Ryzykowna rozgrywka

Anett Lievre Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-05-05
2022-05-05

Okładka książki Szczypta magii Sandra Czoik, Ewelina Domańska, Natalia Hermansa, Katarzyna Jakubowska, Anett Lievre, Katarzyna Muszyńska, Camille O'Naill, Beata Sagan, Daria Smolarek, Paula Uzarek, Magdalena Wojtkiewicz
Szczypta magii Sandra Czoik, Eweli...
Okładka książki Lets fall in love Justyna Dziura, Patty Goodman, P.D. Hutton, Marta Kaczmarczyk, Anett Lievre, Emily May, Adriana Rak, Jolanta Sad, Darcy Trigovise
Lets fall in love Justyna Dziura, Pat...

Nie mogłam przestać czytać książki. Tak długo siedziałam, aż ją skończyłam. Więź bliźniaczek istnieje i jak widać w książce jest bardzo silna. Było tutaj wszystko, śmierć, żałoba, rozpacz, miłość, seks, zabójstwa i ucieczka oraz porwania, a do tego dochodzi zniewolenie kobiet. Wciągająca do ostatniej strony.

Namira nie jest jak większość kobiet, lubi wyścigi samochodowe, gry i zloty zabytkowych aut. Ma do tego ,,cięty język" i nie boi się mówić prawdy.

Erkan jest przerażającym i gburowatym mężczyzną, który samą swoją posturą odradza komukolwiek zbliżyć się do niego.

Wszystko zaczyna się od niespodziewanej wiadomości, którą dostaje dziewczyna o śmieci swojej siostry bliźniaczki. Namira nie potrafi w to uwierzyć i z pomocą przyjaciela próbuje odkryć, co właściwie stało się z jej siostrą. Tak o to, bohaterka wyrusza do stolicy Wenezueli, Caracas! Tam szybko odkrywa, że siostra wplątała się w coś niebezpiecznego i ona sama stanie w oko w oko z groźnym członkiem mafii. Książkę miałam okazję przeczytać na platformie Wattpad i bardzo przypadła mi do gustu. Spodobała mi się więź między bliźniaczkami i zaciętość Namiry, aby udowodnić wszystkim, że jej siostra żyje. Autorka świetnie wykreowała charaktery głównych bohaterów, z którymi nie sposób się nudzić. W książce pojawiają się drastyczne sceny, jednak jest ich o tyle niewiele, że czyta się ją lekko i pochłania bardzo szybko.

Kto jeszcze po nią nie sięgnął, zachęcam do przeczytania.

Jeśli jeszcze nie znacie twórczości Anett Lievre, a uwielbiacie książki-rollercoastery emocji, to koniecznie nadróbcie braki!

"Ryzykowna rozgrywka" to trzecia książka tej autorki, którą przeczytałam i jestem nią zachwycona 😍 Przed chwilą skończyłam czytać i piszę tę recenzję z mocno bijącym sercem ❤️ To wspaniałe czytelnicze uczucie, którego dawno już nie zaznałam.

Ta powieść zaserwowała mi wiele różnorodnych emocji. Rozbawiła mnie, przestraszyła, zasmuciła, wprowadziła w melancholię, ale też właśnie, spowodowała szybsze bicie serducha!

Akcja dzieje się szybko, ale, uwaga, dla tej książki jest to zaletą. I tak naprawdę dopiero przy epilogu poznajemy wszystkie jej tajemnice. To naprawdę cudownie rozegrana fabuła i za to chylę czoła przed autorką 😍

O czym w ogóle jest "Ryzykowna rozgrywka"? Cóż. Przede wszystkim o silnej siostrzanej więzi, która każe Namirze wyjechać do Wenezueli w poszukiwaniu zaginionej siostry, Letycji, którą wszyscy uznali za zmarłą. Ba. Nawet pogrzeb się odbył! Jednak wewnętrzny głos uparcie podpowiada dziewczynie, że jej bliźniaczka żyje, ale jest w niebezpieczeństwie.

To też opowieść o przyjaźni Namiry i Leona, która wydaje się idealna.

Na końcu to historia o pożądaniu i miłości. Kiedy Mirka poznaje Erkana, groźnego mafiosa, na początku nie darzy go sympatią, ale pomału wszystko się zmienia, a ich uczucie wzbiera na sile, ile razy znajdują się blisko siebie.

To była bardzo emocjonująca lektura! 📖

10/10

@znosem.wksiazce

Ta...

🌟 RECENZJA 🌟

Tytuł: Ryzykowna rozgrywka
Autor: Anett Lievre @anettlievre
Wydawnictwo: WasPos @waspos
Data premiery: 17.05.2022 r.

Co zrobisz, kiedy jedna wiadomość odbierze ci chęć do życia i nikt nie będzie w stanie ukoić twojego bólu?

Namira wyrusza do niebezpiecznej stolicy Wenezueli, po tym gdyż wołająca ją w snach bliźniaczka prosi o ratunek. Będąc na miejscu, spotyka dwóch mężczyzn zamieszanych w miłosne potyczki siostry. Czy kobieta odważy się poznać ich mroczne tajemnice, szczególnie że jeden z nich należy do mafii, a drugi jest lekarzem bez sumienia?
Jeżeli lubicie książki w których autor niemalże do ostatniej strony trzyma was w napięciu to Ryzykowna rozgrywka będzie idealną pozycją dla was. Jest to naprawdę świetna, pełna rozmaitych emocji książka, mająca rewelacyjną fabułę, ciekawie wykreowanych bohaterów oraz wiele tajemnic, które z przyjemnością odkrywałyśmy wraz z biegiem historii. Autorka historią tą dodatkowo zwraca uwagę na jedną istotną rzecz, która niestety jest nagminna w otaczającym nas świecie a mianowicie - naiwność kobiet złaknionych przygód i dreszczyka emocji. To niestety straszne w jak wielkie kłopoty człowiek może się wpakować przez własną głupotę i jakie konsekwencje musi ponosić. W powyższym tytule oprócz tajemnic znajdziecie miłość, przyjaźń i niebezpieczeństwa jakie będą czyhały na każdym kroku. Nas ten tytuł wciągnął bardzo i ciężko nam było się rozstać z książką choćby na chwilę. Zdecydowanie pozycja warta polecenia zwłaszcza dla osób żądnych nieszablonowej historii, dopracowanej w każdym detalu, potrafiącej wciągnąć i zainteresować już od samego początku.

Książka dostępna na:

🌟 RECENZJA 🌟

Tytuł: Ryzykowna rozgrywka
Autor: Anett Lievre @anettlievre
Wydawnictwo: WasPos @waspos
Data premiery: 17.05.2022 r.

Bliźnięta to specyficzny rodzaj rodzeństwa. Wielu ludzi zakłada, że zawsze łączy je wyjątkowa więź, jedno bez drugiego nie może żyć i są w jakiś sposób połączeni psychicznie - wiedzą, co drugie odczuwa w danym momencie, ale czy tak jest naprawdę? Czy takie rodzeństwo, naprawdę ma możliwość utworzenia jakiegoś specjalnego połączenia? Autorka obdarzając taką więzią dwie bohaterki, udowadnia, że jest to możliwe i miłość oraz wiara przezwycięży nawet śmierć.

