Apartament grzechu

Okładka książki Apartament grzechu Karolina Wilchowska
Okładka książki Apartament grzechu
Karolina Wilchowska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Apartament grzechu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Apartament grzechu (tom 1)
2022-03-08
2022-03-08

Po ostatnich bardzo udanych spotkaniach z twórczością Karoliny Wilchowskiej postanowiłam poznać cykl apartamenty  grzechu, którego jeszcze nie czytałam. Tym razem również się nie zawiodłam. Przyznam, że kompletnie takiej historii się nie spodziewałam. Było to coś innego i zarazem wciągającego.

Poznajemy Amy, dziewczynę pracująca w kwiaciarni, którą tuż przed ślubem zostawił narzeczony. Kobieta jest na ślubie siostry, gdzie ponownie wystawił ją facet (kolega nie zjawił się jako jej osoba towarzysząca). Na domiar złego Amy zostaje po ślubie porwana przez psychopatę. Także od początku dużo się dzieje. Mamy pokazaną walkę kobiety o przetrwanie, która trzyma w napięciu. Po traumatycznych przeżyciach dziewczyna nie może dojść do siebie, ale ma obok siebie mężczyznę, w którym się zakochuje i jest on dla niej wsparciem. Wydaje się, że teraz wszystko będzie już pięknie i ładnie. Nic bardziej mylnego. Nie wolno tracić czujności kiedy oprawca czai się gdzieś za rogiem. Czy jej partner Nathan, który pracuje jako policjant zdoła ją uchronić?

Bardzo miło spędziłam czas. Książka jest bardzo fajnym połączeniem romansu z thrillerem. Dzięki temu nie ma nudy, ciągle coś się dzieje. Sielanka przeplatana jest wywołującymi dreszcz strachu scenami. Choć przyznam, że czasami autorkę fantazja poniosła ciut za mocno 😉 Ale z drugiej strony dowodzi to tego, że jeszcze nie raz nas zaskoczy 😍 Osobiście uwielbiam takie historie, w których jest akcja i dreszczyk emocji,  ponieważ nigdy w nich nie jest za słodko, przewidywalnie. Nie wiadomo skąd nadejdzie niebezpieczeństwo. Do tego @karolina_wilchowska_autor ma tak przyjemny styl pisania, że wszystko mamy pięknie opisane, od początku do końca bez żadnych niedomówień czy niejasności.
Na uwagę zasługuje również relacja Amy i Nathana. Przyjemnie czytało się, jak się dogadywali i szaleli w sypialni 😉 Było to takim ukojeniem po czynach psychopaty.

Końcówka była bardzo emocjonująca, więc lecę czytać tom II bo jak się domyślam autorka ponownie namiesza 😍

Poznajemy Amy, dziewczynę pracująca w kwiaciarni, którą tuż przed ślubem...

Pierwszy raz ocena poniżej przeciętnej. Nie wiem dlaczego ogólna opinia czytelników jest tak wysoka, według mnie pozycja zwyczajna, historia i przebieg akcji dość naiwna i prosta. Opis scen erotycznych powierzchowny i na siłę nie opatrzonych czymś nowym, wyjątkowym czy choćby zmuszającym do zatrzymania.

fenomenalna pozycja

fenomenalna pozycja

Tytuł : Apartament grzechu (tom I)
Autor : Karolina Wilchowska
Data premiery : 08 marzec 2022

Opis książki :
Apartament, którego ściany widziały niejeden grzech.
Amy to młoda przedsiębiorcza kobieta, która lubi dobrą zabawę i ostry seks. Niestety, życie nie szczędzi jej kopniaków: najpierw narzeczony porzuca ją przed ołtarzem, potem wpada w ręce psychopaty i choć udaje się jej uniknąć śmierci, trauma pozostaje. A kiedy wreszcie znajduje wymarzonego partnera, Nathana, i wydaje się jej, że wyszła na prostą, znowu los usiłuje z niej zakpić.
Czy Amy i Nathanowi uda się przeżyć starcie z seryjnym mordercą? Czy odnajdą szczęście spokój w luksusowym apartamencie pełnym grzechu?

