Śnieg otulił cię bielą

Okładka książki Śnieg otulił cię bielą Katarzyna Misiołek
Okładka książki Śnieg otulił cię bielą
Katarzyna Misiołek Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2021-10-13
2021-10-13
9788381957007
literatura polska Bieszczady siostry

Okładka książki Niezapowiedziany gość Ilona Gołębiewska, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Sabina Waszut
Niezapowiedzia... Ilona Gołębiewska,&...
Okładka książki Zima w Pensjonacie pod Bukami Katarzyna Janus, Renata Kosin, Dorota Milli, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Magda Stachula, Karolina Wilczyńska
Zima w Pensjon... Katarzyna Janus, Re...
Okładka książki Zakochane Zakopane latem Agnieszka Lingas-Łoniewska, Dorota Milli, Katarzyna Misiołek, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Magda Stachula, Magdalena Witkiewicz
Zakochane Zako... Agnieszka Lingas-Ło...

Młodsza siostra powraca w Bieszczady jej rodzinnej miejscowości gdzie przed laty wydarzyła się tragedia jej starsza siostra została zamordowana a główna bohaterka poszukuje mordercy.... Czy odnajdzie kto przed laty zabił jej ukochana siostrę... Trudne wątki i tematy trudne rodzinne relacje.... Polecam

Połączenie treści obyczajowej z kryminałem. Bohaterka wraca do rodzinnej wioski aby znaleźć mordercę siostry. Czy aby na pewno można odkryć prawdę? Troszeczkę fabuła nieprawdziwa ale czyta się dobrze, szybko i ciekawie. Polecam.

Świetna książka. Dawno tak dobrej obyczajowej książki nie czytałam. Z tej książki powinien powstać serial naprawdę, chociażby dla młodzieży albo dla rodziców którzy mają dorastających nastolatków.
Polecam.

Polecam.

„Zmarli się nie starzeją. A żywi nie zapominają. Ludzie żyją, dopóki o nich pamiętamy.”

Są takie książki, które zostają w sercu długo po przeczytaniu. Poruszają do głębi, zaskakują, koją, działają jak balsam na duszę. „Śnieg otulił cię bielą" jest jedną z nich. Sami przeczytajcie, a zobaczycie! Jestem wdzięczna autorce za napisanie tak cudownej książki.

To żaden romans. Może delikatnie obyczajówka. KRYMINAŁ. Wydawca chyba nie przeczytał w ogóle powieści...
Poza fatalnym opisem - fajnie trzymała w napięciu.

Poza fatalnym opisem - fajnie trzymała w napięciu.

Chociaż w sumie od początku wiedziałam kto zabił, to i tak bardzo dobrze się bawiłam czytając ją, a chyba o to chodzi. Fajny klimat, sporo się dzieje. Polecam

To moja 3 książka K. Misiołek, więc wiedziałem czego się spodziewać (autorka dla kobiet). Tutaj skusiły mnie Bieszczady i choć za wiele opisów przyrody nie było, to książka niczego sobie.
Więcej strony kryminalnej i obyczajowej, jak uczuciowej, - to dla mnie plus. Nie było więc przesłodzenia, a prawie wszystkie wymyślone historie, mogły się zdarzyć.
Jednak jest to jedna z tysięcy podobnych opowiastek, więc jak ktoś szuka czegoś nieszablonowego, to nie ten adres.

Jednak jest to jedna z...

Moje drugie spotkanie z autorką. Pisarka nie boi się poruszać trudne tematy. Łączyć różne wątki. Robić skoki czasowe w retrospekcji. Jednak tym razem fabuła mnie nie porwała. Przeczytałam ale bez przekonania, że warto. Jak zupełny laik w technikach śledczych, może po latach dojść do prawdy, która nie była odkryta przez milicję?

Książkę czyta się szybko. Jednak poruszone problemy jak dorastanie, nastoletnia miłość, pierwszy seks, ale też problemy w dojrzałym małżeństwie przedstawione są płytko. Ot, takie lekkie czytadło na urlop.

Martyna wraca w Bieszczady, aby wyjaśnić kto zabił jej siostrę. Po 15 latach dowiaduje się, że rodzice ją okłamywali a Ewelina nie umarła śmiercią naturalną. Martyna pragnie odnaleźć zabójcę siostry, mimo że przez tyle lat nie udało się to policji. Trochę to naciągane. Narracja prowadzona z dwóch perspektyw czasowych. Współcześnie - narratorką jest Martyna i z czasów kiedy Ewelina ( zabita siostra) miała 17 lat. Dzięki temu dowiadujemy się jak wyglądały dni zamordowanej, z kim się spotykała i kto ewentualnie miałby motyw. Także wytypowanie mordercy jest dość proste. Przyjemnie się czyta, ale nie jest to powalająca lektura.

Katarzyna Misiołek Śnieg otulił cię bielą Zobacz więcej
Katarzyna Misiołek Śnieg otulił cię bielą Zobacz więcej