Choć od jakiegoś czasu na półce czeka inna książka autorki jest to tak naprawdę moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Lievre.
Pomysł na fabułę w moim odczuciu świetny, nieszablonowy! Dopracowany, doskonale poprowadzony.
Jestem mile zaskoczona tą historią, i tym jak ona się potoczyła.
Autorka stworzyła pobudzającą wyobraźnię, wciągającą i intrygującą historię, umiejętnie budując i podsycając napięcie w oczekiwaniu na finał całej akcji, który swoją drogą mocno mnie zaskoczył. Zapewnia czytelnikowi stały dopływ adrenaliny, ale gwarantuje również sporą dawkę wzruszeń. Przyznaję, zdarzyło mi się uronić łezkę, nie tylko ze wzruszenia, ale i z poczucia żalu oraz współczucia.
Gwarantuję, emocji w tej historii na pewno nie brakuje i momentami będziecie się czuć jak na rozpędzonym rollercoasterze. Znajdziecie tu wszystko, to co powinno się znaleźć, Nie brakuje tu ognistego romansu, niebezpieczeństw, złych chłopców, morderstw i nagłych zwrotów akcji, która momentami goni na złamanie karku.
Bohaterowie są ciekawie wykreowani, obdarzeni wieloma cechami, łatwo obdarzyć ich różnorakimi uczuciami. Czasami postawa głównej bohaterki potrafi doprowadzić do frustracji, ale zwaliłam to na młody wiek, strach o siostrę... i obezwładniające zakochanie ;)

Książkę czyta się bardzo szybko (i szybko),barwne opisy pozwalają wyobrazić sobie różnorodność i gorący klimat Caracas, oraz sielskość naszych rodzimych Mazur. Łatwo się przy nich zrelaksować i odpocząć.
Poruszone tematy, choć niezwykle trudne i brutalne, dają podstawę do wielu refleksji. Nie umiem sobie wyobrazić, że w dwudziestym pierwszym wieku takie okrucieństwa mają jeszcze miejsce. Nie będę Wam ich spojlerować, ale jestem przekonana, że gdy poznacie tę historię, będziecie mieli podobne odczucia i wyciągnięcie podobne wnioski.

Czy polecam?
Polecam. Książka trzyma w napięciu, porusza trudne tematy, ale pozwala również na relaks w ciepłych promieniach wenezuelskiego słońca.

POLECAM...

Mirka ma siostrę bliźniaczkę, która wyrusza w świat i ginie. Dziewczyna nie wierzy w to i postanawia ją odnaleźć. Czuje, że to jakieś nieporozumienie, bo przecież jej siostra nie mogła zginąć, jak twierdzą jej znajomi, z którymi była. Wyrusza do Wenezueli, która mimo swoich uroków jest bardzo niebezpieczna, dlatego również wybiera się tam w tajemnicy przed wszystkimi. Dopiero w drodze daje znać matce i przyjacielowi Leonowi, który od razu organizuje dołączenie do niej, najszybciej jak się da. Jest wściekły na Mirkę, że nie wdrożyła go w ten plan i go nie zabrała ze sobą.

Na miejscu prowadzi własne śledztwo, które robi się z każdym dniem coraz bardziej niebezpieczne. Próbuje poskładać wszystkie informacje, które wcześniej otrzymywała od siostry w całość. Udaje jej się znaleźć obydwu facetów, z którymi spotykała się jej siostra. Pozostaje pytanie, który z nich próbuje coś ukryć, a który jest szczery z Mirką? Czy dziewczynie uda się odnaleźć bliźniaczkę? Czy jej przeczucie się nie myliło, czy może jednak to tylko złudna nadzieja?

Historia ta jest zupełnie inna niż te, które obecnie przeważają na rynku czytelniczym. Jest to książka, która potrafią trzymać w napięciu i wciągnąć nas w swoją opowieść. W niektórych miejscach pojawiało się za dużo opisów, ale nie ma z tym wielkiej tragedii. Powieść podzielona na rozdziały, które są dość krótkie, więc przelatują w szybkim tempie, co powoduje, że można to przeczytać w jeden dzień. Tak naprawdę po okładce wnioskowałam trochę inną historię, co zaskoczyło mnie w tej książce również na plus. Trochę szkoda, że kolory są takie mdłe, przez co okładka jest taka trochę bez wyrazu. Wykreowani bohaterowie nie są wyidealizowani jak w większości powieściach, więc możemy się w nich totalnie zatracić. Mirka właściwie rzuca wszystko, chcąc pomóc siostrze, można by nawet rzec ja jakaś bohaterka. Cała historia jest widać dobrze przemyślana przez Autorkę. Nie mam tutaj błędów w osi czasu. Wszystko idzie w odpowiednim czasie. Mogę szczerze polecić dla Was tę książkę, bo jest to coś innego niż dotychczas.

Mirka wraz z przyjacielem Leonem wyjeżdża do Mikołajek Pomorskich po wymarzony samochód. Niestety okazuje się, że to podpucha. Ale skoro już tu jest, to postanowiła dobrze się zabawić. Niestety wszystko co dobre kończy się w chwili, kiedy dostaje wiadomość o śmierci Tyski, swojej siostry bliźniaczki. Wraz z nią Mirkę zaczynają nawiedzać koszmary. Sny, w których siostra błaga ją o ratunek. Mirka gnana wiarą wyrusza na niebezpieczną i dość ryzykowną misję do Wenezueli by znaleźć prawdę. Na miejscu spotyka dwóch mężczyzn, z którymi Tyśka miała związek: lekarz bez sumienia i członek mafii.
Co takiego odkryje Mirka? Co się autentycznie stało z Tyśką? Co czeka Mirkę? Z kim i z czym przyjdzie jej stanąć oko w oko? Jak zakończy się ta ryzykowna rozgrywka?

Pióro autorki jest mi dobrze znane i bardzo sobie cenię jej twórczość. Dlatego też bez żadnych obaw sięgnęłam po najnowszą powieść Anett Lievre.
Sam prolog wprowadził mnie w mroczny klimat. Nadał wyrazu i pokazał, w jakim klimacie będzie ta lektura. A okazała się być piekielnie niebezpieczną.
Mirka to kobieta odważna, temperamentna, empatyczna. Z charakterem i nie dająca sobie w kaszę dmuchać. Bardzo fajna postać.
Do Leona również nie mam żadnych zastrzeżeń. Dobry z niego przyjaciel. Wspierający, troskliwy.
I tutaj pojawia się mój dylemat. Najchętniej wspomniałabym o dwóch mężczyznach z opisu, ale zbyt wiele bym zdradziła. Dlatego też niespodziankę zostawiam Wam. Uwierzcie mi - jest warta poznania.
Autorka zaserwowała bardzo dynamiczną akcję. Wydarzenia pełne sensacji. Trzymające w napięciu i ogromnej niepewności. Przewrotne i nie zostawiające złudzeń. Powaga wydarzeń wbija w fotel i zapiera dech. Ale oczywiście znalazły się także chwile humorystyczne, które nadawały odpowiedniej lekkości. Lektura okazała się być satysfakcjonująca. Czytałam ją z wielką przyjemnością.

Polecam

Współpraca: WasPos

📚Recenzja📚

Tytuł: "Ryzykowna rozgrywka"
Autorka: Anett Lievre - strona autorska
Wydawca: Wydawnictwo WasPos

Więź siostrzana tak silna że czujesz niepokoj, że siostrze dzieje się krzywda mimo, że dzieli Was tysiace kilometrów. Jedna wiadomość, która burzy spokój i wywala życie Namiry, jej mamy i przyjaciela do góry nogami. Niewytłumaczalna siła i przeczucie, iż nie wszystko jest takie na jakie wygląda.
I ten głos siostry nawołujący w snach....

