Chłopak na opak

IBIS
2017-12-15
1975-01-01
Chłopak na opak Hanna Ożogowska dla dzieci Jacek Czarnecki

To książka, która opowiada o przygodach Jacka Czarneckiego, który chodzi do czwartej klasy (tak jak ja).

Tę książkę przeczytałem dlatego, że jej fragment był w moim podręczniku do polskiego.

Mamy tutaj przygody ze: szkoły, obozu harcerskiego i wielu innych miejsc.

Warto przeczytać tę książkę dlatego, że jest ona o tym czego nie należy robić w szkole, domu, na obozie harcerskim.

Najbardziej podobało mi się jak Jacek nie chodził do szkoły pod pretekstem śmierci jego taty.

Michał (lat 11)

Michał (lat 11)

Mamy tutaj przygody ze: szkoły, obozu harcerskiego i wielu innych miejsc.

Fajna, bo zabawna, twierdzi młody. Uśmialiśmy się.

Fajna, bo zabawna, twierdzi młody. Uśmialiśmy się.

Ta książka to bunt. To REBEL! Opowiada o chłopcu, który nie chce dać się sformatować, zaszufladkować, niczego nie chce, może tylko poza tym, żeby wszyscy dali mu święty spokój, albo nieświęty, nieważne. MYCIE NÓG TO TWÓJ WRÓG! CZĘSTE MYCIE SKRACA ŻYCIE!

Książka opowiada o życiu 4-klasisty, Jacka Czarneckiego, który ma wiecznego pecha (w domu, w szkole, na podwórku czy na kolonii),a który ma tendencję do przewrotnego rozumienia znaczenia niektórych słów. Najlepsze wątki: poprawienie dwói w zeszycie, stół do odrabiania lekcji, "rycerze ściągali ze wszystkich stron", złota korona ojca.
Niektóre teksty kojarzyły mi się z pokrętną logiką Tytusa z przygód sympatycznego szympansa autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego.

Niektóre teksty kojarzyły mi się z...

Przezabawne przygody Jacka z przyjemnością wysłuchałam w audiobooku. świetna książka na poprawę humoru :)

Moja córka /lat 9 i pół/ i ja świetnie się bawiłyśmy

Moja córka /lat 9 i pół/ i ja świetnie się bawiłyśmy

Świat poszedł do przodu, ale ta zabawna i pouczająca opowieść się nie zestarzała!

"Poznajcie Jacka Czarneckiego. Chłopca, który ma 9 lat i 4 miesiące i wszystko rozumie na opak. Przysparza przez to zmartwień swoim rodzicom, nauczycielom, druhom, rówieśnikom, a czasem i innym ludziom, którzy znajdą się akurat na jego drodze. Bo gdy pomysł przeradza się w czyn, nikt ani nic nie może czuć się bezpiecznie. Wywołane przez to problemy są zabawne – dla czytelnika – ale nie życzyłbym nikomu, aby jego pociecha tak się zachowywała. (...)"

cała opinia na stronie:

Zabawne przygody dziewięcioletniego Jacka, który wszystko robi na opak.
Chłopak zawsze działa impulsywnie, najpierw robi, potem myśli, przez co pakuje się w same kłopoty.
Śmieszne perypetie Jacka bawią i uczą.
Idealna książka dla najmłodszych.

Zabawne przygody dziewięcioletniego Jacka, który wszystko robi na opak.
Śmieszne perypetie Jacka bawią i uczą.
Idealna książka dla najmłodszych.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa