Chico

Okładka książki Chico Yolanda Laurent
Okładka książki Chico
Yolanda Laurent Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2022-07-12
2022-07-12

Noemi młoda kobieta, która musiała wyjechać z rodzinnego miasta (Miami) po nieprzychylnej reputacji jaką miała i po wypadku w nielegalnych wyścigach samochodowych.
Teraz jej tryb życia w Europie to imprezy i mężczyźni tylko na jedną noc. Lecz po nocnym telefonie, w którym zostaje poinformowana, że fundacja założona przez jej zmarła mamę podupada, gdyż jeden z pracowników (Simon) wyprowadza pieniądze z konta fundacji. Zostaje poproszona, aby wróciła i zajęła się tym, aby pozostali darczyńcy nie odeszli i żeby pozyskała nowych. Niechętnie, ale wraca w rodzinne strony i jako pierwsze na zebraniu fundacji, zwalnia Simona, który nie zostaje dłużny i grozi, że się zemści.
Noemi, zanim pozyska nowego darczyńcę, którym najlepszym kandydatem okazuje się Gary Larenz, postanawia się odstresować i zabawić.
Oczywiście znajduje sobie towarzysza na jedną noc, którym później okazuje się właśnie Larenz.
Mężczyzna chce ją zdobyć, ale ona nie chce, gdyż wcześniej zmieniła podejście do związków i seksu na powierzchowne, dzięki jednej osobie, tą osobą jest Chico.

Co się stanie, gdy na jej drodze pojawi się właśnie Chico?
Czy jego powrót to coś dobrego?
Czy fundacja przetrwa?
Czy będzie umiała wybrać między Lorenzem a Chico?

Książka jest lekka. Mamy później ukazane sceny z dwóch perspektyw, gdy pojawi się Chico.
Fabuła jest dobra, ale niestety dla mnie nie rozbudowana, a szkoda, bo można było bardziej, zamiast tego mamy więcej opisów gorących i pikantnych scen.
Do tego główna bohaterka drażniła mnie ze swoimi podbojami, podejściem, niezdecydowaniem i tą duża pewnością siebie, ale koniec może zaskoczyć bo nie jest taki jak większość pewnie myśli.
Książka dla mniej wymagających czytelników, którzy lubią książkę lekką i z wieloma pikantnymi scenami.
Niestety mi nie przypadła do gustu, ale to każdy musi przeczytać i się przekonać jak będzie z Tobą 😉

Czym kierujecie się przy wyborze książek? Okładka, opis, recenzje na portalach? A może intuicja? Ja w większości wyborów kieruje się intuicją. Ale i ona czasami mnie zawodzi...🤷

Noemi to dziewczyna, która po wypadku w wyścigach samochodowych, wyjeżdża do Europy i prowadzi bardzo imprezowe życie. Mężczyzna, co noc inny. Grono przyjaciół, którzy nadskakują jej na każdym kroku. Do czasu... Do czasu, gdy odbiera telefon od prezesa fundacji jej matki. Noemi musi wrócić i ratować fundację, ale niestety nie jest to takie proste, gdy na każdym kroku jej życie utrudniają zawzięci mężczyźni...

Miami, dwaj bogaci i przystojni mężczyźni chcąc zdobyć jedną kobietę, wyścigi samochodowe i życie pełne imprez, tańca i wystawnego życia. Brzmi, jak fabuła świetnej książki prawda? Ale tylko tak brzmi, bo choć wyżej wymienione przykłady powodują to, że ta książka wydaje się być świetną opcją, to całość doszczętnie psuje główna bohaterka.
Już od samego początku wiedziałam, że się z Noemi nie polubimy. Arogancka, wyuzdana, pyskata wielka dama, która uważa się za pępek świata. I to są tylko epitety, które określają ją po przeczytanych początkowych stronach 🙈 Później było już coraz gorzej... Tak zapatrzonej w sobie bohaterki jeszcze nie poznałam. TRA-GE-DIA. I to tragedia, która bzyknie wszystko, co możliwe. Były facet, który zdradził✔️ zaliczone. Nowy facet, który chce być jak najbliżej niej ✔️ zaliczone. Upalony nastolatek na plaży ✔️zaliczone. Stary, uliczny menel, czy ktokolwiek, kto się rusza- spoko też by zaliczyła. Nawet sobie nie wyobrażacie, jaką ulgę poczułam, gdy przeczytałam ostatnią stronę tej książki. Totalna strata mojego czasu, który bardzo sobie cenię, ale czasami tak bywa, że moja intuicja książkowa zawiedzie☹️ a wtedy trafię na książkę, której lektura to męka i udręka. Nie polecam, a wręcz proszę- nie róbcie sobie sieczki z głowy tą książką. Dodatkowo pierwszy raz spotkałam się z tak dziwnie wydaną lekturą. Czytasz ciągiem i nagle bez żadnego znacznika, podkreślenia, czy zmiany czcionki, wydarzenia z życia bohaterki przechodzą w jej sny o Chico. Fakt, gorące i intensywne, ale w pierwszym momencie zastanawiałam się, o co chodzi. Bo w jednej chwili bohaterka jest w swoim domu sama, a wers niżej na gorącej plaży, z niemniej gorącym mężczyzną 🤔🥴 Bardzo to było chaotyczne. Nie wspominając o ilości literówek, która po prostu raziła i kuła w oczy🙈

Noemi opuszcza Miami w atmosferze skandalu. Po wypadku w nielegalnych wyścigach i zdobyciu niezbyt przychylnej reputacji postanawia odciąć się od rodziny i miasta w którym się wychowała. Pewnej nocy odbiera telefon od brata. Dowiaduje się, że fundacja założona przez jej zmarła matkę podupada w skutek degradacji jednego z pracowników. Niechętnie, ale jednak postanawia pomóc i wrócić by zająć się interesem. Na miejscu szybko pozbywa się winnego całego zamieszania. Simon jednak nie powiedział ostatniego słowa. Knuje intrygę ...

Noemi ma za zadanie zapewnić dotacje dla fundacji. W tym celu potrzebny będzie darczyńca na którego najlepszym kandydatem będzie Gary Larenz. Wszystko wydaje się dość proste jednak jedna noc komplikuje ten plan. Noemi przeżywa gorące chwile w ramionach mężczyzny, którym właśnie okazuje się potencjalny darczyńca. Mężczyzna obiecuje sobie że zdobędzie Noemi, która jednonocne  przygody traktuje bardzo luźno i nie wraca do byłych kochanków.
W myślach dziewczyny nadal jest ktoś kto dawno temu złamał jej serce i sprawił, że jej podejście do związków i seksu jest właśnie takie powierzone. Tym kimś jest Lukas - Chico.
Co stanie się jak ich drogi znów się skrzyżują?

Bardzo lubię, gdy bohaterki są pewne siebie i przebojowe, a także znają swoją wartość. W tym przypadku autorka zapewne także chciała tak wykreować Noemi. Niestety co zdarza mi się chyba pierwszy raz, bohaterka nie do końca przypadła mi do gustu. Jej pewność siebie i przeświadczenie o tym jak bardzo idealna i piękna jest momentami drażniło. Większość sytuacji skupiała się na niej samej i na jej wewnętrznych rozterkach dotyczących sfer erotycznych i wyglądu. Przyziemne spawy odchodziły na bok. Mimo, iż  pomysł na fabułę uważam za dobry gdzieś mi tam brakowało tego rozwinięcia. Jednakowoż jako debiut mogę stwierdzić, że znajdzie swoich wielbicieli chociażby wśród fanów erotyków. Sceny te są rozbudowane i dopracowane, oraz jest ich dużo. Jest to powieść na jeden wieczór, która pozwoli się czytelnikowi odstresować.

Miałam już obawy, że książka do mnie nie dotrze, ale na szczęście się udało. Szkoda byłoby stracić tan energetyczną powieść.😍

Noemi po wypadku w nielegalnych wyścigach samochodowych postanawia wyjechać z kraju. Jednak po larach musi wrócić, by ratować fundację założoną przez jej matkę. Nie spodziewa się, że wróci do niej przeszłość do której nie powinna wracać..

Noemi to pewna siebie młoda kobieta, która bierze z życia to co najlepsze. Walczy o fundację, a przygodne znajomości traktuje jak dobrą zabawę. Choć tak naprawdę to przeszłość ją ukształtowała. Przeszłość, która znów pojawia się w jej życiu. Jak sobie z nią poradzi?

Dynamiczna i zaskakująca historia, z barwną główną postacią. Już od pierwszych zdań wciąga, a każda próba jej odłożenia powoduje niedosyt. Wiele gorących i pikantnych scen. Mnóstwo namiętności, szaleństwo romansu a jednocześnie siła i determinacja bijąca od Noemi. Czyta się z ogromnym zaciekawieniem. Jeśli rozgrzewa Waz już sama okładka (🤤) to gwarantuję, że historia jest równie gorąca 🌡️😍

Noemi to...