Namira traci siostre, która jak się dowiaduję ginie w wypadku podczas skoku ze spadochronem. Jednak od momentu usłyszenia tej druzgocącej wiadomości nie może uwierzyć, że jej bliźniaczka straciła życie, dlatego postanawia wyruszyć do Wenezueli, gdzie siostra przebywała podczas feralnego wypadku. Chce odkryć, co tak naprawdę kryje się za wydarzeniami ostatnich dni.
Na miejscu okazuje się, iż igra ze śmiercią, a siostra wplątała się w romans z dwoma bardzo niebezpiecznymi mężczyznami. Czy to oni są odpowiedzialni za to co stało się z Letycją? Czy Namirze uda sie poznać prawdę i odkryć co się wydarzyło podczas pobytu siostry w Wenezueli. A może sama zapłaci wysoka cenę za chęć poznania prawdy.
A do tego podczas jej samotnego śledztwa na jej drodze staje o On. Władczy, niebezpieczny, bezwzględny, tajemjczy mężczyzna i szef lokalnej mafii, który może mieć wiele wspólnego z tym co przytrafiło się Letycji. Rozpoczyna się niebezpieczna rozgrywka. Jak się zakończy? Tego dowiecie sie sięgając po książke. Ja Wam powiem, że ta historia jest rewelacyjna😍🔥 Intrygująca, pełna tajemnic, niebezpieczeństw, wciągająca. Taka od której nie możesz i nie chcesz się oderwać dopuki nie poznasz zakonczenia.
Takim książką i emocją jakie serwują mówię zdecydowanie TAK.
Autorka rozwaliła system, fundując mi prawdziwą jazde bez trzymanki. To jak budowała napięcie trzymając w szponach tajemnic, które odkrywała stopniowo to było mistrzostwo. Do tego ta elektryzująca wręcz relacja Namiry i Ekrana🔥 Sceny przyprawiająca o gęsią skórkę i szybsze bicie serca.
Niesamowice wciągająca fabuła, zaskakująca nieprzewidywalna, pełna niezapomnianych zwrotów akcji. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie których pokochałam❤️
I to co w książkach lubię najbardziej czyli silna nieprzewidywalna, dowcipna, bohaterka która z miłości do bliskich osób jest gotowa na największe poświęcenia. Namira to dziewczyna która walczy do końca i się nie poddaje. Do tego mowi to co myśli i potrafi dociać nawet najgroźniej wyglądającemu osiłkowi.
Mam tylko jednen zarzut do autorki dlaczego tak krótko? Ja chce więcej tych emocji, odczuć które czułam przerzucajac kolejne strony. Nie chcę żegnać się z bohaterami i ta historia która porwała mnie bez reszty. To było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, ale już wiem będę musiała nadrobić zaległości bo jej styl i lekkie pióro bardzo mi odpowiada.
Dziękuję wydawnictwu @waspos za egzemplarz do recenzji💚💙❤️🧡
#recenzja #ryzykownarozgrywka #waspos #wydawnictwowaspos #anettlievre #czytamirecenzuje #ksiazkapelnaemocji #ksiazkoholiczka #recenzujęksiążki #mojaopinia #opiniaoksiazce #polecamksiazke #book #readbook #review #czytamjakszalona #czytamksiążki #ksiazkomaniaczka #bookstagram #oczarujmnieksiazko #czytamlegalnie #polecam #readmorebooks

📚Recenzja📚

Tytuł: "Ryzykowna rozgrywka"
Autorka: Anett Lievre - strona autorska
Wydawca: Wydawnictwo WasPos

Namiro Kowalska przez najbliższych nazywana po prostu Mirką, planuje kupić wymarzony samochód. Jedzie w tym celu na Mazury razem ze swoim przyjacielem Leonem. Na miejscu okazuje się, że ogłoszenie wystawił nieuczciwy sprzedawca i muszą obejść się smakiem. Wraz z siostrą Letycją i Leonem marzyli o tym, by poznawać świat, podróżować a przy tym ciężko pracować. Letycja - Tyśka - jest jej siostrą bliźniaczką, wraz ze znajomymi wyjechała do Wenezueli. Siostra znajduje się tysiące kilometrów od niej, jest bardzo tajemnicza i Mirka otrzymuje jedynie wiadomość, że ta zakochała się w dwóch mężczyznach. Więcej nie wie nic. Zła wiadomość od mamy spada na nią jak grom z jasnego nieba. Namiro dowiaduje się, że siostra skakała ze spadochronem, który się nie otworzył i zginęła na miejscu. Nie wie co się z nią dzieje - ma przeczucie i przeświadczenie, że siostra żyje. Towarzyszą jej gnębiące sny, w których Letycja błaga ją o pomoc. Ta tragedia wyrwała połowę jej serca. Sny stają się coraz bardziej natarczywe i nieustępliwe. Niedługo potem Mirka ma pewność, że zmarła dziewczyna nie jest jej siostrą. Nie zastanawiając się długo, podejmuje jedyną słuszną decyzję. Poleci do Wenezueli i odnajdzie siostrę, nawet za cenę własnego życia. Nie wróci dopóki jej nie odnajdzie. Na miejscu spotyka pewnego Wenezuelczyka, skrywającego mroczne tajemnice. Czy Tyśka żyje i jest jakaś szansa żeby ją uratować? Na jaki ślad trafi Mirka?

