Grzeszne intencje

Okładka książki Grzeszne intencje K. C. Hiddenstorm
Okładka książki Grzeszne intencje
K. C. Hiddenstorm Wydawnictwo: Akurat Cykl: Nieczyste zagrania (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Nieczyste zagrania (tom 2)
Akurat
2022-03-02
2022-03-02
9788328720657
literatura polska porwanie

Tak na prawdę nie mam pojęcia skąd takie wysokie noty. Nie mogłam się doczekać aż będzie koniec. Powtórka z pierwszej części, tu o nią walczy i ona o niego, ona darzy go uczuciem, a nadal traktuje jak jak swoją „suke” . Dla mnie oklepane.

Ethan Blackomore odkrywa zaginięcie swojej partnerki. Po odebraniu telefonu od pewnego mężczyzny z angielskim akcentem postanawia, że zrobi wszystko by odbić ukochaną, chociaż jest to jednoznaczne z wpadnięciem w pułapkę bez wyjścia😨.

Judith po obudzeniu się w nieznanym miejscu spotyka człowieka, którego myślała już nigdy nie spotkać. On nie ma co do niej miłych planów, jednak w obronie kobiety staje Anglik. Między Judith a Thomasem nawiązuje się pewna nić porozumienia, która ostatecznie pcha Ethena do przekraczania kolejnych granic🧐.

Tylko czy Thomas jest tak do końca zły? Jak to ujmował Ethan jest tajemniczy i lekko obłąkany, ale może uda się z nim dogadać i wyjść cało z opresji?

Rozmowy Ethana i Thomasa przypominały mi walkę dwóch kogutów wpuszczonych do jednego kurnika🐓. Żaden nie odpuści wbicia szpilki drugiemu. Zabawne dialogi tylko dodawały smaczku tym postaciom.

Dużo się tu dzieje. Ucieczki, strzelaniny, dobry humor i gorące sceny erotyczne (równie gorące, co dzisiejsza pogoda lub nawet bardziej🥵) sprawiają, że czytelnik nie ma czasu na nudę. Strona goni stronę i trudno się od nich oderwać. W zasadzie u autarki to nic nowego. Zaskakujące, jak łatwo przychodzi autorce tworzenie takich historii. Mamy tu mieszankę postaci znanych z pierwszej części, a także świetnych bohaterów drugoplanowych, który będą mieli swoje pięć minut w ostatniej części serii. Mroczny klimat, namiętność i wartka akcja, czyli to co fani autorki lubią najbardziej.

Czas na recenzję drugiego tomy trylogii od K.C.Hiddenstorm, a mowa oczywiście o "Grzesznych intencjach". Czy Ethan obdarzył Judith tak mocnym uczuciem, żeby wystawić się na celownik? Czy jest to warte tak wielkiego poświęcenia?

Autorka zadbała aby czytelnik w tej części się nie nudził. Wszystko było dopracowane, że tak powiem, na ostatni guzik. Historia tych dwojga, to cała masa niespodziewanych zwrotów akcji, adrenaliny i szybszego bicia serca. Pojawia się tu także jeszcze jedna istotna persona, której przyznam się szczerze, na początku nie potrafiłam polubić. Z biegiem czasu to się zmieniło i zaczęłam tę osobę tolerować bardziej.

Jeśli lubicie iskrzące od nadmiaru akcji, pełne polot twistów i zmysłowe książki to z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę. Autorka ma swój jedyny i niepowtarzalny styl pisania więc warto sięgnąć i się przekonać czy to coś dla Was ;) Ja polecam!

Równie dobra jak część pierwsza. Miła odmiana wśród historii o mafii.

Równie dobra jak część pierwsza. Miła odmiana wśród historii o mafii.

Bardzo dobra książka i fajna kontynuacja poprzedniej części... aczkolwiek nieco pokręcona. Początek niezły, aż do momentu, gdy Blackmore wchodzi w "interes" z Thomasem, a ja do tej pory nie mogę sobie przypomnieć, jak właściwie do tego doszło i po co? Żeby ich nie zabił? Bo Blackmore potrzebował pomocy i stwierdził, że zaryzykuje z tym dziwnym typem? Niemniej kontrast między obydwoma mężczyznami był niezwykle interesujący - godna podziwu inteligencja i bystrość Blackmore'a oraz to samo u Thomasa, ale podszyte humorem i takim pozornym luzakowaniem i śmieszkowaniem... Ciekawy facet. Ponadto pod koniec książki miałam już zdecydowany przesyt gorących scen między głównymi bohaterami - w kółko to samo, tylko różne miejsca, aczkolwiek same lustra powtarzały się chyba ze dwa razy... albo trzy... chociaż jedno mogę pamiętać jeszcze z poprzedniej książki ;)
W każdym razie polecam do przeczytania. Co się zaś tyczy kolejnej części - przeczytam ją z ogromną chęcią.