Ostatnio na moich półkach królują trudne tematy i musiałam nieco odpocząć sięgając po coś lekkiego, odstresowującego, co pozwoliło mi na chwilę wyłączyć myślenie.
Tytuł wybrałam idealny, bo "Chico" to idealny odstresowywacz na jeden wieczór!
Naomi, to młoda kobieta, która ma dość rozbudowane życie towarzyskie. Po wypadku w wyścigach samochodowych wyjechała do Europy, ale problemy w fundacji, która jako jedyna została po śmierci jej matki zmusimy ja do powrotu do Miami. Tam też postanawia stanąć na czele fundacji i przywrócić jej dawną świetność, i to za wszelką cenę. Pozyskuje darczyńców, używając do tego również swego osobistego uroku i tego jak potrafi działać na facetów. Napotyka jednak również na swoją przeszłość w postaci mężczyzny, którego nigdy nie zapomniała i który ciągle powracał do niej w pamięci. Mowa właśnie o tytułowym Chico!
Życie seksualne kobiety jest bardzo bogate, a jej przygody miłosne zazwyczaj krótkotrwałe, bo facetów ma wyłącznie na jedną noc.
Książkę przeczytałam z wielkim zaciekawieniem. Była dokładnie taka, jakiej się spodziewałam, czyli lekka, niezobowiązująca i nie wymagająca od czytelnika zbyt wielkiego myślenia. Autorka jednak wiele aspektów życia głównej bohaterki opisała dość powierzchownie. Zdecydowanie niektóre wątki mogły zostać rozbudowane dużo bardziej. Sporo natomiast było o życiu seksualnym głównej bohaterki i wszystkie sceny erotyczne zawarte w książce opisane są chyba najbardziej szczegółowo. Czyli książka spodoba się fanom erotyków, bo napisana jest fajnie i bez zbędnej przesady.
Książkę czyta się bardzo szybko, nie wymaga ona od czytelnika wielkiego myślenia i choć zdarzało się, że główna bohaterka irytowała mnie swoimi decyzjami, z którymi nie zawsze się zgadzałam, to jednak darzyłam ja sympatią, podobnie również i głównego bohatera, który także przypadł mi do gustu.
Ja ze swojej strony książkę polecam, choć dla bardziej wymagających czytelników może okazać się ona niewystarczająca, to jako lekki przerywnik sprawdzi się idenie!

Tytuł wybrałam idealny, bo "Chico" to idealny odstresowywacz na jeden wieczór!

„Chico” to pozycja, która leżała na moim regale dłuższy czas. Jest to także pierwszy erotyk, który przeczytałam od dawna i muszę przyznać, że nie potrafię stwierdzić, czy ta książka mnie zaintrygowała czy nieszczególnie.

Fabuła skupia się wokół Noemi - dziewczyny, która po wypadku w nielegalnych wyścigach samochodowych uciekła do Europy. Musi jednak wrócić do Miami, aby ratować fundację swojej mamy. Życie dziewczyny bardzo się komplikuje, gdy na drodze staje jej nastoletnia miłość - Lukas. Mężczyzna stawia sobie za cel odzyskanie Noemi, jednak szybko przekonuje się, że nie będzie to takie proste.

Cóż, tak jak pisałam na wstępie mam bardzo mieszane uczucia względem tej książki. Czyta się ją szybko, jednak jest dość przewidywalna i nie wywołała we mnie głębszych uczuć…

Dajcie znać czy czytaliście „Chico” i jeśli tak, to jakie są wasze odczucia 😉

Noemi chcąc ratować fundacje matki, postanawia wrócić na stare śmieci i pokazać ojcu jak świetnie sobie radzi. Można powiedzieć, że szybko odcina się od życia, jakie do tej pory wiodła, a nie było to życie godne naśladowania. To był jej sposób na przeżycie. Gdy nie musiała o niczym myśleć tylko właściwie się bawić. Teraz przyszedł czas, pokazać jak wiele potrafi, jeśli tylko chce. Powrót jednak okazuje się dość trudny. Pojawia się wiele komplikacji, które wcale miały się nie wydarzyć. Cóż, życie zmusiło ją do wychodzenia z takich sytuacji, więc i tą chce wykorzystać, jak najlepiej potrafi. Kolejną komplikacją okazuje się na jej drodze, facet, w którym za czasów nastolatki była zakochana. Czy poradzi sobie i z tym?

Szczerze mówiąc, trochę się zawiodłam na tej książce. Nie koniecznie oczekiwałam od pierwszych strona scen 18+, co nie powiem, od razu zniechęciło mnie do tej książki. Niestety również nie są to teksty, które są napisane ze smakiem, jak to się mówi, wręcz są wulgarne. Na szczęście powieść jest krótka, więc można przez nią szybko przebrnąć. Sama historia w sobie dość ciekawa jednak również nie ma jakiegoś wielkiego wow. Jest po prostu przeciętna. Okładka bardzo zachęca, więc to oprócz samego opisu zachęciło mnie do sięgnięcia po tę pozycję. Ocena końcowa nie jest bardzo niska jednak za wszelkie opisy mocno spadła. Na pewno książka znajdzie swoich zwolenników, jednak to nie moje upodobania.

Noemi prowadzi imprezowy tryb życia, a kochanków zmienia częściej niż bieliznę. Po tragicznym wypadku w wyścigach samochodowych dziewczyna wyjeżdża z kraju. Po kilku latach zmuszona jest jednak do powrotu. Fundacja, którą otrzymała w spadku po zmarłej matce, chyli się ku upadkowi, przez księgowego, który wyprowadza z niej pieniądze. Noemi musi wrócić i pokazać ojcu, że jest w stanie poradzić sobie z tak poważną sprawą. Na domiar złego na jej drodze staje Chico, mężczyzna, który od wielu lat zaprząta jej myśli.

Noemi jest skandalistką i nie jest zadowolona, że będzie musiała powrócić do roli ułożonej pani prezes. Chce jednak udowodnić ojcu, że uratuje dziedzictwo swojej matki i pod tym względem podchodzi porządnie do tematu. Nie jest w tym sama, bo może liczyć na wsparcie przyjaciół.
Noemi ma też bardzo bujne życie seksualne, więc w książce znajdzie się sporo scen zbliżeń. Pod tym względem bohaterka nie próżnuje i mocno skacze z kwiatka na kwiatek. Gra się rozkręca, kiedy na horyzoncie pojawia się jej były. Dziewczyna nie może o nim zapomnieć, ale ciągle robi mu na złość. Odpycha go, zwodzi, manipuluje, wzbudza w nim zazdrość i tak w kółko. Sprawa fundacji jest tłem, a pierwsze skrzypce grają podboje Noemi i jej przepychanki z Chico.
W tle są jeszcze nielegalne wyścigi samochodowe i skandale z udziałem bohaterki.

Autorka szybko przeskakuje od wydarzenia do wydarzenia. Miałam wrażenie, że bohaterka zaczyna coś robić, a po kilku zdaniach opisywana jest już inna sytuacja. Dużo dzieje się w życiu Noemi, a książka nie należy do najgrubszych. Sceny erotyczne były rozbudowane, bohaterowie głównie imprezują, kłócą się czy zaspokajają swoje najskrytsze fantazje. Chico ma plan, który realizuje i jest on najciekawszą postacią w tej historii. Tajemniczy, lekko porywaczy, nieugięty i zawzięcie dąży do celu. Reszta bohaterów nie wyróżniała się charakterem.
Rozdziały nadchodzą na siebie, a historię poznajemy z perspektywy Noemi i Chico i zdecydowanie lepiej odnajdowałam się w jego narracji.
Książka na jeden wieczór. Literatura erotyczna, z pomysłową fabułą, ale gdyby dodać więcej stron, bardziej rozwinąć wątki, potencjał byłyby bardziej wykorzystany. Na plus historii byłoby rozwinięcie wątku przeszłości Noemi i Chico, bo nie można zaprzeczyć, że chemia między nimi była wyraźna i czasami było naprawdę gorąco.
Zakończenie jest zaskakujące. Myślałam, że zakończy się w oczywisty sposób, biorąc pod uwagę relację bohaterów, jednak autorka wprowadza trochę zamieszania i mimo że historia nie za bardzo przypadła mi do gustu, to chciałabym się dowiedzieć, co mogłoby się wydarzyć dalej.