Siostrzana miłość nie zna granic. Mirka zrobi wszystko aby odnaleźć siostrę. Nie boi się podjąć ryzyka, mimo tego że dobrze wie, że może się to dla niej bardzo źle skończyć. Dla bliźniaczki zrobi wszystko. W książce dzieje się naprawdę dużo, co wcale nie jest tak straszne. Większość książki opisana jest z perspektywy głównej bohaterki dzięki czemu nie sposób zgubić się w gonitwie zdarzeń. Po pierwszych rozdziałach zaliczyłabym tę książkę do gatunku romansów. Jednak po przeczytaniu całości bardziej pasuje mi pod powieść obyczajową. Jest to historia młodej kobiety, jej życia rodzinnego i miłosnego, w którym czeka na nią wiele problemów, wyborów i zaskoczeń. Książkę czyta się błyskawicznie. Pełna przygód, strachu, zawirowań miłosnych oraz wątków mafijnych sprawi, że ciężko będzie się od niej oderwać. Coś zupełnie nowego i tak niesamowitego. Zdecydowanie wzbudzi w was wiele różnych emocji i przyśpieszy bicie serca.

„Ryzykowna rozgrywka” jest książką pełną wielu emocji i Wy podczas czytania też będziecie odczuwać ich całą paletę. Raz będziecie się śmiać, potem płakać, a następnie denerwować. Znajdą się też momenty, kiedy Wasze serce na moment stanie, by potem pognać szaleńczym tempem. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że Anett Lievre jest jedną z tych Autorek, które potrafią wywołać w swoim czytelniku prawdziwy i niezapomniany rollercoaster emocji.

Co zrobisz, kiedy jedna wiadomość odbiera ci chęć do życia i nikt nie będzie w stanie ukoić twojego bólu?

Mirka wyjeżdża z przyjacielem na drugi koniec Polski kupić wymarzone auto.
Niestety gdy dojeżdżają na miejsce okazuje się że ogłoszenie zamieszczone w internecie to ściema.
Chodź dziewczyna jest rozgoryczona postanawia dobrze spędzić ten czas i bawić się nad urzekającymi mazurskim jeziorami.
Lecz wszystko co pięknie kiedyś się kończy. A dla Mirki zakończyło się szokująca wiadomością. Nie żyje jej siostra bliźniaczka.
Jednak to nie koniec gdy dziewczyna zaczyna mieć sny z wołającą o pomoc Letti postanawia wyjechać na drugi koniec świata aby dowiedzieć się jak naprawdę potoczyły się losy jej siostry.

Kochani co to było.
Jak dla mnie była to bardzo zakręcona i pełna akcji książka przy której czas mija szybko, a strony lecą. Nawet się nie obejrzysz a książka się kończy.
To nie był typowy romans mafijny. Historia pełna tajemnic, zwrotów akcji i przystojnych mężczyzn.
Polecam i mam nadzieję że pochwalicie się swoimi wrażeniami po przeczytaniu ❤️

Mirka wyjeżdża z przyjacielem na drugi koniec Polski kupić wymarzone auto.

• P: Gang Mafia Kluby
  • Wydawnictwo WasPos
  • Zakupić

Dodaj cytat z książki Ryzykowna rozgrywka