"Każdy z nas przeżywa jakieś dramaty, trudne chwile w życiu, które powodują nasze załamanie. Ale gdy mamy dla kogo walczyć, tak jak ja, to powinniśmy wziąć się w garść i robić wszystko, aby to przetrwać"

Ta książka jest idealnym przykładem do interpretacji przysłowia "nie oceniaj książki po okładce" - okładka zapowiada nam gorący romans erotyczny, po pierwszym spojrzeniu na tytuł i okładkę, można by było spodziewać się mocnego erotyku z wątkiem jakiegoś klubu BDSM, czy coś w tym stylu skoro tytuł głosi "Apartament grzechu", ale tu... w tej histori jest coś głębszego. Coś czego najlepszy autor powieści kryminalnych czy horrorów, chyba nie napisałby by lepiej.
Autorka przemyślała dosłownie wszystko. Każdy wątek jest od początku do końca poprowadzony tak, żeby czytelnik nie został z niedosytem. Każdy opis, reakcja, plany, intrygi, tajemnice - wszystko jest idealnie skomponowane.
Historia Amy nie jest kolorowa, choć ma z kim dzielić dobre chwile. Nathan stara się zapewnić jej bezpieczeństwo, po traumatycznym porwaniu przez co, zbliżają się do siebie.
"Zostanę, zrobię wszystko, abyś była bezpieczna... Już nigdy nikt cię nie skrzywdzi, nie w ten sposób."
Ale przecież nie może być zbyt idealnie, prawda?
Kiedy porywacz postanowi upomnieć się o swoją niedoszłą ofiarę, chwilowy spokój zaczyna się burzyć.
"Pamiętaj, kiedy wszystko naraz się wali, to tylko dlatego, żebyśmy na tych ruinach mogli zbudować coś nowego."
Czy Amy uda się przeżyć, ponowne spotkanie z psychicznym porywaczem? Czy Nathanowi uda się ocalić ukochaną?
Czy mają szansę na happy end?
Gorąco polecam wam "Apartament grzechu".
Dziękuję bardzo za możliwość wzięcia udziału w booktour i biorę się za tom drugi. 😁
#btzapartamentgrzechu #btzczteryscianygrzechu

Tytuł : Apartament grzechu (tom I)
Autor : Karolina Wilchowska
Data premiery : 08 marzec 2022

Opis książki :
Apartament, którego ściany widziały niejeden grzech.

Amy nie miała łatwego życia. Jej ukochany zostawił ją tuż przed ołtarzem. A teraz po ślubie swojej siostry zostaje porwana. Mężczyzna ten jest chory psychicznie ma mnóstwo chorych pomysłów. Jednak Amy udaje się uciec. Ale traumatyczne przeżycia zostaną z nią już na zawsze. Pomaga jej Nathan policjant, z którym teraz się związała. Chroni on jął, jak tylko może. Niestety prześladowca nie daje im o sobie zapomnieć. Ich spokój nie trwa długo…

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i nieostatnie. Książka ta wciąga już od pierwszej strony. Autorka stworzyła ciekawą i niebanalną fabułę.
Tu nie ma czasu na nudę, ciągle się coś dzieje. Książka nie jest dla każdego. Jest dość mocna. To połączenie erotyku z thrillerem. Główny bohater to mężczyzna, który robił straszne rzeczy. Kobiety były dla niego złe. Traktował je jak przedmioty. Nie raz byłam przerażona tym, co czytam.
Świetnie spędziłam przy niej czas. Lubię mocne książki. Teraz zabieram się za drugą część, bo jestem jej megaciekawa. A wam kochani polecam przeczytać.

Dawno nie trafiłam na tak książkę. Czuła dreszcze i emocje cała sobą. Doznałam wielu emocji, które mną szargaly. To nie jesy typowy romans. To nie jest wielka miłości.
Jeśli wejdziesz w ten świat nie wiem czy z niego wyjdziesz. Książka pochłania i myślałam nią żyjesz. Budzi w A Tobie strach, ciekawość i przerażenie. Mocne i zostawia ślad takie książki uwielbiam

Od wielu lat uważam, że ludzie są zdolni do wszystkiego i chodzi tu o ten pozytywny wydźwięk i niestety negatywny. O tym drugim na własnej skórze przekonała się Amy, główna bohaterka książki @karolinawilchowskaautor "Apartament Grzechu". Po weselu swojej siostry zostaje porwana przez taksówkarza i przeżywa najgorszy koszmar swojego życia. Jednak Amy nie wiedziała, że ta noc to był jedynie początek I może być jeszcze gorzej. Cudem udaje jej się uciec, a kolejne dni okazują się istnym piekłem, które odbijają się na psychice Amy I jej przyjaciela (a jednocześnie kochanka). Czy uda im się bezpiecznie ujść z życiem? A może porywacz, a także prześladowca Amy, który ma obsesję na jej punkcie, okaże się sprytniejszy od nich i osiągnie swój krwawy cel?

Oj jak dawno miałam wstawić tę opinię, to nawet nie wiecie. Ale już jest! I wiecie co? Na początku muszę powiedzieć, jak bardzo się zdziwiłam, gdy czytałam tę pozycję! Byłam świecie przekonana, że to będzie kolejny erotyk, a wpływ na to miała piękna (lecz wpływająca na osąd XD) okładka. A tu bach! Dostaję thriller z bardzo ważnym tematem, o którym każda kobieta powinna wiedzieć i zdawać sobie sprawę, że takie sprawy mogą się zdarzyć każdej z nas. Książka jest króciutka i ciekawi mnie co autorka wykombinuje w drugiej części.