Pierwszy tom czytało mi się zdecydowanie lepiej. W drugim czegoś mi zabrakło, pomimo iż autorka nie zwalnia tempa. Jestem ciekawa trzeciej części.

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

~ Dziewczyna gangstera, czy kobieta mafii?

✧ Cieszy mnie fakt, że mogłam powrócić do tej serii dowiedzieć się jak potoczyły się losy moich ulubionych bohaterów, a już samo pojawienie się dwóch nowych bardzo mnie zaintrygowało. Z drugiej strony żałuje, że jeszcze w tym miesiącu będę musiała się z nimi rozstać.

✧ Bohaterowie: Pamiętacie Jude i Ethana? Parę, która jest niczym ogień i woda? Lubię ich i fajnie było poczytać o ich dalszych losach. Spodziewałam się tego, że Judith pod wpływem Blackmora zacznie się zmieniać, ale jak to mówią: ''Z kim przystajesz takim się stajesz''. Czerń stał się ich ulubionym kolorem oboje dobrze o tym wiedzą i poświęcą dla siebie nawzajem bardzo wiele. Całkiem zgrabnie do siebie dopasowani moim zdaniem.

“Była dla mnie księżniczką. Do samego końca.”

✧ Thomas Hopewell: Zainteresował mnie bardzo mimo, że przez głównych bohaterów był uważany za psychopatę moją aprobatę zyskał czasami miałam wrażenie, że widzę Lucyfera prosto z piekła, ale kiedy zrzuci maskę szaleńca można go polubić.

“Powiedziałeś, że wróciłeś z piekła, ale zastanawia mnie jedno. Jak mógł tam trafić człowiek, który nie posiada duszy?”

✧ Alyssa Truman: Moim zdaniem idealnie pasowałaby do Thomasa oboje są trochę obłąkani i lubią się dobrze zabawić. Ciekawa jestem tej bohaterki i tego co się wydarzy.

✧ Fabuła: Utrzymana w klimacie lat 90 bardzo ciekawa i jeśli czytelnik dobrze się skupi to w głowie może zwizualizować sobie scenę z filmu. Ci którzy znają ''Grzeszne intencję''. Domyślą się, który fragment mam na myśli.

Podsumowanie: ''Nieczyste zagrania''. Były znakomite. ''Grzeszne intencję''. Są w porządku przeszkadzała mi tylko przesadna ilość seksu między Judith a Ethanem. Poza tym książkę czytało się przyjemnie. Jeśli ktoś z was lubi ostro i sensacyjnie to polecam wam tę książkę.

✧ Autorka: @karina_hiddenstorm nie pierdzieli się w tańcu mocno ostro i konkretnie nawet mi się to podoba. Przede mną jeszcze kilka twoich książek kobieto.

✧ Współpraca: @wydawnictwomuza

✧ Ocena: 8/10

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

~ Dziewczyna gangstera, czy kobieta mafii?

✧ Bohaterowie: Pamiętacie Jude i Ethana? Parę,...

"Grzeszne Intencje" to kontynuacja losów Ethana i Judith. Warto zapoznać się z pierwszą częścią, bo są powiązane.
Po takim zakończeniu jakie autorka zaserwowała nam w pierwszej części musiałam koniecznie przeczytać co dalej, a dalej to poprostu się działo dużo 🤯 Autorka nie zwalniała tempa, cały czas coś się działo. I jak to w książkach autorki bywa jest bardzo gorąco 🥵 Moim zdaniem jest tych zbliżeń mniej niż w 1 części, ale to akurat oczywiste patrząc na to co autorka zaserwowała bohaterom. Ethan w dalszym ciągu jest władczy, tajemniczy, nie stał się ciepłą klucha przy Judith. Ona napędza go do działania. Dziewczyna od pierwszych stron pokazuje swoje pazurki obcięty języczek, nie poddaje się nawet w tych ciężkich chwilach. Dobrali się idealnie jeden i drugi oczekuje tego samego ostrych i perwersyjnych zbliżeń. A czy tylko to ich łączy? Czy uda im się wygrać z całym mafijnym światem?

A i zapomniałam wspomnieć o postaciach Thomasa i Alyssy... Sprawiają bardzo ciekawych bohaterów i będę wypatrywać 3 części, aby się więcej o nich dowiedzieć.

Także polecam jak najbardziej 🔥🔥

„Byli podobni, jednak nie tacy sami. Ona ujarzmiała ogień swym tańcem, była czystą wolnością, która wzbiła się w niebo na tamtej scenie, on zaś ściągnął ją powrotem w dół i unurzał we krwi. Taka była cena. Taka była pier*** cena dla nich obojga.”

„Grzeszne intencje” o kontynuacja losów Ethana i Judith, których mieliśmy okazję poznać podczas czytania „Nieczystych zagrań”. Akcja książki rozpoczyna się dokładnie w momencie zakończenia poprzedniczki, dlatego też opisywanie jakiejkolwiek fabuły może znacznie zaspojlerować Wam historię, dlatego postaram się za bardzo w nią nie wnikać.

W tej części zdecydowanie więcej się dzieje, akcja jest momentami niezwykle dynamiczna. Pojawia się sporo niebezpiecznych scen, w których nasi bohaterowie będą musieli dobyć broni i się bronić. Ale! Oprócz dwójki głównych bohaterów, pojawia się również postać tajemniczego Anglika Thomasa, którego z pewnością można zaliczyć do skrytych mężczyzn. Jednakże tak jak i Ethan, niebezpieczeństwo i ryzyko ma on we krwi. Pomoc, która zaoferuje byłemu członkowi mafii, będzie wiązało się z pewną obietnicą, dlatego też przez całość książki ta trójca będzie nieodłącznie ze sobą związana.

Tak jak i w „Nieczystych zagraniach” nie zabraknie tu gorących i perwersyjnych scen erotycznych. Pojawi się nawet trójkąt, który będzie wręcz ociekał soczystymi i wulgarnymi dialogami, przez co dla fanów hot scen, będzie to nie lada gratka. Nowa postać wprowadzona przez autorkę będzie wywoływać sporo emocji u Judith, a czasami jej myśli i czyny będą niebezpiecznie zbliżać się do „grzechu”. Nie żeby oni wszyscy byli aniołami…jednakże Ethan i Jude stanowią parę, więc trzecia osoba może tu też sporo namieszać. Czy kobieta ulegnie pokusie? Czy może pokusi się o skosztowanie zakaźnego owocu? Czytajcie a się przekonacie. Ten tom podobał mi się trochę bardziej niż poprzedni. Teraz pora na „Występne pragnienia”, będące zakończeniem tej trylogii. Czy mi się spodoba? Przekonam się już za jakiś czas..

Ethan ciągle nie mówi o swoich uczuciach, co do Judith. W chwili, gdy została porwana jego świat nagle się zawalił. Wie, że za jej życie był by zdolny do najgorszych rzeczy w tym oddać za nią swoje. Nie wie tylko, że porywacz może stać się dla niego wybawieniem z całego tego chaosu.

Książka od pierwszych stron intryguje i wciąga a każde kolejne strony sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Autorka w ciekawy sposób podtrzymuję akcję książki, aby czytelnik nie mógł się nudzić a barwne obrazy, żywe dialogi i realistyczne postacie jak również umiejętnie podtrzymuję napięcie. Przy tej pozycji nie wieje nudą a wręcz przeciwnie. Nawet nie zauważycie, kiedy przeczytacie tę powieść. Język i styl jest przyjemny w odbiorze a postacie i fabuła jest tak niesamowita, że nie sposób odłożyć książki. Grzechem było by gdybym nie wspomniała słowem o okładce. Przyciąga wzrok i każe stanąć na chwilę gdyż nie możemy przejść obok niej obojętnie.

„Grzeszne intencje” jest to niesamowita i wciągająca historia, która pozwoli nam na chwilę przyjemności. Jest to nieprzewidywalna historia, w której co chwilę coś się działo. Jeżeli szukacie niezobowiązującej lektury to ta książka jak najbardziej przypadnie wam do gustu. Ja z niecierpliwością już zabieram się do czytania następnej części, czyli „Występne pragnienia”.

• Mafia
  • Polscy autorzy