Wojenna miłość

Okładka książki Wojenna miłość Joanna Jax
Okładka książki Wojenna miłość
Joanna Jax Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-02-08
2022-02-08
II wojna światowa powieść romans warszawa

Bardzo poruszająca pozycja. Pełna cierpienia, a zarazem niepohamowanej namiętności. Po samej recenzji nie byłam zbyt chętna żeby po nią sięgnąć, a jednak się myliłam. Myślałam, że opowieść będzie się kręciła wokół zdrady i bezmyślnych egoistycznych postaci a to niezupełnie tak było... Autorka dobitnie ukazała tragizm pochopnie podejmowanych, nieprzemyślanych decyzji, które potrafią zniszczyć życie nie tylko temu kto je podejmuje, ale także innym... Jest zatem bardzo pouczająca, bo wiele osób tak właśnie działa - pochopnie i bez głębszego przemyślenia, nie słuchając rad bliskich. W książce przeplata się wiele emocji - cierpienie, radość, złość, dzika namiętność... Zakończenie mnie zaskoczyło, a sama książka bardzo wzruszyła, stąd ta ocena <3

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką jest raczej rozczarowujące. To słabe połączenie Mniszkównej i Rodziewiczównej, a lubię dobre romansidła.

Do ostatniej chwili, do ostatniego rozdziału miałam nadzieję, że dam chociaż 6 gwiazdek, ale niestety, zostaje tylko 5. Jak dla mnie najsłabsza książka Autorki. Za mało tła historycznego, albo potraktowane bardzo po macoszemu. Natomiast miałam wrażenie, że przez połowę książki czytam biadolenia Lidii i Konrada.

Podobnie jak w poprzednich książkach- autorka Joanna Jax czuje się bardzo dobrze w tematyce wojny i miłości. Radzi sobie z tą tematyką naprawdę świetnie. Bardzo podoba mi się jej styl pisania, tworzenie historii i postaci oraz zakończenia które nigdy nie zawodzi wiernego czytelnika.

Typowy romans, ogólnie szybko się czytało, ale ta książka nie wniosła nic ciekawego w moje życie

Typowy romans z dużą dawką rozważań Lidii i Konrada na temat ich związku. Mało faktów historycznych, a to najbardziej podoba mi się w powieściach Pani Jax więc w tym przypadku czuje niedosyt. Fakt czytałam szybko, bo też sama treść nie jest skomplikowana i nie wymagała ode mnie dużego skupienia. Ogólnie taka sobie.

Co jakiś czas sięgam po książki Joanny Jax. Tym razem trafiłam na zdecydowanie słabszą pozycję: trójkąt miłosny w czasach niemieckiej okupacji. Historia dwóch przyjaciół - Konrada i Władka oraz żony Władka, Lidii, która jest zakochana w Konradzie. Ech… Historia nie jest porywająca, wszyscy cierpią – nie tylko z powodu wojny, a na końcu dla dwójki szczęśliwe zakończenie. I to by było na tyle.

Ależ ta książka była emocjonująca. Rewelacja. Zagmatwana miłość, która nakazuje wybrać między sercem a rozumem, i do tego tocząca się w tle wojna. To była świetna przygoda móc poznać tych bohaterów i ich losy.

Przepiękna opowieść...I smutna.

Przepiękna opowieść...I smutna.