Na styku cywilizacji

historia
Fosze, Znicz
1997-01-01
1997-01-01

Składa się ze zdań w rodzaju „Z symplicyzmu duchowego Żydostwa wyrosła czysto żydowska instytucja Proroków, czyli osób obdarzonych jasnością moralnego widzenia świata i przepowiadania prawdopodobnej przyszłości na podstawie obserwacji tego, co się dziś dzieje w duszach ludzkich. Ponieważ sumienie i poczucie moralne mas żydowskich raz po raz ulegało przytępieniu, zamgleniu, zamuleniu, z mas tych, lub z ludów obcych, raz po raz musieli się wyłaniać mężowie dalekowzroczni, mądrzy, szlachetni, którzy wciąż na nowo usiłowali prostować ulegające skrzywieniom dusze.” (s. 162)
czy „hybrydyzacja rasowa prowadzi do potomstwa zdegradowanego”
(s. 185)

Przejrzawszy kilka innych jego wytworów widzę, że gość pisał coś czego widać nie rozumiał. Np. „Cezar kazał wprowadzić egipski kalendarz słoneczny na terytorium całego Cesarstwa Rzymskiego, nad którym, jak wiadomo, nigdy nie zachodziło Słońce.” („Etyka wielkich cywilizacji”)
Imperium to nie było połozone dokoła kuli ziemskiej, zatem skad ten pomysł?
„W 531 roku mnich Dionizy Mały zaproponował podzielić czas na dwie części: przed narodzeniem i po narodzeniu Chrystusa.” Zaproponował jedynie „po Narodzeniu”, liczenie „przed” wprowadzili astronomowie dopiero w XVIII w.
„Uczeni Sumeru opisali tajemnicze zjawisko, z którym dotychczas nie bardzo potrafi się uporać nowoczesna nauka, mianowicie tzw. precesję czyli ruchy wahadłowe formy orbity oraz zahamowanie ruchu Ziemi wokół Słońca, kiedy to w okresie równania wiosennego obserwuje się wschód Słońca nie w dniu następnym, lecz w poprzednim.”
Czy Sumerowie znali to zjawisko, nie wiadomo na pewno. Z pewnością nie jest ono tajemnicze, a zwłaszcza nie polega na „zahamowaniu ruchu Ziemi”.
„Co z kolei pozwala na snucie rozważań o możliwości cofania się w czasie (czyli podróży w czasie) i w ogóle stawia pod znakiem zapytania samo istnienie czasu, gdy może okazać się, iż czasu wcale nie ma, że linearny ruch od przeszłości przez teraźniejszość ku przyszłości w ogóle nie istnieje.” Dalej zaś o kosmitach, co wylądowali u Sumerów ongi.
Tu chyba komentarz zbyteczny.

„Teologowie prawosławni” jacy ? „negują przynależność Jezusa z Nazaretu do rasy żydowskiej i podzielają tradycyjny pogląd m.in. nauki greckiej i niemieckiej o tym, że Chrystus wywodził się albo ze środowiska asyryjskiego (aramejskiego),albo greckiego, a w każdym razie – był reprezentantem rasy aryjskiej” a istnieje taka rasa?

Przypomina twórczość Poradowskiego w gorszym wykonaniu „Żyd Szaweł, zmieniając swe imię na łacińskie Paulus, by wślizgnąć się w szeregi wczesnych chrześcijan, prezentując się jako rzekomy najbardziej żarliwy wyznawca poglądów Jezusa Chrystusa, reinterpretując jednak nauki Mistrza w duchu talmudycznym, powodującym chorobę społeczną zwaną kretynizmem i neotenią” kretynizm, czyż trzeba wyjaśniać, jest niedorozwojem umysłowym wynikającym z braku jodu, zaś neotenia nawet nie jest chorobą.

Dodaj cytat z książki Na styku cywilizacji