Trzy siostry

Heather Morris
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2021
Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Tatuażysta z Auschwitz (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Tatuażysta z Auschwitz (tom 3)
Three Sisters
Marginesy
2021-11-10
2021-11-10
2021-10-05
9788367022002
Kaja Gucio
hitlerowcy II wojna światowa obóz koncentracyjny okrucieństwo okupacja przemoc przyjaźń
Inne

Wyróżniona opinia i

Trzy siostry

przeczytanych książek 6042 napisanych opinii 1180

Solidna powieść historyczna, wzruszająca i chwytająca za serce. Wbrew pozorom za najlepsze i najciekawsze można uznać fragmenty o życiu sióstr przed i po obozie, gdyż wydają się świeższe i autentyczniejsze.

Historia trzech sióstr, które obiecały sobie i ojcu, że zawsze będą trzymać się razem. Czy im się to udało? Trzeba przeczyć książkę.
Historia jest poruszająca, ciekawa. Nawet po wielu książkach w podobnej tematyce, historie osób które przeszły to piekło zawsze poruszają, wzruszają i przerażają.

Bardzo dobrze się czyta, dokładne opisy i przejmująca historia losów trzech Żydówek. Polecam przeczytać całą serię ponieważ autorka wykonała kawał dobrej pracy.

Trzy siostry, które obiecały ojcu, że będą zawsze razem i będą się wspierać do końca życia. Tak też się dzieje. Trzy siostry przeżyją koszmar wojny, obozu, marszu śmierci. Udaje im się wyjechać do Izraela do swojej ziemi obiecanej i tam ułożyć szczęśliwe życie. Książka pełna cierpienia, nadziei i miłości.

Chyba najsłabsza książka z całej trylogii. Sama opowieść i wątek -fajne , ciekawe realne!. Ale sposób napisania mnie zraził. Nie wiem czy to wyczerpanie autorki czy zła passa. Niemniej jednak urzekła mnie sama historia, losy bohaterek i zdjęcia na końcu książki! Sama sobie po swojemu opowiedziałam ta historię i ułożyłam w całość :)

Polecam. Ciekawa trudna opowieść choć wciągnęła mnie bez reszty. Polecam gorąco. Cała trylogia autorki jest bardzo ciekawa i interesująca.

Najsłabsza część trylogii, dość nudne wydarzenia, żadnego napięcia które towarzyszyło w poprzednich książkach, ostatnie 100 stron książki totalna nuda

Po cykl "Tatuażysta z Auschwitz" sięgnęłam, kiedy media społecznościowe zalały fale zachwytu. Nie pisałam o cyklu, bo wiecie jak to jest, kiedy innych zachwyca, a Ciebie nie? Jest się tym złym i nierozumiejącym piękna. Skąd wiem? Bo zawsze, kiedy poruszę jakikolwiek problem społeczny spotykam się z takimi reakcjami.
Kolejna premiera, kolejna fala zachwytów, którego u mnie brak. O ile wcześniejsze tomy czytało się dość szybko to ten zdecydowanie się wlókł. Mam mieszane uczucia do całego cyklu. Zastanawiają mnie intencje autorki: chęć zysku czy faktycznie chęć podzielenie się historiami poznanymi od Lalego Sokołowa. Trochę przykre, że emocje jednostki, podniecenie, flirt przesłoniły tam ogrom tragedii. Tu niestety nie jest lepiej, ale już nieco lepiej pokazano realia, w jakich żyli ludzie w czasie II wojny światowej.

Kolejna premiera, kolejna fala zachwytów, którego u mnie...

Czytało się ok i to mnie przeraża...

Czytało się ok i to mnie przeraża...

Kolejna powieść z tematyką obozu, po którą warto sięgnąć. Obietnica sióstr, ta wola przetrwania i dalsze losy sióstr sprawiają, że po ciele przebiegają ciągle dreszcze. Emocjonująca, wciągająca, piękna.