jakby coraz bardziej pomieszany, dziwny i nieprzyjemnie obcy.

“And Every Morning the Way Home Gets Longer and Longer” to piękna opowieść o życiu, miłości, ale także o tym, jak ciężkie bywa starzenie się. Mnie poruszyła wyjątkowo, prawdopodobnie dlatego, że demencja to temat, który przez ostatnie miesiące stał mi się bardzo bliski.

A nawet jeśli ten temat nie dotyczy Was bezpośrednio, zdecydowanie jest to coś wartego przeczytania, chociażby ze względu na pióro Backmana – poważnie, po tych kilkudziesięciu stronach mam wrażenie, że o czymkolwiek ten autor nie zdecydowałby się napisać, byłaby to świetna lektura i nie mogę się doczekać, aż w łapki wpadną mi kolejne jego książki.

Przepiękna, smutna historia. Uwielbiam tego autora, zawsze potrafi chwycić mnie za serce.

Niecałe osiemdziesiąt stron pięknych słów. Wspaniała.

Niecałe osiemdziesiąt stron pięknych słów. Wspaniała.

Krótka opowieść.Smutna , życiowa ale niestety nie dotknęła mnie jakoś specjalnie. Chyba miałam za duże oczekiwania.

Krótka nowelka o rodzinie i przemijaniu. Wzrusza i porusza dogłębnie.

Krótka nowelka o rodzinie i przemijaniu. Wzrusza i porusza dogłębnie.

Łzy w oczach przez 100% czasu

Łzy w oczach przez 100% czasu

Najprościej powiedzieć, że to książka o miłości i przemijaniu. O rodzinie, przyjaźni, chorobie. Przesłuchałam w audiobooku, bo książki Backmana pojawiły się na story tel i przez cały audiobook wzruszałam się i płakałam. Backman jak zawsze szczery, prawdziwy, życiowy. Trafia w samo sedno i daje do myślenia.

Wspaniała, krótka opowieść o miłości, która przetrwa wszystko i o przemijaniu. Wzruszająca a zarazem napełniająca nadzieją.

Weszłam w to kompletnie nie wiedząc o czym jest książka i tym co mnie czeka, zachęcona wcześniejszym przeczytaniem niespokojni ludzie, która mnie urzekła i dała do myślenia.
Ale nic nie mogło mnie przygotować na to co i jak napisał autor i jak szybko treść doprowadzi mnie do płaczu.

W wielkim skrócie jest to książka o przemijaniu i pamięci o naszych bliskich, o tym jak różnie patrzymy na świat za młodu i na skraju naszego życia napisana bardzo prostym językiem, myślę że jest to pozycja uniwersalna dla każdego.

Już wiem że zostanie ze mną na bardzo długo, dlatego bardzo polecam

• Audiobooki
  • Literatura piękna