To, co nie nasze

Okładka książki To, co nie nasze Sonia Rosa
Okładka książki To, co nie nasze
Sonia Rosa Wydawnictwo: Filia kryminał, sensacja, thriller
Filia
2023-07-26
2023-07-26

Książka jest słaba i nudna. Jest po prostu o niczym. Na pewno nie jest to kryminał. Recenzja jest dobra, ale nie ma nic wspólnego z jej treścią. Zachęcam osoby piszące recenzje do skończenia z pisaniem kłamstw. Jeśli kupuję kryminał, to chcę kryminał, a nie okropnie nudną obyczajówkę pełną powtórzeń. Infantylne rozmowy wewnętrzne bohaterek są mdłe powtarzane sto razy, bardzo błahe, niczym dialogi z seriali słabej klasy dla osób o słabym poziomie wiedzy i inteligencji. Co je, co czuje, kogo widzi, błądzenie po sklepach, co robi mąż, a czy je, a co je, pisanie takich samych zdań na różne sposoby. Dodatkowo na rynku zostało napisanych już wiele podobnych książek o podobnej tematyce, które trzymają poziom, więc mam do czego porównać i to porównanie wypada blado. Ktoś kto czyta jedną książkę na pięć lat będzie zadowolony, bo na urlopie między plażą i drinkiem będzie mieć rozrywkę, ale dla mnie zupełnie bezwartościowa. Zdecydowanie żałuję zakupu. Literatura na bardzo niskim poziomie.

książkę czyta się dość szybko. miał to być kryminał, jednak dla mnie za dużą część zajmuję wątek obyczajowy. prawdziwy kryminał zaczyna się na koniec i jest dość pobłażliwie potraktowany. spodziewałam się jakieś większej intrygi, zawrotnego zakończenia a wszystko było hmm... przewidywalne

Nieco przydługie były te podchody, przyjaźnie, romans i wątek obyczajowy. Dopiero im bliżej końca książki tym bardziej fabuła przypominała dobry thriller psychologiczny. Całość całkiem dobra.

Wstrząsnęła mną ta książka. Do lektury książki Sonii Rosy (ciekawość, kto zacz?) nie trzeba mnie zachęcać, ale zaintrygował mnie krótki opis na okładce, że najgorszym wrogiem jest zdradzona kobieta. Mamy tu problem zaginionych dzieci. Traumę rodzin to przeżywających. Rozpadły małżeństw dotkniętych stratą. Zespół stresu pourazowego, gdy dziecko się znajdzie: żywe lub martwe. No i zemsta, okrutna, choć nie w pełni zmierzona. Polecam

Dwa małżeństwa, które łączy podobna tragedia - zaginięcie córek. Romans, który wywraca ich życie do góry nogami.

Początkowo wątek obyczajowo-romansowy toczy się dość płynnie. Pod koniec mamy już kryminalny armagedon. Autorka zapewniła czytelnikowi świetną lekturę z prawdziwym życiowym morałem. Fabuła trochę w amerykańskim stylu, w wersji filmowej byłby to zapewne thriller. Mimo to książka spełniła swoje przeznaczenie - chwilami nie sposób było ją odłożyć na półkę.

Poznajemy dwa małżeństwa, które poznają się w Internecie. Darię, Wojciecha, Izabelę i Roberta, których łączy wspólna tragedia. Obie rodziny straciły córki. Przypadkowa znajomość zamienia się w przyjaźń. Niestety wkrótce okaże się, że to był zły pomysł, by wpuścić do swojego życia obcych ludzi. Niespodziewanie Izabela odchodzi od Roberta i rozpoczyna nowe życie z mężem Darii. W tym momencie zaczyna się prawdziwy koszmar. Do czego posunie się zdesperowana Daria, by odzyskać męża? Co stało się z zaginionymi dziewczynkami? Czy Izabela będzie szczęśliwa u boku mężczyzny, którego odebrała innej kobiecie?
Znakomita fabuła. Misternie utkana intryga. Tragedie, rozpacz, skomplikowane relacje, zdrada, emocje, tajemnica. Autorka porusza temat utraty dziecka, żałoby, rozpaczy oraz tego jak tragedia wpływa na małżeństwo. Akcja jest dynamiczna. Dostaniecie tutaj prawdziwy wachlarz emocji i historię trzymającą w napięciu. Porusza do głębi i zmusza do przemyśleń. Zaskakujące zwroty akcji nie pozwalają się nudzić. Bardzo polecam.

Ważny wątek to tajemnicze zaginięcia dwóch małych dziewczynek i ból ich zrozpaczonych rodzin ale ta powieść zawiera w sobie jeszcze wiele innych wątków, czyta się jednym tchem, polecam!

Genialna! W zasadzie ciężko mi uwierzyć, że to napisała autorka bardzo przeciętnej powieści "Zrobiliśmy coś złego". Wow, naprawdę jestem pod wrażeniem!

Świetna książka, dobrze przemyślana fabuła, dosyć trudna tematyka zaginionych dzieci. Dla rodzin tych dzieci to koniec świata, niewyobrażalna tragedia , jednak niektórzy próbują żyć dalej, uśmiechać się w codziennym.oczekiwaniu na dobrą wiadomość. Ona czasami nadchodzi, ale rzeczywistość z jaką musi się później zmierzyć rodzina jak i ofiarą porwania bywa bardzo trudna, każda strona ma swoje oczekiwania ,które nie zawsze da się jeszcze spełnić.

Od początku poczułam się zaintrygowana fabułą. Byłam ciekawa, co takiego wymyśliła Autorka i muszę przyznać, że usatysfakcjonowała mnie czytelniczo. Jak dla mnie przedstawiła życiowe zachowania i reakcje bohaterów. Cierpienie, tęsknota, zaginięcia, rozpad rodzin. Jak dla mnie trzeba sięgnąć, by samemu się przekonać. Myślę, że fani thrillerów będą zadowoleni.

• Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki To, co nie nasze