Złamane serca

Okładka książki Złamane serca
Cora Reilly Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Camorra Chronicles (tom 5) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Camorra Chronicles (tom 5)
Twisted Hearts
NieZwykłe
2021-11-24
2021-11-24
Data 1. wydania:
2020-01-07

więcej Więcej

Co tu dużo mówić, Cora zaskoczyła mnie ponownie, oczywiście pozytywnie.
Czytając poprzednie części nie spodziewałam się, że Savio jest tak strasznie arogancki co w pewnym momencie aż irytowało. Mimo swojego charakteru, bardzo zabawny.
Gemma z kolei niewinna, dziecinna, ale z czasem dojrzewa i niespodziewanie rozsiewa dookoła siebie urok, który w końcu dotyka i Savio....

ZARYS FABUŁY
Gemma Bazzoli, wychowana w konserwatywnej rodzinie dziewczyna, od dawna podkochiwała się w chłopaku, który imponował jej swoim obyciem. Savio Falcone towarzyszył jej w dzieciństwie, kiedy ta postanowiła, że będzie go miała za męża. Sęk jednak w tym, że starszy Savio nigdy nie traktował jej poważnie. Dla niego była jak siostra. Co się zmieniło?

Bawidamek i...

Jak dla mnie najsłabsza z całej serii o Camorrze. Savio irytował mnie przez prawie całą książkę. Jakoś nie porwała mnie.

To najgorsza część z dwóch serii tej autorki, jaką czytałam. Ciężko nawet jakoś się odnieść do tekstu. Jestem rozczarowana, pierwsze trzy części tej serii bardzo mi się podobały, kolejne też nie były złe, ale tutaj jest bardzo słabo, zarówno jeśli chodzi o fabułę, jak i jakość całej książki, mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka autorki.

Gdy Gemma Bazzoli pierwszy raz zobaczyła Savio Falcone zakochała się w nim na zabój. I choć miała tylko 10 lat, a on 14 obiecała sobie, że zostanie on jej mężem.

Gemma, choć wychowywana w bardzo tradycjonalistycznej rodzinie mogła trenować walki. Oprócz momentów, gdy Falcone odwiedzał jej brata w domu, to właśnie podczas treningów mogła spotykać Savio. Dziewczyna w ogóle...

Pierwszy raz popsioczę, po mnóstwie książek tej autorki gdzie jedna była lepsza od drugiej ta jest najsłabsza spośród wszystkich napisanych przez Corę ,bardzo długa i mi się bardzo wlekła i taka w sumie o niczym wielkim, ale trzeba przeczytać żeby mieć własne zdanie

Bardzo mocno wahałam się przed nadaniem oceny tej książce. Miałam bardzo dużo wymagań i nadziei związanych z Savio i Gemmą.
Z jednej strony czuję lekkie rozczarowanie, a z drugiej książka bardzo mi się podobała.
Przede wszystkim nie byłam nastawiona na to, że tak duża jej część będzie nadawać o podbojach i rozwiązłym życiu Savio i bardzo wczesnej młodości Gemmy. Gdy już...

Nastoletnie, naiwne miłości zazwyczaj nie są w stanie przetrwać okresu dojrzewania i szybko stają się jedynie wstydliwym wspomnieniem. Jednak w przypadku Gemmy ten zwyczaj nie ma racji bytu, bowiem trafiło na niezwykle upartą dziewczynę. "Złamane serca" to czas na historię Savio i młodszej siostry jego najlepszego przyjaciela. Nietykalnej, wychowanej w bardzo konserwatywnej...

Szkada, że nie mogę dać więcej.
Czekałam na część o Savio, bo jakoś nie wyobrażałam sobie, by ktoś mógł go utemperować. Przez poprzednie części dał się poznać jako lekkoduch i bawidamek, zawsze w towarzystwie pań, lubiący zabawę na jedną noc.
Cóż rewelacyjnie czytało się jak Gemma po ślubie mu odmawiała, ubaw mieli wszyscy i choć patrząc teraz na Savio to można zauważyć...

Nie było tak źle jak się spodziewałam po przeczytaniu opinii osób, które już odhaczyły tą pozycje ;)
Savio mnie nie zaskoczył, a wręcz cieszę się, że Cora go nie wybieliła. Jak dla mnie spoko, uważam, że bardziej niedorzeczne "rzeczy" dzieją się w przesłodzonych złączonych.

• 2021
  • Mafia