Noemi McLaren kilka lat temu opuściła Miami. Doznała wypadku w nielegalnych wyścigach samochodowych. W Europie prowadzi życie całkowicie różne od tego, które wiodła. Tu stała się rozwiązła. Bawi się mężczyznami. Liczy się dla niej tylko seks. Pewnego dnia odbiera telefon od Johna. Mężczyzna jest prezesem fundacji matki Noemi, Caroline. Niegdyś to właśnie John i ojciec Noemi odsunęli ją od władzy a teraz potrzebują jej pomocy.
Mimo całej skumulowanej złości na poprzednie życie i osoby, postanawia wrócić by uratować to, co zostało po jej ukochanym rodzicu. Na miejscu okazuje się, że główny księgowy wyprowadza gotówkę. Noemi zwalnia się w trybie natychmiastowym przed całym zarządem. Ale to dopiero początek nadchodzących kłopotów. Simon postanawia się bowiem zemścić. I tu postanawia postawić na drodze Noemi mężczyznę z jej przeszłości - Lucasa, w którym była kiedyś zakochana.
Noemi natomiast postanawia wykorzystać wizerunek Gary'ego Larenza - młodego biznesmena i jednocześnie jej przypadkowego kochanka.
Czy Noemi uratuje fundację? Kim jest Lucas? Kim jest Gary? A kim jest Chico?

Debiuty. Niestety nie zawsze bywa dobrze. Trafiają się perełki, na którymi rozpływam się w zachwycie. Są też takie historie, które mają w sobie zalążek na coś więcej. Gdzie widać jest nadzieję na przyszłość. Niestety są i takie, nad którymi się męczę i zastanawiam się, o co w tym wszystkim chodzi.
Niestety w przypadku "Chico" mam więcej minusów nóż plusów. Historia miała duży potencjał, bo sam pomysł był fajny, ale wykonanie nie trafia do mnie. Umęczyłam się okrutnie.
Przede wszystkim wręcz irytowała mnie główna bohaterka. Zachowywała się jak rozwydrzony duży dzieciak. Erotomanka. Skakała jak żabka. Została pokazana jako seksowna kobieta świadoma oddziaływania na płeć przeciwną. Ale nad jej charakterem nie sposób przejść do porządku dziennego. Akcja w fundacji przypominała mi wejście dumnego pawia. To jak się odzywała świadczyło dla mnie o rozpieszczonej damulce. Nie, nie znalazłam żadnych plusów tej postaci poza pamięcią za matką.
Gary - facet niczego sobie. Tak w gruncie rzeczy nie miał w sobie też nic wyjątkowego. Taki bezbrawny mi się wydał.
Plus za Lucasa. To jedyna postać, na którą moim zdaniem warto zwrócić uwagę. Nie irytował mnie. Nie drażnił a intrygował. Fakt, że porywczy, że temperamenty, że bezczelny i arogancki. Ale widać było od niego tę dobrą stronę. Mimo całej powierzonej na jego barki sprawy, działał logicznie. Kierował się dobrem.
Najbardziej trzeźwo myślący okazał się być Aaron i żałuję, że nie miał większej roli w tekście. Sofi fajnie do niego pasowała. Nawet Paul był w porządku.
Akcja była dynamiczna i działo się dużo. ale dla mnie wręcz za bardzo wszystko łączyło się z seksem. Sam seks i rozkminki Noemi czy się skusić czy może dać sobie spokój, choć bardzo korci. Przez to wszystko fundacja odpłynęła w siną dal. Zostały dorzucone inne wątki, które zagłuszyły ją. Fabuła była wręcz przeładowana. A szkoda.
Zabrakło mi także połączenia wątków. Wyskakiwały tuż po kropce całkiem inne wątki - niczym Filip z konopi. Bez spójności, bez naprowadzania. Chociażby jednej wzmianki, która mówiłaby o tym, że jest to całość. A nie wychodziło na to, że był pomysł, to go wrzucimy zanim się zmyje.
Niestety jest jeszcze jedna kwestia. Nie zwracam uwagi zbytnio na interpunkcję, bo wiadomo, że oko nie jest w stanie wszystkiego wyłapać a czytanie tego samego tekstu po kilka razy utrudnia znalezienie pomyłek. Czasami zdarzają się literówki. Mówię to z własnego doświadczenia, bo już nie raz zgłaszam autorom i wydawnictwom to, co znalazlam w tekście. Ale tutaj niestety jest takich błędów sporo. A to przecinek, a to brak "się" w zdaniu, a to na przykład "szukałem" choć wypowiada się kobieta. No troszkę to raziło.
I niestety - w opisie książki na okładce mamy imię "John", natomiast w czytanym tekstem "Jhon" - która opcja właściwa? Chyba tylko sama autorka to wie.
Akapit spam (nie czytać jeśli nie chcecie znać szczegółów) pierwsza scena zbliżeń: bawią się a ty nagle na koniec bum: prezerwatywa była, choć wcześniej nic o niej nie było.
Takim pomyłkom mówię stanowcze nie. Zbyt wiele ich się tutaj znalazło.
Okładka przyciąga oko. Tatuaże intrygują i pobudzają wyobraźnię. Rozmiar czcionki odpowiedni dla moich podwójnych oczu.
I tak po prawdzie to chyba tyle mam do powiedzenia o tej pozycji. Zawsze szukam pozytywów w czytanej powieści. Doczytuje do końca aby nie porzucać zaczętej lektury, jednocześnie cały czas mając nadzieję, że coś się zmieni.
Na palcach obu rąk mogę wyliczyć, przez trzy lata mojej przygody z recenzowaniem, książki, których nie polecam. A rocznie czytam ich baaardzo dużo. Ta pozycja niestety ląduje wśród nich. Ja się nią strasznie umęczyłam, dlatego nie polecam. Ale to nie znaczy, że podzielicie moje zdanie. Dlatego też warto wyrobić sobie własne zdanie.

