Ruiny Gorlanu

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Ranger's Apprentice. The Ruins of Gorlan.
Stanisław Kroszczyński
Jaguar
zwiadowcy flanagan
Ranger's Apprentice. The Ruins of Gorlan.
Zwiadowcy (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Stanisław Kroszczyński
zwiadowcy flanagan

Opinie [1 001]

Super książka, może przewidywalna, ale sama akcja, bohaterowie naprawdę super.

Mam przyjemność wrócić do tej serii po wielu latach. To jest niesamowite jak postać Willa zapada w pamięć. Nigdy nie miałam okazji skończyć tej serii, a teraz naszła mnie ogromna ochota na to, żeby dowiedzieć się, co się stało dalej z przygodami tego młodego chłopaka. Jest to na pewno idealna seria dla młodzieży. Właśnie od tej książki zaczęłam swoją przygodę z fantasy. Czy...

Serię "Zwiadowcy" czytam już drugi raz! To właśnie od tej serii zaczęła się moja przygoda z fantastyką kilkanaście lat temu. Już wtedy wiedziałam, że kiedyś powrócę do tej serii. I oto jestem!

"Ruiny Gorlanu" idealnie wprowadzają czytelnika w fabułę i akcję, która jest dość przewidywalna, ale za to świetnie opisana. Tak naprawdę książkom niczego nie brakuje. Nigdy nie...

Przyszłość piętnastoletniego Willa zależy od decyzji barona. Sam Will najchętniej zostałby rycerzem, ale drobny i zwinny nie odznacza się siłą fizyczną, niezbędną do władania mieczem. Tajemniczy zwiadowca Halt proponuje chłopakowi przystanie do zwiadowców ludzi owianych legendą, którzy, jak wieść niesie, parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni... Will...

Trochę jestem za stara na taką książkę, ale dobrze się czytało pomimo sporej oczywistości zdarzeń

Zwiadowcy to pierwsze fantasy jakie przeczytałem sam z siebie i od tego momentu zakochałem się w świecie książek i cieszyłem się z każdej następnej części jaką czytałem. Książka dla tych którzy chcą dopiero zacząć ale i tak ci którzy są bardziej doświadczeni znajdą coś dla siebie.

Dobrze mi się czytało polecam

Cała seia jest świetna, prawie nie uległam znużeniu przy żadnej z nich. Bardzo polecam!!!

Jednak -> Występuje rażąca ilość błędów dotyczących jazdy konnej i dość sporo błędów dotyczących wydarzeń i ich kolejnośći lub całkowitego braku, pierwsze może być błędem tłumacza, drugie już nie.

Nie powaliła mnie z nóg ta książka. Słyszałam bardzo wiele dobrego o tej serii, więc stwierdziłam że muszę przeczytać. Czułam że to nie będzie dla mnie jakaś niesamowita książka ale nie wiedziałam że aż tak! Styl pisania nie przypadł mi do gustu i te nagłe skoki czasu w których nic się nie dzieje.

Wydaje mi się też absurdalna walka z dwoma Kalkarami. Pierwszy umiera od...

W mojej opinii bardzo dobre i lekkie fantasy. Wydaje mi się, że trochę niedocenione (Wpadłem na nie dość przypadkowo).

Zdecydowanie warte polecenia tym którzy zaczynają swoją przygodę z Fantastyką. Bardzo dobrze zbudowany świat i historia.

Mimo, że zazwyczaj czuje się znudzony "Tolkienowskim" schematem budowania fabuły, ta przypadła mi do gustu.
(Z tego powodu...

Dyskusje