Żony z Forest Hill

Sonia Rosa Wydawnictwo: Filia kryminał, sensacja, thriller
Filia
2023-10-04
2023-10-04

Zagadkowe zaginięcie młodej studentki. Dziewczyna znika w drodze z luksusowego osiedla gdzie pracuje jako niania. Kto stoi za tym? Czy doszło do wypadku? A może dziewczyna po prostu zabalowała co dawniej miała w zwyczaju. Mieszkańcy osiedla okazują się nie być idealni ale czy mają coś wspólnego z tą sprawą?
Książka wciąga, bardzo dobrze mi się jej słuchało

Książka wciąga, bardzo dobrze mi się jej słuchało

Dziś napiszę parę słów o książce, którą otrzymałam w prezencie od Wydawnictwa Filia, jako nagrodę za ambasadowanie ich innemu tytułowi. Mowa o najnowszym thrillerze psychologicznym Katarzyny Misiołek tworzącej pod pseudonimem Sonia Rosa, "Żony z Forest Hill".

Kaja pracuje jako niania na ekskluzywnym osiedlu Forest Hill. Tuż przed Bożym Narodzeniem dziewczyna znika, by po kilku godzinach przerażeni mieszkańcy odkryli jej ciało pod skutym lodem jeziorem. Jedno jest pewne, mordercą jest ktoś z nich, bowiem nikt niepowołany nie ma wstępu na teren osiedla.

Tytułowe żony z Forest Hill nie zasną już spokojnie, każda z nich ma bowiem powody, by podejrzewać własnych mężów. Nikt z nich nie jest kryształowy, wprost przeciwnie tutaj roi się od tajemnic i brudnych sekretów. Okazuje się, że i sama ofiara do grzecznych nie należała.

Podobał mi się prosty i jasny pomysł fabularny obudowany w masę kłamstw, sekretów, tajemnic i zdrad. Wciągnęły mnie one niczym wir, albowiem bardzo chciałam dowiedzieć się, kto stoi za śmiercią dziewczyny. Autorka stworzyła atmosferę pełną podejrzeń, domysłów i niepokoju. Napięcie narastało wprost proporcjonalnie do przeczytanych stron, a jego kulminacja nastąpiła w pełnym emocji finale.

PS. Uwielbiam tę okładkę 🖤.

Pierwsze spotkanie z autorką ,bardzo miłe odkrycie.
Długo nie czytałam tak dobrej książki, wciągnęła mnie całkowicie.
Jestem zdecydowanie na tak ! 😊

Pierwsze spotkanie z autorką ,bardzo miłe odkrycie.
Długo nie czytałam tak dobrej książki, wciągnęła mnie całkowicie.
Jestem zdecydowanie na tak ! 😊

Męczyłem się

Męczyłem się

"Żony z Forest Hill" to wciągający thriller, który wciąga czytelnika w mroczne zakamarki pozornie spokojnej społeczności. Sonia Rosa mistrzowsko kreśli tło miejsca akcji, ukazując pozornie idealny obraz luksusowej dzielnicy, którą jednak skrywają liczne tajemnice.

Głównym wątkiem książki jest zagadkowa śmierć młodej studentki, Kaji, która pracowała jako niania w jednej z rezydencji. Autorka brawurowo konstruuje fabułę, rzucając podejrzenia na różne postacie i snując zawiłe intrygi, które trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

Rosa doskonale operuje psychologicznymi portretami bohaterów, ukazując ich złożone relacje, tajemnice i niejawne konflikty. Wątek romansu oraz zdrady dodaje jeszcze większego dynamizmu historii, sprawiając, że czytelnik z zapartym tchem śledzi losy bohaterów.

Język autorki jest płynny i sugestywny, co sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością, jednocześnie angażując emocjonalnie. "Żony z Forest Hill" to zdecydowanie pozycja dla miłośników inteligentnego, pełnego napięcia thrillera psychologicznego, który wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się aż do zaskakującego finału.

Całkowicie się tego nie spodziewałam! Przeczytałam jednym tchem (zwłaszcza ostatnie 50 stron).
Thriller, który mocnym tupnięciem rozpoczyna jednostajne tempo pełne emocji, domysłów i sieci rozbudowanych relacji między ludźmi. Bo to one są tutaj najważniejsze. To one tworzą nerwową nutę jaśminu, którą się czuje przez cały czas.

