Na styku cywilizacji

Okładka książki Na styku cywilizacji Jan Ciechanowicz
Okładka książki Na styku cywilizacji
Jan Ciechanowicz Wydawnictwo: Fosze, Znicz historia
541 str. 9 godz. 1 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Fosze, Znicz
Data wydania:
1997-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1997-01-01
Liczba stron:
541
Czas czytania
9 godz. 1 min.
Język:
polski
ISBN:
8386282894
Średnia ocen

1,0 1,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
1,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
612
569

Na półkach:

Składa się ze zdań w rodzaju „Z symplicyzmu duchowego Żydostwa wyrosła czysto żydowska instytucja Proroków, czyli osób obdarzonych jasnością moralnego widzenia świata i przepowiadania prawdopodobnej przyszłości na podstawie obserwacji tego, co się dziś dzieje w duszach ludzkich. Ponieważ sumienie i poczucie moralne mas żydowskich raz po raz ulegało przytępieniu, zamgleniu, zamuleniu, z mas tych, lub z ludów obcych, raz po raz musieli się wyłaniać mężowie dalekowzroczni, mądrzy, szlachetni, którzy wciąż na nowo usiłowali prostować ulegające skrzywieniom dusze.” (s. 162)
czy „hybrydyzacja rasowa prowadzi do potomstwa zdegradowanego”
(s. 185)

Przejrzawszy kilka innych jego wytworów widzę, że gość pisał coś czego widać nie rozumiał. Np. „Cezar kazał wprowadzić egipski kalendarz słoneczny na terytorium całego Cesarstwa Rzymskiego, nad którym, jak wiadomo, nigdy nie zachodziło Słońce.” („Etyka wielkich cywilizacji”)
Imperium to nie było połozone dokoła kuli ziemskiej, zatem skad ten pomysł?
„W 531 roku mnich Dionizy Mały zaproponował podzielić czas na dwie części: przed narodzeniem i po narodzeniu Chrystusa.” Zaproponował jedynie „po Narodzeniu”, liczenie „przed” wprowadzili astronomowie dopiero w XVIII w.
„Uczeni Sumeru opisali tajemnicze zjawisko, z którym dotychczas nie bardzo potrafi się uporać nowoczesna nauka, mianowicie tzw. precesję czyli ruchy wahadłowe formy orbity oraz zahamowanie ruchu Ziemi wokół Słońca, kiedy to w okresie równania wiosennego obserwuje się wschód Słońca nie w dniu następnym, lecz w poprzednim.”
Czy Sumerowie znali to zjawisko, nie wiadomo na pewno. Z pewnością nie jest ono tajemnicze, a zwłaszcza nie polega na „zahamowaniu ruchu Ziemi”.
„Co z kolei pozwala na snucie rozważań o możliwości cofania się w czasie (czyli podróży w czasie) i w ogóle stawia pod znakiem zapytania samo istnienie czasu, gdy może okazać się, iż czasu wcale nie ma, że linearny ruch od przeszłości przez teraźniejszość ku przyszłości w ogóle nie istnieje.” Dalej zaś o kosmitach, co wylądowali u Sumerów ongi.
Tu chyba komentarz zbyteczny.

„Teologowie prawosławni” jacy ? „negują przynależność Jezusa z Nazaretu do rasy żydowskiej i podzielają tradycyjny pogląd m.in. nauki greckiej i niemieckiej o tym, że Chrystus wywodził się albo ze środowiska asyryjskiego (aramejskiego),albo greckiego, a w każdym razie – był reprezentantem rasy aryjskiej” a istnieje taka rasa?

Przypomina twórczość Poradowskiego w gorszym wykonaniu „Żyd Szaweł, zmieniając swe imię na łacińskie Paulus, by wślizgnąć się w szeregi wczesnych chrześcijan, prezentując się jako rzekomy najbardziej żarliwy wyznawca poglądów Jezusa Chrystusa, reinterpretując jednak nauki Mistrza w duchu talmudycznym, powodującym chorobę społeczną zwaną kretynizmem i neotenią” kretynizm, czyż trzeba wyjaśniać, jest niedorozwojem umysłowym wynikającym z braku jodu, zaś neotenia nawet nie jest chorobą.

Składa się ze zdań w rodzaju „Z symplicyzmu duchowego Żydostwa wyrosła czysto żydowska instytucja Proroków, czyli osób obdarzonych jasnością moralnego widzenia świata i przepowiadania prawdopodobnej przyszłości na podstawie obserwacji tego, co się dziś dzieje w duszach ludzkich. Ponieważ sumienie i poczucie moralne mas żydowskich raz po raz ulegało przytępieniu, zamgleniu,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1
  • Posiadam
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Na styku cywilizacji


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne