Ballada

Okładka książki Ballada Jolanta Sad
Okładka książki Ballada
Jolanta Sad Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Black or White (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Black or White (tom 4)
Wydawnictwo WasPos
2022-03-09
2022-03-09
Jolanta Sad Seria Black Waspos

Ostatni tom i również bardzo dobry i wciągający. Tym razem autorka skupia się na Karen, która wróciła z odwyku i chce zacząć życie od nowa. Zrozumiała ze alkohol i „przyjaciele” mogą tylko jej pomoc się stoczyć . Pojawia się tez ochroniarz , który kocha ja do dawna. Katen zostaje porwana i do akcji wkracza Paul razem z jej braćmi .
Cała seria jest fantastyczna , świetnie napisana i ciężko się oderwać , jest tu dużo emocji. Polecam.

Cała seria jest fantastyczna , świetnie...

,,Zakochał się w niej, najpierw miłością szczeniacką i wstydliwą, później, gdy stał się dojrzałym mężczyzną, zaczął kochać ją jak kobietę, w którą się przeistaczała".

,,Uwielbiała starszych o kilka lat od siebie facetów. Nie wiedziała dlaczego. Może imponowali jej dojrzałością? Może doświadczeniem, może wyglądem? Nie znosiła chłopięcych twarzyczek i delikatnych dłoni. Dlatego zastanowiła się, co w ogóle połączyło ją z Joshem".

Rozpuszczona ćpunka i rozwydrzony bachor. Czy wciąż mówimy o tej samej Karen? Raczej nie. Odkąd wróciła z kliniki zastanawia się co widziała wcześniej w swoich przyjaciółkach i miejscach, które odwiedzała. Teraz jakby dorosła i nie czuła się komfortowo w grupie do której wcześniej przynależała. Czuła, że koleżanki tylko czekają na rewelacje z jej strony, by później móc ją za plecami solidnie obgadać. W pewnym momencie miała tego dosyć i opuściła towarzystwo. Zrozumiała, że musi być twarda i stanowcza, by ludzie ją szanowali i by mogła do czegoś w życiu dojść. Nie spodziewa się tylko, że środowisko w którym tkwiła nie zapomina. Ma jednak pewne pragnienie. Chce, by ktoś, kogo darzy uczuciem przekonał się iż tamta Karen przestała istnieć. Jest kimś wartym jego uczucia. Tylko czy on to dostrzeże?
Wspaniała seria, która dla mnie mogłaby trwać wiecznie. Bohaterowie, których się nie zapomina i uczucia, które krążą po postaciach będąc istnym kołowrotkiem. Nie każdy bowiem doznaje miłości takiej jaką by chciał. Miłe jest to, że bohaterowie potrafią się zmieniać i za każdym razem w kolejnym tomie bywają doroślejszy. Oczywiście wciąż ukrywają swoje uczucia, gdyż rodzina w której pracują, bądź do której należą nie uznaje pewnych znajomości. Szacunek według nich kosztuje, a to jest przeliczane na pieniądze. Podoba mi się również fakt, że to nie tylko puste opowiadanie, ale pozycja z przesłaniem. Z każdej części można wynieść coś mądrego i dobrego, co da się przełożyć na nasze własne życie, dlatego bardzo mocno polecam całą serię!

Na półkach: , , , , , , ,

Ona pragnęła jego, on jej. Czy ktoś lub coś da impuls by mogli być razem?

Ona pragnęła jego, on jej. Czy ktoś lub coś da impuls by mogli być razem?

Cudna historia. Wciągnęła tak,że jak tylko zaczęłam to odłożyłam dopiero jak skończyłam czytać. Takiego mężczyznę co tak strzeże swojej kobiety życzę każdej.

#998 - Ballada - Jolanta Sad - Wydawnictwo WasPos
#148/52/2022

"Przy mężczyźnie, którego kochasz i który kocha ciebie, stajesz się prawdziwą, spełnioną kobietą."

W tej części sagi, akcja skupia się wokół Karen - najmłodszej z trójki rodzeństwa Black.

Dziewczyna właśnie wróciła z odwyku i próbuje ułożyć swoje życie zupełnie od nowa. Bracia przydzielają jej do ochrony Paula, który nie miał łatwego dzieciństwa, ale jest oddanym pracownikiem.

