Doktor Seks

2021-02-24
2021-02-24
9788381953917
literatura polska erotyk

Okładka książki Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Agnieszka Siepielska, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Marta W. Staniszewska, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. ...
Okładka książki Miłość z widokiem na morze Ilona Gołębiewska, Mag­da­ Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Miłość z widok... Ilona Gołębiewska,&...
Okładka książki Rozpalone zmysły Agata Czykierda-Grabowska, Melissa Darwood, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Nina Nirali, A.S. Sivar, Karolina Socha, Anna Wolf
Rozpalone zmysły Agata Czykierda-Gra...
Okładka książki Zakochane Zakopane latem Agnieszka Lingas-Łoniewska, Dorota Milli, Katarzyna Misiołek, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Magda Stachula, Magdalena Witkiewicz
Zakochane Zako... Agnieszka Lingas-Ło...

No,no, i znów jestem pozytywnie zaskoczona ta książką.
No proszę nie spodziewałabym się takich książek a szczególnie takiego gatunku literackiego zwany erotyka.
Świetna powieść, nie chodzi o szczegóły seksu ale o tematykę.
Krótka fabuła, dużo dialogów oraz akcje w każdym rozdziale sprawia że czytasz dalej i dalej...
Polecam.

No,no, i znów jestem pozytywnie zaskoczona ta książką.
Świetna powieść, nie chodzi o szczegóły seksu ale o tematykę.
Polecam.

Jakoś irytowali mnie główni bohaterowie w tej pozycji. Często prostackie dialogi. Jedynie historie z kozetki dość ciekawe.

Tytuł jest bardzo frywolny i wydawało mi się, że będzie to kolejna "pusta" książka z błahą historią i scenami erotycznymi na każdej stronie. A tu zdziwienie, bo w książce jest opisanych dużo ciężkich, psychologicznych historii i wcale nie czyta jej się tak łatwo. Tylko bohaterka jest bardzo irytująca, ale do przeżycia😊

Z pazurem, pikantnie, poruszony wątek psychologiczny.
Moim zdaniem świetna książka, ale tylko dla osób bezpruderyjnych ;-) .

Kolejne książki do nadrobienia, bardzo podoba mi się styl autorki.

Z pazurem, pikantnie, poruszony wątek psychologiczny.
Moim zdaniem świetna książka, ale tylko dla osób bezpruderyjnych ;-) .

Kolejne książki do nadrobienia, bardzo podoba mi się styl autorki.

Gdy z chęcią zaczynałam swoją przygodę z twórczością Sonii Rosy, wówczas nie miałam zielonego pojęcia, kim tak naprawdę jest pisarka. Autorka mocno erotycznej powieści „Doktor Seks” nie przedstawia się tutaj w sposób prawdziwy, gdyż Sonia Rosa to tylko pseudonim. Niedawno jednak, podczas spotkania online, wszystko wyszło na jaw. Okazało się, że mam nosa do ludzi pióra, którzy są bardzo dobrzy w swoim fachu. Jedna z moim ukochanych pisarek potrafi pisać zarówno dobre obyczaje bez nadmiaru przesłodzonych wątków, ale też umie przedstawić nam różne oblicza intymnych zbliżeń. Ja jednak nie zdradzę prawdziwych danych pisarki- można to bardzo łatwo sprawdzić, a zatem: do dzieła!

Seks ogólnie kojarzy się dobrze, wręcz bajecznie, ale co w chwili, gdy trzeba się z niego leczyć, ograniczać go, przestać snuć niewyobrażalnie dziwne sytuacje intymne? O tym właśnie jest oceniana przeze mnie książka. „Doktor Seks” to historia Roberta Kocha. Super przystojny, bogaty i jeszcze młody mężczyzna jest seksuologiem z zawodu, co do dziś, mimo dobrze rozwiniętego XXI wieku, powoduje uśmieszki społeczeństwa. Osoby niezaznajomione z jego pracą pod względem teoretycznym nie zdają sobie sprawy, o jakich przypadłościach słyszy wielokrotnie Robert. Może to zabrzmi bardzo przewrotnie, ale jego gabinet to trochę konfesjonał, bo pacjenci jak gdyby spowiadają mu się z najbardziej szczegółowych historii łóżkowych. Jakby tego było mało, do pana Kocha idealnie pasuje jedno przysłowie, a mianowicie: szewc bez butów chodzi. Robert pomaga zdesperowanym pacjentom, a sam korzysta z usług prostytutek i nie potrafi się zakochać. Czy jego życie zmieni się? Co opowiadają mu osoby odwiedzające jego gabinet? Warto się tego dowiedzieć- będzie ostro i momentami wręcz zadziwiająco, ale już sam tytuł jest gorący, zatem doskonale wiemy, na co się piszemy.

Drugą główną postacią wykreowaną przez Sonię Rosę jest Ilona. Kobieta ma bardzo elitarny zawód, jest bowiem radcą prawnym. Ma wielu klientów, zatem nie narzeka na brak pieniędzy. Ma też bardzo szaloną przyjaciółkę Olgę, której postawa na pewno poróżniłaby wielu odbiorców. Jeśli zaś chodzi o jej życie uczuciowe, już tak kolorowo nie jest. Dawid, jej były partner, to najgorsza z plugawych odsłon kochanków. Zaborczy, powściągliwy, brutalny, traktujący Ilonę jak własność. Gdy kobieta spotyka na swojej drodze Roberta, ich pierwsze spotkanie uchodzi za pikantne do potęgi entej. Czy Ilona i Robert będą mieli się ku sobie? Czy osoby lubiące przygodny seks mogą zrozumieć wagę prawdziwego, szczerego uczucia? Żeby się o tym przekonać, trzeba zagłębić się w szczegóły powieści.

To nie jest książka mówiąca tylko o iście erotycznym spotkaniu Ilony i Roberta. Bardziej widzę tu inne tematy. Po pierwsze, zapamiętałam coś, co mogę nazwać niezdecydowaniem. Dlaczego tak jest, że kobiety, które wcześniej były traktowane jak śmieci, dalej chcą tkwić w tym koszmarze? Dlaczego nie chcą uciec od osób zaborczych? Z całą pewnością jest to temat do głębszych przemyśleń.

Inny wątek można nazwać niesprawiedliwością płciową- mężczyzna zawsze może mieć kochankę i dobrze się bawić. Gdy jednak płeć piękna kłamie, zdradza czy też oszukuje najbliższą osobę, wówczas nie jest już tak łatwo i kolorowo… Czy to się kiedyś zmieni? Wątpię, choć sama wolę osoby stateczne i mocno trzymające się swoich uczuciowych wyborów.
Książkę tę czytało mi się dobrze, nie nudziłam się, jak też nie mieszały mi się wymyślone przez pisarkę wątki. Sonia Rosa udowadnia, że zbliżenia fizyczne są bardzo ważne dla człowieka. Jedyny [przytyk mam do zakończenia- ojj, tutaj autorka naprawdę popłynęła, ale to tylko moja osobista opinia. Nie każdy musi się z nią zgodzić, choć sądzę, że i tacy się znajdą...
Czy warto czytać tę powieść? Moim zdaniem tak, ale proszę przygotować się na mocne, odważne sceny. Nie bez powodu „Doktor Seks” to powieść przeznaczona tylko dla dorosłych. Może dzięki tej historii niektórzy odbiorcy zrozumieją, jak ważne, a zarazem często skomplikowane, jest ustatkowanie się?

Co tu się wyprawiało... Polecam, wciąga i dobrze napisana.

Co tu się wyprawiało... Polecam, wciąga i dobrze napisana.

Bardzo wciągająca książka.
Przez większość czasu mam wrażenie, że głównych bohaterów nic nie łączy.
Jest sporo wulgaryzmów co może być trochę odpychające ale z drugiej strony sprawia to, że książka jest bardzo realistyczna.
Niby tylko romans, a jednak porusza wiele problemów seksualnych dzisiejszych czasów. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość historii przedstawionych to czysta fikcja jednak jakby się bardziej w to zagłębić to w pewien sposób może nawiązywać do rzeczywistych dylematów.
Trochę mnie smuci przedstawienie różnych postaci sugerujący, że większość mężczyzn zdradza swoje żony, a kobietom zależy na majątku i wyglądzie kochanka.
Oczywiście pojawia się też uczucie ale zwykle nie ono jest najważniejsze co jest trochę smutne.
Nie podoba mi się za bardzo opis sesji u seksuologa. Mam wrażenie, że on wcale nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. W czasie zajęć myśli o seksie albo w ogóle nie słucha co mówią pacjenci przykładowo rozwiązując krzyżówki. Nie udziela też żadnych konkretnych rad. Stawia to trochę wszystkich seksuologów w kiepskim świetle. I chociaż to jest tylko fikcyjny bohater, to jest wzmianka że cieszy się bardzo dobrą reputacją, ale mnie nie przekonuje co do rzetelności wykonywania tego zawodu w prawdziwym świecie.
Mimo wszystko książka bardzo mi się spodobała.

Bardzo wciągająca książka.
Przez większość czasu mam wrażenie, że głównych bohaterów nic nie łączy.

W ciekawy sposób przemycona psychologia ludzkiej natury. Wiele "mocnych" wątków nie powinny wystraszyć miłośników ciekawej książki a historie z kozetki u doktora Roberta z jednej strony mogą pozostawić niesmak jednak z drugiej napawać optymizmem, że mamy (zakładam) dobrze ułożone swoje życie. Polecam.

Jeśli lubicie orgazm w formie "oślizgłych skurczy pełzających po brzuchu" i "pękającej od soków groty rozkoszy" to jest to dla was.

Wielki plus za to, że w tego typu książce-erotyk, zostali tak ciekawie zarysowani główni bohaterowie.

• Romans

Sonia Rosa Doktor Seks Zobacz więcej