Szkoła bardów

Nancy Farmer Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Morze Trolli (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Islands of the Blessed

płynie sobie drakkar
skąd
biblioteka
moja opinia
Ileż,tu było przygód.Te hobgobliny ,widzą je owce i koty.Ale ,nie ludzie.
Thorgil jeast fajna i zabawna.Bardzo ją polubilem,i śmieszna była czasami.
A i był Odyn,też.Siedział na dużym tronie,
ciekawa koncepcja .Była ,w sporze chrześciań i pogan
.I ciekawe czy te jabłka z sadu dobre :-)

Zakończenie powieści i zarazem trylogii jakoś mi niezbyt pasuje do tych wszystkich niebezpieczeństw, jakie Jack i Thorgil przeżywali po drodze. Niby cały czas było to wspominane, ale dla mnie końcówka jest trochę przesłodzona, cały ten opis zbyt idylliczny.

Dobre zakończenie serii, z szansą na ciąg dalszy ;) Tym razem razem z bohaterami poznajemy podwodny świat morza oddzielającego Brytanię i Skandynawię. Czytelnik poznaje kolejne ciekawostki dotyczące dawnych wierzeń - dla mnie osobiście zaskoczeniem był opis syren. Młodzi bohaterowie dojrzewają, zmieniają się, przeglądają swoje światopoglądy i dokonują wyborów. W całej serii...

Książka jest dobra.
Czy to dlatego że już przywykłam do zwrotów akcji w trylogii, czy też jest trochę słabsza niż poprzedniczki. Nie: bardzo dobra, ale solidnie, rzemieślniczo dobra.
Oczywiście że pochłonęłam ją szybko i wciągnęła mnie swoim klimatem, jednak całkiem subiektywnie, druga część... ostatnia ćwiartka?... są słabsze i nie do końca przypadły mi do gustu. Chyba po...

Piękna i wzruszająca, najlepsza pozycja z cyklu.

Czytając pierwszą część miałem mieszane uczucia odnośnie tej serii... Z czasem rozdział za rozdziałem, książka jest coraz ciekawsze. Sposób w jaki jest ukazany świat bardzo przyjemnie się odbiera... Zakończenia zaskakujące, pozostawia furtkę na dalsze losy Jacka i Thorgil, lecz czy ewentualne kolejne losy bohaterów mogłyby być tak interesujące?

Super zakończenie ówczesnej trylogii.

Nie pamiętam dokładnie. Było co prawda, coś o syrenach, dzikim gonie, o Ethne żyjącej w klasztorze, zarazie, czy czymś tam. Z tego wszystkiego wiem, że zakończenie było koszmarne, tajemnicze i w życiu jeszcze nie czytałam takiej ściemy.

Z doświadczenia wiem, że skoro nie pamiętam zbyt dużo, to znaczy, że raczej bym jej nikomu nie poleciła. Wcześniejsza część dużo lepsza.

Książka ciekawa, historia w niej opowiedziana była jedną z najciekawszych z całej trylogii. Legendy i mity w tej książce są na porządku dziennym co zdecydowanie nadaje jej klimat fantasy czego w wielu innych książkach brakuje. Nie wystarczy bohatera obdarzyć nadprzyrodzonymi mocami, wcisnąć miecz w dłoń, dodać grupę przyjaciół i wysłać do lasu. Trzeba jeszcze stworzyć...

Cudownie się czytało tą serię!

Dyskusje

• Fantastyka
  • Fantasy
  • Chcę w prezencie
  • 2014
  • Z biblioteki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Szkoła bardów