Książka mi uświadomiła, że nie ma czegoś takiego jak idealne małżeństwo. Możesz mieć w życiu wszystko, miłość, pieniądze, duży dom, dobrą pracę, dzieci, ogólnie żyć na wysokim poziomie, a zawsze znajdzie się ktoś albo coś, co sprawi, że to się rozpadnie. Niektórych rzeczy dowiadujemy się przez przypadek, innym razem widzimy coś, czego nie chcieliśmy nigdy zobaczyć, słyszymy coś, co nami wstrząsa, albo bierzemy los za pewnik, który zwyczajnie się burzy. Trudno powiedzieć, czy winą w książce są sekrety, czy zmiana samych siebie w nieodpowiednim momencie. Tak naprawdę całe osiedle skrywa ten sam w schemacie sekret i im dłużej on trwa, tym w gorszym położeniu ich stawia. Każdego następnego dnia spotyka ich coś nie miłego, to co ich scalało teraz zaczyna dzielić. Stają się bardziej podejrzliwi, poddenerwowani i nie wiedzą co z tym wszystkim zrobić. Z pozoru nieznana nikomu osoba zaczyna okazywać się znaną. Czy naprawdę jednak najgorzej ocenia się tych, którzy zaginęli? Nawet jeśli nie zrobili nic złego? Największy jest tu strach przed wymiarem sprawiedliwości. Wolą być ze znanym nieszczęściem niż szukać nowego szczęścia. W pewnym wieku zdają sobie sprawę, że źle zrobili rezygnując z własnych marzeń. Wierzyli, że słusznie postępują oddając wszystko co posiadają, łącznie z czasem i całym sobą tej drugiej połówce. Po latach jednak wiedzą, że popełnili błąd. I co w związku z tym? Czy ktoś powie im co dalej mogą zrobić zanim powiększające się kłamstwo ujrzy światło dzienne?
Oj bardzo polecam tą opowieść. To świetny thriller z naciskiem na psychologiczny. Opowiedziany przez kilka osób mieszkających w jednym osiedlu i tych najbardziej dotkniętych zniknięciem kobiety. Autorka pokazała, że niekiedy w nieszczęściu można się jednoczyć, lub całkowicie odrzucić dobrą stronę medalu. Bardzo szybko się ją czyta, bo każda rodzina inaczej przeżywa tą sytuację, dodatkowo posiadając również prywatne problemy. Pomiędzy wierszami wpleciona zostaje rada dla tych, którzy są nieszczęśliwi w związku. Bardzo mi się podobała, gdyż pokazała, że każdy ma prawo popełniać błędy i tylko od nas zależy, czy chcemy je naprawić. Polecam!

Ciekawy i lekki kryminał. Zdecydowanie, lektura ma jedno popołudnie.
Polecam!

Ciekawy i lekki kryminał. Zdecydowanie, lektura ma jedno popołudnie.
Polecam!

„Żony z Forest Hill” to bardzo dziwna książka. Fabuła w pierwszej chwili skupia się na dziewczynie, pod którą w tragiczny sposób załamał się lud. Jako, że nie była sama, kiedy zdarzył się wypadek, na elitarnym osiedlu wiele kobiet niejako zastanawia się, czy młoda opiekunka nie miała romansu z jednym z okolicznych, bogatych mężów. Poznajemy bliżej podejrzenia, zdrady i problemy rodzin żyjących w Forest Hill, ale narracja była poprowadzona w sposób, który w pewnym sensie potępia zarówno młode, ponętne kobiety, starszych, bezwstydnych mężczyzn i na koniec, mniej lub bardziej sfrustrowane żony, trzymające się swoich mężów i statusu. Było też przełamywanie czwartej ściany, które chyba mi nie podeszło. Ogólnie książka taka średnia, niezbyt nowatorska, a zakończenie raczej mnie nie zaskoczyło.

Nie słyszałam wcześniej o autorce a po książkę sięgnęłam ze względu na okładkę. Czy mnie zaskoczyła? Tak! I to bardzo pozytywnie ( na pewno sięgnę po poprzednie książki autorki). Czytałam ją w grudniu więc był to idealny moment aby wczuć się w zimowo/świąteczną fabułę powieści. Podobał mi się pomysł z elitarnym osiedlem, które przypomina wiele współczesnych sąsiedztw. Pozornie idealni mieszkańcy okazują się mieć więcej problemów i sekretów niż mogłoby się wydawać. Historia opowiedziana jest z kilku perspektyw, bohaterowie zmagają się z różnymi przeciwnościami. Nie zawsze to co pokazujemy innym jest prawdą, w zaciszu własnego domu kryje się wiele tajemnic. Przyznam, że początkowo myślałam, że jest to zagraniczny tytuł i śmiało można powiedzieć, że fabuła pasuje do jakiegoś amerykańskiego osiedla. Czyta się ją szybko, jest wciągająca a zakończenie nieprzewidywalne.
W grudniowy dzień znika młoda studentka Kaja a jej ciało zostaje odnalezione pod taflą lodu w pobliskim jeziorze. Mieszkańcy Forest Hill są przerażeni i zszokowani. Czy któryś z nich miał coś wspólnego z jej śmiercią? Okazuje się, że niania miała wiele tajemnic, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Jej chłopak nie może pogodzić się z jej śmiercią ale czy była mu wierna? Żony z luksusowego osiedla zaczynają podejrzewać własnych mężów. Idealne życie jest tylko iluzją, która w końcu opada. Dagmara, Ilona, Ewa i Karolina muszą zmierzyć się ze swoimi sekretami… 7/10⭐️

• Kryminał

Dodaj cytat z książki Żony z Forest Hill