Współpraca: Wydawnictwo WasPos

Noemi pochodzi z „dobrego domu”, jednak jej młodzieńcze życie było pełne nakazów i dyktatury. Wszystko zmienia się, gdy na jej drodze staje przystojny Chico, który wprowadza ją w świat wyścigów samochodowych i pokazuje życie, o którym Noemi nawet nie śniła.

To jemu pierwszemu oddała swoje ciało, to on zawładnął jej umysłem, to on nauczył ją, jak okiełznać bestię na torze. I wszystko w jednym momencie straciła, a ucieczka od przeszłości wydaje się być najlepszym, co Noemi może zrobić.

Jednak i ta nie daje o sobie zapomnieć. Po kilku latach imprez i rozwiązłego życia, Noemi jest potrzebna w fundacji swojej zmarłej matki; okazuje się, że ktoś upłynnia z fundacji pieniądze. Noemi błyskawicznie rozwiązuje ten problem, jednak nie spodziewa się, że w akcie zemsty zostanie na nią nasłany nikt inny, niż Chico. Noemi ma jeden cel: wyciągnąć fundację z kłopotów finansowych, jednak nie jest to proste, gdy mężczyzna, którego nienawidzi, ponownie zaczyna mieszać w jej życiu.

Ten sam facet, którego kochała. Ten, o którym wspomnienia wypływają na powierzchnię, gdy tylko Noemi pojawia się w rodzinnym mieście. Żar, który był między nimi wręcz zniewala, a jego prawdziwe ujście następuje, gdy ta dwójka ponownie się spotyka.

Musicie wiedzieć, że Noemi nie jest grzeczną dziewczynką, a jej motto to: przyjemny seks, zero zobowiązań. Tylko co zrobić, gdy na swojej drodze napotka również Gary’ego, a w „łóżku” między nimi aż iskrzy. Żeby było ciekawiej, właśnie ten facet jest potencjalnym darczyńcą, którego pieniądze mają pomóc fundacji Noemi.

Jest gorąco. Są intrygi. Są wyścigi! Jest wkurzająca bohaterka, i wyjątkowo nie była to główna, tylko jej przyjaciółka. Oczywiście, to moje zdanie. Fabuła gna jak szalona, w książce dzieje się dużo, a rozwiązłość Noemi jest bardzo wyraźnie podkreślona na kartach tej historii.

Brzmi świetnie? Bo tak jest! Fabuła jest świetna, jednak… nie mogłam się na niej skupić.

W tekście pojawiło się dużo literówek, a czasami czytając nie miałam pojęcia, o co chodzi w danym fragmencie. Jeden z nich czytałam kilkukrotnie i nadal nie rozumiem, co tam właściwie się stało. Może wkradła się tam metafora, której nie zrozumiałam, nie wiem. I o ile bardzo spodobała mi się ta historia, to zabrano mi przyjemność z jej czytania.
Jednak to nie wpływa na to, że polecam ją. Jeśli lubicie, gdy między bohaterami iskrzy, a soczysty trójkącik tylko podkręca atmosferę😈, to ta pozycja jest dla Was.❤️

• Romans
  • NIE CZYTAM