Osoby, które uwielbiają thrillery, motyw prześladowania z nutką romansu i erotyki będą według mnie bardzo zadowolone :)

Tak, więc polecam serdecznie tę pozycję.

zaczytana0598
"Apartament grzechu" autorstwa Karoliny Wilchowskiej to połączenie kryminału, erotyka i thrillera.
Amy jest młodą, piękną dziewczyną, która nie lubi nudy w życiu jak i w łóżku. Prowadzi kwiaciarnię. Układanie bukietów ją bardzo relaksuje.
Parę lat temu dziewczynę przy samym ołtarzu zostawił mężczyzna, z którym myślała, że spędzi całe życie.
Teraz Amy idzie na ślub swojej siostry, gdzie miał jej towarzyszyć przyjaciel Nathan. Niestety mężczyzna tam nie dociera, gdyż zatrzymało go coś w pracy.
Dziewczyna wracając z wesela zostaje uprowadzona przez swojego taksówkarza, psychopatę i zabójcę w jednym. Przechodzi z nim horror.
Amy mimo, że udało jej się wydostać z rąk porywacza przeżywa straszną traumę, co nie pozwala jej normalnie funkcjonować, mimo pomocy i wsparcia Nathana.
Niestety psychiczny porywacz nie daje jej spokoju.
Czy w końcu ten koszmar się skończy i wreszcie zaczną normalnie żyć?
Zachęcam Was serdecznie do przeczytania tej książki, jak i do śledzenia dalszych losów bohaterów, które pojawią się wkrótce.
Mi się mega podobała i z pewnością to nie moja ostatnia książka tej niesamowitej autorki.
#apartamentgrzechu #karolinawilchowskaautor #karolinawilchowska @waspos @karolinawilchowskaautor

zaczytana0598
Teraz Amy idzie na...

Amy to młoda kobieta lubiąca dobrą zabawę. W pewnym momencie swojego życia staje przed ołtarzem z mężczyzną, z którym chce stworzyć wspólną przyszłość... Zaczęło się kolorowo, prawda? No i tutaj życie zaczyna rzucać kłody pod nogi. Mężczyzna zostawia Amy przed ołtarzem... A to drań 🤷🏼‍♀️

Później kobieta staje u boku swojej siostry na jej ślubie, pogrążona w myślach, że to mogłaby być ona, ale tak nie jest.
W trakcie wesela szybko wychodzi i wsiada do taksówki... niby nic, a jednak... Zostaję uprowadzona przez najwiekszego psychopatę... Co za pech 😱 Ledwo uchodzi z życiem.

Odnalazł ją Nathan, który od tego momentu pilnuje jej jak oka w głowie. Bohaterka przechodzi straszną traumę, co odbija się na relacji z Nathanem. A sam mężczyzna zapragnął czegoś więcej...

Chyba nigdy nie spotkałam się z tak emocjonującą książką... Drastyczne sceny porwania, potwór stworzony idealnie przez autorkę. Czytając ten wątek ciarki na ciele murowane! Śmiało mogę powiedzieć, że książka ta to pomieszanie erotyku z thrillerem. Dla osób lubiących dreszczyk emocji jak najbardziej polecam. Co tu wiele gadać - POLECAM WSZYSTKIM! ❣

Dawno nie byłam tak zniesmaczona.
Okładka i tytuł wskazują na literaturę erotyczną, ale nie dajcie się zwieść! W powieści pojawiają się sceny seksu, jednak nie czuć w nich żadnej pasji. Główna bohaterka lubi podkreślać, że jest zboczona i cieszy się, że znalazła faceta, który lubi ostry seks, ale w powieści potwierdzenia tych słów nie znajdujemy. Owszem autorka zaznacza, że para uprawia seks calusieńką noc i używa zabawek erotycznych, ale jeśli przedstawione w powieści zachowania miały być wyrazem perwersji, to proponuję następnym razem przeprowadzić "dogłębny" research.
Część dotycząca seryjnego mordercy jest znacznie lepsza i gdyby autorka nie próbowała na siłę zrobić z książki romansu to może nawet dałoby się to czytać. Niestety przejścia od obrzydliwych scen z gwałcicielem i mordercą zjadającym swoje ofiary do rozterek miłosnych, kłótni w związku i z powrotem stanowi koszmarną kombinację.
Dotrwałam do końca, ale był to zmarnowany czas.

Dawno nie byłam tak zniesmaczona.

• Romans
  • Przeczytane 2023
  • Niesamowite książki

Dodaj cytat z książki Apartament grzechu