Mój bodyguard

2021-10-20
2021-10-20
9788381957090
literatura polska erotyk

Olga prowadzi cudowne życie - jest bogata i rozpieszczona do granic możliwości, a jej cudowny chłopak (z którym chyba nic innego oprócz współżycia nie robi) niedawno jej się oświadczył. No piękna warszawska bajka, co nie? Ale jak w każdej porypanej bajce zjawiają się złole - ojciec Olgi (król deweloperów, a jakże) dostaje pogróżki i zaczyna bać się o swoją rozpieszczoną księżniczkę. Co z tym robi? Przydziela jej rycerza na białym koniu - seksownego bodyguarda. Ale zaraz... To nie Hubert miał być tym rycerzem? Przecież Aleks ma tylko ją chronić, a może uratować z łap smoka? Kiedy w grę wchodzi warszawska elita, uzależnieni od seksu młodzi narzeczeni, tajemnicze telefony, strzały niewiadomo skąd i ten cholerny ochroniarz, który tak wkurza księżniczkę, że aż zaczyna jej się podobać już wiesz, że to nie bajka Disneya, a po prostu polski erotyk...

I wiecie co? Autorka sama wydaje się uważać, że książki tego typu są generalnie beznadziejne, puste i lepiej po nie nie sięgać. Mówi to ustami pobocznej bohaterki, która wydaje się najbardziej prawdziwą z nich wszystkich. I może powinna podpowiedzieć jej jak się pisze, bo język w tej książce to był raczej infantylny i kłujący w oczy, żeby nie powiedzieć prymitywny jak większość tutejszych scen łóżkowych.

Narzekam, co nie? Bo rzadko zdarza mi się czytać ten gatunek i sięgam po niego głównie dla... yyy śmiechu? No dobra i rzeczywiście co chwila wybuchałam śmiechem. Chyba nie muszę mówić, że schemat był oklepany, dokładnie było wiadomo co się wydarzy i dużo zaskoczeń się tu nie pojawiło (hmm... chociaż kilka się znalazło). Ale... no z jakiegoś powodu książkę przeczytałam szybko.

Nie zrozumcie mnie źle - można znaleźć naprawdę dobrze napisane erotyki, wierzcie lub nie. Ale ten po prostu do nich nie należał. Chociaż nie był też aż taki zły! Nie było w nim niczego specjalnego, a sceny erotyczne były tak jak wspomniałam naprawdę prymitywne, sprowadzane bardziej do czegoś zwierzęcego i prostackiego zamiast być sensualnym aktem miłości, ale... Nie można chyba oczekiwać za dużo.

Książka o dziwo dała mi wytchnienie podczas sesji egzaminacyjnej i odpoczynek od myślenia, którego wtedy potrzebowałam. Może dlatego nie oceniłam jej niżej? No cóż... postać Aleksa dało się lubić. Był typowym kolesiem, którego czytelniczka ma pokochać. No ja miłości nie poczułam, bo nie został napisany aż tak dobrze, wiele jego zachowań do siebie nie pasowało, ale był tu najlepszy. Szanował Olgę i nic na niej nie wymuszał - a wierzcie lub nie, w tego typu lekturach to trochę szok! Nie był przedstawiany jako typowy bad boy i brał swoje obowiązki ochroniarza naprawdę poważnie. Olga za to... Była typową rozpuszczoną laseczką, która tak niemiłosiernie wkurza, że ma się ochotę dobrze nią potrząsnąć. Niestety nie miałam takiej możliwości.

Cóż, gatunek ten nadal pozostaje tym, po który sięgam tylko dla tak zwanej "beki". Nie oczekiwałam od książki praktycznie nic i tyleż dostałam, z wisienką na torcie w postaci umięśnionego bodyguarda, którego i tak w realnym życiu nigdy nie znajdę. Dziękuję za uwagę 😂

Tym razem słaba powieść. Dłużyła się i miałam wrażenie że akcja z bodyguardem pod koniec książki się rozwinęła.
Książka taka sobie.

Książka taka sobie.

Taka milusia bajeczka o bogatej, rozpieszczonej dziewczynce, jej (nad)opiekuńczym tatku i przystojnym ochroniarzu.

Erotyki czytam rzadko, ten dostałam w prezencie, jest niezły - polskie realia, fajni bohaterowie, miło spędziłam czas.

Taka na 5

Taka na 5

Banalny tytuł, ale czyta się go lekko. Taki na raz, do pociągu.

Banalny tytuł, ale czyta się go lekko. Taki na raz, do pociągu.

Czytadło ale napisane w sposób który pochłania się szybko i przyjemnie.

Czytadło ale napisane w sposób który pochłania się szybko i przyjemnie.

Olga żyje życiem, którego większość ludzi jej zazdrości. Pracuje dla przyjemności, a nie z przymusu. Ma bogatego narzeczonego z dyplomem prestiżowej uczelni. Planuje swój wymarzony ślub. Jej ojciec, bardzo majętny biznesmen, traktuje ją jak księżniczkę.
Kiedy w życiu Olgi muszą zajść diametralne zmiany nie tylko ona będzie miała kłopot z dostosowaniem się. W związku z pogróżkami przesyłanymi jej ojcu, nowym towarzyszem dziewczyny staje się Aleks- sarkastyczna i arogancki ochroniarz. Mężczyzna wyraźnie traktuje Olgę jak rozpuszczoną dziewuchę. Hubert jest wściekły, że życiem jego narzeczonej zaczął rządzić przystojny ochroniarz. Olga dostrzega, że mężczyzna, z którym postanowiła spedzic resztę życia jest zupełnie inny niż do tej pory sądziła. Jego tajemnice zmieniają okazują się bardziej mroczne niz mógłby się wydawać. Olga musi zdecydować co dalej...
"MÓJ BODYGUARD" to ciekawa propozycja typu #love-hate. Niby czytelnik wie do czego zmierza autorka ale sposób prowadzenia fabuły jest zaskakujący. W mojej ocenie akcja zbyt długo się rozkręca. Autorka wplotła wątek romansu Olgi, przez który dziewczyna wydaje sie jeszcze bardziej...zagubiona i niezdecydowana.
Główna bohaterka jest rozpieszczoną księżniczką - tutaj charakterystyka jest świetnie przedstawiona. Dobrze, że dziewczyna wreszcie łapie kontakt z rzeczywistością 😅😅Hubert zaś od początku jest bucem 😅 no nie przypadł mi chłopak do gustu... 😉
A Aleks??? Co mogę napisać. Były agent BOR, odpowiedzialny, doświadczony i inteligentny...

Główna bohaterka irytująca ale ogólnie całość nieźle się czyta, ja polecam.

Główna bohaterka irytująca ale ogólnie całość nieźle się czyta, ja polecam.

Cóż. Zadziwiająca fabuła. Dobre było to, że byłam mocno zaskoczona zakończeniem tej historii, co nie zmienia faktu, że pod kątem emocjonalnym bohaterowie reprezentowali bardzo niski poziom... Brak jasnego komunikatu między sobą, brak rozmów, dziwne zagrywki... Nie, do tego pozomu wracać już bym nie chciała. Nie porwała mnie ani bohaterka, ani jej zawirowania życiowe.

• Romans/Erotyk
  • Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Mój bodyguard