Ruiny Gorlanu

Okładka książki Ruiny Gorlanu John Flanagan
Okładka książki Ruiny Gorlanu
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 1) fantasy, science fiction
Zwiadowcy (tom 1)
Ranger's Apprentice. The Ruins of Gorlan.
Jaguar
2021-11-10
2009-03-01
2006-06-08
Stanisław Kroszczyński
fantastyka zwiadowcy Flanagan young adult

Sama nie wiem... Książka z pewnością idealna dla młodszej młodzieży; dla osób od dawna dorosłych... niekoniecznie. Chyba że tych, które czytały tę serię w dzieciństwie i pozostał sentyment. Bo zachwytów słyszałam mnóstwo, a dostałam bardzo prostą i dość naiwną opowiastkę w militarystyczno-przygodowych klimatach, w której walka z karykaturalnymi potworami zajmuje poczesne miejsce.

Czyta się to gładko i błyskawicznie, miejscami nie sposób odmówić swoistego uroku, ale czy chcę brnąć dalej w serię dla 12-latków, w której trudno o prawdziwe emocje czytelnicze, gdy -naście lat skończyło się już dawno temu? Tyle innych książek czeka...

Ta ksiażka to dla mnie osobiście jakas tragedia. Nie chciało się czytać od samego wstępu. Za duzo fikcji. Po wstępie wolałam wyszukałam samo streszczenie i przepisałam. Masakra takie lektury zadawać. To koja opinia akzdy moze miec inna.

Dobrze mi się ją czytało, natomiast gdybym miała te 12 lat zdecydowanie podobała by mi się bardziej.

Mój dziesięciolatek jest zachwycony. A ja, ponieważ czytaliśmy wspólnie, również nie narzekam. Wartka akcja, ciekawi bohaterowie, poczucie humoru. Do paru rzeczy mogłabym się doczepić, ale przecież jest to książka dla dzieci, więc nie o to chodzi. Za to tłumaczowi nie daruję: cwał nie jest wolniejszy od galopu i na pewno nie jest to chód konia służący do długiej i wytrwałej jazdy. I zaciąga się popręg a nie popręgi!

Przyjemna lektura, no i w sumie tyle. Historia jest dość prosta, momentami dynamiczna. Zakończenie ciekawe.

Lekka, wciągająca lektura z dobrze wykreowanymi postaciami, w dodatku krótka, więc czyta się bardzo szybko. Trochę mnie zabolały te romantyczne wstawki pod koniec, bo moim zdaniem to nie było w ogóle do niczego potrzebne.

Jak to się dobrze czytało ❤️ Jakimś cudem ominął mnie okres czytania tej książki w podstawówce. Postanowiłam jednak sięgnąć po nią teraz i przekonać się co jest w tej książce, że moi znajomi tak się nią zachwycali. Po przeczytaniu dostrzegam co mogło zachwycać młodego czytelnika. Teraz mogę stwierdzić, że choć książka nie jest zaskakująca to bawiłam się przy niej wyśmienicie. Czytała się wręcz sama ❤️ Będę kontynuować przygodę z tą seria, lecz bardziej jako taki przyjemny przerywnik miedzy innymi książkami.

kocham nsjbfazk

kocham nsjbfazk

Przygodowa. I książek z tej serii jest mnóstwo.

Przygodowa. I książek z tej serii jest mnóstwo.

Cudowna seria.

Cudowna seria.