Autorka zapewniła nam całe spektrum emocji i nieoczekiwane zwroty akcji.

"Zemsta to obezwładniająca, kusząca pięknym śpiewem syrena. Nawołuje do siebie słabszych, pokazując z ochotą, jak łatwo jest dostępna. Jak tania dziwka."

Książka ma 240 stron. Swoją premierę miała dnia 09.03.2022 roki. Jest to czwarty i ostatni tom cyklu Black or White.

Przeczytałam ją bardzo szybko, gdyż wogóle nie mogłam się od niej oderwać, tak mnie wciągnęła. Będę tęsknić za bohaterami tej sagi, bo wyjątkowo ich polubiłam. Jest to idealna książka na gorące, letnie wieczory.

Polecam Wam całą serię, należy ona do moich ulubionych. Dodatkowo powstał jeden tom świąteczny, jako dodatek, który też czytałam z przyjemnością. Zachęcam Was do przeczytania tej serii. <3 <3 <3

#998 - Ballada - Jolanta Sad - Wydawnictwo WasPos
#148/52/2022

Karen Black to dziewczyna z bardzo (ale tak bardzo, bardzo ;) ) zamożnej rodziny. Akcja tej części rozpoczyna się gdy Karen wraca do domu po pobycie w ośrodku odwykowym . Mimo swojej przeszłości stara się na nowo zbudować życie i zadośćuczynić rodzinie za wcześniejsze zachowanie. Ma realne marzenia i plany, a na starych znajomych spogląda z zażenowaniem. Sprawy się komplikują, gdy do jej ,,nowego,, serca puka miłość. Czy dziewczyna pozwoli jej zamieszkać tam na stałe? 👀
Akcja toczy się szybko, nie brak emocji (zakochany ochroniarz, były chłopak psychopata). Warto sięgnąć po tą książkę nie tylko dla relaksu, ale również jeżeli mamy problem ze swoim dojrzewającym(lub już dorosłym) dzieckiem. Wydaje mi się, że można sporo wynieść dla siebie i zrozumieć niektóre problemy od wewnątrz. Chociaż jestem przekonana, że również młodsze czytelniczki nie pogardzą tą książką 😁 Ja takie klimaty lubię więc przeczytałam ją w jeden wieczór 😇 I chyba sięgnę po wcześniejsze części. 💜🌷

Jolanta Sad-strona autorska - Seria Black t. 4 "Ballada"

"Ballada" to ostatni tom z serii Black. I tak jak przy poprzedniej części mówiłam, że Victor i Veronica skradli moje serce, tak w tym przypadku było tak samo. To ile skrywanych emocji jest w tym tomie, zachwyciło mnie. Może dlatego, że lubię tego typu zabiegi. Niby bohater jest obojętny, ale wewnątrz uczucie dosłownie rozsadza go i chciałby wreszcie pokazać to co w nim siedzi. To takie... ludzkie. Wydaje mi się, że wiele osób tak miało, dzięki czemu ta powieść jest tak łatwa w odbiorze i łatwa do przyswojenia.

Ci którzy czytali książki Joli, wiedzą, że ma lekkość pisania i skupia się na ważnych dla jej bohaterów momentach. Nie rozwleka akcji, ani zanudza czytelnika opisami, czy dialogami bez znaczenia. Jej książki można dosłownie pochłonąć w jeden wieczór (co w sumie później kończy się masą przemyśleń odnośnie powieści) - tak było w moim przypadku. Choć powieść czytałam tuż po premierze, to myślami nadal gdzieś jestem z bohaterami. To chyba najlepsze, co może się wydarzyć po skończeniu powieści.
W tym tomie, akcja książki skupia się na córce marnotrawnej rodziny Blacków - Karen. Z początku nie polubiłyśmy się, zwłaszcza, gdy była postacią poboczną w poprzednich częściach, niemniej wydawało mi się, że jej historia warta jest opowiedzenia.
W chwili rozpoczęcia powieści Karen wraca do domu i przewartościowuje swoje życie. Towarzystwo, w którym się obracała zdecydowanie miało na nią zły wpływ. Niemniej cieszyłam się, że dorosła i była w stanie pokazać, że jest silną kobietą, która potrafi osiągnąć sukces.
Najbardziej jednak ucieszyło mnie to w jaki sposób została nakreślona. Nie powróciła w wielkim stylu i wszystko nagle nie stało się piękniejsze, a jej życie nie zmieniło się na lepsze.
Autorka zadbała o to, by czytelnik był świadkiem jej przemiany. Przemyślenia Karen na temat tego, co wcześniej robiła i jak się zachowywała, wywołują w niej wstyd oraz poczucie winy względem rodziny, która bardzo ją kochała. Dzięki temu jej postać nabrała dodatkowych barw i była niezwykle realna.
Paul z kolei to mężczyzna z krwi i kości. Już na samym początku mamy dowód tego, że niesamowicie kocha Karen, ale z racji że jest jedynie ochroniarzem, a także przez wydarzenia z przeszłości, uważa że na nią nie zasluguje. Właściwie nie da się go nie lubić. Jego zazdrość o Karen wywoływała uśmiech na mojej twarzy i z każdą kolejną stroną coraz bardziej wkradał się do mojego serca. Uwielbiam podobnych bohaterów! Ta mieszanka męskości i troski zawsze działa na mnie niczym kryptonit i pozostaję bezradna 🤷
Co mi się najbardziej podobało w tej powieści to to jak wyglądała relacja głównych bohaterów. Nie jest przesadnie cukierkowa, a czytelnik jest świadkiem tego jak doskonale do siebie pasują. W tym tomie Jola zadbała również o trochę akcji, więc z pewnością nie będziecie się nudzić.
Już nie mogę się doczekać kolejnej serii spod pióra autorki, bo po raz kolejny zostałam oczarowana 💜💜💜

Jolanta Sad-strona autorska - Seria Black t. 4 "Ballada"

"BALLADA"
Tom 4
SERIA: BLACK
AUTOR: JOLANTA SAD
WYDAWNICTWO: WASPOS

"Jednym gestem Karen sprawiła, że w tej swojej ciemnej samotności poczuł się najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi."

Ostatnia część serii "Black" przedstawia nam historię Karen siostry Nicolasa i Viktora. Jeżeli ktoś nie czytał jeszcze serii to zapraszam serdecznie. Seria Black jest bardzo ciekawie napisana, chwilami zaskakująca, a przede wszystkim wciągająca :) Warta uwagi. Ostatnią część czyta się bardzo szybko, pochłonęłam ją w jeden wieczór ze względu na lekkość fabuły i styl pisania autorki. Szkoda, że już koniec ale wiemy też, że autorka przygotowuje coś nowego :) Pozostali bohaterowie zostali wpleceni w historię Karen co bardzo mi się podobało i chwilami wywołał wiele emocji, wzruszeń, radość, cierpienia ale najbardziej to wzruszenie i niepewność podczas rozmów z braćmi. Ochrona nad ich małą siostrzyczką, przynajmniej tak to postrzegali, jakby mogli to by jej nieba przychylili i tak to było bardzo miłe. Tylko co mieli zrobić patrząc na Karen jak stacza się i niszczy swoje zdrowie. Ciągłe imprezy, alkohol, znajomi przy których stawała się rozwydrzoną dziewczyną. Nie patrzącą czy kogokolwiek krzywdzi. Wydawałoby się, że ma wszystko rodzinę, dom, pieniądze tylko dlaczego tego nie docenia.
Pora dorosnąć. Pobyt w klinice odwykowej, terapie, poznanie prawdy o sobie pomoże jej to wszystko zrozumieć. Po upływie tych kilku miesięcy i powrotu do domu, zetknie się z dawnymi znajomymi i jak nauczy się żyć w świecie gdzie jest pełno pokus. I czy o niej tak szybko zapomną?
Paul ochroniarz w rodzinie Black jest już od kilku lat i osobiście traktuje ich jak rodzinę. Skrycie kocha i obserwuje dziewczynę, kiedy podejmuje się ochrony dziewczyny nawiązuje się między nimi romans. Ukrywa swoje uczucia oraz tajemnicę przez którą nie widzi ich przyszłości razem.
Co się stanie kiedy przeszłość się o nią upomni? Czy mężczyźnie uda się ją uratować?
Bardzo miło spędziłam czas z książką "BALLADA" Jolanta Sad. Poczujecie emocje i pożądanie między bohaterami. Strach, cierpienie , wzruszenie , opieka nad drugim człowiekiem to doświadczycie w tej książce. Łezka się zakręci w oku.
Fabuła książki jest dynamiczna, ciekawa a bohaterowie książki skradają serca, są świetnie wykreowani.
Nie zawiodłam się, od pierwszego tomu pokochałam tą serię. Jak to się wszystko skończyło? Dowiecie się tego czytając książkę "BALLADA"
Serdecznie polecam całą serię :)
Serdecznie dziękuję wydawnictwu WasPos za egzemplarz do recenzji.❤️❤️❤️

"BALLADA"
Tom 4
SERIA: BLACK
AUTOR: JOLANTA SAD
WYDAWNICTWO: WASPOS

✨️RECENZJA✨️

Po książki Jolanty Sad sięgam w ciemno odkąd poznałam "Zmianę". Po każdą kolejną część sięgałam z niemałym zaciekawieniem . W końcu przyszedł czas na ostatnią książkę z serii Black czyli "Ballada". Jak to u mnie bywa przeczytałam ją już jakiś czas temu ale nadal siedzi mi w głowie. Historia Karen od początku tej serii jest dość burzliwa ale całe emocjonalne ujście znajduje właśnie w "Balladzie".
Jesteśmy świadkami tego jak dziewczyna obwinia się za wszystko co złego przytrafiło się jej rodzinie ale również za to , że nie zmieniła swojego charakteru i sposobu bycia dużo wcześniej. Widzimy jej przemianę i choć gdzieś ten toksyczny świat krąży za nią to ma obok siebie Paula , który jest niczym jej Anioł Stróż. Chłopak od zawsze się w niej kocha , nawet w momentach kiedy robiła najgłupsze rzeczy i podczas czytania widzimy też jak ta relacja, mimo iż Paulowi wydaje się że jest ona zakazana, rozkwita i przeobraża się w związek pełen pasji i namiętności.

Uwielbiam pióro Jolanty Sad. Czytanie historii przez nią stworzonych to czysta przyjemność. Przez te książki po prostu się płynie. Nie inaczej było z "Balladą" , która pozwoliła mi nacieszyć sobą tylko przez kilka godzin. Wciągnęła mnie tak mocno, że nim się obejrzałam czytałam już ostatnią stronę. Ta seria ma specjalne miejsce na moim regale i mam zamiar do niej ciągle wracać.
"Ballada" to książka kończąca serię Black i jest mi z tego powodu bardzo smutno chociaż autorka nie tak dawno poinformowała na swoich profilach iż planuje nową serię , która będzie nosiła tytuł "White" . Dlatego smuteczek z powodu końca serii Black jest ale jeszcze bardziej cieszę się na wieść o nowej serii.

Polecam bardzo ,zarówno "Balladę " jak i całą serię Black !

#opetanapoleca

WSPÓŁPRACY: WYDAWNICTWO WASPOS

✨️RECENZJA✨️

Znacie tę serię? Wg mnie jest świetna na oderwanie się od rzeczywistości, autorka świetnie kreuje świat w którym możemy się zatopić. Mimo, że te książki nie są zbyt wymagające, to właśnie od czasu do czasu lubię sięgnąć po taką literaturę i po prostu dobrze się bawić.
W tej części poznajemy losy Karen, jedynej kobiety wśród rodzeństwa Blacków. Która po opuszczeniu ośrodka uzależnień, zupełnie odmieniona, wraca do rodzinnego domu. Jej losy łączą się z osobą Paula, który jest jej ochroniarzem. Jak można się domyślić, między nimi rodzi się romans. Nie jest to nagły wybuch namiętności, bowiem oboje znają się od lat, więc to uczucie miało kiedy się rozwinąć. Niestety jest to mezalians i Paul stara się ukrywać swoje prawdziwe uczucia, bo uważa że nie jest dla Karen dobrą partią.
Cała historia jest dość przewidywalna i schematyczna, ale nie przeszkadzało mi to kompletnie, bowiem uwielbiam pióro autorki i już 😁
Tak jak polubiłam Victora i Nicolasa, tak też polubiłam Karen. Choć w poprzednich częściach była jednak zołzą, to w tej przeszła pozytywną przemianę. Będę tęsknić za tymi bohaterami, ale mam nadzieję, że autorka stworzy kolejną dobrą serię 🥰

Egzemplarz w ramach współpracy z @waspos

• Romans
  • Przeczytane - 2022